eXistenZ (1999)

Václav Klaus. Moje hodnocení: 40%

Fargo (2014) (seriál)

Zhlédnuté série: 1.série▐ 2.série▐ 3.série. Moje hodnocení: 80%

Fenomén (1996)

Oddechovka na nedělní večer. Vynikající obsazení. Sestava Travolta, Whitaker a Duvall jsi opravdu sedla. U tohoto filmu jsem si odpočal. Celý film od začátku do konce se snaží hrát na emoce diváka a příjemně ho nutí se zamýšlet nad možnostmi kombinace nadpřirozené inteligence a obyčejného člověka, který má rád svůj život, tak jak je. Hodnocení: 70 %

Finanční krize (2010)

Oskarový dokument 2011. Mělo by to být povinný dílo od základních škol až po domovy pro seniory. Krásně a jednodušše popisuje příčiny vzniku finanční krize. Tento dokument může být průlomovým dílem pro všechny daňový poplatníky, aby jsme si dali pozor nejenom na velké korporace, ale i na vysoké představitele vlád. Business je business a velký business jde i přes mrtvoly. Klobouk dolů nad odvahou tvůrcu tohoto snímku, určitě si nadělali hodně nepřátel. Hodnocení: 80 %

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Je to takový film nefilm, spíše to má blíže ke štěku. Každopádně bych šel s hodnocením ještě níže. Jedinou omluvou může být jen to, že je to parodie. I přes to, že to byla parodie, tak se to nemůže rovnat filmům podobného ražení jako například Žhavé výstřely. Zajímavosti: * Flynn Carsen se snaží svést na úspěchu Indiana Jonese. Moje hodnocení: 35%

Forever (2014) (seriál)

Zhlédnuto: 1.série (21.díl), Moje hodnocení: 75%

Forrest Gump (1994)

Film plný maličkostí, drobností, které jsou spjaté na určité historické data a krásně nám dobarvují film, který člověk může vidět 100x a stejně se u něj nebude nudit. Tom Hanks podal neuvěřitelný výkon a dokážu si stát za tím, že jeden z nejlepších ve filmové historii. Tenhle film bych dokázal doporučit komukoliv, že to musí prostě vidět. Zajímavosti: * Mladší bratr Toma Hankse Jim ho nahradil ve scénách, kdy Hanks sprintuje * Na všech fotkách, na kterých se Forrest ve filmu objevuje, má zavřené oči * Tom Hanks přijal roli pod podmínkou, že všechny události ve filmu budou odpovídat historické realitě. Proto se zde nakonec neobjevila například pasáž se záchranou Mao Ce-tunga před utonutím či výstup do vesmíru, které obsahuje původní kniha * Roli Forresta odmítli Bill Murray, John Travolta a Chevy Chase * Když je Forrest po návštěvě Číny poslán prezidentem Nixonem do nového hotelu, tak v noci volá hotelové službě, že v budově naproti asi vypadly pojistky a lidé tam chodí s baterkami a snaží se rozsvítit. Odkazuje to na (ne)slavnou aféru Watergate. Moje hodnocení: 95 %