Hild

Filmový fanatik

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 28.10.2018  19:45

Co to sakra bylo? Takový mišmaš několika různých žánrů. Docela by mě zajímalo, jestli to tvůrci přesně takto zamýšleli od samého počátku, nebo to z toho tak nějak vzešlo, čekala jsem úplně jiný film. Jsou zde momenty, u kterých většinou obracím oči v sloup, ale ono to pro mě z nějakého záhadného důvodu jednoduše fungovalo. Já se královsky bavila, taková podzimní zábavná jednohubka, kterou nic nezkazíte, když vyrazíte do kina. A já zase po delší době můžu napsat, že to bylo něco, co jsem dlouho neviděla.

• 7.10.2018  13:22

Obrovské překvapení. Přiznám se, že jsem čekala takový ten klasický nudný debut, čili přehnanou snahu o umělecký art, ale jak já byla vedle. Ano, je to sice na první pohled klasický příběh o tom, jak obyčejná servírka ke štěstí přišla, ale strašně jde z filmu cítit, že je dělán od srdce. Navíc tam skvěle funguje předání emocí na diváka, cítíte to, co hlavní hrdinka. Zkrátka funguje ta změna atmosféry z lehce milé a přirozeně naivní v tu krutou a depresivní realitu, o které víte, že přijde a vědí to i postavy. Klobouk dolů před Bradleym Cooperem, výborný debut a nikdy by mě nenapadlo, že uvidím jméno Lady Gaga v boji o oscary, ale ona si tu chválu opravdu zaslouží, a Shallow je jasný oscar za song roku.

• 25.8.2018  16:24

Tohle bylo taaak velké pohlazení po duši. Já jsem si to vážně užila, jeden z těch nevinných, milých a upřímných malých filmů. Tak má vypadat dobrá teenagerovská romantická komedie. Samozřejmě, není to film, na který byste vzpomínali za 10 let, scénář není výjimečný a film je předvídatelný. Ale ten casting je úžasný, chemie mezi postavami je velice přirozená a jakmile tohle funguje, tak každý film má z půlky vyhráno. Během filmu jsem si prostě jen říkala, že tady vše klaplo a perfektně do sebe zapadlo.

• 21.7.2018  20:28

V kině jsem se octla víceméně úplně náhodou, nejsem totiž zrovna fanynka prvního dílu. Je patrné, že pokračování vzniklo čistě pro peníze, film totiž postrádá jakýkoliv děj, nicméně jsem byla překvapená. Lily James je kouzelná a právě její část jsem si překvapivě docela užívala. V jistých momentech tam jde straaašně cítit ruka Richarda Curtise a to jsou přesně ty momenty, kdy máte chuť jen tak rychle zabalit kufry a nasednout na letadlo, směr nějaký odlehlý ostrov v Řecku. Zkrátka na části s Lily James se moc hezky dívá. Škoda té závěrečné půlhodiny, u které už jsem lehce trpěla, jak jsem již psala, ten film nemá děj a právě při závěrečné části si to uvědomíte nejvíce. Každopádně se v žádném případě nejedná o film, který by si zasloužil posměšky.

• 10.6.2018  17:23

Taková fajn jednohubka, ale nic víc. Dobře to odsýpá, chemie mezi postavami funguje a nenudila jsem se. Ale chyběl mi tam jakýkoliv moment překvapení, nebo twist. Postavy si prostě naplánují loupež a pak se přesně krok za krokem děje podle toho plánu. Žádný zádrhel, žádný moment improvizace, kdyby jsem se o postavy alespoň trochu musela bát. Teda jeden twist tam možná je, ale ten je tak laciný a viditelný na míle daleko. Ale jak jsem psala, nenudila jsem se, takový klasický letní výplach.

• 3.6.2018  15:39
    Až na dno (2017)

Film, který by se dal rozdělit na tři části. Ta nejlepší je jednoznačně úvodní část v hotelu, romantická linka funguje, mezi Jamesem a Alicií nechybí chemie a na to jejich milostné oťukávání se dívá moc dobře. Ovšem ty další dvě části, kdy už jsou hrdinové rozděleni, jsou zoufale nudné. Vážně, celé je to natočené s absolutním nezájmem. Nemohla jsem v těch jejich osobních liniích najít vůbec nic a vlastně jsem jen čekala na závěrečné titulky. Je to škoda, protože Alicia a James jsou dva výborní herci, kteří si zaslouží lepší projekty. Jeden z těch filmů, který vážně nemusíte vidět.

