Dextwer

• 13.12.2012  13:41

Moje hodnocení: 60%

• 10.12.2012  21:36
    Warrior (2011)

Nejsem obzvlášť velkým fanouškém podobných filmů o sportu, ale tento snímek mě opravdu nestkutečně překvapil. Tom Hardy je zde neskutečně přesvědčivý a celkový film je od začátku do konce strhující. Každopádně ve mě zanechal velmi dobrý pocit s dobře stráveného času před filmovým plátnem.▐ Zajímavosti: * Mixed Martial Arts (česky smíšená bojová umění) je syntéza různých bojových stylů, jako jsou například: Muay Thai (Thajský box), Savate (La canne-Francouzský box), Taekwon-do apod. pro boj v postoji. Za nimi následují Judo, Zápas (řecko-římský a volný styl), Sambo (ruský zápasnický styl z poč. 20. století podobný Judu) pro zápasnickou techniku a pro přechody na zem a za nimi brazilské Jiu Jitsu pro boj na zemi * Filmaři nám u jednotlivých filmových postav dokonale ukazují druhy bojovníků MMA. 1. Striker - který se brání strhům na zem (take-down), rád bojuje v postoji a chce zápas ukončit K.O. - Tommy Conlon (Tom Hardy), 2. Wrestler - který strhává na zem a boj zakončuje údery na zemi - Koba (Kurt Angle), 3. Groundfighter - který boj přenáší na zem a tam si vynutí vzdání soupeře pomocí submission techniky, nejčastěji pákou nebo škrcením - Brendan Conlon (Joel Edgerton) * Tom Hardy absolvoval v rámci přípravy na svou roli náročný trénink, během kterého přibral 13 kg svalové hmoty. ▐ Moje hodnocení: 90%▐

• 9.12.2012  00:45

Opravdu to není nic, co byste museli za každou cenu vidět. Nudný a po většinu děje, málo vtipný příběh se slabým hereckým obsazením a vyčpělým Adamem Sandlerem. ▐ Moje hodnocení: 15%▐

• 9.12.2012  00:32

Už jsem si říkal, že rok 2012 byl velmi slabý na kvalitní snímky a že těch pár, co snesou náročnější měřítko, to bohužel nezachrání. Ale tohle je opravdu takový skrytý drakokam, který je příjemným náhledem na skutečný příběh bratrů Bondurantů. Nechybí tomu příběh, napětí ani správně zvolené herecké obsazení. ▐ Zajímavosti: * Forrest Bondurant měl být o něco štíhlejší, ale jeho představitel Tom Hardy musel během natáčení filmu Temný rytíř povstal (2012), který byl uveden ve stejném roce, nabrat svalovou hmotu* Film je inspirován skutečným příběhem o bratrech Bondurantových. Je natočen na motivy novely „The Wettest Country in the World", kterou napsal Matt Bondurant, vnuk jednoho ze zmiňovaných bratrů * Ačkoli Shia LaBeouf, Jason Clarke a Tom Hardy hrají bratry, každý z nich se narodil v jiné zemi. LaBeouf je ze Spojených států, Clarke z Austrálie a Hardy z Velké Británie. ▐ Moje hodnocení: 80%▐

• 6.12.2012  23:25

I přes chválu a vysoké hodnocení ostatních uživatelů, pro mě tento film nebyl tím pravým šálkem kávy a krom pár delikátností a zajímavostí mě prostě neuhranul. ▐ Zajímavosti: * David Lynch k filmu sepsal 10 vodítek pro lepší orientaci: 1. Když budete pozorní na začátku filmu, objevíte dva klíče ještě před úvodními titulky. 2. Všímejte si červeného stínidla lampy. 3. Zapamatujte si název filmu, pro který Adam Kesher hledá svou herečku. Objeví se tento název ještě někdy? 4. Autonehoda je hrozná událost. Dávejte pozor na místo, kde k ní dojde. 5. Kdo přináší modrý klíč - a proč? 6. Neztraťte z očí šaty, popelník a kávový šálek. 7. Co je cítit ve vzduchu v klubu Silencio, co s děje v něm a co kolem něj? 8. Pomohl Camille jenom její talent? 9. Sledujte detaily, spojené s mužem za restaurací Winkies. 10. Kde je teta Ruth? ▐ Moje hodnocení: 55%

• 5.12.2012  20:33
    Mezi vlky (2011)

