Dextwer

Dextwer

okres Praha

3 body

• 27.8.2017  16:44
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Zhlédnuté díly: 1. - 6. díl. Moje hodnocení: 90%

• 15.11.2014  22:31
    Avatar (2009)

Moje hodnocení: 85%

• 5.4.2015  22:46

• 23.2.2013  21:44

• 16.8.2012  14:50
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (1.díl)▐ Moje hodnocení: 55%▐

• 5.5.2013  19:49

Moje hodnocení: 80%

• 16.5.2012  11:11
    Cvokař (2009)

Kevin Spacey je herecká extratřída. Jako psychiatr, který by sám potřeboval někoho, kdo by mu pomohl vyřešit své problémy, působí někdy bezradně, bez zájmu a vlastně ztraceně. Los Angeles jako město, kde bychom nehledali lidi trpící různými poruchami, problémy. Lesk a sláva jsou pomíjející. Moje hodnocení: 70%

• 22.12.2013  23:46
    Den trifidů (TV seriál) (2009)

• 19.3.2017  22:42

• 6.2.2012  14:01

Tento dokumentární seriál o druhé světové válce je velice kvalitním dílem pro širokou veřejnost, která si zde může zopakovat a rozšířit své základní znalosti, této největší války v historii lidstva, která si vzala za svou oběť lidskou důstojnost, jejich životy a zničila takřka velkou část tehdejší civilizace. Je až kupodivu kolik zla se mohlo prosadit v jednu dobu. Je dobré, aby všechny další generace si udržely v paměti, co se stalo tak, ať už se to nikdy neopakuje. Moje hodnocení: 90%

• 1.1.2013  14:44
    Hustej nářez (TV pořad) (2009)

Samo o sobě videa nejsou špatné, jsou vtipné. Bohužel úroveň snižuje katastrofální nápad zařadit mladé, rádoby vtipné a před kamerou se přetvařující lidi v obýváku, komentující každé video.▐ Moje hodnocení: 10%

• 27.5.2012  20:31

Životopisný film o Nelsonu Mandelovi bravůrně zahraný Morganem Freemanem. Výkon Morgana je opravdu strhující a chvilkami mám pocit, jako kdyby hrál ve filmu sám Nelson Mandela. Jinak zajímavé nahlédnutí do historie konce Apartheidu a začátku nové JAR a překvapivého vítězství JAR na MS v rugby. Zajímavosti: * Slovo "Invictus" je latinský výraz pro "nepřemožitelný." Také je to název krátké básně od Williama Ernesta Henleyho. Henley tuto báseň napsal poté, co mu byla amputována noha. Ve filmu slyšíme Mandelu recitovat úryvky z této básně * Sám Mandela řekl, že jedině Morgan Freeman ho může zahrát * V rámci přípravy na svou roli podstoupil Matt Damon intenzivní trénink pod vedením Chestera Williamse, který byl hráčem týmu JAR v roce 1995 * Během tvorby filmu se z Clinta Eastwooda stal velký fanoušek ragby. Sledoval hodně zápasů každou noc a vždy příští den o nich mluvil * Scéna s přeletem letadla nad stadiónem se odehrála i ve skutečnosti stala. Na rozdíl od filmu však šlo o plánovanou událost * Moje hodnocení: 80%

• 28.1.2018  18:58

Moje hodnocení: 15%

• 10.2.2013  17:58
    Jonesovi (2009)

• 12.9.2017  21:40

Moje hodnocení: 75%

• 2.1.2015  16:39

• 22.9.2011  16:10
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Misfits je seriál, který bezstarostně okopíroval nápad od Heroes. Nevím, čím to je, ale tenhle seriál se mi líbí mnohem víc. Je tu typický anglický humor doplněný o bezstarostnou mluvu mladých anglických výrůstků. Trochu by se mu dalo vytknout, že se odehrává neustále na jednom místě. Dále bych určitě vyzdvihl výborný výkon mladého herce Roberta Sheehana, který zde opravdu nechává diváka si užívat jeho velmi trefně ujetou mluvu doplněnou o gestikulaci všeho druhu. Slova jako Prick nebo Slut jsou zda obsažena ve velké míře :-) Hodnocení: 80 %

• 2.11.2011  17:37

Michael Douglas v roli staršího svůdníka, který se snaží žít život plnými doušky, užívat si každé chvíle. Tento film jako by Michael Douglas vzal jako přípravu na natáčení pokračování Wall Street 2. Také zde se jedná o film, kde jsou výrazně popsány charakterové vlastnosti hlavního hrdiny. Opět je to spíše negativní problematická postava, která se snaží nebýt na nikom citově závislá. Tyhle role Michaelu Douglasovi sedí. Moje hodnocení: 70 %

• 14.1.2012  13:47
    Nálety na Německo (TV film) (2009)

Dokument, který nám poskytuje bližší seznámení s hrůzami spojenými s bombardováním německých měst a pohled na utrpení obyčejných lidí. Moje hodnocení: 80%

• 19.9.2011  13:36
    Oči války (2009)

