VojtisekII

VojtisekII

3 body

<< předchozí 1 2
    • 4.4.2014  17:10
    Temný případ (TV seriál) (2014)

První tři čtyři díly za pět, pak slabší. Konec posledního dílu shodil McConaugheyho postavu a doteď nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Celkově výjimečné.

• 3.4.2014  21:05

Čtyři hvězdičky. Hodnotím podle počtu tancujících starců. (Takže nejlepší film je Pomáda, nejhorší Občan Kane.)

• 8.6.2013  20:07

Lenka Reinerová. Proto. Jinak je to kekel.

• 24.5.2013  14:11
    Avengers (2012)

Pěkné. Dvě výhrady. (1) Je to celé o chlup delší než by mohlo a to jak v jednotlivých částech tak v celku. (2) Scarlett Johansonová je vyžraná. Ale pravděpodobně to líp udělat nešlo.

• 14.5.2013  13:50
    Naděje (studentský film) (2009)

Profesionálně udělaný film, který je neuvěřitelně špatně vyprávěný. Chyby nevyplývají jen ze špatného scénáře (scénář je nakonec "pouze" technická záležitost a dá se opravit), jsou hlouběji zakořeněné (v přístupu režiséra ke světu a k médiu). Jan Kobler bude točit filmy podobné Haggisově Crash, což nemyslím jako pochvalu, ale on to tak pravděpodobně bude brát.

• 18.3.2013  12:06

Mýtický příběh o knížeti - sjednotiteli vyprávěný mýtickým způsobem (mimo jiné se to projevuje i v tom, že budování filmového prostoru není důležitější než gesta a grimasy hrdinů). Ejzenštejn tu vymyslel to, jak se budou podobné příběhy ve filmu vyprávět (Alexandr chce klid - Němci jsou zlí; Alexandr jde bránit zem, protože je to důležitější než klid a protože Němci jsou zlí; Alexandr získá přízeň lidu a armádu - Němci jsou zlí; Alexandr v první bitvě prohraje - Němci jsou jízliví; Alexandr v poslední třetině filmu svede obrovskou bitvu - Němci jsou na hlavu poraženi, prchají, pláčou; Alexandr má projev), ale jím vynalezenou strukturu jiní uplatní lépe.

• 3.3.2011  18:59
    Čtyři lvi (2010)

Z tohoto filmu jsem měl radost

• 3.3.2011  18:48

Rusell mi to kazí!

• 3.3.2011  18:47
    Mlha (1980)

Zatímco v Halloweenu bylo zlo koncentrováno do jednoho subjektu a bylo tedy dokonale personifikováno, tady je zlo nejasné a depersonifikované (jako mlha). Dvě různé cesty ke stejnému cíli.

• 11.2.2010  04:36

Ten film není nijak zvlášť dobrý, ale ve kterém jiném uvidíte Muddyho Waterse, Howlin Wolfa, Little Waltera, Huberta Sumlina, Willieho Dixona, Alana Lomaxe, zfetovanou Ettu James a mladého Jaggera?

• 11.1.2010  03:05
    Crash (2004)

Film pro lidi, kteří podporují Obamu protože je černoch.

• 21.9.2009  23:31

Nejlepší Spielbergův film to rozhodně není. Ale za zábavné použití judeo-křesťanského jazykového mýtu (Devils Tower=Babylóská věž) za rovnici hudba=univerzální jazyk a za Truffauta megadík.

• 27.5.2009  17:17

Dal bych 4, ale Hepburnová je tady strašně ohavná...

• 8.3.2009  03:24

Zlo! Špatně vyprávěné (proč mě film napíná minutou dlouhými záběry u otázek za pár tisíc, když vím, že se přes ně hrdina dostane?) samoúčelně natočené (proč je tam půlka záběrů nakřivo? jestli to má vypadat cool, tak jo, vypadá - když to vidím poprvé; ne když takdle křivě vidím půl filmu). Nebrat!

• 7.2.2009  02:22

Tohle je nejlepší film natočený na Technicolor. A jeden z nejlepších od Powella a Pressburgera. Fascinující spojení hollywoodské umělosti a psychologického realismu typického spíše pro evropský umělecký film. Paráda!

• 7.2.2009  02:02

Propagandisticky film, ale nejlepší jaký jsem kdy viděl. Film je vyprávěn v epizodách z nichž některé jsou výborné (začátek v eskymácké vesnici, v divočině s Leslie Howardem) a některé dlouhé a nudné (křesťanská vesnice). Hvězdu navíc za výkon Laurence Oliviera, který připomene poručíka Clouseaua!!!

