Rousse

pančelka

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 15.2.2015  09:35
    Zmizelá (2014)

Filmařsky precizní, čisté, přímé, jasně gradující k velkému "Tyvole!!!" v půlce vyprávění a dalšímu "Tyvole!!!" na konci. Osobně jsem měla trochu velký problém s Affleckem, jehož "herectví" mě doposud nepřesvědčilo a prostě ho nemám ráda, ale to tomu na kvalitě neubírá a Rosamund to krásně vykompenzovala - ta to teda vystřihla jak z partesu, až mi místy padala brada. Film vám v hlavě zůstane poměrně dlouho i po shlédnutí a to si myslím, že je důkazem opravdu dobrého snímku.

• 11.1.2015  09:16

Vzkaz českým filmařům: a takhle se to dělá!

• 11.1.2015  09:11

Tady bych strašně moc chtěla ocenit snahu českých tvůrců, na české poměry dost netradiční a odvážný scénář (přeci jen to nejsou Babovřesky apod., který bohužel v ČR slaví megaúspěch už před premiérou v kině).... a to bych teda fakt moc chtěla, ale bohužel to zase sráží na kolena některé herecké výkony a hlavně ten konec, ten srazil do kolen i mé úvodní nadšení. Tak je to opravdu jen čistý průměr.

• 11.1.2015  09:05
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Těšila jsem se hodně, leč tak, jak to s ČT chodí, dostalo se mi opět pouze zklamání. Začalo to velmi, velmi, ale opravdu VELMI lacinou animací hned zpočátku - bacha spoiler - a ta závěrečná mě už jen rozesmála. Dějová linie budiž, i když se tam vlastně toho moc nedělo, herecký ansámbl jo, ale opět bych měla výhrady k některým členům, dobovosti se mi moc nepovedlo uvěřit díky některým dialogům a výsledek toho všeho: jedna velká nuda. Škoda

• 27.7.2014  19:50
    Klauni (2013)

Pro mě osobně velmi silný snímek, který mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. Někteří uživatelé zde píšou, že je nechytil příběh - sto lidí, sto chutí. Mě film chytil hned od začátku a nepustil až do konce. Pravdou ale zůstává, že Eva Jeníčková je sice ketyna, nicméně mi v této roli moc neseděla. Ale i nad tím mávnu rukou. Faktem je to, že nám tu vznikl supr český film, na kterém paradoxně tvůrci v kinech prodělali, co mohli. Proč? Věčná škoda hned z několika důvodů. 1) Příběh vychází ze skutečnosti a je prostě všední, lidský - tak to prostě v tom životě chodí. 2) Nádherná kamera - konečně člověk, který nad tím vším přemýšlel, viděl to a pohrál si s tím. Některé záběry byly fakt z vizuálního hlediska radost pohledět. 3) Úžasné herecké výkony. Trochu mrzel dabing Flamanda, ten teda rval uši, ale budiž. To, co předváděl Oldřich Kaiser, z toho mi padala brada. 4) Humor - inteligentní, žádný buransko-fekální kombinát typu Babovřesky a Kameňáky a za to v téhle době dávám obrovské plus. A to všechno prostě skvěle drží pohromadě, což když si uvědomím, že se jedná o nový český film, tak to smekám hodně hluboko.

• 15.2.2014  22:27

Když si ze super napínavé knížky plné sarkastických vtipných poznámek a postřehů, kde hrají prim 2 podivíni-sympaťáci, odmyslíte sarkasmus a sympaťáky, tak vám toho moc nezůstane. Jenže děj knížky je pořád moc obsáhlý, tak si odmyslete ještě různé souvislosti a "vychytávky" ve stylu proč zrovna toto věznění, kde se to tam vzalo a jiné "nepodstatné" odchylky od hlavní dějové linky. A ve výsledku vlastně zjistíte, že oproti knížce je film opět bohužel jen pouhý průměr, jak podotkl můj muž: "Prostě docela jednoduchá, jasná, blbá detektivka." Za mě teda o trochu vyšší level než Hypnotizér, ale pořád jen obyčejný průměr, který nenadchne ani neurazí. Radši jdu pokračovat ve čtení 3. knižního případu oddělení Q.