Oči války je velmi inspirující příběh o výpravě fotoreportérů do Kurdistánu. Oblasti, která je rozdělena mezi Irán, Irák, Sýrii a Turecko. Příběh se odehrává v Iráku, kde jsou reportéři svědky boje Kurdů za svobodu. Ukazuje nám to těžký život ve válečné oblasti, kde lidský život může kdykoliv vyhasnout a nikoho to nevyvede z míry. Můžu říct, že tento snímek je opravdu dobrý a konečně nám ukazuje, že za snímky v novinách či internetu, stojí opravdová dřina, utrpení a těžkost při jejich pořizování a že díky odvaze těchto reportérů máme možnost vidět útrapy lidí ve válečných zónách. Zajímavosti: * Colin Farrell kvůli roli musel zhubnout o 20 kilo. Toho dosáhl díky přežívání na dietní kole, černé kávě a tuňákovi. * Christopher Lee se musel pro tento film naučit nejvíce vět za svoji šedesátiletou filmovou kariéru. Ta přitom u tohoto tehdy 86letého herce čítá více než 300 filmů. Hodnocení: 80 %

• 20.4.2013  18:29
    Padělky (TV film) (2009)

• 29.12.2014  00:32
    Polární bouře (TV film) (2009)

Moje hodnocení: 30%

• 23.7.2011  23:21

Film Middle men je další ze série životopisných filmů zaměřených na business, internet a velké peníze. Musím se přiznat jsem velkým fanouškem tohoto stylu zfilmování skutečných příběhů o velkých penězích. Luke Wilson byl pro tuto roli perfektní volbou. Co dodat víc. Snad jen točte více filmů založených na skutečných událostech. Moje hodnocení: 80%

• 18.4.2015  00:41
    Samec (2009)

Moje hodnocení: 20%

• 20.12.2011  22:32

Tenhle Sherlock Holmes je z mého pohledu výborný. Guy Rithchie to natočil skvěle, skvěle vybral herecké obsazení v čele s neskutečně přesvědčivým Robert Downey, kterého velmi dobře doplňují Jude Law a Rachel McAdams. Celý film má strhující tempo, zajímavé zápletky, dobrou kameru a scény. Možná někteří se mnou nebudou souhlasit, ale zařazuji si ho mezi své top oblíbené. Těším se na natočení dvojky. Zajímavosti: * Pro roli Watsona byl zvažován Colin Farrell * Ve filmu měla hrát i Sienna Miller, ale po obsazení jejího exmilence Jude Lawa odstoupila * Watsona poznámka Holmesovi „Víš, že to co piješ, se používá při operaci očí?“ je narážkou na kokain, který Holmes užíval. Dříve se kokain používal jako anestetikum při operacích očí * Čtyři symboly zmíněné ve filmu – Člověk, Lev, Býk a Orel – jsou přídomky čtyř evangelistů z Bible: Matěj (Člověk), Marek (Lev), Lukáš (Býk) a Jan (Orel) * Tři vraždy lidí a pokus o vyhlazení parlamentu se shodují se čtyřmi řeckými elementy. První byl pohřeb (země), druhý utopení (voda), třetí obětování (oheň) a nakonec čtvrtý jedovaté výpary (vzduch). Moje hodnocení: 90 %

• 24.1.2016  17:57

• 17.12.2016  21:55
    Utajená pravda (TV seriál) (2009)

Moje hodnocení: 15%, Zhlédnutý díl: UFO.

• 18.12.2016  22:59

Moje hodnocení: 60%

• 31.1.2014  22:49

• 2.11.2011  10:43

Zajímavé doplnění Xmenů o návrat do minulosti hlavní postavy Wolverina. Mně se nejvíce líbili scény z počátků, jak s bratrem bojovali v různých válkách a jak se formovala postava Wolverina, až do součastnosti. Připomnělo mi to film Horal. Zajímavosti: * Hugh Jackman v průběhu natáčení Wolverina tvrdě posiloval, proto museli zasáhnout trikaři a počítačově jeho svalstvo srovnat. Kdyby to neudělali, vypadal by v každé scéně jinak * Ke snímku se váže jeden z největších internetových skandálů, neboť celý měsíc před celosvětovou premiérou byla ke stažení nedodělaná verze filmu - bez efektů, bez hudby. Tu si stáhly desetitisíce uživatelů, avšak i navzdory tomu se pak tržby z návštěvnosti kin pohybovaly v pěkných číslech a Wolverine se stal poměrně úspěšným * Liev Schreiber musel ze začátku nosit speciální oblek, díky kterému se jeho postava vyrovnala s postavou Hugh Jackmana. Schreiber považoval tento oblek za ponižující a rozhodl se, že bude raději cvičit. Trénoval 3 měsíce během natáčení filmu Defiance, a také v Austrálii se svým přítelem Hugh Jackmanem. Nakonec přibral 15 kg * Aby se Hugh Jackman co nejvíce přiblížil postavě Wolverina, začal pěstovat svaly už rok před natáčením, a pak i během natáčení. Každý den vstával ve čtyři hodiny ráno, aby mohl dvě hodiny posilovat. Pokaždé, když mezi záběry čekal na svoji scénu, musel jíst kuře se zeleninou. Nakonec už mu nechutnalo, přežvykoval automaticky a někdy i 40 minut. Proteinové koktejly pil i v noci. Moje hodnocení: 75 %