kuckaAFC

okres Praha

Twitter: ondrej_kucera

<< předchozí 1 2 3
    • 4.7.2018  16:00

Pro žánr road-movie mám malou slabost, oceňuji každého, kdo se ho pokusí natočit, protože dle mého jde o velmi speciální druh filmu. Zde maďarští tvůrci vytvořili originální road-movie, ve kterém se setkají dva "nedokonalí" lidé, kteří se ale při svém útěku a "osvojení" ciziho dítěte překvapivě doplňují. Příběh mi nepřišel nepodobný knize Jáchyma Topola Citlivý člověk, oba hlavní neherci zde podávají velmi realistické herecké výkony. Festivalové velmi příjemné překvapení, 85 % (KVIFF)

• 4.7.2018  15:52

Příjemný film, který ale neurazí, ani nenadchne. Polští tvůrci vsadili na jistotu v podobě šablony sbíhajících se příběhů a jejich postupném prolínání se v časové ose. Snímek mě celkem bavil, hlavně verze použití magického a krásně zvučného slova "kurwa" v různých vtipných nebo napínavých situacích, ale nic originálního opravdu nepřinesl. 60 % (KVIFF)

• 4.7.2018  15:48
    Geula (2018)

Velmi povedené feel good / depresivní (to už záleží na filozofii a přístupu k životu diváka) drama, pro mě nejlepší film na letošním KVIFFu. Snímek měl vše od střetu ortodoxního židovství a volnějšího přístupu k životu v podobě rockového hudebníka, přes tragické události po rozkoly partnerských dvojic kolem krizí středního věku. Izraelci umí, navíc jejich humor mi velmi seděl. 90 % (KVIFF)

• 15.6.2018  22:25
    Potvora (2017)

No, popis zněl velmi slibně, ale víc než tři tomu dát nemůžu. Autoři si do filmu vybrali psychopatku a lehce uťápnutého frajera, což je v tomto typu filmu dost extrémní dvojice. Hlavní hrdina má navíc problém, že všichni jeho kamarádi, se kterýma chodí na fotbal a pivo, jsou ve stejné situaci. A když už se Rasmus konečně odhodlá k akci, tak nic netrvá dlouho a přemýšlení čurákem ho vrátí zase na začátek. U pár scén jsem se zasmál, ale film nic převratného nepřinesl a naopak zklamal asi hlavně v nedostatku napětí mezi partnerskou dvojicií, tam bych si dovedl představit více. 60 %

• 13.4.2018  23:23
    Velká hra (2017)

Tuhle větu z komentáře od campixe podepíšu, to byl pro mě hlavní problém filmu: "Nejvíce filmu uškodilo dle mého snaha, toho odvyprávět, co nejvíce a i když se hodně věcí děje strašně rychle a často vůbec nestíháte sledovat, co se všechno děje a jaké se objevují nové postavy, tak se neubráním pocitu, že toho mělo být odvyprávěno ještě více." 65 %

• 4.3.2018  23:41

Skvěle podáno, potěšilo mě, hlavně pro zahraniční diváky přínosné, zasazení do historického kontextu. Theo Fleury byl naprosto vynikající, dlouho jsem neviděl nikoho tak autentického. Jediná věc, na kterou jsem marně čekal, bylo uzavření kruhu v podobě Svobodových neúčastí na vítězných party, o tom mohla být krásně poslední kapitola. 90 %

• 28.12.2017  22:04
    Borg/McEnroe (2017)

Čekal jsem o hodně víc a nyní jsem z tenisových Rivalů zklamán, protože tohle mi nesedlo. První část filmu pomalé tempo umocněné "nudným" Borgem, kterému se tvůrci v dlouhých scénách věnují bohužel více, než pro mě potenciálně povahově zajímavějšímu McEnroeovi. Navíc hlavní hrdinové spolu až na posledních pár minut vůbec nekomunikují, i když na sebe civí v šatně. Ve druhé polovině film zlehka graduje a naštěstí přibude tenisových scén, jak se děj blíží k velkému finále. Rozpačitý pocit mám i z různých nedotažených myšlenek - například zda nakonec ovládli apatického Borga sponzoři, anebo jeho žena? Z tohoto tématu se mělo vytěžit víc, 40 %.

