zbyshek

Skype: zbyshek4
Twitter: ZbynekMonik

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 22.8.2017  12:08

Musím přiznat, že při pár scénách jsem měl stažené pozadí, takže v tomto film obstál. Abych to shrnul celé hezky popořádku, líbilo se mi, že ani na začátku nebyla žádná velká odmlka od lekacích scén. Mohlo to být sice trochu ostřejší, ale i tak jsem byl navnaděn na další pokračování filmu. Následné scény s jezdící židlí po schodech, nebo v provazovém výtahu byly fakt cool. Celkový děj filmu mi nedával zpočátku moc smysl, některé scény jako by tam byly kýčovitě zasazeny, ale postupně jsem to nějak rozluštil. Musím říct, že ty necelé dvě hodiny promítání mi rychle utekly, což je zřejmě dobré znamení. Nicméně největší mínus filmu byla jeho závěrečná část, která leccos vysvětlila, ale žádný vygradování děje nepřišlo. Místo toho jsem mohl vidět stupidní chování aktérů, které u takových filmů není tak nevídané, ale tady to bylo občas přes čáru. A že na konci byly nějaké dech beroucí záběry, to se také říct nedá. Abych to celé nějak zhodnotil, rozhodně toto pokračování předčilo první dílo. V tom jsem tak nějak doufal, takže jsem nemohl být zklamán. Hezké navázání v konečné scéně na předchozí film. 65%.

• 29.11.2015  06:16
    Phantom (2015)

Phantom aka Indický James Bond je pro mě příjemným překvapením. I přes dvouhodinovou stopáž měl film stále spád, příběh byl velmi dobře sepsán, takže vás hned vtáhl a nepustil. Akční scény byly bez výraznějších nedostatků, opravdu mě celkem nenapadá nic, co bych musel tomuto dílu vytknout. Myslím si, že příběh borce vyvrhela, který je poslán na sebevražednou onemanshow, prostě musí bavit každého, kdo není hater. Je samozřejmé, že v průběhu dobrodružství nezůstane Sandokan osamocen, a tak mu zdatně sekunduje sympatická Katrina. Celkový koncept filmu má navíc aktuální nádech, o to je to zajímavější. Já jsem spokojen! 80% pro indickou kinematografii.

• 27.11.2015  18:45

Pokud vydržíte slabší první polovinu tohoto díla, tak po druhé budete mít výrazně kladnější pocity. Film se rozjíždí opravdu pomaličku, přirovnal bych to k mému klasickému všednímu dnu. Po kalbě ráno vstanu a začínám hledat sám sobě smysl. Přemýšlím jestli půjdu na přednášky, na které stejně nepůjdu a pomalu se probouzím. Odpo nějaké to cviko, ale už se pomalu rozjíždím a přemýšlím kam večer zakotvím na pivko, začínám plně fungovat. Ve druhé části tohoto představení se stal film zajímavým, pěkný jakoby western s dobrou plejádou herců, kteří se, ač všemožně zmrzačení, snažili pozabíjet pár indiánů na záchranné misi. Způsob vyprávění příběhu se mi fakt líbil, trochu Tarantino styl, a to cením.

• 24.11.2015  01:26
    Vzmuž se (2015)

Ano, romantická komedie, kde je v roli rádoby prince Simon Pegg. A ano, já dávám čtyřhvězdu. Proč? Protože tento film měl ve zkratce všechno, co bych si představoval ve správné slaďárně. Ze začátku to byl sice trochu nezvyk vidět Simona jako romantika, dobývajícího srdce žen, a přitom u toho nebyl pronásledován zombíky, nebo mimozemšťany. Ale na druhou stranu to beru jako příjemnou změnu, která evokovala v příjemný snímek. Lake Bell zde byla sympatickou druhou polovičkou. Příběh měl i pár vtipných pasáží, tudíž jsem spokojen. Ke konci bych lehce ubral z romantické stránky věci, přeci jen už to vypadlo trochu kýčovitě. 70% však dávám i přesto.

• 7.4.2015  21:37
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Kde je ten Stránskej vyprcanej?! Už tady měl být 4 minuty!

