Den poté (2004)

Moje hodnocení: 60%

Den před krizí (2011)

Tenhle film bych doporučoval vidět, až poté, co si divák osvojí základní údaje a principy finanční krize z roku 2008. Jinak se bude cítit ztracený a nebude mu film dávat smysl, ani se mu líbit. Každopádně z mého pohledu velmi potřebné dílo, které nám ukazuje zhýčkaný a nenasystný finanční svět s přemrštěnými odměnami a nereálnými obchodními plány. Jediné, co závěřem můžu dodat je, že bych nechtěl mít v životopise kolonku pracoval v Lehman Brothers. Zajímavosti: * Jméno ředitele John Tuld (Jeremy Irons) nápadně připomíná jméno ředitele investiční banky Lehman Brothers Richard S. Fulda. Lehman Brothers se stejně jako firma ve filmu dostala na pokraj finanční katastrofy. Richard S. Fulda vyhlásil krach investiční banky Lehman Brothers a tím spustil finanční krizi v roce 2008, za což byl často kritizován. Moje hodnocení: 75%

Den trifidů (2009) (TV film)

Moje hodnocení: 50%

Den zrady (2011)

Příjemné nahlédnutí do zákulisí americké politické kampaně, kde můžeme vidět, že jakákoliv maličkost může narušit nebo spíše zničit kariéru politika. Ryan Gosling je každým filmem lepším a lepším. Je otázka času, kdy mu napíší roli na tělo a oskarová nominace ho nemine. Zajímavosti: * Ústředí roli filmu odmítl Leonardo DiCaprio a u snímku tak zůstal jen na pozici výkonného producenta * Originální název filmu Ides of March je reminiscencí na den zavraždění Julia Caesara, tedy 15. březen roku 44 př. n. l. Slovo "Idy" označovalo v římském kalendáři vždy 15. den v měsící březnu, květnu, červenci a říjnu. Moje hodnocení: 70 %

Deset a půl stupně: Apokalypsa (2006) (TV film)

Co dodat, zas tak jednou jsem si sedl unavený po náročné práci k televizi a díval se na první film, co běžel. Děj filmu absolutně mimo mísu. Objevují se zde snad všech možné katastrofy jako tsunami, zemětřesení, sopky, záplavy a vše na jednom místě. Nechci být teda až moc kritický a věřím, že snímek byl natočen bez žádných větších aspirací a proto i tak ho musíme brát. Moje hodnocení: 20%

Děti moje (2011)

Jako film, který je nominován na oskara za nejlepší snímek, opravdu nevím. Prostředí Hawaiských ostrovů nádhera, George Clooney, taky není k zahození, děj smutný, ale že by to bylo dílo hodné oskara, to bych si pořádně promyslel, být na straně poroty. Chystám se i na další nominované snímky, tak třeba mě přesvědčí o opaku. Zajímavosti: * Snímek získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepší drama. George Clooney si pak odnesl stejné ocenění pro nejlepšího herce v dramatu. Moje hodnocení: 65 %

Dexter (2006) (seriál)

Zhlédnuté série: 1.série▐ 2.série▐ 3.série▐ 4.série▐ 5.série▐ 6.série▐ 7.série▐ 8.série▐ Moje hodnocení: 90%▐ "dokončený"