Hild

okres Ostrava
Filmový fanatik

homepage

• 7.7.2011  21:55

Nádhera. Neuvěřitelně procítěný a upřímný film v každém svém tónu, v každém záběru, v každé větě. Takhle podávané emoce mám opravdu ráda, neměla jsem pocit, že by mi ty emoce někdo vnucoval. Děj plyne pomalu, ale celá ta kouzelná atmosféra mě dokonale vtáhla a já nechtěla, aby film skončil. Závěrečná scéna je opravdu nádherná a dojemná, slzy jsem skutečně zadržet nemohla. K tomu navíc překrásná hudba, fantastický Johnny Depp, výborná Kate Winslet. Nemám jediný důvod, proč nedat plné hodnocení. Tento film je totiž fakt KRÁSNÝ.

• 4.7.2011  21:01

Přiznám se, že filmy Adama Sandlera moc nevyhledávám, ale tohle bylo vcelku příjemné. Celé dvě hodiny mi rychle uběhly, párkrát jsem se i zasmála. Bohužel opět se film nevyhnul několika trapným momentům a klišé. Pokud ale hledáte oddechový film na večer, na který byste se chtěli podívat se svou drahou polovičkou, tak Zkus mě rozesmát určitě není špatná volba. Už jen kvůli sympatické hlavní dvojici, kterým to spolu opravdu seklo.

• 3.7.2011  22:12

Přijde scénárista za režisérem a ptá se ho: "Ty Michaele, tak jaký chceš ten příběh k třetím Transformerům?" A režisér odpovídá: "To máš úplně jedno, hlavně ať se to natáhne do dvou a půl hodin, však já jim z té poslední hodiny udělám takový nářez, že si všichni sednou na zadek a budou z kina odcházet beze slova." Tak přesně tohle mě napadlo při odchodu z kinosálu. Neuvěřitelně natahovaný děj a vlastně se nestane vůbec nic podstatného. Chvíle, kde není žádná akce, jsou neuvěřitelně nudné, což je něco, co u Michaela Baye neznám. Do příběhu se dostává několik nových postav, ale totálně zbytečných. Co měla sakra například znamenat postava Johna Malkoviche? Nejsou zde otravná dvojčata z dvojky, ale zase jsou tady otravní dva malí robotci. Celou hodinu a půl divák čeká na pořádnou akci, protože vážně příběh tohoto dílu není vůbec zajímavý. Samozřejmě, celá závěrečná hodina je nářez a vlastně i do kina doporučuji zajít, protože nic víc monstróznějšího a velkolepějšího letos v kině neuvidíte, ale mně to nestačí. Michael Bay si navíc nenechal pro diváky na konec žádná esa, žádné překvapení. Co se týče hereckého obsazení, tak Shia to drží a Rosie mi nevadila. Transformers 3 jsou pro mě obrovské zklamání, vím, že od žádných filmů Michaela Baye nemůžu očekávat velký příběh, ale tenhle film je úplně prázdný, jakoby si Michael myslel, že akce a efekty stačí k dobrému filmu.

• 30.6.2011  23:09
    Trust (2010)

Takhle to vypadá, když se opravdu silné téma dostane do špatných rukou. Vím, že internet je zrádný a že čtrnáctileté holky toužící po lásce uvěří komukoliv, kdo jim napíše, jak je krásná, úžasná a výjimečná. V tomhle věku se určitě většina dívek občas chová hloupě, ale tohle byl vážně extrém. Přitom stačilo málo, trochu pozměnit scénář tak, aby hrdinka nevypadala jako sedmiletá holčička, aby tomu divák mohl opravdu uvěřit a nemusel pořád nad vším kroutit hlavou, rázem z toho mohl být úplně jiný film. Tento příběh se totiž rozhodně může stát, ale tady je vážně špatně podán. Ke konci se celý film snaží přitlačit, ale na mě to nezafungovalo a hlavně úplně emočně minulo, což je u tohoto tématu asi chyba. Promarněný potenciál, nicméně herecké výkony dobré, nejvíce se mi líbila Catherine Keener.