• 31.3.2018  21:25
    Jane the Virgin (TV seriál) (2014)

Nesuď knihu podle obalu! Tomuto seriálu jsem se dlouhou dobu záměrně vyhýbala a nikdy moc nechápala, jak je možné, že běží už 4 roky. No a pak stačil jeden víkend v posteli s chřipkou, kdy člověk hledá na netflixu něco, u čeho nemusí přemýšlet. A tak jsem skončila u Jane a musím teď napsat, že je to prostě boží. Seriál si dělá srandu z telenovel a dělá to sakra dobře. Naprosto absurdní zvraty téměř každou epizodu, ale podané tak neuvěřitelně zábavným způsobem, humor, který mi velice sedl, Seriál má navíc výraznou českou stopu v podobě jedné z hlavních postav Petry. Jsou zde časté narážky na české zvyky a tradice a samozřejmě, když američtí herci mluví česky a vůbec neví, jak čeština zní, nelze se nesmát. Jsem překvapená, že to píši, ale vážně už chápu, proč je tento seriál miláčkem kritiků, nebojte se ho

• 4.3.2018  10:15

Jeden z těch filmů, na který se prostě žádný Čech nemůže dívat objektivně. Pro mě neskutečný nával emocí. V dokumentu, zaznělo, že každý si pamatuje, co ten den dělal, mi bylo 8 a dodnes si pamatuji, s kým a kde jsem se na finálový zápas dívala a jak moc jsme to všichni prožívali. Výborný dokument, navíc naprosto bravurně vypointovaný, kdy vám je na začátku zobrazen osobní příběh někoho, aby to pak na konci do sebe zapadlo a diváka dokázalo dostat do kolen, aneb u bonusové kazety jsem měla husinu, něco, co by nenapsal ani Hollywood.

• 27.1.2018  21:48

Předchozím dílům jsem dala 4*, ačkoliv musím přiznat, že mám problém si vzpomenout, o čem vlastně ty díly byly. Vzpomínám si jen na to, že se mi líbila akční stránka a že jsem se bavila. To samé vlastně můžu napsat i o třetím díle. Závěr trilogie má straaašně obyčejný děj, je plný klišé a je předvídatelný do poslední minuty. Ale Labyrint má jedno velké štěstí. A to, že Wes Ball je vážně dobrý režisér. Ten jakoby si sám uvědomoval obyčejnost děje a tak se to pokusil vynahradit na akčních scénách, které jsou jako v předchozích dílech vážně dobré. Samozřejmě, místy je akce účelně přepálená, ale právě díky tomu se divák nenudí. Z děje už teď nevím nic, ale akční scény si pamatuji a jednoduše jsem se bavila. Pro mě taková fajn jednohubka. Každopádně Wes Ball stojí za pozornost a já už jsem teď zvědavá na jeho další projekt, i s malým rozpočtem a slabým dějem totiž dokázal zajímavé věci.

• 6.1.2018  19:58
    Velká hra (2017)

Jessica Chastain je královna rolí silných nezávislých žen, na kterých stojí celý film (kdo neviděl Miss Sloane, měl by napravit) a Aaron Sorkin je králem slov, to už všichni víme, ale neznamená to, že jeho přístup musí sedět všem. Ve filmu se 140 minut na diváka nepřetržitě valí jeden dialog a monolog za druhým a není zde žádný prostor nechat diváka oddechnout. Věřím, že pro někoho to může být až vysilující, pokud diváka film nezaujme během prvních 15 minut, zcela se ztratí a nevěřím, že se do filmu může zpátky dostat. Mě film vtáhl od první minuty, Aaron je výborný vypravěč. A pak samozřejmě je tady ten faktor, že jsem žena a příběh Molly Bloom je velmi zajímavý a inspirující, snad každá žena si během filmu musí říct, že by chtěla mít alespoň trochu takové síly, jakou měla (má) Molly. Zároveň jsem nečekala, že závěr filmu může zapůsobit i po emocionální rovině. Velmi silné 4*

