Katekat

Katekat

• 1.7.2012  00:25
    Den zrady (2011)

Vyborne. Ja jsem zrovna dokoukala a jsem unesena! Asi si to pustim jeste jednou :-) "You can lie, you can cheat, you can start a war, you can bankrupt the country, but you can't fuck the interns. They get you for that."

• 30.6.2012  20:17

Co to proboha je? Jedna hvezdicka za krasny hlas Charlize a nic vic!

• 17.3.2012  21:18

Nadherny film a misty dech berouci, treba jak Finn maluje Estellu, to bylo vzruso, az sem se z toho zapotila jak samotny malir (a to jsem zenska) ! :-)

• 17.3.2012  21:14

Nez se nadechnete, film skonci...a budete ho chtit videt znovu, naprosta pecka! :-)

• 4.2.2012  00:49
    Mary a Max (2009)

tak tohle mě rozsekalo...tolik kapesníků jsem od Titanicu neposmrkala :-) Que sera sera....

• 13.1.2012  23:25

To se mi líbilo, moc! Tak trochu jiná žánrová komedie, snad i parodie? V prvních minutách jsem měla pocit, že koukám na Audrey Hepburn! A Felicity je dobrý střevo a jak řekla na konci: I dont like to brag but I really think I stole the movie .-)

• 6.1.2012  19:47

Na filmu se mi nejvíc líbil soundtrack. A pak výraz Mattova otce na konci filmu, kdy si vedle bazénu všimnul vizitky :-)

• 4.1.2012  21:43

Po prvních 15min budete vědět, jak to asi dopadne...ona má problém, on jí pomáhá a mezitím se to celé malinko zamotá...A já ty 4 hvězdičky dám, díky Anně Faris jsem se bavila od začátku až do konce. Ženskému pohlaví mohu jen doporučit, chlap ať asi mezitím skočí na pivo :-)

• 4.12.2011  23:56

Jednoduchý a přitom tak hezký film. A parádní soundtrack :-)

• 4.12.2011  23:28
    Jana Eyrová (2011)

Jediné emoce ve mne vyvolalo závěrečné shledání Edwarda a Jane, utahané, dlouhé, bez emocí. A ta hudba mě místy uspávala. A Edward mi nebyl vůbec protivný, naopak, od prvního okamžiku, co jsem ho spatřila, tak bych se do něho zamilovala také :-)

• 4.12.2011  17:53
    Medvídek (2007)

Film o všem a o ničem se spoustou oblíbených herců. "Nemusíme všechno pochopit, stači to přijmout" :-)

• 22.11.2011  00:09

Výborná komedie, pro mě jednoznačně letošní vítěz. Ne ženy sobě, nebo Pařba v Bangkoku, ale Change-Up!

• 18.11.2011  20:12

Po úvodní písničce a po scéně v klenotnictví jsem si říkala, panebože, to je blbost. Ale pak jsem si film užívala. Nečetla jsem si žádné recenze a překvapilo mě, kolik hereckých hvězd se tady sešlo.

• 31.10.2011  03:35

Nádherný film ke kterému mě přivedla píseň Talk to Me od Yodelice. Film mě nenuceně vtáhnul do děje, bavila jsem se nad humornými situacemi (už jste někdy mluvili s rýží, kterou jste si předem nachystali do dvou sklenic?), omlouvala chyby přátel (každý holt máme něco) a rozčilovala se společně s manželkou Maxe :-) Jen bych doporučovala zejména ženskému pohlaví sledovat film v době, kdy víte, že už nemáte žádné povinnosti....

• 17.9.2011  12:38

Animace se opakují, myšlenky se opakují, autor mluví srozumitelně, ale vzhledem k tomu, že jsem před zhlédnutím tohoto dokumentu viděla Inside Job, tak mě to moc nenadchlo. "Money is a new form of slavery and distinguishable from the old simply by the fact that it is impersonal, there is no human relation between master and slave." Leo Tolstoy

• 13.9.2011  17:28

No já teda nevím. Viděla jsem jako první americkou verzi a po shlédnutí této původní verze mám pocit, že ta americká byla jaksi lepší. Tady se mi vtipné situace nezdály moc vtipné, a nevím, jak někdo může nazvat romantikou něco, kde kamarádka každou chvíli kamaráda fackuje. Slabé momenty jsem tu ale měla, třeba ten v restauraci, kdy probíhá výčet 10 pravidel a pak parádní konec, ale víc jak 3 hvězdičky dát nemohu...

• 7.9.2011  02:21
    Hodiny (2002)

No já nevím. Herecké výkony byly fantastické, ale emoce? Pokud by nebyly podtrženy strhující hudbou Philippa Glasse, tak by tak silně nevyzněly (můj názor). Nejsilnější a nejpřesvědčivější emoce jsem vycítila u malého a velkého Richarda a pak u Julianne Moore. Nicole Kidman jsem hledala celý film a našla jí až v závěrečných titulkách. P.S. Tu knihu musím sehnat.

• 5.9.2011  00:06

Jen člověk, který sní, si své sny může splnit :-) Dlouho mě od filmu odrazovala stopáž, ale dneska na to byl správný čas a rozpoložení a první (a jedinou) pauzu jsem si dala po hodině a půl, to by člověk nevěřil, že to tak uteklo! Pro mě velmi emotivní zážitek, vždyť těm "zatraceným farmářům" jde o Laggan. Nejsilnější na mě působila scéna, kdy farmáři zahlédli blížící se mraky.

• 4.9.2011  03:55

Film po jehož shlédnutí se vám bude chtít sbalit bágl a vyrazit na nějakou dobrodružnou cestu. Vynikající výkon Colina, ten jeho přízvuk je luxusní a stále víc se mi líbí Saoirse, kterou známe z filmů Pokání a Hanna a už teď se těším, v čem se objeví příště. P.S. Ten konec mě fakt rozsekal :-)

• 3.9.2011  02:06

Tak takhle jsem se u pohádky dlouho nepobavila. Už už jsem si říkala, že to musí být parodie :-) Nejlepší ze všech byl jednoznačně Inigo Montoya a jeho vynikající přízvuk, obzvláště při opakování své fráze: „My name is Inigo Montoya. You killed my father. Prepare to die.“ Bonusem je zde krásná příroda a detailní pohled na Mohérské útesy v Irsku. I přes to všechno, to není pohádka, na kterou bych se neomezeně dívala znovu a znovu.

• 31.8.2011  19:19

Přesně jak píše Blizzard, jedna scéna je nezapomenutelná: hostina, kdy si mniši pochutnávají na sklenici dobrého červeného vína, poslouchají Labutí jezero a kamera snímá jednu tvář za druhou, emoci za emocí, smích se mění postupně v pláč, protože víte, že to musí skončit...Těchto pár minut stojí za to trápení nad vleklými minutami celého filmu :-)

• 27.8.2011  03:11

Moc jsem od toho neočekávala a hle: milé, příjemné, lidské a fakt vtipné.

• 27.8.2011  01:14
    Princ a pruďas (2011)

Film jsem po 20 min zcela odsoudila, protože postavit komedii na pohlavních orgánech a sprostých slovech, to prostě ne! Všimla jsem si, že tam hraje Natalie Portman, tak jsem film proklikala a fakt tam je a je krásná, ale ten slovník mě prostě ničí :-(

• 21.8.2011  18:20

"Co jsme schopni pochopit, snažme se chápat. A co nevíme, nechme na pokoji." nádherná upoutávka života v podzemí, který mnohým zůstane skryt a to je jen dobře. Doplněno podmanivou hudbou a stručnými, ale silnými komentáři.