• 27.3.2015  11:38
    Nezlomný (2014)

Byl jsem skeptický směrem k tomuto filmu. Už jen proto, že režisérské počiny od našich poloviček jsou většinou slabé odvary. Nicméně tento odvar bych rozhodně přívlastkem slabý nenazval. Naopak, fakt se mi to líbilo. Sice bylo vidět, že se v některých Angelina snažila hrát trochu až přehnaně na city, ale ve výsledku jsem to celkem bez problémů akceptoval. Nevadila mi ani delší stopáž, film se odvíjel celkem v tempu. Nebyla tam žádná slabší pasáž, kde bych nějak ztrácel pozornost. Dobře stavěné a poutávé dialogy spolu s hereckými výkony posílají tento film vysoko v mém žebříčku. I jako válečný film v úvodní fázi toto dílo obstálo. 80% je myslím adekvátní ohodnocení.

• 13.2.2015  00:05
    Hlasy (2014)

No tak divnější film jsem už dlouho neviděl. Nicméně Ryan Reynolds jako sběratel hlav celkem bavil. Film bych rozdělil do takových tří fází. První třetina filmu byla samozřejmě taková rozjížděcí, vůbec jsem nevěděl kam to celkově bude všechno směřovat. Zhruba v půlce to chvilku vypadalo, že z toho bude šťastná, romantická story. No a závěrečná část už byla celkem nářez, až mi z toho stála hlava kolem, což je docela trefné přirovnání vzhledem k obsahu ledničky hlavního hrdiny. V tom obsahu se vyskytovaly hlavové údy dvou sympatických hereček, které zpříjemňovaly sledování. Rozhodně to byl zajímavý film, ale řadím do takového průměru v mém sledovacím žebříčku. Chvílemi to bylo fakt zvláštní, jistěže někteří fajnšmekři tohle cení.

• 4.2.2015  10:54
    Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

Tohle vypadá na opravdu pekelnou jízdu! Velmi suprová atmosféra arktického klimatu ve sklíčeném prostředí malého městečka téměř odstřihnutého od okolního světa. Myslím, že to je rozjetý opravdu skvěle. Jsou tam prvky kriminálky, dramatu s mysteriózním nádechem. K tomu je tu dobrá herecká skvadra, tudíž na edně dávám tento seriál do oblíbených. Zařazuji se mezi pravidelné diváky, protože vím že to bude stát za to.

• 18.1.2015  18:45

Tak tohle byla pecka! Ne moc známý film velmi mile překvapil. Asi první konfrontace s novozélandským filmem, když nepočítám Pána Prstenu, zanechala jen pozitivní pocity. Tolika vtipnými pasážemi by chtěl oplývat každý komediální film. Myslím, že spojením problematiky upírů a všech monster typu zombies nebo vlkodlaků do komedie většinou dopadne dobře. Tady to dopadlo dokonce na výbornou. Velmi zajímavé bylo pojetí filmu jako dokument, to přineslo další humorné prvky. Takovýhle humor zbožňuji, tento film ještě několikrát v budoucnu pustím, protože dokáže zaručeně pobavit. A o tom to je.

• 16.1.2015  00:39

Už jsem se bál, že už zase bude hrát Tom Hardy nějakého uplakaného pěšáka. Naštěstí ten uplakánek zůstal ve svém autě, kde strávil před tím celý film, a vydal se k zajímavému projektu od prakticky neznámého režiséra. Musím říct, že se mi to líbilo. Dobrý výběr herců jako Noomi Rapace nebo James Gandolfini (R.I.P) vytvořil pěknou podívanou. Tom Hardy jako spící sopka opět prokázal, že v holém údu je právoplatně za hvězdu. Plynule tekoucí říčka děje nestavěla moc na akci, ale spíše na příběhu. Už hned počáteční fáze s pejskem trošku zahřála u srdíčka. Po krátké době tu máme dalšího ochránce zvířat. Asi nový trend, tam za louží. John Wick by mohl vyprávět. Samozřejmě tohle podporuji. 70%.

