TadashiCZ

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.10.2019  09:08
    Free Solo (2018)

Dokument pojatý více jako sonda do hlavy muže, který dokázal neskutečné. Lidé, kteří tlačí svět kupředu, jsou často tak trochu šílení. Alex mezi ně patří. Důležitá část pro mě jsou rozhovory s lidmi z jeho okolí, kteří musí být připraveni na to, že ho uvidí zemřít. Velmi silný dokument. Dobrá kombinace sportovního a psychologického.

• 25.9.2019  10:29

Je to jednoduché, velmi odpočinkové, nic moc se tam zásadního neděje, klíčová změna zápletky je ale sympatická. Vtipy jsou různých kvalit - bez S. L. Jacksona by ten film byl poloviční. Postava Carol Danvers není špatná, i když její povaha mi je někdy dost nesympatická.

• 8.9.2019  22:43

Základní myšlenka je dobrá, ale když máte 90 % postav napsaných jako úplné idioty, nemůže to fungovat. A ta její kamarádka je vrchol všeho. Řemeslně to je natočené hezky, napsané je to ale strašně strašně špatně. Bez povědomí o počítačích, plné naprostých blbostí a postupně je to horší a horší. A ne, soubor formátu svg vám nezaviruje počítač, nebojte.

• 8.9.2019  11:14
    Shazam! (2019)

nemastné, neslané. Vtipy spíš k pláči, dějově žádná sláva, celé to tak nějak plyne. Závěr vyloženě marný.

• 4.5.2019  00:09

Základní myšlenkou film nevypráví nic nového, ale příběh je vizuálně velmi osobitě a zajímavě zpracovaný a skvěle odehraný. Snové světy jsou skvělé na pohled a sedí i Natalii Dyer, která v nich působí naprosto přirozeně.

• 28.1.2019  20:34
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Ono je to vlastně skvělé, ukazuje to reálné postavy, které nejsou černo-bílé, ale mají své dobré a špatné stránky. Problém je, že se rozjela spousta linek a autorům se je nepodařilo úplně pochytat ke konci.

• 24.1.2019  09:39

Mohlo to být skvělé. Obsazení, režisér, skladatel, všichni výborní, ale celé to dopadlo hrozně. Málokdo nepůsobí jako karikatura, je to dlouhé, bez vtipu, bez napětí. Nedivím se, že film nevydělal.

• 21.1.2019  01:38

Neočekával jsem mnoho, takže mě to jen příjemně překvapilo. Šlo by to pokrátit, pomáhá tomu moje myšlenkové souznění s hlavní nerdem, ale celkově to funguje. A dávají mi smysl i časovo-dějové linie. Příjemná oddychovka, která má své chyby, ale určitě si ji někdy ještě pustím.

• 14.1.2019  01:42
    Venom (2018)

Vlastně dobré a blbé zároveň. Má to poměrně švih, ale na to, že to má být start nového vesmíru, to je dost nedomyšlené. Venom by mohl být skvělá postava, když dostane správný prostor a správné scénáristy, ale tady si tím nejsem jistý. Uvidíme, jak se zadaří dál. Sony to nevzdává.

• 5.12.2018  17:51
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Ani na druhé koukání to není blbé, což se v české romanticko-komediální tvorbě nevidí moc často.

• 19.11.2018  08:09
    Toman (2018)

Druhá strana mince počátků komunismu podaná skrze Tomana. Atmosféra, styl, herci, všechno super. Méně drastické, než jsem očekával. Největší přímé zlo se ukáže skrze titulky. Chápu, že není mnoho, co by šlo snadno vyškrtnout, ale film je přece jen trochu dlouhý. Macháček se ve vážné roli ukázal skvěle.

• 20.10.2018  01:03

Ono to vlastně celé funguje jako příjemná oddechovka. Dobré náražky na záběry ze starých her, plno vtipu, žádná snaha hrát si na Jumanji 2 a pokračovat. Nové Jumanji si jede vlastní styl, který mu sedí. Velmi dobré je obsazení, kde se sešla skupina, která sedí do svých komických rolí a všem se to daří. Až skoro překvapivě.

• 19.8.2018  23:56
    Gladiátor (2000)

Velkofilm se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Tady ale zásadně převažuje to dobré, ale dokonalé to není, protože scénář toho zase nemá tolik co nabídnout. Ale všichni hrají skvěle a obrazově i zvukově je to bomba.

• 19.8.2018  13:20

Hudebně je to skvělé, má to tempo a šmrnc, šlo to ale ještě dotáhnout dějově, ale stopáž a tempo je neúprosné a možná by to nakonec filmu spíš uškodilo. Všichni hrají a zpívají skvěle. Moc u toho nepřemýšlejte a užijte si hodinku a půl plnou emocí a barev.

• 22.7.2018  17:20

Rozhodoval jsem se mezi jedna a dva, protože člověk si chvíli říká, že už je to docela snesitelné a najednou film najde nové dno. Nakonec vyhrála ta spousta trapných vtipů stahujících film dolů.