• 29.6.2011  00:34
    Dogville (2003)

Jelikož první film Larse von Triera, který jsem viděla, byl Antikrist, tak asi chápete, s jakými obavami přistupuji k jeho filmům. Dogville je však zcela něco jiného. Přiznávám, že prvních pár minut jsem s danou formou měla trochu problém, byl to spíše takový nezvyk. Tohle ale vážně trvalo jen pár minut, pak mě film dokonale vtáhl a vše mi přišlo už naprosto normální a celé to jakoby divadelní provedení se mi nesmírně líbilo. To, co film v sobě ukrývá je neuvěřitelné a hlavně krutě pravdivé. Dokonalý obraz každého člověka, to, jak se svět staví k náznaku slabosti, Trier tady vytáhl to nejčernější z lidského nitra (a každý z nás to tam má) na povrch a to naprosto úžasným způsobem. Tento film není pro každého, hlavně ta forma nemusí být všem příjemná a někteří si řeknou, že je celý ten příběh přehnaný, ale toto můžou říct jen ti, kteří nepochopí to, co se skrývá pod povrchem. Film má tři hodiny, takže bylo tady pár momentů, kdy jsem se trochu začínala nudit a v půlce filmu by mě ani nenapadlo, že filmu dám plné hodnocení. Jenže po dvou hodinách od skončení filmu ho nemůžu dostat z hlavy, celé to teprve zpracovávám a zjistila jsem, že ten film je vlastně geniální a myslím, že mě čeká bezesná noc, protože tohle z vás jen tak nevyprchá. Tohle není klasických 5*, které dávám některým filmům, je to jiných 5* jinému a zcela vybočujícímu filmu. Vím, že se v nejbližší době na film znovu nepodívám, ale pamatovat si ho budu navždy.

• 27.6.2011  23:08
    Mezi řádky (2007)

Tohle téma rozhodně nepatří mezi ty nejoriginálnější, všechno, co je tady, už jsme viděli zpracované mnohokrát, Mezi řádky vážně nepřináší nic nového. Druhá polovina navíc silně ztrácí na tu první, ta je totiž hodně povedená i po emocionální stránce, pak už vás vlastně nemůže absolutně nic překvapit, vše je přesně tak, jak čekáte a vše svým tempem směřuje k očekávanému konci. Níž s hodnocením jít ale nemůžu, jedná se o silný příběh s jistým poselstvím. Navíc je film natočen podle skutečných událostí, takže chtít po příběhu něco víc, nebo jiné vyvrcholení asi nemůžu. Hilary Swank tuhle roli opět zvládla s přehledem, ta špatně zahrát neumí.

• 25.6.2011  20:52

Snyder se snažil z tohoto filmu udělat plnohodnotný fantasy film, v akčních pasážích to funguje výborně. Výprava je úchvatná a animace na špičkové úrovni, pár momentů skutečně bere dech. Hraje na tu vážnější notu a nechce z filmu udělat další animovanou dětskou pohádku, jenže tohle právě v těch odlehčenějších pasážích neklape. Tady totiž zoufale chybí originalita, vyskytuje se zde tolik hlášek a momentů, které už jsme slyšeli a viděli nejméně tisíckrát a v těch pasážích film skutečně působí dětsky, což by nevadilo, kdyby mělo jít o klasický rodinný oddechový animák, jenže tady je problém, to Snyder nechtěl a tak celý film působí jakoby skloubení dvou žánru, které se ale vzájemně hádají. Mělo to být epické fantasy? Nebo zábavná animovaná pohádka pro rodinu? Rozhodně ale film není ztráta času, po technické stránce je film vážně úžasný a v některých místech jsem nemohla ani uvěřit, že se jedná o animovaný film.

