Javert

Javert

Jiří Stárek

okres Rychnov nad Kněžnou

homepage

79 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Big Lebowski (1998)

 • poster

  Drsný Harry (1971)

  Jeden z nejstylovějších filmů všech dob. Je jen dobře, že se v roli Harryho Callahana neobjevil Frankie Sinatra nebo Paul Newman (i když jsou to skvělí herci), který doporučil Clinta. Eastwood právě tímhle filmem získal definitivně nálepku hollywoodské star a velkého drsňáka. Absolutní vrchol chlapáckého filmu.

 • poster

  Hodný, zlý a ošklivý (1966)

  Teprve tenhle snímek mě definitivně přivedl na cestu filmu. Mistrovská režie Sergia Leoneho, vynikající a skvěle padnoucí hudba Ennia Morriconeho, excelentní výkon všech tří hlavních představitelů. Tenhle film je bomba po všech stránkách a definitivně usadil Clinta Eastwooda mezi Hollywoodskou smetánku. Pro mně jednička mezi westerny a celkově i jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

 • poster

  Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu (1964)

  "Ale jestli se s prezidentem nespojíte, zodpovíte si to u firmy Coca-Cola!". Skvělý Kubrickův film, který paroduje události té doby, Studenou válku, ale zároveň varuje před nukleárním nebezpečím. Peter Sellers si svoji trojroličku opravdu užívá (Mein Führer) a George C.Scott je opravdovým prototypem amerického generála....Mein Führer! I can walk!

 • poster

  Strach a hnus v Las Vegas (1998)

  Gilliamovu režijní tvorbu nijak zvlášť nevyhledávám, ale Fear and Loathing in Las Vegas mě dostalo. Skvělí Depp i Del Toro. Kultovní hlášky. Výborný soundtrack. White Rabbit v koupelně nezapomenutelný. :) Prostě perfektní psychedelická jízda od začátku do konce.

 • poster

  Slídil (1972)

  Po celou dobu sledování tohoto mistrovského kousku jsem byl jako přikovaný ke křeslu. Je fantastické sledovat tak skvělé herecké výkony rozehrané v jednom domě a jak se i z mála dá udělat napínavý, vtipný a chytrý film zároveň. Hra kočky s myší se mění, když se z myši stává kočka a z kočky myš. Olivier měl dostat Oscara místo Branda, o tom žádná... Hodnocení: 10,5/10. 105%. atd. atd.

 • poster

  Věc (1982)

  Dusivá, tísnivá, děsivá - taková je atmosféra tohoto snímku a je zároveň hlavní doménou filmu. Když se pod to všechno podepíše hudba Ennia Morriconeho, která nahání strach už na dálku, výsledek je jasný -> je to noční můra na druhou. Kdepak na druhou, na N-tou!

 • poster

  Na sever severozápadní linkou (1959)

  Alfred v nejlepší formě...brilantně natočený film o jednom špionovi, který vlastně neexistoval...poklona Cary Grantovi za jeho herecký um!

 • poster

  Četa (1986)

  Vietnamská válka bez jediné kapky tradičního amerického patosu. Stoneovi se podařil opravdový majstrštyk. Dokázal natočit vietnamský konflikt realisticky tak, jako doposud nikdo jiný. Očima hlavního hrdiny v podání skvělého Sheena procházíte pekelně nebezpečnou džunglí a přitom máte pocit, že jste sami vojáky pochodujícími vpřed. Celková atmosféra je hustší než londýnská mlha a když spustí Adagio for Strings (jedna ze skladeb výtečného soundtracku)...to nejde popsat slovy. Nechápu, že mi tenhle fantastický snímek tak dlouho unikal.

 • poster

  Osvícení (1980)

  Kubrick, King a Nicholson? Nemohlo to dopadnout lépe...