• 30.10.2013  22:35
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Po shlédnutí prvního dílu běžely v TV ukázky na jiný český seriál (Ďáblova lest) a já se musela smát, jak trapně záběry z toho seriálu vypadaly oproti Cirkusu. Je tu hodně patrná inspirace severskou školou, kterou mám mooooc ráda...mimochodem jestli kriminalista Kuneš není alter ego Harryho Holea, tak už nikdo, ale tím líp, protože já zrovna tohoto norskýho detektiva se slabostí pro chlast žeru (je to jediný ochlasta, kterého můžu:-) Krásné barvy, dobrá kamera, supr zpracování a zatím to vypadá i na supr story. Takže standing ovation, protože na poměry novodobé filmařiny českých luhů a hájů je tohle naprostá pecka. Všechny nové druhé řady Sanitek a já nevím jaké jiné další ambiciózní projekty právě pukají závistí a já si nechávám ještě jednu hvězdu v zásobě, kterou případně vysolím po dalších dílech. Jo a mimochodem - taky vám při scéně probuzení v autě chyběla už jen "mrtvá veverka, která nepřežila moji lásku"?:-)

• 13.9.2013  23:02

Předlohu jsem četla, ale nedočetla - prostě mě to nechytlo. Tak jsem si řekla, že tohle kulturní Áčko napravím a aspoň zhlédnu film. No - nebýt Javiera Bardema, který je mi hodně sympatický, tak bych to nedodívala ani do konce. A když jsem to do konce dodívala, ve výsledku ve mě tahle Láska ani žádnou stopu nezanechala.

• 13.9.2013  22:45

Z filmu jsem měla docela strach a hned vysvětlím proč. Při mém čtyřletém studiu speciální pedagogiky a přípravě na potenciální dráhu logopedky jsem sice měla tu čest studovat u doc. Peutelschmiedové, ale ta bohužel ve výsledku docílila pouze toho, že před státnicemi z logopedie jsem při vyslovení slova "koktavost" dostávala záchvaty paniky a v noci jsem se odkopávala. Týden před státnicemi v mém okolí, v zájmu zdraví všech, nesměl absolutně nikdo vyslovit slova jako např. logopedie, koktavost, balbuties, Peutelschmiedová nebo nedejbože Lechta. Střih o 5 let později. Díky Coline a Geoffrey, vyléčili jste mě!

• 13.9.2013  22:29

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Miluju Dory - děsná sympaťačka a mé animované modré alter ego - taky co si nenapíšu, to nevím:-)

• 13.9.2013  22:17

Inu ne nadarmo se říká: "Chceš-li udělat z muže blázna, dej mu mladou ženu." :-) Celý snímek bych mohla shrnout jedním slovem: FAMÓZNÍ. Ale tím bych rozhodně dostatečně neventilovala vše, co ve mě zanechal. Skvěle napsáno, umně natočeno, brilantně zahráno a geniálně zakončeno. Právě ten konec to všechno završil a dodal tomu tu jednu hvězdu navrch. Tak to prostě mělo být. Navíc krásná Praha (jen tak dál, ať vzkvétá turistický ruch), výborná hudba (díky Ennio a díky českým filharmonikům) a naprosto strhující Geoffrey Rush!

• 7.9.2013  22:52

U mě se vyskytl zajímavý jev s tímto filmem. Byli jsme na něj hned na jednom z prvních promítání v kině a musím říct, že jsem neodcházela z kina rozhodně nadšená. Ani odvařená. Měla jsem docela rozpačité pocity. Ale po roce a půl to tak nějak uzrálo a dodatečně musím říct, že si to ten Pepik zaslouží! Dobrý scénář s úžasnými postavami (to je jedna figurka lepší než druhá), které naprosto jedinečně zahrála většina obsazených herců. Prim samozřejmě drží famózní Krobot a Ondra Vetchý se svým skvělým "řiťolezem". Nejsem žádná velká fanynka toho, když se 20 chlapů na trávníku honí za kulatým nesmyslem, takže to nedokážu až tak docenit, ale jako film pobavilo a i teď, když si vybavím některé scény (např. když Vetchý nahlédne do zápisníku trenéra) se prostě musím smát.