• 5.1.2018  22:13
    Já, Tonya (2017)

Nějak mi to nesedlo, přitom si myslím, že lépe to natočit nešlo. Film je celkově velice svěží, má dobré tempo, nechybí mu originální koncept, Margot hraje jako o život, ale já se jednoduše do filmu nemohla dostat. Pro mě zkrátka jeden z těch filmů, kdy vlastně nevíte, co přesně vytknout, dokážete uznat jeho kvality, ale víte, že za týden si na film ani nevzpomenete.

• 5.1.2018  22:02
    Tvář vody (2017)

Jak už tady jistě řada přede mnou napsala, taková pohádka pro dospělé. Řekla bych, že v jistém momentě je film docela odvážný, pro někoho možná až moc (například jedna slečna vedle mě v kině bylo z jednoho momentu vyloženě znechucená), jenže ono na konci tak všechno do sebe hezky zapadne, že se nešlo nepousmát. Kouzelná atmosféra, díky které zcela zapomenete na jednoduchý a předvídatelný děj.

• 30.12.2017  20:42
    Lady Bird (2017)

Kolem Lady Bird se udělal obrovský hype díky tomu, že se stal nejlépe hodnoceným filmem historie, já obvykle bývám k podobným výkřikům skeptická a Lady Bird rozhodně není nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, on vlastně ani není nějak extra výjimečný. Je to takový ten výborný malý nezávislý film o dospívání, který se objevuje skoro každý rok. Pokud budete od filmu čekat něco nadpozemského, patrně budete zklamaní. Ve filmu se příliš nedramatizuje, jede si svým tempem od začátku do konce, ale s obrovskou lehkostí a přirozeností. Po většinu filmu jsem si říkala, že tohle je film na solidní 4*, jenže pak přišel takový ten moment, kdy se mi film nějakým způsobem zaryl pod kůži a já se v závěru uviděla v hlavní hrdince. Saoirse Ronan je úžasná a tipuji, že Lady Bird si odnese oscara za nejlepší scénář.

• 30.12.2017  12:49

Na tomhle filmu jde strašně moc poznat, že se jedná o režisérský debut. Na první pohled se zdá, že s filmem je vše v naprostém pořádku, ale Gracey vůbec nezvládl práci s postavami. Jednotlivý přerod a vývoj postav působil velice násilně, vůbec ne přirozeně. Nejvíce tím utrpěl hlavní hrdina, který je během dvou scén naprosto jiný člověk a já měla pocit, jakoby celá jedna část byla z filmu vystřižena. Taky mě mrzelo, že to téma show složená z odlišujících se lidí, které svět nepřijímá, bylo zcela nevyužito. Vlastně v určité části jde celé toto téma úplně do pozadí. Ale jinak film dobře uběhne, příběh je samozřejmě předvídatelný od první minuty do poslední, ale já asi ani nic jiného od muzikálů plný moderních popových písniček nasazený o Vánocích nečekala. Zkrátka takový neškodný film, rozhodně neurazí, ale ani nenadchne.

• 26.12.2017  11:31

Za mě o třídu lepší než loňský oscarový Moonlight. Velice opravdový a procítěný snímek. Od první minuty do poslední přirozené a nenucené. Film často vypráví pomoci pohledů, doteků, nebo držení těla a díky tomu divák přesně ví, co se postavám právě odehrává v hlavě. A pak ty herecké výkony!!! Armie nikdy nehrál lépe a Timothée mi sebral dech hned několikrát během filmu. Call Me by Your Name je krásný, intimní a zároveň zdrcující milostný příběh, který se dokáže přenést na diváka. Opravdu výborné.

