Dextwer

okres Praha

3 body

• 16.12.2012  21:01

• 9.12.2012  00:32

Už jsem si říkal, že rok 2012 byl velmi slabý na kvalitní snímky a že těch pár, co snesou náročnější měřítko, to bohužel nezachrání. Ale tohle je opravdu takový skrytý drakokam, který je příjemným náhledem na skutečný příběh bratrů Bondurantů. Nechybí tomu příběh, napětí ani správně zvolené herecké obsazení. ▐ Zajímavosti: * Forrest Bondurant měl být o něco štíhlejší, ale jeho představitel Tom Hardy musel během natáčení filmu Temný rytíř povstal (2012), který byl uveden ve stejném roce, nabrat svalovou hmotu* Film je inspirován skutečným příběhem o bratrech Bondurantových. Je natočen na motivy novely „The Wettest Country in the World", kterou napsal Matt Bondurant, vnuk jednoho ze zmiňovaných bratrů * Ačkoli Shia LaBeouf, Jason Clarke a Tom Hardy hrají bratry, každý z nich se narodil v jiné zemi. LaBeouf je ze Spojených států, Clarke z Austrálie a Hardy z Velké Británie. ▐ Moje hodnocení: 80%▐

• 1.12.2012  00:26
    Divoši (2012)

Celkově pěkný, ničím nevyčnívající snímek, který se inspiroval filmem Kokain s Johny Deppem. Příběh bohatství, drogového podníkání a nakonec i souboje s Mexickým kartelem. ▐ Zajímavosti: * Jako součást přípravy na natáčení prošel Taylor Kisch skutečným výcvikem speciálních jednotek U.S. Navy Seals. Poté absolvoval všechny své kaskadérské kousky sám.▐ Moje hodnocení: 70 %▐

• 25.11.2012  11:26
    Německé pobřeží (TV film) (2010)

Krásný dokumentární příběh o Německém pobřeží Baltského moře. Úchvatná krajina, malebné městečka, souznění lidí a přírody▐ 1.díl▐ Moje hodnocení: 75%

• 10.11.2012  22:23
    R (2010)

Uuuf velmi silný zážitek. Co dodat film R je prostě tvrdý film, který nenechá nikoho klidným. Další ukázka, že skandinávská filmografie se toho opravdu nebojí a umí natočit filmy bez okolků, ale hlavně realisticky. Pokud se líbilo doporučuji norský snímek "Lovci hlav". ▐ Moje hodnocení: 70%

• 10.11.2012  10:49
    Méďa (2012)

Když jsem si to pouštěl, tak jsem se toho trošku bál, už jen podle jména a hlavní postavy Teda, snímek neslibuje na první pohled žádnou inteligentní nirvánu, ale i přesto jsem se nakonec do toho pustil a můžu říct, že jsem byl příjemně překvapen. Hlavně první polovina mě dostala svým ostrovtipem a vážně jsem se bavil. Druhá část už byla slabší, ale i tak tomu dávám čtyři hvězdičky. Každopádně jedno vím jistě, dětem bych to nepouštěl ;-) ▐ Moje hodnocení: 70%

• 9.11.2012  20:40
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (1.díl)▐ Moje hodnocení: 70%

• 7.11.2012  22:49
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Válečný - romantický snímek z 1. Světové války, který nám spíše než efekty z průběhu válčení přináší velmi propacovaný náhled do pocitů účastníků této hrozné války, kdy si člověk uvědomí, že všichni zabití, zranění, zúčastnění nebyli jen čísla, jména, ale že měli své životy, své blízké, někoho koho milovali a na kterých jim záleželo a tohle se tvůrci snímku povedlo zachytit a popsat divákovi téměř dokonale.▐ Zajímavosti: * Autorem stejnojmenné literární předlohy z roku 1993 je Brit Sebastian Faulks. "Birdsong" je součástí knižní trilogie pojednávající o životě Stephena Wraysforda. ▐ Moje hodnocení: 70 %▐

• 27.10.2012  00:39
    Svět ve válce (TV seriál) (1973)

Zhlédnuté díly: ▐ 01 Nové Německo▐ Moje hodnocení: 70%

• 19.10.2012  18:20
    Oněgin (1999)