• 25.6.2011  11:51

Stále jsem někde mezi 3* a 4*. Marie Antoinette má krásný vizuál a rozhodně v sobě ukrývá spoustu emocí, i když v první polovině jsou zabalené a nepřímo viditelné, ale jsou tam, to je prostě něco, co Sofia Coppola umí. Celý tento příběh pojala úplně odlišně, pojala to hodně moderně a dá se říct, že i lehce kontroverzně. Tady mám problém, protože jsem asi staromódní, ale mně toto moderní pojetí tak úplně nesedlo, chyběla mi tam ta určitá vznešenost, kterou já tak miluji na klasických historických dramatech, diváci se zde rozdělí na dvě poloviny, jedna toto pojetí bude úplně oslavovat a jedna zatracovat. Marie Antoinette rozhodně není špatný film, už je to déle, co jsem film viděla, možná, že při dalším zhlédnutí ve filmu objevím ještě něco víc a pak své hodnocení zvednu. Sofia Coppola totiž vůbec netočí jednoduché filmy, jen to nemusí člověku dojít hned.

• 24.6.2011  22:37
    Všemocný (2011)

Jako oddychovka film určitě obstojí. Čistě komerční film, který se však snaží navenek působit chytře. Zápletka je hodně zajímavá, snaží se o originalitu, člověka film neurazí, ale nesmí od toho čekat nic víc, než další nevybočující sci-fi thriller z řady, já asi právě čekala víc, proto to hodnocení, které dávám. Scénář v určitých místech dost drhne a především závěrečná patnáctiminutovka je už moc přitažená za vlasy a celé mi to pak vyznělo nějak trapně. Rozhodně ale musím pochválit nápaditost filmu po vizuální stránce, kamera se mi strašně líbila. Bradley Cooper je tady tak nějak v pohodě, ale nemůžu říct, že by mě nějak odzbrojil, uznávám ale, že charisma má velké a celou hereckou kariéru má ještě před sebou.

• 23.6.2011  23:11
    Smrt panen (1999)

Styl vyprávění Sofie Coppoly mi je neuvěřitelně blízký. Umí skvěle budovat komorní atmosféru, do každého svého filmu dává cit a jakousi jemnost. Každým filmem mě dokáže vtáhnout a i když tento film rozhodně není žádné nervy drásající drama plné napětí a zvratů, je zkrátka strašně dobře natočené. Opět je zde skvěle vyobrazení hlavních hrdinů a jejich vnitřních pocitů. Výborný námět a myšlenka. Sofia chtěla položit několik otázek, na které si už každý divák musí odpovědět sám a v tom je také další kouzlo tohoto filmu, i když možná že mi přece jen chybělo více vykreslit v závěru motivy jednání jednotlivých postav. Dobří herci včele s velice talentovanou Kirsten Dunst, která je ve filmu rozhodně nejvýraznější. Sofia Coppola je rozhodně obrovský talent, na plný počet to u mě není, ale na debut víc než povedený film.

• 20.6.2011  10:29

Pro mě se jedná o naprostou akční klasiku, kterou si můžu dát kdykoliv znovu. Myslím, že přijít podobný film do kin v dnešní době, tak ani zdaleka nebude mít takové hodnocení, ale dříve to byla prostě bomba a já z nějakého důvodu nikdy, když to opakují v TV, nemůžu Nebezpečnou rychlost vynechat. Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů a bezesporu průlomová role v kariéře Keanu Reevese.

• 18.6.2011  21:38
    Obhájce (2011)

Takhle dobrý krimi thriller jsem už dlouho neviděla. Napínavý a poutavý od začátku do konce. Výborný scénář, chytré dialogy, nechyběla zde ani ta správná naléhavost. Film mě dokonale vtáhl a nenudila jsem se ani trochu. Největším překvapením byl pro mě ale Matthew McConaughey, který nepatří zrovna mezi mé oblíbence, ale tady byl skvělý. Doufám, že už tímto vystoupí z těch romantických komedií a objeví se v nějakých podobných rolích, protože tato poloha mu velice sedí. The Lincoln Lawyer je velice poctivý soudní thriller, který má všechno, co by měl mít. Rozhodně zatím jeden z nejlepších filmů, který jsem v roce 2011 viděla. Velmi silné 4*.

• 17.6.2011  23:25

Tohle už nevyšlo. Obrovské zklamání. Celý děj třetího dílu mi zkrátka nesedl. I když závěrečná bitka v dešti patří mezi mé obrovské kino zážitky. Ten závěr je totiž vážně mistrovský a úchvatný. Bohužel jedna nezapomenutelná bitka neznamená nezapomenutelný film.