• 6.7.2017  21:50

Kvalitní béčková podívaná, ideální na osobité půlnoční projekce ve Varech. Nechybí akce, napětí ani dějové zvraty a vše vrcholí závěrečným soubojem. Ve svém žánru rozhodně špička, doporučuji sledovat v pozdějších hodinách po nebo během konzumace alkoholických nápojů! (KVIFF 2017)

• 29.6.2017  10:31

Velmi příjemná konverzační oddechovka stojící na kvalitních dialozích a různých malých či větších plot twistech, na moje gusto až příliš moralizující, ale pokud to povede k větší toleranci ve společnosti, tak jen houšť! 80 %

• 27.6.2017  00:04

Na film jsem vyrazil podobně naslepo, jako proplouvá "francouzský Jirka Machy" zlomovou fází svého života v tomto snímku, který přináší cynihilistickou grotesku plnou mistrných záběrů a minimalistických rozhovorů odehrávající se v kulisách britské periferie ne nepodobné té z filmu Kouř. Byl jsem příjemně překvapen, 85 %.

• 18.6.2017  23:59
    Strašáci (1971)

Film je tak trochu ode zdi ke zdi, buď se opakují nezáživné dialogy zdůrazňující myšlenkový propad mezi Hoffmanem, jeho manželkou a okolím, nebo se strhne šílený krvák, který na mě působil dost křečovitě. Chápu, že astromatematici jsou trochu "jinde", ale Hofmanovo chování je velmi podivné a iracionální. Abych jen nehanil, střih se povedl a ke konci dodal filmu něco ze ztracené atmosféry; nicméně na podobné téma, co mě tak napadá, jsou mnohem lepší třeba Funny Games. 35 %.

• 11.6.2017  20:41
    Špína (2017)

Asi jsem čekal něco trošku jiného, *spoiler alert* přeci jen se většina času odehrává v léčebně. Bál jsem se chvíli, že tímto řešení problémů Leny skončí, ale konec byl zase vymyšlený dobře. Jsem rád, že zaznělo důležité poselství "žena si za to nemůže sama" a problém "nikdo ti to stejně nebude věřit". Rozhodně jde o důležité dílo v rámci československé filmové tvorby, které může pomoci otevřít debatu o problému. 70 %

• 3.7.2016  23:56

Z mála návštěv Rumunska jsem tušil, jak se věcí mají, což tento film přesně potvrdil. Skvěle zpracované rodinné drama odehrávající se během pouhého jednoho týdne odkrývá tradiční spor morálky a východoevropského klientelismu, který si postavy z filmu obhajují rčením "musíme si pomáhat". 85 % (viděno na KVIFFu)

• 3.7.2016  23:53

Vynikající výkon herce v hlavní roli, Sinatra je démon! Člověk by se skoro až podivil, že se více proslavil hudbou než tímto výkonem v hitchcockovsky laděném dramatu. 90 % (viděna restaurovaná verze na KVIFFu)

• 3.7.2016  23:50

Ať mi nikdo neříká, že se Pelíšky nenatáčely podle tohoto snímku, který se akorát odehrává během rodinné sešlosti na vesnici. Brilantní česká komedie, místy řachanda, nabitá osobitým českým humorem a překypující étosem všemožných rodinných oslav. 90 % (viděno spolu s dalšími 1200 diváky v plném Velkém sále v Thermalu na KVIFFu).

• 21.4.2016  12:13
    Teorie tygra (2016)

Po delší době česká komedie, která nevyznívá trapně. Herci hrají ve velké pohodě (Bartoška), nervou to "na sílu" (Kohák!!) a je zde patrný určitý nadhled (Táňa), což je jen dobře. Téma filmu je podáno příjemně, divákovi není celý film vnucován určitý pohled a postavy se mění. Překvapila a potěšila mě četnost výskytu černého humoru, který, ač Čechům vlastní, se příliš neobjevuje v mainstreamových snímcích. Tvůrci filmu do toho šli prostě po hlavě, čehož si vážím a dávám 75 %.