• 14.1.2015  02:49
    John Wick (2014)

Tak tohle byl odvaz! Rýl šit mén. John Wick jako mistr světa amuleta kosí ruský killaz jeden po druhém jako by hrál Call of Duty na amatéra. Já mu tohle žral, přeborník v dávání headshotů a ochránce zvířat mi zpříjemnil den. Akce tu bylo požehnaně, bylo moc vidět, že celý koncept bojových scén dělali odborníci na slovo vzaté. I když byly jednotlivé scény dost monotónní a stále se opakující, zas tolik to nevadilo. Suverénní Keanu to prostě v sobě má. Příběh rozhodně neoplývá rozmanitostí, ale svůj účel splnil. Samozřejmě tam jsou nějaké mouchy, ale to se prostě v takových filmech, chce nechce, stává.A tak logičnost a zřejmě retardovaní nepřátelé nejsou překvapením. Přesto 80%.

• 14.1.2015  02:36
    Kód Enigmy (2014)

Cumberbatch opět prokázal, že podivíny hrát opravdu umí. Něco jako náš Pavel Liška, i když to je asi tak jediné, co mají společného. No nic, Imitation Game není nijak na první pohled atraktivní film. Tedy pokud opomeneme 5 nominací na Zlaté glóby a nejspíše i nějaké ty na Oscary. Ajéje, trochu takový oxymóron. Ale nevadí, chtěl jsem říct, že téma o nějakém matematickém géniovi určitě zprvu moc netáhne. Nicméně po podrobnější analýze zjistíte, že dát Alanovi Turingovi šanci se vyplatí. Ať herecké výkony, nebo dobrý scénář ve vás zanechají uspokojivé pocity. Posléze i děj nabral na obrátkách a stal se z toho poutavý snímek s fakty o válce, o kterých jsem osobně neměl moc tušení. Já byl spokojen.

• 10.1.2015  22:44
    The Frame (2014)

Musím uznat, že jsem byl trochu skeptický před sledováním tohoto filmu. Ani začátek ve mě zrovna neposilňoval optimistické smýšlení. Ale to, co se dělo poté... Takovýhle styl filmů opravdu miluji a tak trochu se v nich vyžívám. Je to přesně ten typ, kde si musíte všímat detailů a dávat neustále pozor. Tady to šlo opravdu samo, celý děj je i přes utrápený začátek chytlavý a donutí vás dokoukat celé představení až do konce. Jsem rád, že jsem si to pustil i když jsem neznal režiséra, a ani herce. Kvalitou se to klidně může rovnat áčkovým filmů, dalo by se říct, po všech stránkách. Velmi příjemné překvapení. 80%

• 14.12.2014  20:26

Toto byl film, na který jsem se opravdu těšil. V podvědomí jsem tajně doufal, že budu odcházet z kina s pocitem, že to byl přinejmenším nejlepší film ze Středozemě. Potenciál tu rozhodně byl, po lehce akce postrádajících dvou dílech Hobita tu bylo rozhodně velké očekávání. Počáteční část byla dozvuk druhého dílu trilogie. Ale už se dal vyčíst podtext následujícího dění. V tu dobu už jsem cítil, že by všechno nemuselo být úplně v pořádku. Postupem času se bohužel mé obavy potvrdily. Moc nechápu rozhodnutí, které závěrečnou bitvu, ke které se schylovalo od začátku prvního dílu, zdeformovalo a zkrátilo na nepřehlednou vřavu s nepochopitelně useknutým koncem. Mrzelo mě to. Navíc tam byly vskutku nelogické až paradoxní pasáže, které bych u Jacksona nečekal. Abych jen nekritizoval, vizuálně opět na top úrovni, celkově v kontextu při zmínění dobrodružství ze Středozemě nemohu dát menší počet hvězd než 4. Bylo zajímavé sledovat trpasličí armádu v boji, navíc se objevilo pár nových stvůr, nejlepší asi hlavou zeď prorážející troll, ten byl dobrej. Snad někdy ještě uvidím nové dobrodružství ze světa hobitů, elfů, lidí a skřetů, protože pro mě je tohle vrchol.