Bohužel tuctový film, který nenabízí v podstatě nic, co bych mohl ocenit vyšším hodnocením. Celé mi to tak trochu přišlo nereálné a málo propracované. ▐ Zajímavosti: * Podle tvrzení Liama Neesona dosahovala teplota místy až -40°C. Sněhové bouře odehrávající se ve filmu byly skutečné a nebylo pro ně použito CGI * Závěrečnými titulkami snímek nekončí. Po jejich skončení ještě následuje důležitá scéna * Skutečnost je taková, že na území Prudhoe Bay, vyhlášené ropné pláni rozkládající se v severním cípu Aljašky, kde se odehrává úvod filmu, žádný bar s tvrdým alkoholem nenajdete. Dokonce se zde nevyskytují ani vlci ▐ Moje hodnocení: 55%

• 4.12.2012  22:41
    Looper (2012)

Nebylo to špatný, ale něco mi na tom chybělo, nedokážu to s určitostí popsat. Jinak průměrný nízkorozpočtový snímek se sci-fi thriller tématikou.▐ Zajímavosti: * Chyba ve filmu: Joseph Gordon-Levitt (mladý Joe) a Bruce Willis (starý Joe) si pravděpodobně neurčili, zda bude jejich postava levák či pravák, takže Willis střílí ze zbraně levou rukou a Gordon-Levitt naopak pravou rukou * Řádku čísel 07153902935, která se objevuje na plakátech, je možné zapsat do prohlížeče ve formátu www.07153902935.com, čímž je možné dostat se na speciální virální stránku filmu.▐ Moje hodnocení: 60%▐

• 2.12.2012  20:45

Filmy se zombíky mám rád. Námětů a snímků je poslední dobou jako hub po dešti. Každopádně tenhle snímek patří ke slabším i když mě dvě věci zaujaly. První byl liduprázdný Londýn a druhá rychlost zombíků. S touhle rychlostí je větší pravděpodobnost, že by to vyhladilo celou zem než s rychlostí (pomalostí) zombies ve Walking dead.▐ Zajímavosti: * Původně studio uvažovalo o možnosti natočit film 29 dní poté, který by se odehrával těsně po konci jedničky, ale nápad byl zavržen pro jistou šablonovitost. Další plán byl naplnit filmem díru mezi vypuknutím nákazy a začátkem prvního filmu. SAS by v něm zachraňovala královnu. Ale i tento nápad byl smeten ze stolu a došlo na námět, kdy se země dává do pořádku a něco se (jak jinak) podělá * Při natáčení interiérů zastoupil stadion ve Wembley kvůli rekonstrukcím stadion Millennium v Cardiffu. Pomocí speciálních efektů byly potom sedačky zbarveny do červena a trávník upraven tak, aby vypadal jako nepoužitý.▐ Moje hodnocení: 55%▐

• 2.12.2012  10:53

Neskutečně živý, propracovaný snímek s neobyčejně skvělým hereckým obsazením v podání Joaquin Phoenix a Resse Witherspoon. Na jejich herecký, hudební výkon jsem koukal s otevřenou pusou a musím říct, že celkové hudební vystoupení od Joaquina se mi líbí mnohem víc než od Johnyho Cashe. Resse si zasloužila oskara, ale každopádně ho měl dostat i Joaquin.▐ Zajímavosti: * Snímek získal tři Zlaté globy v kategorii Nejlepší muzikál či komedie a Joaquin Phoenix s Reese Witherspoon vyhráli v hlavních hereckých kategoriích. Na Oscarech měl film v ohni hned 5 želízek, ale nakonec se ze zlaté sošky těšila jen Witherspoon. Její herecký partner vyšel naprázdno * Joaquin Phoenix spolu s Reese Witherspoon trénovali zpěv šest měsíců pod vedením hudebního producenta T-Bone Burnetta. Všechny písně k filmu nahráli sami a také se naučili hrát na hudební nástroje * Název filmu Walk the Line v slangové angličtine znamená "Polepším se".▐ Moje hodnocení: 90 %▐

• 1.12.2012  00:26
    Divoši (2012)

Celkově pěkný, ničím nevyčnívající snímek, který se inspiroval filmem Kokain s Johny Deppem. Příběh bohatství, drogového podníkání a nakonec i souboje s Mexickým kartelem. ▐ Zajímavosti: * Jako součást přípravy na natáčení prošel Taylor Kisch skutečným výcvikem speciálních jednotek U.S. Navy Seals. Poté absolvoval všechny své kaskadérské kousky sám.▐ Moje hodnocení: 70 %▐

• 25.11.2012  11:26
    Německé pobřeží (TV film) (2010)

