Opilí láskou (2002)

Režisér Paul Thomas Anderson si mě naprosto získal svou Magnolií a tímto snímkem mi opět potvrdil, že patří mezi nejoriginálnější tvůrce. Opilí láskou je vážně náročný snímek a vůbec ne pro každého. Uznávám jeho filmařské kvality, výborně a hodně originálně zrežírovaný film. Adam Sandler se mi po herecké stránce nikde zatím nelíbil víc, opravdu výborný herecký výkon. Hlavní romance je vlastně opravdu krásná a nevšední, jenomže těch 91 minut pro mě bylo neúprosně dlouhých. Zatímco tříhodinová Magnolia mi vůbec nepřišla jako tříhodinová, tak u Opilí láskou mi přišlo, že se na film dívám půl dne a to vážně nepřeháním. Když o filmu přemýšlím, tak vím, že je vlastně výborný a režisérovi se asi povedlo zobrazit vše, tak jak chtěl, ale nasazené tempo filmu pro mě bylo fakt šílené, přitom podobný styl vyprávění mám ráda, asi se řadím do té skupiny, pro které tento film není úplně to pravé, ale pokud máte rádi tyto malé a opravdu nevšední romance, tak film i doporučuji, třeba se do něho dokážete položit tak, jak já to nedokázala.

Syčák Hesher (2010)

Neuvěřitelná hloupost. Absolutně nechápu, proč že to film vlastně vznikl. Tak nějak mi vůbec nedával smysl. Na film jsem se podívala jen kvůli Josephovi Gordon-Levittovi a Natalie Portman. Natalie má tady totálně zbytečnou roli a Josepha už nikdy neuvidíte v šílenější roli. Většina scén totálně ulítlých a co měl znamenat ten pohřeb? No zkrátka, tohle není můj šálek čaje. Tu druhou hvězdu přidávám jen a jen za výkon Levitta.

Konspirátor (2010)

Film, který stojí a padá na hereckých výkonech. Jde o soudní konverzační drama a zde skutečně podávají skvělé výkony všichni zúčastnění, ať už v hlavních rolích, nebo v těch vedlejších. Všechny dialogy jsou dobře napsané a díky hercům mají skvělou dynamiku a člověk se nestihne nudit. Robin Wright je skvělá, ale nedostala zase tolik prostoru, jak jsem si původně myslela. Film patří Jamesi McAvoyovi, který je v roli mladého právníka, který musí obhajovat ženu, o které je z počátku přesvědčen, že je vinna vážně výborný. Robert Redford se vůbec nechtěl zabývat samotným atentátem, ale aby se neřeklo, tak ho do filmu vložil, jde strašně poznat, že šlo zkrátka jen o povinnost a tak začátek působí trochu chaoticky a vše se seběhne strašně rychle. Chtěl hlavně poukázat na ten nespravedlivý právní systém a to, že celý soudní proces s Mary Surrattovou měl výsledek ještě před jeho začátkem. Technická stránka filmu povedená, kostýmy, výprava a své předvedl i kameraman. Hodně se mi líbila práce se světlem. V The Conspirator mi ve výsledku sice možná chybělo větší zapálení pro samotný příběh, závěr na mě emočně také nezapůsobil tak, jak asi měl, na druhou stranu jsem se ale nenudila, herci výborní, technicky taky a ta moje velká slabost pro Jamese. Musím dát 4*

Zrození Planety opic (2011)

Neuvěřitelné, že film trval pouze 105 minut. Pro mě asi největší překvapení léta. První půlhodina je bezchybná. Je plná emocí a divák se sbližuje s hlavní postavou, kterou pro tentokrát není člověk. WETA se opět předvedla a z Caesara udělala postavu, které divák věří každé gesto a prožívá s ní všechny její emoce. James Franco a Freida Pinto tady hrají druhé housle, tento film patří skutečně opicím. Film má několik logických chyb, to bych ale překousla, ostatně, který blockbuster je nemá. Film je ale bez jakéhokoliv překvapení, víte přesně, co se bude dít od začátku do konce, víte, která scéna přijde po scéně. To je něco, co mě celkem mrzí. Rozhodně ale doporučuji návštěvu kina, některé scény jsou vážně úžasné a velkolepé (Caesarův první pobyt v přírodě jen tak z hlavy nedostanu). Tvůrci navíc zvolili opravdu chytrý závěr. Kdyby film komerčně propad, tak divák si v pohodě může říct, že celý děj byl v pořádku ukončen, kdyby se rozhodli pro pokračování, tak tam mají vrátka a za nimi opravdu dobrý potenciál pro další díl. Celkově spokojenost.

