Pýcha a přemlouvání (2022)

Tohle mohl být tak moc fajn film na páteční večer. Má všechno, co čekáte od románu Jane Austen, herci jsou taky fajn, ale celé to sráží rozhodnutí nechat hlavní hrdinku neustále mluvit do kamery. Já nejsem velký fanoušek bourání stěny mezi postavami a divákem a tady to vážně nemělo žádný smysl, ale šlo vyloženě o scénáristickou lenost. Místo toho, aby si dali práci zobrazit pocity hlavní hrdinky a nechali diváka se aktivně ponořit do příběhu, tak raději nechali hlavní hrdinku všechny své pocity a myšlenky odvyprávět do kamery. Za mě to bylo strašně otravné.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Lhala bych, kdybych řekla, že jsem se nebavila. Bavila, a to dost. Vizuál je hodně zajímavý, hravý a fakt zábavný. Během filmu jsem si byla jistá, že tomu dám 4*, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc si uvědomuji, jak moc je příběh vlastně nedotažený. Kdo neviděl WandaVision, nemá absolutně šanci pochopit Wandu jako postavu, v seriálu jsme mohli sledovat její pozvolný přerod ve Scarlet Witch a díky tomu pochopit i její motivy a emoce v tomto filmu, pro mě je Wanda momentálně nejzajímavější postava MCU, ale zároveň se naplnily mé obavy z této fáze MCU, že začneme být přehlceni filmy i seriály a jedno bez druhého nebude fungovat. Bez seriálu totiž tento film působí opravdu zkratkovitě. A na to, že Wanda je dost možná nejmocnější hrdinka ze současného MCU, by si zasloužila víc. Ten film měl zkrátka potenciál obrovský, ale nedokázal ho naplnit, i to rozuzlení je strašně banální. Je to škoda, nicméně stále bych bez výčitek svědomí film doporučila každému. Jen je třeba nečekat velkou událost, ale prostě klasickou zábavnou marvelovku bez debat dostanete, není to špatný film.

Ambulance (2022)

Tohle mohla být tak strašně fajn blockbusterová jízda a ten film měl k tomu hodně dobře nakročeno. Není to totiž úplně špatně napsané, má to fajn postavy, hudbu, akce vás pohltí a nepustí, nechybí ani dávka patosu, který od Baye ale tak nějak čekáte a vlastně i chcete. Ale může mi někdo vysvětlil, proč se Bay rozhodl tam vložit ten pitomý humor? Už dlouho jsem neviděla film, kde by ten humor byl tak mimo. Film jsem si užívala, ale pak například uprostřed vážného momentu přišla nějaká rádoby vtipná hláška úplně z ničeho nic, která mě totálně zarazila a dost odtáhla pozornost od filmu. Po nějaké době už to tak strašně otravovalo, že jsem nemohla film brát vážně a přitom by Bay tak chtěl, jelikož se tam pokoušel i o jistou osudovost mezi bratry, ale prostě ten naprosto nepasující humor sráží celý film dolů, a já se ptám proč?

Batman (2022)

Velice dobrý film. Jak už jsme všichni tušili z trailerů, je to úplně jiný Batman, má to skvělou atmosféru, která dokáže pohltit. Hudba je taky skvělá. Robert Pattinson jako Brue Wayne má určitě ještě herecké rezervy, ale vlastně je fajn a nikoho neurazí. Největším mínusem tohoto filmu je jeho délka, ta je fakt šílená a nevím jestli úplně ospravedlnitelná. Právě díky té délce si nejsem jistá, jestli si to někdy dám podruhé, ve filmu totiž není žádný wow moment, nebo něco, co by vás vyloženě překvapilo a šokovalo, tak ty tři hodiny můžou být hodně ubíjející. Ale celkově spokojenost, Reeves je hodně šikovný režisér, ale to už víme delší dobu.

Uncharted (2022)

Řada lidí Uncharted srovnává s nedávným Red Notice a i já musím napsat, že Uncharted vyhrává na plné čáře. Když přijde na řadu akce, nebo luštění všelijakých hádanek a skládaček, je Uncharted vlastně hodně fajn a já se vážně bavila. Film akorát trpí tím, že vše kolem je takové prázdné a obyčejné. Záporáci působí strašně uměle a zejména postava Antonia Banderase je vyloženě směšná a totálně zbytečná. Nicméně fajn film na páteční večer, s návštěvou kina chybu neuděláte. Nemyslím si, že by kdokoliv z kina mohl odcházet vyloženě naštvaný.  Silnější 3*.

Klan Gucci (2021)

První hodina super, ale pak jsem měla co dělat, abych si udržela pozornost. Celé je to takové rozvleklé a roztahané, místy jsem se opravdu nudila. Pro mě tomu filmu chybí nějaká ta duše, něco, čeho bych se mohla chytit, ani postavy mě příliš nezajímaly. Režie mi přišla strašně odtažitá a bez pořádné dynamiky. Konec se pak taky jakoby tak nějak stal, ale vlastně úplně bez nějaké důležitosti či dramatičnosti. Zkrátka mi to nesedlo.

Něžný bar (2021)

Vlastně strašně obyčejný film, který vás nijak zvlášť nezasáhne, ale natočený s obrovskou lehkostí a citem, takže se mi na to moc dobře dívalo a měla jsem pocit, že to celé prožívám společně s hlavním hrdinou. Film vyzdvihuje především skvělé zahraná a velice vděčná role Bena Afflecka.

Belfast (2021)

Film, který si s největší pravděpodobností odnese oscara za film roku. Hezky si na to koukalo, dobře to ubíhalo, velice pěkná kamera a velice dobrý casting od dětských herců až po ty dospělé, ve své podstatně však ne příliš důležitý film. Nečekejte žádné velké drama, ani nečekejte, že by vám film něco předal, on se o to vlastně asi ani Kenneth nepokoušel, jednoduše si natočil osobní autobiografický snímek věnovaný jednomu období jeho rodiny. Nic víc, ale vlastně ani nic míň.

K zemi hleď! (2021)

Velice dobrý film, který se dokáže v určitých místech přesně trefit do černého. Celý film je vlastně hodně děsivý, protože vidíte odraz dnešní společnosti a úplně jsem rozuměla té frustraci hlavních postav. Scénář je výborný, perfektní herecké obsazení netřeba komentovat a docela mě překvapila i hudba. Opravdu doporučuji a musím ještě říct, že posledních cca 40 minut mě dokázalo opravdu zasáhnout.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Blockbuster, jaký bych chtěla v kině vídat pravidelně. Dokonalý film? Rozhodně ne. Fanservis? Jo, možná, ale já patřím mezi ty, co si nemyslí, že fanservis je sprosté slovo, nebo že to vždycky znamená něco špatného. Já si užila každičkou minutu tohoto filmu, jde o vskutku epické, emocionální a osudové zakončení Hollandovské "první" trilogie, které navíc skládá poctu i všem předchozím filmům o Spider-Manovi. Jediný důvod, proč nedávám plné hodnocení je ten, že ústřední milostná linka na mě nepůsobila tak, jak asi film zamýšlel, ale i tak se bezesporu pro mě jedná o nejlepší Marvel od Endgame.