• 17.6.2011  22:54
    Matrix (1999)

Co jen tak ještě napsat? Marně přemýšlím, jestli jsem někdy vůbec viděla lepší sci-fi. Já totiž Matrix rozhodně považuji za jedno z toho nejlepšího, co bylo v tomto žánru natočeno. Naprosto originální, chytré, do detailu promyšlené, po technické stránce dechberoucí. Film, který už vždycky zůstane legendární a v žánru sci-fi jen těžko dosažitelný.

• 16.6.2011  19:21

Moc ráda bych šla s hodnocením výš, ale Správci osudu v sobě ukrývali větší potenciál. Námět je hodně zajímavý a originální, film v sobě ukrývá i zajímavou myšlenku. Jenže několik momentů mi přišlo strašně nepřirozených až směšných (pobíhání pánů v kloboucích z dveří do dveří). Herci dobře vybráni, Mattovi a Emily to spolu fungovalo. Možná, kdyby byl poněkud jiný závěr, tak hodnocení zvednu. Správci osudu jsou sci-fi pohádkou, která neurazí, ani nenadchne. Lepší 3*

• 7.6.2011  19:44
    Hanna (2011)

Strašně divný film. Po celou dobu jsem nevěděla, co si mám vlastně myslet. Joe Wright potřebuje velké příběhy, on je totiž neuvěřitelný vizuální režisér a v každém svém záběru chce mít velkolepost a jistou umělečnost. Co si na něm cením nejvíc je to, že si vytváří svůj osobitý styl, nikoho nekopíruje a snaží se o originalitu, tento příběh mu dovolil i trochu experimentovat. Snímek je vážně zajímavě natočen. Vizuální stránka filmu je tedy celkem dobrá, ale co ten scénář? Ve filmu bylo několik míst, které byly tak strašně podivné, ani to neumím popsat. Já prostě Hannu beru jako takový pokus Joea o něco jiného, aby zjistil, jestli zvládne skvěle natočit i jiné filmy, než dobová dramata (a věřím, že s pořádným scénářem v ruce to zvládne). Tak a teď konec zkoušek a prosila bych další adaptaci knižního románu. Ano, jak já se těším na podzim roku 2012 a Wrightovu Annu Kareninu. A jen dodatek, myslím, že ze Saoirse Ronan nám roste příští herecká hvězda.

• 3.6.2011  22:57
    Lidice (2011)

Zklamání. Úvod fungoval dobře. Pak přišla ta část sbližování postav s divákem, rozumím tomu, čeho chtěl Nikolaev dosáhnout. Emoce jsou pak mnohem větší, když divák nějakým způsobem splyne s postavou, zaujme ho a jeho život mu není lhostejný, ale za sebe musím říct, že kromě Šímy mě postavy nějak zvlášť nezaujaly. Pár těch kýčovitých momentů filmu odpouštím, ale problém nastal u atentátu na Heydricha, tato scéna mi přišla strašně divná. Pak přicházejí již ty zásadní momenty. U těch nejdůležitějších pasáží zoufale chybějí emoce. Když už neždímat emoce z diváka u tohoto tématu, tak u jakého? Postrádala jsem tam tu sílu. Zkrátka jsem tomu nevěřila. Vím, že to už bych chtěla asi moc, ale já zkrátka necítila vůbec nic z obyvatel, u scén poprav nešel z očí mužů absolutně žádný strach, nebo beznaděj, nic co by se přeneslo na diváka, něco z čeho by mi stouply chlupy na těle. Není to tak dávno, co jsem slyšela výpověď muže, který žil ve vesnici pár kilometrů od Lidic, se slzami v očích říkal, že celou noc šlo slyšet křičení lidí, řev dobytka a celá tahle asi pětiminutová výpověď mě emočně dostala mnohem víc, než celý dvouhodinový film. Mám výtky také k závěru, film měl skončit o cca 10-15 minut dříve. Celý závěr má samozřejmě svůj význam, ale pro mě film skončil scénou ve sněhu. Musím se také vyjádřit k hudbě, je hezká a věřím, že samostatně by zněla skvěle. Jenže ve filmu se snažila být až příliš epická i ve chvílích, kdy to vůbec nebylo potřeba, strašně mě to tam rušilo. Lidice rozhodně nejsou vyloženě špatným filmem a určitě kino není ztráta času. Kdybych srovnávala Lidice pouze s českými filmy, tak bych dala asi 4*, ale to by nebylo objektivní.