• 7.9.2013  22:37
    Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)

Tento záznam podle mě nemá chybu. Commedie dell'arte jako vínko! Mám srovnání s letošní návštěvou Truffaldina v Národním divadle a v roce 2013 už bylo přeimprovizováno a bohužel k horšímu. Chápu, že herci si to chtějí po tolika letech repríz nějak přikořenit, ale přišlo mi, že veškeré improvizace se svážely k hodně lacinému rádoby humoru. Takže i když vidět živě, byl zážitek, tak příště radši sáhnu po záznamu z roku 2000. Díky za něj!

• 7.9.2013  22:28
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Hořkosladké, ale kvalitní.

• 7.9.2013  22:07
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Původně jsem toho měla na srdci opravdu hodně. Chtěla jsem tvůrcům hodně vyčinit za naprostou stupiditu dialogů a scénáře (rádoby vtipné scény; stupidní telefonát syna ze zámoří – proč jako volal? Aby řekl „Ahoj, tati, tak já už musím leteť!“??!!; bohatý hoteliér nad hrobem a univerzální dědička; hromadná nehoda, kterou hlásí asi 10 telefonátů na dispečink, ale záhadně na místě nehody NENÍ ANI NOHA natož pak třeba nějací policajti???!!; maníka smete ve starém pick-upu AUTOBUS a on je naprosto v pohodě bez jediné zlomeniny a ještě může běhat a škrtit doktora??!!), naprosto antikoncepční hudbu (když při jízdě výtahem hrála hudba jak z laciného péčka, to jsem se smála, ale když u debilně naaranžované „dopravní nehody“ hrál kostelní chór, to už jsem šla do kolen, a hlavně – proč ta hudba hrála POŘÁD???), měla jsem i poznámky ke střihu a já nevím k čemu ještě... Ale nakonec, když to tak vidím, tak se stačí zeptat: „Proč jste z tohoto seriálu udělali stupidní Ordinaci v růžové zahradě?“. Oficiální text distributora začíná slovy: „Pokračování legendárního seriálu z 80. let minulého století. Zažijeme setkání s původními postavami...“ Nenechte se mýlit – z původních postav zůstala nula a ty zbylé postavy jsou těžce v mínusu...takže zatím jedna velká hvězda z velké nostalgie.../// Úprava komentáře po zhlédnutí PLNÝCH 3 dílů, které byly zatím odvysílány (pro ty, co se zde čertí kvůli komentářům psaným po 1. díle) - na svém hodnocení neměním absolutně nic, naopak, mám ještě chuť dát odpad. Ženská s proříznutou karotidou, krvotrysk jako blázen a sama si vydrží 10 minut tlakově brzdit krvácení bez ztráty kytičky a vědomí??!! COŽE??? Doktor přijede k výjezdu, kde je chlap s pneumothoraxem a vysvětluje v klidu a beze spěchu saniťákům, kteří už pneumothorax určitě minimálně jednou za svou dlouhou kariéru viděli, jak pneumothorax vzniká a co se při něm děje???!!! WTF??? 3 díly vršících se stupidních chyb! Jo a teď se mi hodně líbila scéna s oživováním paní u prázdné sanitky.... Hanzlík si tam prostě tak v klidu projde, v klídečku najde defibrilátor - žádný spěch - na co?:-) A nakonec paní po srdeční zástavě a zásahu defibrilátorem vyskočí jak čertík z krabičky, naprosto bez jakýchkoliv symptomů a ještě ho zmydlí. Jooo...to pobavilo:-) Ale asi ne tak, jak to tvůrci zamýšleli.

• 6.9.2013  21:57
    Šmejdi (2013)

Ano, místy docela velký doják a hra na city (u dokumentu až zbytečný), ale přesto všechno se člověk divil víc a víc, až nakonec nevycházel z údivu!

