Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Recenze (244)

plakát

The Limit of Sleeping Beauty (2017) 

Audiovizuální žraso s chytlavým soundtrackem, nádhernou hlavní hrdinkou Sakurai Yuki a šarmantním Takahashi Isseiem. Jenže k čemu je to dobré, když se tomu nedaří předat žádné emoce a vlastně je to i dost nuda...

plakát

1597: bitva u Myeongryang (2014) 

Čert vem přehnaný patos, ten bych zkousla, kdyby se mi dostalo ve velké míře toho, co bych od podobného filmu chtěla - pořádnou námořní bitvu. Strategický génius se ale občas ztrácí ve víru vody kvůli naprosté neuvěřitelnosti některých prvků (nejvýrazněji nepotopitelná vlajková loď versus japonské lodě, které se sypou jak krabičky od sirek). Kontaktní bitvy jsou většinou jeden velký nevýrazný chumel a jen zdůrazňují absenci zapamatováníhodných postav. Upřímně, ani Min-Sik Choihovo charisma tentokrát pořádně nezapracovalo a titulní Admirál zůstal jen jednorozměrnou figurkou drsně zírající do kamery - stejně jako jeho soupeři v čele s japonským pirátským velitelem.

plakát

Naše dovolená a jiné pohromy (2014) 

Feel-good film. I přes poněkud morbidní zápletku vtipnými dialogy nacpaný pohodový snímek (byť v závěru trochu naivní), v němž se pozná mnohá rodina. Kočkování Pike s Tennantem a jejich dětmi je suverénně to nejlepší, co nabízí. Děcka jsou ve filmech většinou na facku, zdejší ústřední trio je ale sympatické, hraje dobře a opravdu baví (zvláště malá Jess a její záliba v šutrech). A ta skotská příroda! Ideální film na nedělní odpoledne, přestože jsem se na něj dívala v pátek v noci.

plakát

Sleepaway Camp (1983) 

Vysoká míra zábavnosti způsobená především pánskými bolerky a nezapomenutelnými "hereckými" výkony.

plakát

Herkules v New Yorku (1970) 

Hrozné ve všech ohledech v čele s balvanem Arnoldem, ale svou blbostí neskutečně zábavné.

plakát

Děti nosí Santa Claus (1999) 

Odtrpěno na Severské filmové zimě. Šílená rodinná fraška plná postav, kterým budete chtít zakroutit krkem. Vzhledem k tomu, že je jich v tomhle rodinném propletenci asi 15, dovedete si představit to utrpení, kdy se vám při objevení prakticky každé postavy otevírá kudla v kapse - a u těch hlavních byste nejradši vytáhli brokovnici. Důvodem je fakt, že jsou všichni jen přepálené hysterické figurky, které jsou kondenzovaným ztělesněním nejhorších lidských vlastností. A věřte mi, že na tohle zkarikované švédské Beverly Hills 90210 se opravdu i tu přiměřenou hodinu a půl dívat nedá. Na druhou stranu velká část publika se evidentně celkem bavila, o čemž svědčí i místní relativně vysoké hodnocení. Dovedu si představit, že podobný film by mohl vzniknout i u nás (materiál pro Trošku jako stvořený) - a mám pocit, že ten by tak dobré hodnocení neměl...

plakát

Čtvrtá hvězda (2014) (TV seriál) 

Je to jakžtakž koukatelné, občas povedený vtip (žabičky nebo kolečka), ale většinu času vyvolává maximálně mírně pobavený úsměv. Šestá a sedmá epizoda naprosto laciné - to se vážně musí všichni v českých filmech/seriálech pořád chovat jak nadržená zvířátka, co nedokážou krotit své pudy? Opravdu se tam vždycky musí cpát sex? Hlavní problém vidím ale v tom, že v seriálu není jediná postava, která by byla aspoň trochu sympatická. Tady mám ke všem vztah na stupnici neutrál_____znechucení. To je opravdu takový problém udělat postavu, která bude třeba otravná, protivná, blbá, ale člověk si ji dokáže zamilovat? Proč to v zahraničních sitcomech jde a tady ne? Zatím naprosto nevytěžené téma vylepšování hotelu. Ještě tomu párkrát dám šanci, ale jestli se to nezvedne, tak ode mě Čtvrtá hvězda tu čtvrtou hvězdu nedostane - naopak přijde i o tu třetí. (hodnoceno po 7. epizodě)

plakát

Kráska a zvíře (2012) (TV seriál) 

Sponsored by Kia... Ze začátku mě jakžtakž bavila ta propukající romance, ale nebrala mě zápletka. Poté, co se ti dva dali dohromady (tohle ani nepovažuju za spoiler, to bylo samozřejmě jasné už podle názvu...), a začíná se trochu více řešit Muirfield a spol., se sice trošku zvedla úroveň děje, ale zase mě vytáčela skoro každá společná scéna titulního páru. V každé epizodě v jejich vztahu nastal jistý pseudo-problém, který pak řešili v lobotomických dialozích. A na konci dílu si padli do náručí, aby v další epizodě mohli začít zase od začátku. Muirfield jako super tajná, super výkonná a drsná nejdrsnější organizace místy totálně selhává. A paní Logika si v seriálu občas dává hodně dlouhou pauzu... K postavám: Kráska je otravná, zvíře prkenné. Zachraňují to některé vedlejší postavy: Vincentův spolubydlící J.T., Catina parťačka Tess a později i Gabe. Vydržela jsem celou první řadu, další už ale nedám ani omylem.

Reklama

Reklama