• 2.6.2011  22:30

Čekala jsem skvělý film, ale že až tak? To přiznávám, že ne. X-Men: First Class předčil všechna má očekávání, tenhle film je totiž vážně bomba. Takhle já si představuji ty nejlepší letní blockbustery. Svižný, akční, zábavný a přitom se stále drží při zemi, aby z toho nevznikl žádný přehnaný pitomý blockbuster, ale aby divák z kina odcházel s vědomím, že skutečně viděl dobrý film. Akce je dokonale vyvážená s klidnějšími částmi, které tady fungovaly na jedničku. Aby ne, když měl Vaughn takovou hereckou dvojku jako McAvoy - Fassbender, kteří jednoznačně zastínili všechny své kolegy a strhávali pozornost na sebe po celou dobu filmu. Scény, ve kterých byli pouze tito dva, jsem si nadmíru užívala, strašně to mezi nimi zafungovalo a každý jejich rozhovor byl naplněn určitými emocemi a správným napětím. Myslím, že i celý závěr emočně zapůsobil přesně tak, jak měl. Akční scény výborně natočené. Na Matthewa Vaughna musel být určitě velký tlak, teď si však může oddechnout, zvládl to excelentně. Musím také pochválit hudbu, ta se povedla. Já jsem z filmu nadšená a myslím, že nejlepší film tohoto léta měl premiéru už na začátku června, protože tohle jen tak něco toto léto nepřekoná.

• 1.6.2011  23:45

Jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec. Film, který mě vždy totálně vyčerpá. Po skončení filmu jsem nebyla schopna slova. Zelená míle rozhodně není film, na který se člověk může dívat často, protože ho dokáže odrovnat. Frank Darabont po mistrovském "Vykoupení z věznice Shawshank" natočil další mistrovské dílo. Vynikající výkon Toma Hankse myslím nemá ani cenu zmiňovat, ale to co tady předvádí Michael Clarke Duncan, je neuvěřitelné. Ještě snad žádný herec mě tak nedokázal jediným svým pohledem dohnat k slzám, a že takových pohledů tady měl. Rozhovor v cele, kdy se Paul přijde zeptat Johna, co by si přál a následná scéna v kině je pro mě vždy těžce zvladatelná část, tady si vždy musím připomenout, že jde pouze o film. Zelená míle je další skvost kinematografie. Film, na který nikdy nezapomenu.

• 1.6.2011  22:07

Tohle mě hodně dostalo. Takhle skvěle natočený film se jen tak nevidí. Od první minuty do poslední je člověk doslova pohlcen tou mrazivou atmosférou a nelze od filmu odtrhnout zrak. Byla jsem neuvěřitelně napnutá a to i přesto, že pointa mě napadla velmi brzo, stejně jsem čekala, co si to na nás Scorsese na závěr připravil, pak přišla závěrečná věta, která mě totálně srazila na lopatky a je to právě ta poslední věta, která z Prokletého ostrova dělá něco víc a něco mimořádného. Výborný filmový zážitek, na druhé a třetí zhlédnutí to bylo snad ještě lepší. Navíc je tady opět excelentní Leo. Za sebe musím říct, že Prokletý ostrov si mě ze všech Scorseseho filmů získal nejvíce.

• 1.6.2011  17:33

Dlouho jsem váhala mezi 3* a 4*, ale k tomu vyššímu hodnocení mi tam přece jen něco chybělo. Prvních deset minut vypadalo skvěle a velice slibně. Jenže pak to nějak začalo slábnout a skvělý závěr, který jsem vážně nečekala, už to nezachránil. Je to velmi krásně přímo poeticky natočené, vizuální stránka filmu se mi líbila moc, pochvala také za hudbu. Myšlenku film rozhodně má, příběh ženy, která si uvědomí, že život je vlastně nádherný až když je pozdě, určitě člověka dovede k zamyšlení, ale celé pojetí nemělo tu sílu zasáhnout emoce diváka a přitom toto téma by si to tak zasloužilo. Obrovská škoda. Rozhodně ale mám teď zájem přečíst si knihu, věřím, že bude velmi silná.

