Lásky čas (2013)

Curtis to vie. Mile, plne emocii, s peknou myslienkou... akurat je to presny opak toho, co by som nazval "film zo zivota". Zasneni idealisti a romantici si pridu na svoje.

Kapitán Phillips (2013)

Skoda, ze prva polovica je sviznejsia, napinavejsia a prinasa silnejsie obavy a strach o osud postav ako je tomu v dalsom priebehu (mozno s vynimkou poslednych minut). Od prveho naznaku (precitanie mailu) ma to neskutocne vtiahlo a skrz celu sekvenciu hladania posadky na lodi som to sledoval so zatajenym dychom. Akonahle vsak dospejeme k unosu, film paradoxne polavi na tempe a napati a zacina posobit trocha zdlhavo. Samotny zaver je ale opat nabity emociami, kde sa mi najma zasluhou brilantneho Hanksa az tisli slzy do oci. Tento, jeden z najautentickejsich hereckych vykonov, ake som kedy videl a celkovo uveritelna postupnost a konanie postav (Somalci su tiez vyborni) a spominane sceny v strede a v zavere z toho robia vynikajuci zazitok. Byt lepsej a plynulejsej gradacie bola by to dokonalost.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Viac ako polovicu stopaze som tomu akosi nevedel prist na chut a tento styl humoru isiel relativne mimo mna, ale zaver obsahujuci najkoncentrovanejsiu zmes napadov, twistov a memorable zaberov aku som videl za velmi dlhu dobu mi to pekne vynahradil. Zrazu to chrlilo zabavne a napadite sceny jednu za druhou a zanechalo ma to v ozaj dobrej nalade. Ale aj napriek tomu - po velmi dobrych ohlasoch som od filmu cakal predsa len o trosicku viac. Celkovo slabsie 4.

Kick-Ass 2 (2013)

Neveril som, ze ma to dokaze vtiahnut tak ako jednotka, ale opat som ostal cumiet s otvorenymi ustami. Tato seria nema chybu a sposob akym dokaze sklbit vaznost a humor nema obdoby. Okamzite chcem trojku.

Gravitace (2013)

Videl som 3D verziu v kine a vizualne to bol bezkonkurencne moj najlepsi filmovy zazitok. Pozerat to doma na compe, alebo dokonca aj v kine v 2D, podla mna nema ziadny vyznam, pretoze sa potom straca skoro vsetko, co je ten film schopny ponuknut. Hned prvym zaberom sa totiz vstupuje rovno do deja a ide len o to ponorit sa do atmosfery, nechat sa spolu s hlavnymi hrdinami unasat vesmirom a unikat vsetkym jeho nastraham. Zabery su uchvatne a bavilo ma sledovat kazdu z miliona poletujucich ciastociek, co sa v tom filme mihli. O postavach ale vieme zalostne malo a sentimentalne sceny vobec nefunguju (story s jej dietatom ci nadviazanie signalu so Zemou maximalne hollywoodsky klisoidne) a celkovo je to pribehovo strasne slabo rozvinute a priamociare. Keby som to pustil doma ako radovy film, zrejme by som tomu supol 2* a krutil hlavou nad tunajsim hodnotenim, no ale... bezte do kina, kym sa este da.

Avengers (2012)

Ked som to videl prvy raz v kine, nebol som fanusikom marveloviek, netusil som kto je Thor ci Captain America a zrejme hlavne preto ma to nijak zvlast neohurilo. Zameskane som ale medzicasom napozeral (z coho prvy menovany bol dokonca velmi dobry a druhy tiez nie na zahodenie), dal som si Avengers znovu a musim uznat, ze v ramci tohto subzanru je to naozaj solidna pecka. Downey a Ruffalo tradicne vyborni, Scarlett sexy, zaporak s patricnou armadou aj mentalnym vysinutim a finale epicke.

Machete zabíjí (2013)

Prva polhodina je super - svizna, vtipna, taziaca zo skveleho castingu a striedania roznych zabavnych scen. Ale potom akoby film uz nemal co ponuknut - je to cele az prilis priblblo a nevtipne zamotane a utahane, plne hlasok a scen na jedno kopyto, ktore tym padom prestavaju byt vtipne... Co sa tyka postav, 2 zaujimave zomieraju hned ako pridu na scenu a viacere dalsie ostavaju nevyuzite ci nedotiahnute, pricom napr. ta Gibsonova, na to kolko dostala priestoru, ma vobec nezaujala. Poslednych par minut ma ale opat prebralo a rozosmialo a pre podobne ulety mam slabost, takze ako prepadak to rozhodne nehodnotim, no moje velke ocakavania to nenaplnilo. Summa summarum velmi zabavna polhodina, hodina vaty a super casting, z ktoreho sa ale dalo vytazit ovela ovela viac.

Uvnitř tančím (2004)

Bavilo ma to cely cas a prekvapivo to na mna neposobilo ani trocha depresivne, skor naopak. Ale koniec mi nejako nesadol a nevyvolal u mna ziadne dojatie alebo silnejsie emocie. Rozmyslam preco, kedze postavy som si oblubil, no bude to asi tym, ze ich zivotny pribeh bol vykresleny v podstate len z tej svetlejsej stranky bez nejakeho vyraznejsieho zasahu drsnej reality, s ktorou by sa ludia v ich zivotnej situacii stretavali urcite castejsie a tym padom posobil ten zaver trochu neprirodzene dosadeny. Velmi dlho som rozmyslal medzi 3 a 4* ale kvoli spominanej vycitke nakoniec takto...

Acid House (1998)

Prva poviedka ok, druha velmi dobra (bolo mi toho chlapa fakt luto) a tretia v podstate uplne bizarna zlatanina, ale celkom zabavna (to decko bolo smiesne a strasidelne zaroven). Mam z toho trochu zmiesane pocity, ale svojou ujetou originalnostou ma to oslovilo, takze sa priklonim k vyssiemu hodnoteniu. Zrovnavanie s celistvejsim, hlbsim a omnoho kvalitnejsie spracovanym Trainspottingom ale podla mna nie je velmi na mieste, navyse ja by som toto ani neoznacil ako film o drogach. 70%