• 16.12.2017  11:32

Já jsem spokojená, velmi spokojená. Tohle je prostě ukázka prvotřídního blockbusteru. Je to velkolepé, epické i osudové. Rian Johnson je velice dobrý režisér. Hlavní linie na mě působily, především interakce Luke - Rey - Kylo byly pro mě vrcholem filmu. Trochu mi vadily některé vedlejší linie, které zde byly zcela zbytečné a vlastně i bez pointy. A dále pak mě mrzelo, že Rian nenechává diváka řádně vstřebat ty nejsilnější momenty. Když už konečně dojde k emocionálním momentům, k těm střetům na které čekáte celý film, tak Rian pak diváka zase hodí úplně jinam do akce a divák nemá dostatek času nechat v sobě doznít ty emoce. Člověk vidí tu sílu některých scén a já jsem hned několikrát byla krůček od mrazení v zádech, ale ten malý pomyslný krůček se nikdy neušel a já tak strašně moc chtěla. Každopádně mě ale nové Star Wars nezklamaly, nenudila jsem se ani minutu a řemeslné hodnoty filmu jsou obrovské. Film jsem v žádném případě neviděla naposledy.

• 10.12.2017  13:54
    Detroit (2017)

U filmů Kathryn Bigelow si pokaždé řeknu, že nevědět jméno režiséra předem, tak mě nikdy nenapadne, že to točila žena. Její filmy jsou vždy řemeslně vypiplané a syrové, ale zároveň bývají chladné a často mi chyběly větší emoce tam, kde bylo třeba. Detroit však ždímaní emocí z diváka vůbec nepotřeboval, její schopnost budovat atmosféru a přesné vedení jednotlivých scén a postav, diváka dostane přesně tam, kde ho chce mít. Detroit má hned několik 5* pasáží při kterých mi příjemně nebylo. Škoda například těch závěrečných 15 minut, které už dle mého byly navíc, ale Kathryn natočila vážně dobrý film, který je aktuálnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Silné 4*

• 30.11.2017  19:52

Dobrý film, ale až moc velká sázka na jistotu. Od začátku do konce jede podle zaběhnutých žánrových pravidel a nedokáže vůbec překvapit. Přesně dokážete odhadnout následující scénu za scénou. Co mi tedy vyhovovalo, že se nejedná o film, který z vás chce za každou cenu ždímat slzy, ale právě naopak, je plný naděje a optimismu. Herecky výborné, Claire Foy už mám ráda delší dobu a myslím si, že z plátna v budoucnu jen tak nezmizí. Nádech pro lásku je dobrý film, ale nemá nic navíc.

• 22.10.2017  10:44
    matka! (2017)

Často se dočtete, že filmu se dá dát buď 5*, nebo odpad, nic mezi tím. Dále, že je lepší si o filmu nic nezjišťovat a prostě na něho jít. Já jsem však na film šla a věděla do čeho jdu a myslím si, že právě proto se teď řadím mezi ty spokojené diváky. Mě to prostě bavilo, bavilo mě hledat všechny ty symboly a smysl jednotlivých scén. Divák, který si bude myslet, že jde na klasické drama, nebo dokonce horor, si bude dobrou polovinu filmu říkat, co to vlastně sleduje a už může být tak otrávený, že mut to celé bude úplně jedno. Tím nechci říct, že by film byl nějak složitý na pochopení, on je právě ve své podstatě docela banální. Tohle je typický Aronofsky, velká myšlenka převyprávěná tím nejjednodušším způsobem, jen zabalená ve složité a ne lehce přístupné formě. Herecky i technicky špičkové, včera jsem dala 3*, ale ten film ve mně roste, protože mi právě docházejí všechny ty detaily. Doporučit, nebo nedoporučit? Já prostě nevím, na tenhle film bude každý reagovat jinak. Jisté ale je, že nic podobného letos v kině nenajdete.

• 15.10.2017  19:22
    Oklamaný (2017)

Sofii Coppolu mám moc ráda. Oklamaný rozhodně není taková pecka jako Ztraceno v překladu nebo Smrt panen, přesto si mě film dokázal přetáhnout na svou stranu. To, co u mě vyzdvihlo tento film, je práce s postavami, kterou Sofia prostě umí. Nepotřebuje slova, nebo dlouhé dialogy, aby divák přesně věděl, co si která postava právě myslí a co prožívá. Celý film mi hrozně rychle utekl. Sofie už možná nepatří mezi Hollywoodskou elitu, ale stále je to tvůrkyně, na jejíž filmy se budu vždycky těšit.