• 6.9.2013  21:52

Za mě určitě ano! I když to byla teda hodně silná káva (má druhá polovička tedy odcházela při titulcích se slovy cituji: "Prvně se jdu vyblejt a pak můžeme jít." :-) Což vypovídá a mnohém. Někteří pláčou nad neobjektivitou snímku. Nevím, nemůžu si pomoct, ale osobně si myslím, že to není neobjektivita. To se prostě dotyční kandidáti znemožnili sami. A že pan vítězný kandidát se umí znemožnit přímo královsky, o tom jsme se všichni přesvědčili nedlouho po volbách, když málem tančil šavlový tanec nad korunovačními klenoty! Ale výpovědní hodnota o celé té mašinérii je určitě vysoká. Například záběry Jany Bobošíkové s jejím BoboBusem a s potencionálními voliči u podpisových archů...Ve výsledku mi té ženské bylo i líto.

• 6.9.2013  21:33
    Kmotr (1972)

Špičkově odvedená filmařina po všech stránkách! To se prostě musí vidět - a to je nabídka, kterou nemůžete odmítnout:-)

• 6.9.2013  21:29

Nolanovi se opět povedlo vyčarovat film s úžasnou atmosférou, skvěle hrajícím ansámblem, supr hudbou, kamerou....no prostě opravdu se mu povedl Dokonalý trik. Ať už nabídka, změna nebo prestiž - všechny tyhle jeho části klaply na plný počet! A David Bowie tomu už nasadil jen korunu.

• 20.8.2013  23:14

Taky jste si mysleli při zhlédnutí Die Hard 4, že větší koninu už vymyslet nemůžou? Velká chyba! Velká chyba. Nebudu tady rozepisovat veškeré logické chyby (nejvíc mě asi dojalo "jak se dostat do Černobylu z Moskvy stejně rychle a snadno jako helikoptérou" a "černobylská prskavka"). Nebudu se pozastavovat nad stupiditou scénáře (John likviduje půlku Moskvy v nějakým megagaziku a řve "Zavolejte poldy! Zavolejte poldy!"). Já už k tomu vlastně nebudu dodávat vůbec nic...ale jedno si neodpustím - tohle už není ani vykrádání hrobů - tohle už je prostě kopání do mrtvoly, která byla pohřbena koncem 3. dílu. Prej už se točí 6 - beze mě! Skončils, Johne - jupíajej.

• 20.8.2013  18:17
    Rammstein: Ich will (hudební videoklip) (2001)

Wir wollen eure Hände sehen Wir wollen in Beifall untergehen - ano, kluci, vy si ten potlesk zasloužíte! Vaše klipy jsou opravdu originální, nápadité a my za ně mnohokrát děkujeme. Jak říkal Till Lindemann na koncertě "ukašte mi váš ruce" - my vám je rádi ukážeme! Bravo! Mimochodem - doporučuju videa "makin of" na jejich klipy - NEUVĚŘITELNÉ!

• 20.8.2013  18:13
    Rammstein: Mein Herz brennt (hudební videoklip) (2012)

Nun liebe Kinder gebt fein Acht ich bin die Stimme aus dem Kissen... a přinesl jsem vám nový klípek na starší písničku. Klip je opět stylově ujetý - prostě typický "made in Rammstein team", takže nic pro jemnocitné duše. Ale nechybí mu nápad, myšlenka, kvalita a špičkové provedení. Mimochodem - vidět a slyšet živě tuto písničku hrát Rammstein v doprovodu s Apocalypticou - nezapomenutelný zážitek:-)

• 15.8.2013  13:38
    Vylomeniny (TV pořad) (2013)

ACH MŮJ BOŽE! PROČ?! Nic trapnějšího jsem dlouho neviděla. Bavit se tím, jak se účastníci pořadu ztrapňují kvůli penězům? Příště s díky vynechám.

• 15.8.2013  13:37
    QI - na vše máme odpověď (TV pořad) (2013)

Pro mě osobně velmi příjemné překvapení, kdy jsem se při sledování TV pořadu nenudila, nedělala se mi husí kůže nad jeho trapností a neměla jsem chuť rvát si vlasy a ptát se "Proč??!!!". Je jasné, že pro diváky, kteří hledají zábavu u talentových soutěží všemožných druhů, "zábavných" pořadů komerčních TV a momentálně ty, kteří oplakávají rušení pořadu Nikdo není dokonalý, tohle asi nebude to pravé ořechové...ale třeba se mýlím a pořad se udrží déle než pár měsíců. Za mě osobně doufám, že jo.