Krásný dokumentární příběh o Německém pobřeží Baltského moře. Úchvatná krajina, malebné městečka, souznění lidí a přírody▐ 1.díl▐ Moje hodnocení: 75%

• 10.11.2012  22:23
    R (2010)

Uuuf velmi silný zážitek. Co dodat film R je prostě tvrdý film, který nenechá nikoho klidným. Další ukázka, že skandinávská filmografie se toho opravdu nebojí a umí natočit filmy bez okolků, ale hlavně realisticky. Pokud se líbilo doporučuji norský snímek "Lovci hlav". ▐ Moje hodnocení: 70%

• 10.11.2012  10:49
    Méďa (2012)

Když jsem si to pouštěl, tak jsem se toho trošku bál, už jen podle jména a hlavní postavy Teda, snímek neslibuje na první pohled žádnou inteligentní nirvánu, ale i přesto jsem se nakonec do toho pustil a můžu říct, že jsem byl příjemně překvapen. Hlavně první polovina mě dostala svým ostrovtipem a vážně jsem se bavil. Druhá část už byla slabší, ale i tak tomu dávám čtyři hvězdičky. Každopádně jedno vím jistě, dětem bych to nepouštěl ;-) ▐ Moje hodnocení: 70%

• 9.11.2012  20:40
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (1.díl)▐ Moje hodnocení: 70%

• 9.11.2012  15:52
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Jako milovník životopisných snímků plus božský Al Pacino můžu říct, že jsem byl zklamaný, čekal jsem víc.... ▐ Moje hodnocení: 60%

• 7.11.2012  22:49
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Válečný - romantický snímek z 1. Světové války, který nám spíše než efekty z průběhu válčení přináší velmi propacovaný náhled do pocitů účastníků této hrozné války, kdy si člověk uvědomí, že všichni zabití, zranění, zúčastnění nebyli jen čísla, jména, ale že měli své životy, své blízké, někoho koho milovali a na kterých jim záleželo a tohle se tvůrci snímku povedlo zachytit a popsat divákovi téměř dokonale.▐ Zajímavosti: * Autorem stejnojmenné literární předlohy z roku 1993 je Brit Sebastian Faulks. "Birdsong" je součástí knižní trilogie pojednávající o životě Stephena Wraysforda. ▐ Moje hodnocení: 70 %▐

• 5.11.2012  09:58
    Total Recall (2012)

Průměrný komerční snímek s dobrým hereckým obsazením. Líbil se mi nápad, ale už méně jeho zpracování. Jako by tomu něco chybělo. ▐ Zajímavosti: * Colin Farrell kvůli své roli nabral 12 kg svalové hmoty * Colin Farrell v souvislosti s filmem prohlásil: "Nehodlám napodobovat Arnolda Schwarzeneggera, to bych musel jíst celý den steroidy a stejně bych vedle něj vypadal jako sušenka." * Nápis „Welcome to the Colony“, který se zobrazuje na mnoha digitálních poutačích v Koloniích, je v závěru vidět mj. i v češtině, a to ve znění „Vítejte“. * Ve scéně, kdy Quaid (Colin Farell) vybírá v bance obsah bezpečnostní schránky, je na některých bankovkách portrét Baracka Obamy, tehdejšího prezidenta USA. ▐ Moje hodnocení: 55 %▐

• 27.10.2012  14:39
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Zhlédnuté série:▐ 1.série▐ 2.série▐ 3.série▐ 4.série▐ 5.série▐ Moje hodnocení: 85%▐ "dokončený"

• 27.10.2012  00:40
    Revoluce (TV seriál) (2012)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (10.díl)▐ Moje hodnocení: 55%▐

• 27.10.2012  00:39
    Svět ve válce (TV seriál) (1973)

Zhlédnuté díly: ▐ 01 Nové Německo▐ Moje hodnocení: 70%

• 26.10.2012  14:45
    Arrow (TV seriál) (2012)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (7.díl)▐ Moje hodnocení: 60%▐

• 21.10.2012  13:04
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

První díly jsou skvělé, 4 *, s přibývajícími díly, ale kvalita i reálnost upadá a je to čím dál míň dívatelné. Bohužel!▐ Zhlédnuté série:▐ 1.série▐ 2.série (6.díl)▐ Moje hodnocení: 55%▐

• 21.10.2012  11:40
    666 Park Avenue (TV seriál) (2012)