„Já píši vám - co mohu více? Co ještě mohu dodati? Teď vím, že máte právo sice mne pohrdáním trestati, leč ještě věřím, nešťastnice, že mne váš milosrdný soud nemůže přece zavrhnout. Já nejdřív mlčeti jsem chtěla; a věřte: nebyl byste znal nikdy můj ostýchavý žal, kdybych jen stín naděje měla, že třeba jednou za týden vás u nás na vsi uzřím jen, abych vám slůvko mohla říci a v duchu vaši tvář a hlas než znovu navštívíte nás, dnem nocí abych mohla stříci… Však řekli, že jste samotář. Že na vsi nudíte se, víme. A z nás věru nejde zář, třebaže ze srdce vás ctíme. Proč jenom, proč jste přišel k nám? Já v žalu opuštěné vsi té bych neznala vás, jak vás znám, ba ani žal, jejž pochopíte. Mé zármutky, v tmách duše skryté, by smířil čas, pak (kdož to ví?) bych zadala se mužovi a byla mu i věrnou ženou, i ctnostnou matkou usmířenou. Jiného? Né již, v světě ráda již nemohu mít já, tak si to prozřetelnost žádá, tak chtějí nebesa. Jsem tvá! Můj celý život mi tě slíbil, tys musel, musel přijíti, tys ten jenž bohem seslán mi byl, až do hrobu mě chrániti. Byls vidinou mých nočních snění, už drahý mi, ač nezřený, Tvůj zrak mě mučil plameny, tvůj hlas zněl v touhy rozeznění, a nebyl to jen sen, jak zvon! Jen vstoupil si už jsem tě znala, strnula jsem, tvář mi vzplála, hlas nitra řekl mi, toť on! Och ano, já tě slýchávala, tys tiše se mnou rozmlouval, když chudákům jsem pomáhala, i když jsem v prosbách klekávala, za zmatené své duše žal. Zda tys to přízraku můj milý, se do světnice v oné chvíli, průzračnou nocí nesl? Nepostáls tiše na pelestí? A slova naděje a štěstí, zdas v útěchu mi nehlesl? Kdo jsi? Můj anděl ochranitel? Či úskočný můj pokušitel? Viď, zbavíš mě mých zmatků těch? Snad je to klam, jenž svými stíny v mou nezkušenou duši leh! A mně je souzen osud jiný… Děj se co děj! Já osud svůj dnes do rukou tvých svěřuji ti. Modlím se k tobě: Při mně stůj, mé slzy v dlaně tvé se řítí… A uvaž: Já zde sama jsem, a nikdo mi tebe nedá. A musím zahynouti, běda, i se svým němým úžasem. Čekám tě. Přijď, vytoužený. Buď lásku najevo mi dej, či těžké sny mé zpřetrhej, ať stihne mě trest zasloužený! I končím! Hrůzno mé číst psaní… Já studem, strachy umírám… Však vím, že vaše čest mě chrání a proto směle svěřuji se vám…“ ▐ Moje hodnocení: 80%

• 19.10.2012  14:41

Tohle se mi opravdu líbilo. Má to kvalitní děj, důvtip, herecké obsazení a hlavně jsem se u toho dobře bavil. Co víc si přát od komedie? ▐ Zajímavosti: * Je to první film, který byl produkován společností Michaela Douglase „Further Films“ * Liv Tyler nosila kvůli velikosti poprsí během natáčení vycpanou podprsenku. ▐ Moje hodnocení: 75%▐

• 15.10.2012  23:08

• 6.10.2012  23:17
    Vertigo (1958)

• 2.10.2012  09:27
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Zhlédnuté série:▐ 1.série ▐ 2.série▐ 3.série▐ 4.série▐ 5.série▐ 6.série▐ 7.série▐ 8.série (12.díl)▐Moje hodnocení: 75%▐

• 30.9.2012  13:02

Moje hodnocení: 75%

• 28.9.2012  18:24

• 23.9.2012  23:34

• 18.9.2012  21:03
    Speciální jednotky v akci (TV seriál) (2008)

1 díl: Bravo two zero ... SAS v Iráku ... 4* __ Moje hodnocení: 80%

• 14.9.2012  22:55

• 14.9.2012  18:18
    96 hodin (2008)

• 13.9.2012  20:58

Úchvatná scenérie, příjemný příběh, mladý Brad Pitt a režiserní úm Roberta Redforda.▐ Zajímavosti: * Žádný z herců před natáčením nikdy tímto způsobem nechytal ryby * Několik let přemlouval Robert Redford Normana Macleana k získání práv na ztvárnění jeho novely.▐ Moje hodnocení: 75%