• 28.7.2013  21:25
    Imaginaerum (2012)

Ale jooo... i u mě to brnklo ten správný akord a princezna se roztočila - jen to nedokázala dotáhnout do těch správných otáček. Možná proto, že jsem čekala víc hudby Nightwish (což by se z označení "muzikál" a pod titulku "by Nightwish" očekávat dalo). Takže pozor - jako fantasy film, který vlastně v hloubce až tak fantasy není, určitě ano. Jako muzikál od Nightwish? Čekala bych opravdu víc songů z alba Imaginaerum. Ale výsledku to na kráse opravdu nic neubírá. Příběh super, animace dobrý, hudba výborná a herci též, jen scénář trošku napadá na jednu nohu. Sečteno a podtrženo: děkuji, stálo to za to.

• 28.4.2013  20:47

Někde se asi stala chyba... Nejspíš u mě... Lee Child je můj favorit. Cruise mi taky nevadí a mávla bych i rukou nad jistou odlišností knižního Jacka Reachera a jeho filmového alter ega. Ale jako celek mě tenhle snímek neoslovil. Hodně mi tu vadila Rosamund Pike a její herecké ztvárnění a díky tomu to u mě šlo prostě do kytek. Jen takový detail - když Cruise nakráčel do baru a byl prostřih na siluety osazenstva, byl nejvyšší osobu... To byl v nějakém baru pro liliputy, nebo co?:-)

• 31.3.2013  21:59
    Lovci hlav (2011)

Přiznám se, že knížku jsem odložila na nějaké 50. stránce, protože mi byl hlavní hrdina krajně nesympatický:-) Dneska je neděle předvelikonoční.... venku nám nasněžilo 30 čísel sněhu a tak jsme si řekli, že když je venku taková severská kalamita, tak si pustíme něco stylového...Dala jsem tedy Rogerovi druhou šanci - a vyplatilo se. Děj vskutku originální a řemeslná práce skvěle odvedená. Musím uznat, že tento film si budu hodně dlouho pamatovat:-) Čekala jsem všechno, ale tohle fakt ne. Myslím, že to je přesně ta "věc", která začíná na R...renomé. Pokud se po Velikonocích vyhrabeme skrz ty závěje z domu, jako první věc půjdu pořídit pořádný traktor s vidlema:-D

• 27.3.2013  20:41
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

Hungarian Rhapsody! Kdo tam byl, zažil hudební nebe.... pouze moje máma to skoro celé prospala a vzbudila se až na přídavek. Omlouvá ji pouze to, že přijeli do Budapeště o den dřív, protože neměli lístky, a na nádraží v Budapešti se příliš nevyspali:-)))

• 27.3.2013  20:21

U všech Skotů! Chci je!!! Čert vem to, že je to vykrádačka a recyklace záběrů z Návratů do budoucnosti! Emmete, jsi jednička!:-)

• 27.3.2013  20:07
    Hypnotizér (2012)

Přátelé, kamarádi severských detektivek - vy....e se na film a radši si přečtěte knížku. Je jasné, že filmaři si museli uzpůsobit dějové linky tak, aby se vlezly do filmu, takže příběh je nakonec sice podobný, ale ve výsledku úplně jiný. Knížka není sice žádná hodnotná literatura, ale je to oddechová severská detektivka, kterou slupnete za den nebo dva a dozvíte se hlubší souvislosti. Tenhle filmový produkt je bohužel pouze jen takový fastfood... Opravdu pouze sterilní nouzové "hladové okno", které vám naservíruje to, co jste čekali, ale ve výsledku si fakt nepochutnáte...Jen zaženete hlad. Příběh je naservírován na tak plytkém talíři, že je to fakt spíš papírový tácek, ze kterého vám všechna šťáva vyteče na gatě. Ona vlastně ani nemá jaká šťáva vytékat, protože je vám naservírovaný odporný strojově oddělený drůbeží separát. Takže nejen, že chuťové buňky nebudou spokojeny, ještě budete naštvaní, že jste do toho vrazili čas a peníze. Žádný zážitek se nekoná. Zůstává pouze pachuť z přepáleného oleje. Děkuji, nechci.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19