• 31.5.2011  00:03
    Skins (TV seriál) (2007)

Zatím viděny pouze dvě série, takže svůj komentář budu po dalších sériích aktualizovat. Nejdříve to ale shrnu jako celek. Výborná záležitost. Teen seriálu je na seriálovém poli hromada, ale žádný nesahá "Skins" ani po kotníky, tady totiž nevedou šestnáctileté děcka životní proslovy jako čtyřicátníci a seriál nezobrazuje žádnou pohádkovou realitu, ale skutečný život dnešní mládeže se vším tím špatným i dobrým. Myslím, že naprosto každý si zde najde postavu, se kterou se ztotožní, nebo přinejmenším někoho, koho osobně zná ve svém okolí. A i když se mi některé situace zdály lehce přehnané až absurdní (nebo, že by to bylo tím, že je pro mě nepředstavitelné, že bych se v podobné situaci mohla ocitnout?), tak zkrátka takhle kvalitní teen seriál se jen tak nevidí. 1. série: Výborný rozjezd, první dva díly fakt perfektní. Pak ale přišly trochu slabší části, kdy jsem se trochu začínala nudit, naštěstí jsem to nevzdala, protože především závěrečné dva díly zvedly celou úroveň seriálu. Ještě musím pochválit výborný britský humor, ačkoliv seriál je především drama, tak i zde se vyskytuje několik vtipných momentů, u kterých jsem se smála někdy víc, než u některých komedii. - 70% ||| 2. série: Tuhle sérii bych ohodnotila slovem "wow". Takhle dobře napsaný seriál jsem už dlouho neviděla. Druhá série obsahuje snad všechno, co může takový teenager zažít a postavy se skvěle a hlavně uvěřitelně vyvíjejí. Tvůrcům palec nahoru za opět poslední dva díly, kde už se seriál stal skutečně silným dramatem. V posledním díle se sice vyskytuje asi nejvíc absurdit za celý seriál, ale je to tady podané takovým způsobem, že jim to zkrátka odpustit musím a celý díl mě i velmi dojal. A ten lehce otevřený konec se mi líbil moc, tahle parta mi bude chybět (proto mám také strach se pustit do třetí série) - 90%.

• 28.5.2011  23:24

Mírné zklamání. Tak úplně mi tento film nesedl. Přitom první půlhodinu jsem si říkala "ano, tak teď mě čeká další výborná gangsterka Martina Scorseseho". Jenže po té půlhodině se něco zlomilo a film se začal dostávat někam úplně jinam. Nějak mi tady chyběla ta správná atmosféra těch klasických velkých gangsterek a bylo tak viditelné, jak se o ní Scorsese pokoušel, bohužel to úplně nevyšlo. Když už jsem si zase v druhé půlce říkala "a jo, je to výborný film", tak musel přijít ten pitomý závěr, který celý dojem zkazil. Tak naštvaná po filmu jsem už dlouho nebyla. Ale abych pořád nekritizovala, Skrytá identita je pořád nadprůměrný film s pár výbornými momenty a hlavně skvělým obsazením. Ne každý film, by se mohl chlubit takovým obsazením. K Jackovi se myslím vyjadřovat nemusím, ten špatně zahrát neumí (i když přiznávám, že ty jeho humorné hlášky mi neseděly ani trochu, ale to je spíš věc scénáře). Kdo si však krade film pro sebe, je Leo. Opět dokázal, že patří mezi absolutní špičku a já osobně ho považuji za vůbec nejlepšího herce jeho generace. Výbornou roli si zde také střihl Mark Wahlberg. Skrytý identita je dobrý film, ale rozhodně ne výjimečný a rozhodně se nejedná o nejlepší kousek Martina Scorseseho.