• 9.9.2012  22:27

Vzhledem k tomu, že tato část historie proběhla mnohem divočeji a nelítostněji než ji ztvárňuje tenhle film, dávám tomu nižší hodnocení. Každopádně je zajímavé a dobře, že se točí filmy i o tehle části historie, na kterou nejsou Němci pyšní a rádi zapomínají. Paradox mezi tím, že jeden čas jste nadlidé žijící v jednom z největších a nejbohatších měst světa a poté se nacházíte v polorozbořeném městě, bez zákonu, jídla, pitné vody, obsazeném Ruskými vojáky, kteří jsi chtějí svoje vítězství pořádně užít a nechat vypít kalich hořkosti svého nepřitele pořádně, až do dna. Napadá mě jedno přísloví: „kdo seje vítr, sklízí bouři“.▐Zajímavosti: * Dnes se odborníci shodují, že během konce 2. světové války znásilnili vojáci Rudé armády asi 2 000 000 německých žen. Každá přitom byla znásilněna v průměru 12x. * Rusové si nevybírali, obětem znásilnění bylo mezi 8 a 90 lety. Mnoho žen za to zaplatilo životem.▐ Moje hodnocení: 70%

• 9.9.2012  19:07

Příjemně natočený dokumentární film o bobrech a o jejich neméně působivém počínání při stavbě hrází a jejich vlivu na místní ekosystém.▐ Moje hodnocení: 75%

• 8.9.2012  18:40
    DW - European Journal (TV pořad) (2012)

Můj oblíbený zpravodajský pořad z Evropského společenství.▐ Moje hodnocení: 75%

• 8.9.2012  18:32
    Velký, větší, největší (TV seriál) (2008)

1. - Jaderná ponorka Pennsylvania▐ Moje hodnocení: 75%

• 29.8.2012  22:58
    Invaze 1968. Ruský pohled (TV film) (2011)

Pěkný dokument o pohledu z druhé strany. Nic není černobílé. Je mi líto obyčejných lidí a obyčejných vojáků, ale i přes srdcevroucí příběhy v tomto dokumentu, nesmíme zapomenout, že špičky ve vedení SSSR a armády, byly pořád Rusové, nenasystní, toužící po moci a s chtíčem ovládat masy. Jediné, co se jím tímhle zásahem povedlo, bylo prodloužení Studené války o dvacet let a vytvoření citelné zášti v Československu po několik generací do dnešních dnů.▐ Moje hodnocení: 80%

• 28.8.2012  20:45
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Haha vtípné, záživné, krátké, vše splňující pro vyplnění přestávek na svačinku, rychlou večeři anebo před spaním. Seriál je veden v optimistickém duchu, vyplněný velmi zdrujíci vtipným scénářem.▐ Zajímavosti: * Seriál se natáčí na Los Angeles City College v Kalifornii * Herec, který hraje Abeda, Danni Pudi, je ve skutečnosti poloviční Polák a mluví plynně polsky * Abed je muslim, Troy je členem Svědků Jehovových, Shirley je křesťanka, Annie je židovka, Jeff je agnostik, Britta je ateista a Pierce tvrdí, že je buddhistou (i když je členem vesmírného kultu) * Seňor Chang (Ken Jeong) tvrdí, že jeho jméno je ve španělštině "El Tigre Chino", což znamená 'Čínský tygr'. Ken Jeong je však ve skutečnosti Korejec * Komunitní škola Greendale má na webu greendalecommunitycollege.com vlastní fiktivní stránky. Zhlédnuté série:▐ 1.série▐ 2.série▐ 3.série▐ 4.série▐ 5.série ▐ Moje hodnocení: 80%▐ "dokončený"

• 23.8.2012  11:17

Myslím, že jedno z nejzajímavějších a nejpropracovanějších zahájení olympijských her. Romantický pohled s nádhernými kulisami, z historie až po současnost Velké Británie. "God save the queen."

• 14.8.2012  00:05

Film je postaven především na hereckých výkonech dvojice Anthony Hopkins a Ryan Gosling. Souboj bohatého inženýra s mladým státním zástupcem, dobrá zápletka a pohled na výjimečnost práva, kdy i jasný vrah, může být osvobozen pro nedostatek důkazů.▐ Moje hodnocení: 75%