• 11.12.2014  01:38
    Neranditelní (TV seriál) (2014)

Pro mě jedno z milých překvapení. Stylem humoru je tento seriálem na top úrovni. Situací, u kterých jsem se upřímně zasmál bylo daleko více než třeba u Big Bang Theory. To už je samo o sobě něco. Největším kladem jsou živé dialogy, i když herecký um není tak kvalitní. Ale má to své kouzlo. Je to možná právě tím, že herci nehrají jako úplní profíci. Trochu bych zapracoval na příbězích jednotlivých epizod. Bylo to už ke konci série trochu stereotypní. Ale jinak, 80% jdou na vrub tomuhle nadějnému počinu.

• 26.10.2014  22:08
    Hercules (2014)

Srovnávat "tvajlajtského" Herculese s Herculesem z Wrestlemanie je jako kdyby se vedle sebe postavil Frodo Pytlík a robot z Pacific Rim. Jsem rád, že tento příběh o nejznámějším hrdinovi bavil. I když zprvu jsem se trochu obával, jak bude The Rock vypadat s dlouhými vlasy. No, vypadal strašně. Ale to nemění nic na faktu, že mu tato role parádně sedla. Jak prdel na hrnec, jak by řekl klasik. Příběh to nemělo zas tak dobrý, mnohem víc by to bylo zajímavější, kdyby se tvůrci zaměřili na těch ze začátku zmiňovaných 12 úkolů. Takhle to byl jen klasický potkáš, zradí, zabiješ. Ale i tak musím pochválit akční scény, kráčející skála odrážela protivníky svou palicí desítky metrů daleko jako by se nechumelilo. Za jiné situace bych si klepal na čelo, tady jsem to ale žral. Kvalitní mýtické dobrodružství. 70%.

• 25.10.2014  13:25
    The Captive (2014)

Opravdu chladný thriller. Po Zmizení je tu další podobný srdcervoucí příběh. Ztráta potomka je vážná záležitost, a je jasné, že to diváka dostane. Ale tady se mi líbilo, že se netlačilo zas tak na pilu, a byly tam i jiné dějové linie. Takže veškerá koncentrace nebyla jen na dívenku v multifunkční místnosti. Celý průběh a vyvrcholení bylo celkem očekávané. Ale jsem rád za happyend. Po herecké stránce žádné výtky, scénář si myslím obstojný. Tak mi nic asi nebrání dát tomuto dílu už slušných 70%.

• 23.10.2014  19:44

Vcelku vydařený počin. V tomto filmu se sešli dva herci, kteří hrají ve dvou mých oblíbených seriálech. Rose Leslie je už z notoricky známé Game of Thrones, za to Harry P. Treadway je z Penny Dreadful. Už jen proto jsem stiskl tlačitko "play" na svém dvd přehrávači. Nutno říct, že jsem na konci nelitoval. Medové týdny, jak to přeložil nějaký tvůrce titulků, by se daly označit jako film s přívlastkem atmosférický. K tomu napomáhal fakt, že byl skvěle ozvučen. Samotný příběh není nějak světoborný, ale stavbou a aspekty v chování postav se dá popsat slovy konkurence schopný, za mně 60%.

• 17.10.2014  21:40

O tomhle filmu jsem vůbec nevěděl. Narazil jsem na něj náhodou, a jsem za to velice rád. Opravdu musím vypíchnout skvělou atmosféru, kterou film oplýval po celou dobu. Celý příběh byl z mého pohledu originální. Hned od začátku, díky zajímavé zápletce, jsem pozorně sledoval slibně rozvíjející se děj. Vůbec mi nevadila ani délka filmu. Takovéto filmy by mohli mít klidně o hodinu víc, a já bych to sledoval se stejným zájmem. Velmi kvalitní film po všech stránkách, od Geoffreyho Rushe, až po režisérkou a scénáristickou stránku věci. 91%.

