zbyshek

zbyshek

Zbyněk Moník

okres Nymburk

Skype: zbyshek4
Twitter: ZbynekMonik
Facebook: zbynek.monik
Instagram: zb.yndex
Google+: +ZbyněkMoník

24 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Hra o trůny je mistrovský produkt. Předlohu jsem nečetl, ale po shlédnutí prvních dílů, ve mně zakořenila touha si G.R.R. Martina přečíst. Chystám se na to a velmi se těším. Zatím si vychutnávám zpracování na plátnu a jiné slovo než posedlost se v mém případě použít nedá. Pomalu se ze mně stává seriálový typ a to díky seriálům jako je tenhle...

 • poster

  The Expanse (TV seriál) (2015)

 • poster

  Vikingové (TV seriál) (2013)

 • poster

  The Haunting (TV seriál) (2018)

  Tak tohle bylo vážně něco. Pokud máte rádi tituly jako V zajetí démonů, nebo Insidious a jdete s pustit tento seriál právě kvůli tomu, rozhodně neočekávejte stejný styl duchařiny. A to přesto, že The Haunting of Hill House daleko obě série přesahuje v celkovém pojetí. A to nechci předešlé zmíněné díla nějak hanit, stále to jsou top hororovky, ale tenhle seriál měl prostě něco navíc. To "něco navíc" budete rozklíčovávat postupně a pro něčí vkus pomalu. Začátek seriálu je hodně o rodinných dramatech a pomalém nastiňování hororového tématu do příběhu. Celkově je seriál postaven na citových vztazích rodiny a jejich zvratech, které se pojí s flashbacky, se kterými si tvůrci dost hráli. Nicméně srozumitelnost děje to vůbec nenarušuje a vy tak budete moct postupně poznávat, jaké podivnosti musejí hlavní představitelé ve svých životech snášet. Po hororové stránce to nebylo tak agresivní, jak bych si v některých situací možná přál, ale celkovou atmosférou a postupným navozování situací se až geniálně zbytečně netlačilo na pilu. To vedlo k větší nepředvídatelnosti, se kterou jsem to více a více celé hltal až do skvěle zvládnutého konce. Rozhodně uvidíte něco, co jste ještě neviděli. Pro mě rozhodně jeden ze seriálů roku a vrcholné dílo z tohoto žánru! Jasných 5 hvězd.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Musel jsem trochu poupravit komentář, jelikož ten neaktuální jsem psal na konci 1. série. Teď už vstřebávám úplně poslední díl, poslední série, tohoto úctyhodného seriálu. S odstupem určitého času vidím, že Dexter byl opravdu výjimečný seriál, každé z 8 sérií mohu dát s čistým svědomím 100%. Bylo inspirující pozorovat mladého vraždícího psychopata jak postupně ztrácí touhu po zabíjení a naopak v sobě nachází lidskost. To mě nutilo samotného přemýšlet nad těmito otázkami, a to bezesporu přidává další plus do již nekonečné řady těchto znamínek, které se řadí za tento seriál. Bylo fajn prožít 8 let po boku tohoto "hrdiny". Tuto laťku, troufám si tvrdit, jen tak někdo neohrozí.

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

  Jsem přímo uchvácen tímto seriálem. Ne nadarmo se říká, že nastává doba seriálů. O tomto tvrzení svědčí už jen to, jaké je herecké složení, McConaughey a Harrelson nejsou žádná béčka. To se nedá říct ani o tomto díle, ba naopak. Největší dojem dělá celková atmosféra, je neuvěřitelně silná s pochmurnými pasážemi, které obohacují zajímavě se rozvinutý děj. Připomíná mi to filmy Mlčení Jehňátek nebo Sedm. A to už je samo o sobě obrovský kompliment. Začal jsem to žrát, a to ve velkém stylu! 95%. . , : ! : , . Po posledním dílu dávám rovných 100%, jelikož to, jak se to všechno vyvinulo do epického závěru, u kterého jsem sotva dýchal abych mi náhodou něco neuteklo, si zapamatuji na hodně dlouho dobu! Grandiózní, luxoriózní, neuvěřitelný, fabulózní, prostě T O P!

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Humor, který nemá konkurenci ve světě, mojí osobou sledovaných, seriálů. Jako jeden z mála seriálů nemá sestupnou tendenci zajímavosti. To je obrovské plus a toho se velmi cením.

 • poster

  Živí mrtví (TV seriál) (2010)

  PROSTĚ MŮJ ŽÁNR!!! Tenhle seriál je pro mě opravdu modlou. Jasně, že není bezchybný, ale já žádně chyby vidět nechci! Pilotní díl mě pořádně navnadil na díly následující, 1. série byla výborná a jak se u většiny seriálů dá čekat, 2. už nebyla taková. Ale pořád to bylo na TOP úrovni. V únoru očekávám další série a jsem velmi natěšen. Herci si myslím, že hrají dobře, celkově dobře odvedená práce! Nic jiného než 5 hvězd dát nemůžu a ani nechci. Po Úsvitu mrtvých zase TOP zombie projekt!

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

  Nejvtipnější tuzemský seriál, který jsem doposud viděl. Točili to lidé, kteří znají prostředí o kterém točili, nebo to aspoň tak vypadá. Skvěle obsazené začínaje O. Vetchým konče D. Novotným. Jsem rád ze tenhle seriál!