• 27.5.2011  22:34

Tak přesně tohle jsem teď potřebovala. Nádherný film, kterému nic nechybí. Výborná režie Sofie Coppoly, která dokázala naprosto skvěle zobrazit všechny vnitřní pocity člověka a dokonale je přenést na diváka. Jsem typ diváka, který miluje velké věci (momenty, myšlenky, pocity...) ukryté v těch malých a přesně to tady je. Chvílemi jsem se usmívala, chvílemi se mi chtělo plakat, emoce jsou zkrátka ve filmu na každém kroku, ale podávané tím příjemným a nenásilným způsobem. Výborný výkon Billa Murraye, kterému jsem věřila naprosto všechno, rozhodně ale za ním nezaostává ani Scarlett Johansson. Ztraceno v překladu je krásný film, který já jen tak z hlavy nedostanu a myslím, že ještě dost dlouho budu muset o něm přemýšlet.

• 20.5.2011  12:58

Jak já tento film miluju. Nevynechám ho nikdy, když ho dávají v TV. Navíc už ho pravidelně dávají před Vánocemi a právě díky tomuto filmu mi vždycky dojde, že Vánoce už se skutečně blíží. Ano, je to dlouhé, jenže při tomto filmu na celé tři hodiny úplně zapomínám na všechno kolem sebe a nechávám se unášet tou kouzelnou atmosférou celého filmu. Viděla jsem ho už hodněkrát, ale pokaždé mám úplně stejné pocity, jako při prvním zhlédnutí. Výborný Anthony Hopkins a myslím, že i Brad Pitt vystihl zmatenou Smrt, která poznává život naprosto přesně. Ještě musím zmínit krásnou pohádkovou hudbu Thomase Newmana, soundtrack mám vážně moc ráda.

• 19.5.2011  23:13

Pařba ve Vegas rozhodně není typ filmu, který já bych vyhledávala, přece jen hlavní zápletka už tady byla zfilmovaná nesčetněkrát, rozhodně nepatří mezi to nejoriginálnější, o to mě ale více film překvapil. Takhle jsem se u filmu už dlouho nebavila. Ono se ani nejedná o komedii, u které byste se popadali za břicho od první minuty do poslední, ale zkrátka má TO něco navíc oproti většině jiných komedii. Sice i tady se vyskytuje pár momentů, které směřují k nesmyslnosti až trapnosti, jenže naštěstí pak přijde zase něco, co tu slabší chvilku zcela napraví a těch pár úletů filmu odpustíte. Ještě musím pochválit skvělý výběr hudby, která je ve filmu použita naprosto přesně a výběr herců, líbí se mi, že se vsadilo na neokoukané herce. Pařbu ve Vegas určitě více ocení muži, ostatně myslím, že i jim byl film cílen, ale i já jsem nadmíru spokojená a pokud se chcete podívat na pohodový oddechový film, který je však lepší než většina komedii poslední doby, neváhejte a sáhněte právě po Pařbě ve Vegas.

• 16.5.2011  22:08

Water for Elephants ukazuje přesně to, jak vypadá promarněný potenciál. Mohla to být nádherná romance, bohužel skončila někde na půli cesty. Film začíná velice slibně, jenže poté začne slábnout, pak zase přijdou lepší momenty, bylo to jako na houpačce. Miluji dobová drama, takže je jasné, jak moc jsem se na tento film těšila, navíc prostředí cirkusu je pro mě hodně atraktivní. Chtělo to ale mnohem více přitlačit, přitlačit na emoce. Francis Lawrence jakoby se bál, nevím jestli toho, aby v závěru film nevyzněl jako citové vydírání, nebo zase moc kýčovitě, a tak když už přišla nějaká emoční scéna, tak rázem se tam musela objevit nějaká vyloženě nucená a bezvýznamná vtipná scéna, která ihned zkazila celý dojem, divák tak neměl ani moc čas dát průchod svým emocím. Nejlepší chvíle jsou jednoznačně ty, když se objevuje slonice Rosie. Jakmile se na scéně objevila, film rázem začal mít své kouzlo, jak ale zase ze scény odešla, tak to kouzlo se ztrácelo. Bohužel, největším mínusem filmu je to, že tady absolutně nezafungovala chemie mezi hlavní dvojkou. To je to nejhorší, co se u milostného příběhu může stát, když mezi hlavní milostnou dvojicí není cítit ten náboj, který by se přenesl i na diváka. Reese je v tom však úplně nevinně, zahrála to dobře a hlavně přirozeně, i když ji scénář nedovolil se více projevit, nemám jí co vytknout, Reese k sobě zkrátka potřebuje rovnocenného partnera a tím Robert není. Po celou dobu filmu měl jeden výraz, ale říkala jsem si dobře no, jenže jakmile měl ze sebe vydat nějaké emoce, bylo zle. Film si tak pro sebe jednoznačně ukradl Christoph Waltz, který byl jako vždy výborný. Water for Elephants není špatný film, ale potenciál byl mnohonásobně vyšší, zamrzí to o to víc, že se ve filmu objeví pár opravdu výborných a silnějších momentů (ředitel cirkusu si jde vylívat na slonici svůj vztek) a vy si říkáte, jak výborný by to mohl být film, kdyby se nesl v tom temnějším duchu celou dobu. Škoda.