• 25.10.2008  19:42
    96 hodin (2008)

Bílý katolík zabije několik Albánců s tureckou vlajkou na ruce. Pak zabije několik muslimů bez vlajky, zato s podmalovanýma očima. Mezitím stihne i jednoho francouze ... americký sen!!!

• 18.9.2008  20:27
    RoboCop (1987)

Oproti Pěchotě tenhle film zestárl.

• 28.7.2008  23:11

První "opravdový" Zapletalův film je velice intimní zpovědí tvůrce. Vyznává se z alkoholismu, homosexuality a vyhroceného marxismu. Zdánlivě neohrabaným stylem nám tento vášnivý milovník nudismu vypráví příběh mladého páru, který je bigotní maloměšťáckou společností nucen žít na okraji společnosti. Na mě příliš vlevo, ale velmi odvážné. Bravo!!! PS: Je to jen náhoda, nebo jeden z páru opravdu vypadá jako Michail Bakunin?

• 28.7.2008  02:18

První Rivettův celovečerák není moc podobný těm, které jsem od něj dosud viděl. Už tady se pravda objevují motivy pro Rivetta typické (herci zkoušející divadelní hru, ženská hlavní hrdinka, záhada), ale zbytek je úplně odlišný. Rivette se v mnou dosud viděných filmech snaží potlačit autora: natočený materiál příliš neupravuje (dlouhé záběry ve kterých jsou postavy vidět skoro celé), nechává "zmizet" vypravěče a dává divákovi film volně k dispozici. V Paříž patří nám je ale ještě pod vlivem auteurismu a snaží se film (a diváka) "ovládat". Existenciální krizi mladých lidí zobrazuje pomocí avantgardních prostředků, ale Godard nebo Resnais to udělali dřív a líp. Pro mě zklamání.

• 15.7.2008  12:59

Název je odvozen z výsledku testu "jak moc gay je film na stupnici od jedné do deseti?" ...

• 26.5.2008  01:07

Válka nikdy nebyla tak zábavná!

• 24.4.2008  19:53

Dokonale zahraný, napsaný a zrežírovaný film (stylem připomínající Rohmera - jen víc v pohybu). Film ani ne tak o smrti, nebo kritice zdravotnictví v Rumunsku, ale o mizení. Od chvíle, kdy Lazarescu vyjde v doprovodu zdravotní sestry a sousedů z limbu (jeho byt) a začne svou pouť, začne se pomalu "rozplývat", až jej okolí přestane vnímat. Je redukován jen na problém, kterého je třeba sezbavit, na laskavost, kterou někdo někomu prokázal.

• 19.3.2008  21:51

Film se na balkánský konflikt dívá očima "civilizovaného" člověka. Jedinou normální postavou je fotograf vracející se z emigrace zpět do Makedonie (a tedy už ne-balkánec). Ostatní obyvatelé balkánského poloostrova jsou buď krvelačné zarostlé a zpocené zrůdy nebo excentričtí dobráci. Plno kýčovitých obrazů (viz plakát) a doslovnosti (aby to, že jsme v zakletém kruhu, došlo úplně všem).

• 17.3.2008  22:44

Mínus bod za Coopera ...

• 15.1.2008  06:03

To co bylo ve Skřiváncích na niti vyprávěno lyricky a poetizovaně, je ve Zločinu v šantánu podáno jako detektivka s prvky absurdního dramatu. Menzel ve svém nejlepším období.

• 8.1.2008  19:26
    Kdo je... Jiří Králík (TV film) (1997)

Pyča?

• 29.11.2007  19:04
    Sladký film (1974)

Neopakovatelný filmový zážitek, který se vám pravděpodobně bude hnusit, ale na který nezapomenete. Spojení Ejzenštejnovské montáže s Buňuelovskou fantaskností (komuna z konce filmu si říká Mléčná Dráha!). Celkově film působí jako druhý díl Pasoliniho Sala.

• 29.11.2007  18:49

Film střídá dvě zdánlivě nesouvisející linie, které se před koncem filmu spojí do jednoho jednoduchého příběhu. Makavejev zde poprvé používá své metody koláže – příběh se střídá s přednáškami o sexuologii, krimnologii, vyhlazování krys a s fragmenty ze starých sovětských propagandistických filmů - ale nevzdává se atmosféry "černého filmu".

• 17.11.2007  22:32

Portrét oportunisty v jinošských letech.

<< předchozí 1 2