• 17.10.2014  21:23

Proč, pít vlastní moč? Takhle otázka byla stejně zbytečná jako celý film. Pokus o vytvoření trochu jiných Hunger Games se slušně řečeno nepovedl. Mysteriózní tento film opravdu byl, spousty otázek, ke kterým přibývali postupně další a další, ale žádné odpovědi. Po většinu jsem vůbec netušil o co tam šlo, a proč jsou tam ty nesympatičtí, samozřejmě teenageři, zavření. Ke konci se nám rozhodli tvůrci něco poodhalit, ale radši jen základní věci. Poté dostali pěkně stupidní nápad, udělat další díl. Mysleli si, že zvědavost dožene ostatní k tomu, aby pak si pustil další díl. Já se teda mezi tyhle zvrhlíky neřadím. Stačilo mi tohle.

• 16.10.2014  13:50

Svěží komedie. Abych pravdu řekl, byl jsem trochu skeptický, už jen kvůli tomu, že je to německý film. Ale byl jsem překvapen, a to mile. Opravdu dobrý film, humor nebyl moc přehnaný. Navíc byl celkem inteligentní, žádné laciné vtípky. Prostě ideální film na uvolnění. 77%.

• 15.10.2014  14:34
    Zmizelá (2014)

Tohle je přesně ten typ filmu, na který si přejete jít do kina. Mě se to poštěstilo, ačkoliv jsem si 80% filmu myslel, že jsem pánem situace a že jsem Finche absolutně prokouknul. Divil jsem se proč je tento film tak opěvován. Konec mi ale úplně zbořil mé dříve pevné základy sebevědomí samozvaného filmového experta. Měl bych být nasratý, ale byl jsem rád. Protože jsem to pak následně sledoval s otevřenou papulou. Geniální závěr umocnil už tak mocný film na rovných 95%. Každý, kdo tento snímek viděl, musí se mnou souhlasit, že to není jen tak obyčejný film.

• 13.10.2014  01:34
    Rohy (2013)

Rohatý Harry Potter, kterému zabili Hermionu, byl už před začátkem kandidátem na film dne. V úvodu to vypadalo na parádní černou komedii. Avšak tvůrci pomalu přešli z žánrů drama, thriller, až na celkem srdcervoucí story. A já se přiznám, baštil jsem to! Radcliffe přeci jen zahrát umí, s těmi rohy mu to navíc i seklo. Příběh je tu velmi zapeklitý, a navíc se celkem pomalu vyvíjí, což mohlo dokonale mást. Pa-Roháč byl chvílemi záporák, a pak zas klaďas. To se mi líbilo, naivně jsem si myslel, že už to mám prokouklý. Ale prd, byl jsem total vedle, a přesně kvůli tomu se dívám na filmy. Spokojenost! 80%.

• 9.10.2014  10:03
    Lucy (2014)

Je to tak trochu podivný film, ale z hlediska originality by v této kategorii bral vavříny. Počáteční zápletka byla vcelku čitelná záležitost, čínský prvek ale tomu dodal potřebnou šťávu. Náběh to mělo po prvním seznámením s drogou opravdu dobrý, Scarlett jak jinak, než bezchybná, a co potom když ještě měla upgrade mozku. Poté se to už ale zvrtlo do sfér, které už byly trochu přehnané. Luc Besson se nechal podle mého trochu unést, a propustil uzdu své fantazii, to není vetšinou od věci, ale tady bych trochu ubral z plynu. Tempo to mělo po celou stopáž dobré, i délkou to nabralo na atraktivitě. 60% je tak na úrovni, kam bych tento film poslal.

• 26.9.2014  14:29
    Ten třetí (2013)

Dlouho jsem neviděl tak zajímavý film. Nutno říct, že už nějakou dobu jsem neviděl žádný film, ale po té určité pauze jsem si nemohl přát lepší film. Za tip na tento film děkuji uživateli KGB alias Honzovi Ryšánkovi. Hodně podobné filmu The Words, který jsem žral. A tak zákonitě moje sympatie směřují i k tomuto dílu. Herecké obsazení nemohlo být lepší. Velmi šikovně propletené děje, které by i samostatně stačily na plnohodnotný film, dokázaly udržet v napětí po celou dobu představení. Na konci si s námi režisér trochu pohrál, chvilku jsem myslel, že jsem se v tom ztratil. Ale nakonec si myslím, že jsem to nějak pobral. Radši ani nebudu číst rozbory od rádoby expertů a budu si žít v domnění, že jsem dostatečně inteligentní. 80%.