• 1.10.2017  11:12

V žádném případě se nejedná o tragédii, jak se můžete leckde dočíst. Dvojka Kingsmanů zkrátka trpí tím, co mnoho jiných pokračování. Za každou cenu chce být větší, vtipnější a odvážnější. Už i na první díl se divák musel dívat s obrovským nadhledem, ale Vaughn perfektně dokázal trefit tu linii, kdy divák na to přistoupí a užívá si to. Tady už Vaughn místy občas přestřelil a pro diváka se film stává méně stravitelnějším. Film by navíc potřeboval zoufale prostříhat, ta délka je opravdu šílená s ohledem na to, že film není zase tak moc akční. V každém případě tenhle film nepovažuji za nějaké Vaughnovo selhání, pořád je to pro mě režisér, na jehož filmy se budu vždycky těšit.

• 28.9.2017  20:01
    Wind River (2017)

Taylor Sheridan je výborný scénárista. Jeho filmy mají jednu společnou věc, nikdy nepřekypují přehnaně nahuštěným dějem, nepřijdou ani šílené twisty, nebo různé dějové odbočky. Sheridan se vždy zaměřuje na jednu dějovou linku, jedno téma a to rozpitvává velice pomalu a do hloubky. Velmi mi jeho filmy sedí. Ve Wind River funguje vše na 100 %, hustá atmosféra, výborné charaktery, drsné momenty a film velice dobře funguje i po emocionální rovině. Taylor Sheridan je zkrátka tvůrce, kterého stojí za to sledovat.

• 3.9.2017  11:06

Film, který to dle mého nebude mít u diváků úplně nejjednodušší. Nejede úplně podle žánrových pravidel, spoustu momentů by se jiní režiséři snažili vypointovat až do nějaké absurdna, Soderbergh se ale stále drží při zemi a věřím, že spousta diváků by právě chtěla, aby přidal tah na branku. Mě si však získala ta lehkost, jakou je celý film odvyprávěn. Celé mi to přišlo velmi přirozené a já se vážně bavila celý film. Nejedná se o nic světoborného, ale stále jsem měla pocit, že Soderbergh to má strašně pevně v rukách a přesně ví, co a jak chce točit. Velmi příjemná jednohubka 70%

• 1.9.2017  08:55

Vlastně jsem původně chtěla dát 2* a stále nad nimi přemýšlím. Vůbec se nedivím té šíleně dlouhé postprodukci, kterou film prošel, protože věřím, že pro studio i tvůrce muselo být velice těžké rozhodnout, jakým způsobem film chtějí vůbec prodat. V Tulipánové horečce totiž vůbec nic nefunguje. A přitom námět není špatný a myslím, že i na papíře to mohlo vypadat velice dobře, víceméně je to o tom, jak se vše děje díky různým náhodám a nedorozuměním. Mohlo to fungovat, jenže tak chabé vykreslení postav jsem dlouho neviděla, hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, ústřední milenecký vztah bez špetky chemie a vůbec nefungoval. Celý film jsem nechápala, jak a proč se ti dva vlastně do sebe zamilovali, ve filmu jsem to jednoduše neviděla. Christopha Waltze mi bylo líto, takovou roli se nezasloužil.

• 27.7.2017  20:34
    Baby Driver (2017)

První polovinu jsem si říkala, že tohle bude hodně fajn zábavná jednohubka. Film má dobré tempo, je výborně sestříhaný, prim hraje hudba, některé scény jsou jak vystřižené z muzikálu. Jenže v druhé půlce jsem Algortovi přestala tu jeho postavu zoufale věřit a v poslední třetině se pro mě stal vývoj a chování postav doslova nesnesitelným. Opravdu jsem chvílemi měla pocit, že sleduji nějakou parodii. Nevěděla jsem, jestli to má být pokus o jistý nadhled, nebo jestli se to myslí vážně. Jednoduše mi to nesedlo.