• 5.12.2015  12:58

Další mystifikace z dílny Zelenkovy bandy, ve výsledku jde o mnohem lepší variaci na Polski film, ale mystifikační dokonalosti Roku ďábla to pořád nedosahuje. Příjemný filmový zážitek, 80 %.

• 20.11.2015  11:15
    Spectre (2015)

Mendes si "bohužel" svým prvním Bondem nastvil laťku tak vysoko, že jí bude těžké překonávat. Skyfall je pro mě nejlepší bonovka, nicméně vyjít Spectre a Skyfall v opačném pořadí, sahám u obou filmů k 5*. Takto z toho Spectre vychází za lepší 4*, opravdu mě bavila kamera po celou dobu filmu a vyzdvihl bych i konspiračně-reálnou zápletku s orgánem typu NSA chtějící nastolit "new world order". Je škoda, že Waltz nedostal v roli záporáka větší prostor, na těch pár momentů ho bylo ve filmu škoda. 85 %

• 6.7.2015  23:34
    Tady a potom (2015)

Tento film mě příliš nezaujal, některé režisérovy indície vycházejí spíše do prázdna. Na podobné téma si raději pusťte jiný severský kousek - Špatnou výchovu. Hlavní postava mladého vraha je ale zahrána, zde bych se nebál přívlastku, opravdu mrazivě. 40%

• 6.7.2015  19:43
    45 let (2015)

Celou dobu vše směřovalo k tomu, v co jsem doufal, a to že půjde o kvalitní komorní manželské drama, což ale tvůrci filmu nekompromisně utnuli neskutečně kýčovitým happyendem. Je velká škoda, že se nijak nerozvinula mužova dávná minulost. Zmiňovaný konec mě znechutil natolik, že více než 40% snímku dát nemůžu. (viděno na KVIFF)

• 9.4.2015  23:31
    Samba (2014)

Ale jo, nebyl jsem z toho sice tak mimo jako z Intouchables, ale pořád se jedná o velmi slušný počin. Tvůrci se mi svým humorem povětšinou trefovali do vkusu (a to je u mě co říct, obzvláště když jde o film) a dvě hodinky ve společnosti elegantní múzy Charlotte Gainsbourg a zdatně sekundujícího smíška Omara Sy utekly velmi příjemně. 80%

• 24.3.2015  22:51
    Divočina (2014)

Trochu zmatená a naivní holka od koní se vypraví na odvážnou horskou pouť. Evidentně bez větších příprav se vrhne poměřit síly s přírodou a první záběr, kdy je Reese trochu vyčerpaná, je někde kolem 50. míle... Ale počkat, o tohle fakt tolik nejde. Hlavní hrdinka se vydává na dlouhý očistec, jehož důvody jsou nám prozrazovány pomocí více či méně častých flashbacků. Pouť také vznáší zajímavou myšlenku feminismu v kontrastu s Reesino minulostí. Film si bere prvky z Into the Wild a z 127 Hours, bohužel však kvalit ani jednoho nedosahuje. To ale v mém měřítku není vůbec ostuda; Wild mě bavilo ostatně jako většina putovních "road-movie", po kterých mám obrovskou chuť vyrazit minimálně do Santiaga de Compostela. A tento snímek nebyl výjimka. 80%

• 23.3.2015  00:55
    Birdman (2014)

Nejlepší film roku teda rozhodně ne, spíš taková festivalová jednohubka. Nedá se říct, že by mě film vyloženě nudil, ale tempo u Whiplashe prostě bylo o hodně taktů jinde. Jevištní scény a kamera mě zde opravdu bavily, nicméně bez scén s Birdmanem bych se rozhodně obešel. Soundtrack taky nebyl z nejnabitějších, ve výsledku ale stále lehký nadprůměr. 60%

• 18.3.2015  00:48

Pateticko-patriotický snímek je slabým odvarem amerikanismu zobrazeného v Gran Torinu, slabým odvarem válečného žánru v podobě například Black Hawk Down a i slabým odvarem studia psychiky válečného veterána jako třeba v Birdy. Ve výsledku tedy pro mě šlo o průměrný životopisný film; možná kdybych měl v sobě kus amerického vlastence, tak to ocením víc. Takhle je to za 50%.