• 24.4.2017  21:09
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Obě série nakonec dopadly mnohem lépe než jsem čekal. Je škoda, že obě série byly tak nějak zfouknuty v poslední epizodě a nic. Ale jinak v českých luzích a hájích jeden z nejlepších krimi thrillerů v televizi. Problém vidím max ve vysílání po týdnech, protože za týden má člověk s takhle složitým dějem občas problém. Zároveň když na to kouká najednou, působí to pomale v první polovině až dvou třetinách. Osobně nevím, jak si s tím poradit, chápu, že to je točené primárně pro televizi, která si zase nemůže dovolit vysílat seriál častěji. Co mě mrzí ale asi nejvíc, je, jak se první a druhá série odstřihla. Kam zmizel Kotek? Kam zmizela Langmajerova dcera v průběhu celé série?

• 24.4.2017  21:06

Epizoda zachránila celý seriál a posunula celé hodnocení výrazně nahoru stejně jako u minulé série. Škoda, že to opět celé vypadalo příliš uspěchaně, konec se může rozklíčovávat klidně přes dvě epizody, aby se to celé jen tak nezfouklo. Je to trochu škoda. Stejně jako v minulé sérii.

• 18.4.2017  18:54

Každou minutu film zrychluje své tempo, až se na konci vše zastaví do momentu krásné peripetie tohohle romantické sci-fi filozofického kusu, který se velmi povedl. Herci jsou sympatičtí a neokoukaní, děj má nápad a funguje až do konce.

• 18.4.2017  18:52

Paul Rudd vyhrává hodně svými sympatiemi. Craig Roberts k němu pasuje dobře. Selena Gomez se mi do filmu nehodila, ale ani nijak zásadně nevadila. Děj je svižný, není zbytečně natahovaný a celkově se to velmi povedlo. Jedna z velmi dobrých odpočinkových komedií.

• 3.12.2016  12:14

Dlouhé, bez jediného originálního vtipu, naprosto ubíjející film.

• 9.11.2016  10:43

Nejhezčí scéna jsou závěrečné titulky.

• 20.8.2016  13:31

Je to hezké, líbivé, Daniel Radcliffe byl překvapivě dobrý záporák, ale celé to hraje na hraně náhody, nelogična některých triků a dějové překombinovanosti. Scéna s házením kartou je děsná, Dannyho scéna převlékání za pochodu je též prostě počítač a je to strašně vidět. Lizzy Caplan nemohla nahradit Islu Fisher, bohužel. Přesto byla lepší, než jsem čekal.

• 7.7.2014  00:40

Nevím. Osobně mi to přišlo od začátku vcelku jasné, ploché a na ukázku bezmoci moc dlouhé. Herecké výkony mě nezaujaly. Asi mě něco minulo, ale film mi přišel prázdný. Přesto některé scény (křičení bezmoci, "návrat" partnerů, kteří spolu nikdy nic neměli) mi přišly dobře natočené a poskládané.

• 3.7.2014  23:19
    21 gramů (2003)

JASM říká chladné, jiní říkají emotivní. Podle mě to sice všechno působí velmi chladně, dokud do sebe všechno nezačne zapadat. Herecké výkony perfektní, přeházený střih nepůsobil rušivě, naopak mě víc koncetroval a nutil přemýšlet. Film je plný emocí, které se ukazují později, ale jak píše kleopatra - plný bolesti. Dlouho ve mě nenechal film takhle špatný pocit.

• 14.6.2014  23:44

Až na mírně přeslazený konec to byl film nádherně vystihující rozpolcenost dospívajících. Film sám je esej, kterou mají studenti napsat. Výborní herci, hudba i scénář. Moc povedené.

• 6.6.2014  23:38

Nejde moc do hloubky, ale ukazuje docela hezky co bulvár je. Jeho motivace už nikoliv. Pavel Novotný je sice pěkný symbol, ale je jediný, kdo v tom filmu je víc vidět.

• 27.5.2014  20:41

Plní nápadů, skvělé dialogy a mnoho menších vtípků pro velké diváky. Graficky výborné a ten dojímající přesah malý se super tečkou.

• 20.5.2014  00:05
    A dost! (2013)

Vyloženě milý film, který mi tím přirostl k srdci. Skvělé hlavní postavy, důvěryhodné dcery a výtečný soundtrack.

• 9.3.2014  12:05
    Elysium (2013)

Dobře natočené scifi, které selhalo na příběhu. Moc levé na mě a moc děr v ději.

• 22.2.2014  12:30

Moc digitálního světla, málo logiky a celé takové... Prdlé. Od půlky jsem zíval, protože ani akční scény nebyly zajímavé. Ani hudba moc neoslnila. Ex-přítelkyni se to ale líbilo.

<< předchozí 1 2 3 4