• 26.7.2017  20:29
    Dunkerk (2017)

Nolan mě zase dostal. Dunkerk není jen další obyčejný válečný film, pro mě naprosto geniálně promyšlené dílo. Nolan na to vůbec nejde přes postavy, o žádné se nedozvíme prakticky nic a vážně jsem byla velice překvapená, jak moc může tento přístup fungovat, jenže on to prostě dokázal. Nolan to neskutečné do diváka šije od první minuty a nedá mu vydechnout ani na minutu. Celý film se odehrává ve třech příběhových liniích a ten moment, ten MOMENT, kdy se protnou, bylo pro mě to WOW, které mě posadilo na zadek, a já si znovu uvědomila Nolanovu genialitu. Dunkerk je navíc ten film, který v divákovi roste, dva dny od zhlédnutí a já si stále uvědomuji další a další věcí ukryté ve filmu. Vím, že tento film uvidím v kině minimálně ještě jednou a už teď se nemůžu dočkat.

• 5.7.2017  22:32

Nejsem vůbec velký fanoušek komiksových filmů, o to více jsem byla překvapená, jak moc se mi nový Spider-Man líbil. Získal si mě především přístup, hlavní hrdina je patnáctiletý kluk a film na to nezapomněl ani na minutu. Jedná se hlavně o teenagerovskou komedii, ta superhrdinská část je až druhořadá. Nechybí tady klasická teenagerovská klišé a zvraty, to mi ale vůbec nevadilo, akce není vůbec velkolepá a třeba takové finále by v běžných marvelovkách tvořilo desetiminutový úvod, ale díky skvěle pasujícímu humoru a hercům (Tom Holland je sympaťák roku) jsem si to jednoduše užívala. Jo, nový Spider-Man mi hodně sedl.

• 2.7.2017  12:59
    Song to Song (2017)

Byly doby, kdy jsem Terrence Malicka bezmezně uctívala. Považovala jsem ho za naprosto unikátního tvůrce, který na mě dokázal přenést takové emoce jako máloco. Postupně se mi však Terrence začal vzdalovat a já mu přestala rozumět. Knight of Cups jsem stále nebyla schopná dokoukat. Song to Song by se dalo říct, že je Malickův návrat ke klasické filmové koncepci a bez debat se jedná o jeho divácky nejpřístupnější film za poslední roky. Film má jasně definovaný žánr, úvod, zápletku a vyvrcholení s pointou. Opět místo dlouhých dialogů Malick vypráví pomocí obrazů, doteků a vnitřních monologů. Song to Song je zajímavý film, ale divák musí zcela přistoupit na tak specificky Malickův styl, jinak pro něho ty dvě hodiny můžou být doslova ubíjející. Mi se bohužel potvrdilo, že tento tvůrce se mi emočně zcela vzdálil, ale jeho starší díla (včetně Stromu života) budu stále považovat za mistrovská díla.

• 26.6.2017  18:40
    GLOW (TV seriál) (2017)

Tak tohle bylo hodně fajn. Pilotní epizoda se ke mě dostala zcela náhodou, ale ten retro styl 80. let si mě okamžitě získal. Jeden díl má kolem 30 minut, takže uteče jako voda a vy ani nebudete vědět, jak jste se tak rychle dostali až k finálové epizodě. K tomu samozřejmě výborný retro soundtrack a obsazení. K hlavní hrdince scénáristé opravdu nebyli příliš shovívaví, protože je napsaná a zahraná (výborná Alison Brie) tak, že ji musí většina diváků nesnášet a pomalu si k ní hledat cestu, což se mi ke konci série přece jen povedlo. Glow je pro mě taková zábavná seriálová jednohubka, naprosto ideální do deštivého počasí. Druhou sérii nevynechám.

• 24.6.2017  20:26
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Silná záležitost. Seriál, u kterého vám rozhodně dobře nebude, dokáže se opravdu zarýt pod kůži. Několikrát mě silně mrazilo v zádech a nešlo si během sledování nevzpomenout na Orwella. Ta atmosféra je neuvěřitelná a byla jsem velmi překvapená, když jsem se dozvěděla, že většinu epizod točily ženy. Opravdu tleskám. A konečně rozumím té ódě na Elizabeth Moss, dříve jsem ji neznala, ale tady předvedla opravdu vynikající výkon.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17