• 7.3.2015  10:15
    Cesta ven (2014)

Na komentář jsem si schválně nechal určitý časový odstup, ale doteď prostě nechápu, jak tohle mohlo dostat tolik Lvů. Film byl nudnější než průměrný dokument, příběh a vyvrcholení žádné, výkony neherců na neherecké úrovni. Film asi měl ambice otevřít již poněkolikáté diskuzi o tomto nadčasovém tématu, avšak nevím, zda vykreslení všech jako špatných, něčemu pomůže... 20% jenom za odvahu pustit se do něčeho podobného, film jsem nevypnul v půlce snad jen kvůli nominacím na Lvy. Bez této znalosti bych si to spletl hodně špatným festivalovým pokusem natočit něco "nového"...

• 3.2.2015  23:59
    DVTV (TV pořad) (2014)

Tyhle reportáže mě opravdu baví. Oba moderátoři působí suverénně a profesionálně, jejich konfrontace se zajímavými hosty napříč odvětvími jsou věcné a přínosné, myslím, že si zde přijde na své opravdu každý. Je sympatické, že se moderátoři nebojí otírat o ožehavá témata. Pro mě projekt roku, jednoznačný palec nahoru.

• 31.12.2014  13:05

Já vám nevím, asi jsem byl na jiném filmu, co tak čtu komentáře o nudném dokumentu a dlouhém tlachání. Pro mě se jednalo o překvapivě svižně pojatý dokument, čemuž pomohla gradace v momentech, kdy začínalo vycházet najevo, o jak tajemnou a svým způsobem šílenou ženu se jednalo. Snímek se vyplatí vidět, není zbytečně dlouhý a informační, resp. uměleckou hodnotu má velkou. 75%

• 26.11.2014  15:25
    Tři srdce (2014)

Jacquot se zhostil už tolikrát ohraného milostného trojúhelníku takovým způsobem, že ho to činí opět zajímavým. Skvělé výkony ústřední trojice (zejména Gainsbourg, která opět exceluje v roli ženy zklamané životem) nás provázejí svižným příběhem odehrávajícím se zejména v maloměstském prostředí sladké Francie. Našel bych sice pár výtek k rozporuplnému konci, ale do té doby se jednalo o melodramatický koncert. 80% (viděno na FFF ve Světozoru).

• 26.11.2014  15:18
    Leviatan (2014)

Rozvláčný, mrazivý a hutný film nastavuje nemilosrdné zrcadlo ruské společnosti (neměnné minimálně za poslední 90 let). Boj jedince se společností a vlastním osudem se postupně vyostřuje, smyčka se utahuje, až se v závěru utáhne docela... Velmi depresivní snímek, o kterém však nelze říci, že by nemohl být reálný. 75%

• 4.10.2014  11:53
    Ve stínu (2012)

Včera viděno opět po cca dvou letech a pevně si stojím za hodnocením, že spolu s Je třeba zabít Sekala jde o nejlepší český thriller. Filmu dominuje hutná atmosféra děsivé mašinérie raných 50. let v Československu, kde neohrožený klaďas Trojan jde proti proudu a snaží se najít pravdu, kterou však toho času nikdo příliš znát nechce. Ondříčkův skvělý výběr exteriérů a i výkony herců ve vedlejších rolích (Norisová, Koch, Štěpnička) posouvají film mezi to nejlepší, co u nás poslední dobou vzniklo. 95%

<< předchozí 1 2 3