• 26.4.2011  20:53

Naprosto předvídatelná a naprosto neoriginální komedie. Většina vtípků tady vyzněla spíše trapně. Hereckému duu to spolu i celkem sedělo, ale ani Natalie Portman a ani Ashton Kutcher nemohli nic udělat s tak nezajímavě napsanými postavami. Druhý film v krátké době s podobnou tématikou a za pár měsíců nás čeká třetí, ten ale působí ze všech nejsympatičtěji, tak snad dopadne mnohem lépe.

• 22.4.2011  23:35

Výborný film, myslím, že tak kvalitních žánrovek v poslední době moc není. Jedno z těch chytřejších sci-fi. Nesnaží se účelově mást diváka po celou dobu filmu, jak už to bývá u filmů podobného žánru, ve kterých do sebe všechno začne zapadat až na samém závěru filmu, to platí dvojnásob právě u těch, ve kterých se objevují hrátky s časem. Tady do sebe vše skvěle zapadá po celou dobu a vše dává dokonalý smysl. A pokud se tady na chvíli někde divák ztratí, tak hned na to přijde scéna, která mu opět vše objasní. I tady je samozřejmě důležitá finálová pointa, ve které se ukrývá opravdu dobrá myšlenka. Někomu se může zdát 90 minut u sci-fi filmu málo, jenže tady je to tak akorát, film neztrácí tempo, které nasadil v úvodu a film je plný nápadů, které se hlavně neopakují (přece jen to u příběhu, kde jeden člověk prožívá znovu a znovu 8 minut, hrozilo). Dalším velkým plusem je pak Jake Gyllenhaal, který mě tady poprvé doopravdy přesvědčil, že je skvělý herec a určitě bych ho moc ráda viděla ve více podobných rolích. Rozhodně doporučuji na Source Code zajít, fanoušci sci-fi určitě nebudou zklamání. Dávám 4*, protože k dokonalosti mi tam něco scházelo, možná to chtělo přece jen trochu napínavější finále a více to celé vygradovat.

• 16.4.2011  22:22
    Romantici (2010)

Tak rozhodně se nejedná o komedii, ale drama, drama o partě přátel, které se odehrává v průběhu dvou dnů. Tenhle film v sobě určitě měl nějaký potenciál, hlavní jádro, nebo spíše myšlenka, které pravděpodobně chtěla Niederhoffer dosáhnout rozhodně nemusela být špatná, jenže to by chtělo zkrátka zcela jiné pojetí a zajímavější režii. Celý film je hodně nezáživný. Navíc mi vůbec nesedlo ústřední duo. Mezi Katie Holmes a Joshem Duhamelem to absolutně nezafungovalo, nevěřila jsem jim vůbec nic. Anna Paquin se snažila, ale ani ona nevytrhne film ze slabšího průměru, trochu mě mrzelo, že Elijah Wood dostal tak málo prostoru. Největším nezdarem filmu je pak jednoznačně závěr, to byl prostě úlet a vůbec nechápu, o co se tady Niederhoffer pokoušela. The Romantics je tak naprosto zbytečný film, který nemá vůbec co nabídnout.