Super 8 (2011)

Inspirace Stevenem Spielbergem jde tady vidět na každém kroku. Ta nostalgická atmosféra po celou délku filmu se mi strašně líbila. Abrams ale celým tím jeho pojetím hrozně riskoval. Balancuje na hraně mezi skvělým a takovým zvědavým napětím a mezi nudou. V První půlce se občas děj táhne a některé dětské dialogy by mi tady vůbec nechyběly. Největší eso a to, na co čeká divák celý film, si samozřejmě Abrams nechává až nakonec, jsem si jistá, že překvapen bude každý, já sama nevím, jestli jsem byla překvapena příjemně, nebo to bylo spíše zklamání. Abrams zvládá skvěle akční pasáže, to není asi nic nového. Dětští představitelé celkem sympatičtí, nejvíce mě zaujala Elle Fanning, která jde ve stopách své slavnější sestry. Super 8 není žádné výjimečné sci-fi, na které bychom vzpomínali za 5 let, obsahuje i několik logických děr, ale jde z něho cítit ten režisérův klukovský sen a velká úcta ke starším snímkům Stevena Spielberga a já nemůžu jít s hodnocením dolů, jelikož nostalgie silně zapůsobila, vážně příjemná retro podívaná. 70%

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Famózní herecký výkon Leonarda DiCapria, který je tady vážně neskutečný. Dá se říct, že toto je jeho film a zastínil i svého (také výborně hrajícího) kolegu Johnnyho Deppa. Leo tento film zvedá o stupeň nahoru. Krásný příběh natočený s velkým citem. Myslím, že se musí dotknout každého diváka. Ta romantická linka je tady strašně dobře vložena, není hlavní, není ani trochu kýčovitá a hlavně je upřímná. Musím dát plný počet, i když ne úplně čistých, jelikož tvůrci tady šli na jistotu, s příběhem, který je jednoduchý a moc dobře věděli, že toto je přesně ten příběh, který se bude líbit a bude dojímat. Ale tu jednu hvězdu přidat musím, za závěr a ještě jednou, za excelentního Lea.

Elvis a Anabelle (2007)

No hlavní zápletka je trochu podivnějšího rázu, jenže když člověk si podobný případ na internetu přečte každou chvíli, tak proč ne. Hlavní ale je, že Elvis and Anabelle je strašně příjemný film, na který se prostě dobře dívá. Velkým překvapením zde pro mě byl výkon Blake Lively, které je do Gossip girl škoda. Pokud máte rádi malá upřímná romantická dramata, tak tento můžu jen doporučit.

Tenká červená linie (1998)

Znáte ty filmy, po kterých máte pocit, že už nic nepotřebujete vidět? Tak tohle já zažila právě teď. Alespoň teď teda nějakou dobu nechci vidět žádný válečný film, jelikož bych asi srovnávala a vím, že s Tenkou červenou linii se v tomto žánru může rovnat máloco. Marně si vzpomínám, jestli jsem někdy viděla válečný film s takovou hloubkou. Malick tuto látku pojal naprosto odlišně, on je to neuvěřitelný člověk a neuvěřitelně vnímavý ke všemu, co je na světě, tak mi to z jeho filmů připadá. Žádný válečný film, co jsem kdy viděla, neměl tak propracovanou psychologii postav. Tento film se klidně může řadit do žánru psychologických dramat. A zase to úskalí všech Malickových filmů, diváci se dělí na dvě poloviny, pro jedny to je mistrovské dílo, pro jedny tříhodinová nuda. Já se řadím mezi ty, které tento film neskutečně zasáhl, ale zároveň chápu i tu druhou skupinu. Malickův přístup prostě nemůže sedět všem a rozumím, že ty vnitřní monology postav, které podle mě zvedají film o třídu nahoru, můžou někomu vadit. Film jsem viděla poprvé až teď, ale jsem ráda, že to nebylo dříve, jelikož toto je ten typ filmu, do kterého musí divák určitým způsobem dozrát. Technická stránka filmu vynikající, kamera je úchvatná, stejně tak hudba Hanse Zimmera. Herecké výkony do jednoho výborné. Tenká červená linie je pro mě naprosto fascinující snímek a Malick se tímto u mě zapsal hodně vysoko.

Dar (2009)

Nebylo to špatné, ale toto téma už jsme viděli tolikrát a já jsem se nemohla zbavit pocitu, že jsem to někde viděla už i lépe. Film s naprosto předvídatelným dějem, naprosto bez jakéhokoliv překvapení. Ta závěrečná klasická část už mi upřímně vadila. Mě film lehce zklamal a je to škoda, protože herecké výkony jsou vážně dobré. Carey Mulligan má opravdu velký talent a jednou by z ní mohla být velká herečka.

Sucker Punch (2011)

Tak toto byl velký úlet. Chvíli mi to přišlo, že se dívám na počítačovou hru, chvíli na hudební videoklip a chvíli film s naprosto pitomým scénářem, který se asi snaží předat i jisté poselství. Po úvodní sekvenci jsem si ještě říkala, že alespoň budu moci žasnout nad audiovizuální stránkou, jenže ta mě brzy začala nudit z toho důvodu, že jsem zkrátka nemohla překousnout všechno to kolem a to, že Snyder to asi bere smrtelně vážně. Scény, kde pět vyumělkovaných slečen přemáhá neuvěřitelně směšné roboty, bojuje v zákopech, zabíjí draky, jsou ještě alespoň sranda, ale scény, kde se Snyder snaží o příběh, jsou vážně hrozné. Už dlouho jsem neviděla film, kde by každá vyřknutá věta vyzněla tak hloupě. Vážně ztráta času.