Zhlédnuté série:▐ 1.série (1.díl)▐ Moje hodnocení: 50%▐

• 21.10.2012  11:39

Nenáročný, odpočinkový snímek, který vás přijemně naladí. ▐ Zajímavosti: * Během produkce byli s filmem spojování také Steve Carell a Dustin Hoffman. ▐ Moje hodnocení: 55 %▐

• 19.10.2012  18:20
    Oněgin (1999)

„Já píši vám - co mohu více? Co ještě mohu dodati? Teď vím, že máte právo sice mne pohrdáním trestati, leč ještě věřím, nešťastnice, že mne váš milosrdný soud nemůže přece zavrhnout. Já nejdřív mlčeti jsem chtěla; a věřte: nebyl byste znal nikdy můj ostýchavý žal, kdybych jen stín naděje měla, že třeba jednou za týden vás u nás na vsi uzřím jen, abych vám slůvko mohla říci a v duchu vaši tvář a hlas než znovu navštívíte nás, dnem nocí abych mohla stříci… Však řekli, že jste samotář. Že na vsi nudíte se, víme. A z nás věru nejde zář, třebaže ze srdce vás ctíme. Proč jenom, proč jste přišel k nám? Já v žalu opuštěné vsi té bych neznala vás, jak vás znám, ba ani žal, jejž pochopíte. Mé zármutky, v tmách duše skryté, by smířil čas, pak (kdož to ví?) bych zadala se mužovi a byla mu i věrnou ženou, i ctnostnou matkou usmířenou. Jiného? Né již, v světě ráda již nemohu mít já, tak si to prozřetelnost žádá, tak chtějí nebesa. Jsem tvá! Můj celý život mi tě slíbil, tys musel, musel přijíti, tys ten jenž bohem seslán mi byl, až do hrobu mě chrániti. Byls vidinou mých nočních snění, už drahý mi, ač nezřený, Tvůj zrak mě mučil plameny, tvůj hlas zněl v touhy rozeznění, a nebyl to jen sen, jak zvon! Jen vstoupil si už jsem tě znala, strnula jsem, tvář mi vzplála, hlas nitra řekl mi, toť on! Och ano, já tě slýchávala, tys tiše se mnou rozmlouval, když chudákům jsem pomáhala, i když jsem v prosbách klekávala, za zmatené své duše žal. Zda tys to přízraku můj milý, se do světnice v oné chvíli, průzračnou nocí nesl? Nepostáls tiše na pelestí? A slova naděje a štěstí, zdas v útěchu mi nehlesl? Kdo jsi? Můj anděl ochranitel? Či úskočný můj pokušitel? Viď, zbavíš mě mých zmatků těch? Snad je to klam, jenž svými stíny v mou nezkušenou duši leh! A mně je souzen osud jiný… Děj se co děj! Já osud svůj dnes do rukou tvých svěřuji ti. Modlím se k tobě: Při mně stůj, mé slzy v dlaně tvé se řítí… A uvaž: Já zde sama jsem, a nikdo mi tebe nedá. A musím zahynouti, běda, i se svým němým úžasem. Čekám tě. Přijď, vytoužený. Buď lásku najevo mi dej, či těžké sny mé zpřetrhej, ať stihne mě trest zasloužený! I končím! Hrůzno mé číst psaní… Já studem, strachy umírám… Však vím, že vaše čest mě chrání a proto směle svěřuji se vám…“ ▐ Moje hodnocení: 80%

• 19.10.2012  14:41

Tohle se mi opravdu líbilo. Má to kvalitní děj, důvtip, herecké obsazení a hlavně jsem se u toho dobře bavil. Co víc si přát od komedie? ▐ Zajímavosti: * Je to první film, který byl produkován společností Michaela Douglase „Further Films“ * Liv Tyler nosila kvůli velikosti poprsí během natáčení vycpanou podprsenku. ▐ Moje hodnocení: 75%▐

• 15.10.2012  23:08

Moje hodnocení: 70%

• 14.10.2012  22:51

První polovina naprosto úchvatná, chvilkami jsem jen tak zíral, potom jsem se hluboce smál a nakonec jsem se s lítostí díval na závěrečné titulky a poslouchal píseň od Boba Dylana „Knocking on heaven´s door“. Menší výtku, ale mám a to je slabší druhá půlka děje. Jinak moje hodnocení mohlo být o pár procent ještě lepší. ▐ Zajímavosti: * To co ve filmu nazvali Helsinský syndrom se ve skutečnosti nazývá Stockholmský syndrom. ▐ Moje hodnocení: 85%▐

• 10.10.2012  23:25

Moje hodnocení: 60%