• 6.8.2014  14:54

Myslím, že se to ani moc nedá srovnávat s předcházejícím, prvním dílem. Pokračování Očisty je už o něčem jiném. V jedničce to bylo bráno hodně z pasivního hlediska. Kdežto zde už je to pojato lehce aktivně, ani ne v čtvrtině filmu se nastřílelo více než za celou prvotinu. Bylo tu více akce, Frank Grillo je můj oblíbený zabiják, a tak mě to celkově bavilo. Dějově už to nebylo tak jednoduché a přímočaré, to bych nebral jako klad, ani jako zápor. Prostě nějak mezi, ale už to ztratilo originalitu jedničky, proto dávám o jednu hvězdu méně. 60%.

• 3.8.2014  19:58
    Divergence (2014)

Průměr z průměru. Nijak mě to nenadchlo, ale musím uznat, že to nenudilo. Akce tu bylo celkem slušně, děj to mělo při přimhouřených očkách taky slušný. Scénář bez větších výtek, se spousty napětí a samozřejmě velká love story. Klasický film pro teenagery, vždycky se musím divit, že v celé populaci lidstva ve filmu je vždycky tak 90% mladistvých, dospělá populace se tam vyskytuje pomálu. Ale proč se v tom rýpat, když takových filmů je hodně, a hodně jich ještě bude. Nejsem zastánce, ale ani odpůrce tohoto stylu. Peníze to vydělává, lidé na to chodí a tak je to zákonitě často se vyskytující dílo. 60%.

• 29.5.2014  21:57
    Godzilla (2014)

Já osobně jsem zklamaný z nové Godzilly. Ani to nechci moc porovnávat s verzí pana Emmericha, jelikož je to vcelku jiné. Kdybych neznal příšeru jménem Godzilla z již zmiňovaného díla, dal bych možná ještě menší hodnocení. Způsob jaký se rozhodl režisér Edwards zvolit k nabízené výzvě nebyl nejvhodnější. Všechno bylo takové moc uplácané, plné ohraných klišé. I když tam bylo dost destrukce a tudíž i obětí, nebylo to dobře vyjádřeno v celkovém kontextu. Nebyla tam vidět ta smutná stránka. Prostě jen demolice, která byla hezky vizuálně zvládnutá, ale po pár scénách nudná. Příběh otce a syna také nenadchl, ani následné rodinné hledání. Chyběl tomu šmrnc, stručně řečeno. 60%.

• 29.5.2014  21:38

X-Meni jsou prostě zárukou dobré podívané. O to pak větší, když je za režisérskou aktovkou Brian Singer. Velmi mě potěšil návrat vlastně všech důležitých postav ze začátků X-Menů na filmovým plátnu. Ani tento snímek nepostrádal to, co měli ostatní ze série. Troufnu si říct, že tu bylo i něco víc. Přeci jen cestování v čase je něco nového, a rozhodně to obohatilo celý příběh. Je jasné, že u adres jako Jackman, Fassbender nebo McKellen není nutné rozebírat herecké kvality. Tím cestováním "paralelním vesmírem" se tu objevila víc jak luxusní plejáda herců a také zajímavých scén a zápletek. Abych to nějak shrnul. Určitě je tento snímek jeden z nejlepších z Xek, akcí, příběhem i iniciativou. 90%!

• 29.5.2014  17:09
    NON-STOP (2014)

V Liam Neeson si opět zahrál roli, v které se už párkrát ocitl. A opět nezklamal. Opětovná spolupráce s tímto režisérem má zřejmě vzestupnou tendenci. Z druhého společného počinu vznikl svěží, napínavý, akční thriller. Tedy přesně to, v co jsem doufal. Tyhle akčňáky ve stísněných prostorech, většinou v letadlech, mám rád. Máte kontrolu nad tím, co se děje. A už jen můžete hledat padoucha. 75%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12