m.krudenc

Filmový fanoušek

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 4.11.2017  12:11
    Smrtihlav (2017)

Filmy těchto témat mám moc rád, mělo by se jích točit víc. O proti Anthropoidu je tento film na průměrné kvalitě. Je to umělecky natočeno a mě spíš vyhovuje spíš vyhovuje dokumentární pojetí historických faktů. Ale i přesto tento film je ke shlédnutí,.

• 17.10.2017  22:18
    matka! (2017)

Totální slátanina.

• 23.8.2017  15:43

Neuvěřitelné - šokující (především po dějové stránce) - slovo slátanina by dostatečně nevystihlo tuh-letu katastrofu. Tomu to filmu nepomůže ani to že má výborné efekty je zajímavě umělecky natočen - dějová linka vše pokazila, je škoda se s tím tak matlat.

• 13.7.2017  16:52

Pro mě lehké zklamání. Třetí Planeta opic, je jako celek hezké podívání, ale taky trochu rozvleklé a nemá tak úderný a vyhrocený závěr, jak bych doufal. Na rozdíl od minulých dvouuch dílů to prostě není strhující zážitek. Chtělo to přidat na překvapeních, lépe rozpracovat dějovou linku. Postava plukovníka Woodyho Harrelsona mi trochu neseděla působila kíčovitě. Po skvělém rozjezdu, tam bylo dost nudných scén, ale jinak to bylo hezky a kvalitně natočeno. Něco mí říká že trilogie bude pokračovat....tak uvidíme. Určitě tento díl stojí za podívání.

• 30.5.2017  15:33

Vetřelec je Vetřelec u mě srdcová záležitost. Mě se to líbilo, ale jestli někdo očekával že uvidí něco co ještě v téhle sérii neviděl tak je naivní. Ano Vetřelec byl doplněn genetickým virem, jinak téma pokračuje - vetřelec se vylíhne všechny sežere a pomůže-mu zlý robot. Já jsem s tématem velice s pokojen i s návazností na film Prometheus. R.Scott jako vždy odvedl dokonalo práci, výborné efekty atd. Věřím že bude další díl.....Vetřelec je nesmrtelný.....

• 7.4.2017  19:00
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Vynikající historický seriál z dílny Michaela Hirsta, autora seriálů Tudorovci (2007-2010) a Camelot (2011). Už to je záruka nádherné podívané. Ano žádné zklamání se nekoná dokonale zpracované, fantastická výprava. Všechny dějové linky jsou velmi napínavé a drastické. Seriál má i prvky dokumentu o době Vikingů. Mohu doporučit dokonalá podívaná.

• 5.4.2017  12:09
    Pasažéři (2016)

Nádherně udělaná "napínavá sci-fi romantika". Dokonalý film ve svém žánru. Přiznejme si to, Jennifer by jsme vzbudily taky a když jí tam člověk vidí v těch plavkách, rozhodně bych jako tady ten moula nečekal rok, možná by bylo dobré vzbudit všechny hezký holky. To by byla mela. Dobrý námět pro pokračování. Nikdy nezapomenu jak Jennifer zuřila když zjistila pravdu. Klasická ženská, když něco není podle vysněného plánu tak se dějí věci. Proč většina tornád má ženské jména..? Výborný film - doporučuji.

• 22.3.2017  22:34
    Život (2017)

Dokonalé Sci-Fi, tomu to filmu nechybí vůbec nic. Nemá cenu moc psát, to se musí vidět.

• 18.11.2016  17:00

Herry Pottra moc nemusím, ale tenhle snímek je malá domů. Výborné zpracování - Fantastické efekty no prostě dokonalá podívaná. Mohu vřele doporučit.

• 7.10.2016  15:25

Vynikající film. Stalinismus byl horší totalitou než německý nacismus, tenhle kontext američtí tvůrci pojali tak bez chybně až mrazí. Divák mohl věřit každému detailu i celku. Je neuvěřitelné jak tak hrůzostrašný režim mohl existovat. Stalin zakázal vraždy vyšetřovat protože se dějí jen v odporném kapitalizmu. Film výborně ukazuje že masový vrah malých dětí je ubohý břídil než Stalinismus. Stalinský režim zabíjel a mučil bez důvodu bez váhání. Velmi důležitý a poučný film.

• 12.4.2016  10:26
    Kolonie (2015)

Vynikající - ve stylu filmu Argo. Hermióna to hoc hezky zahrála. Film je skvěle natočen. Člověku se až nechce uvěřit že tento příběh je podle skutečné události.

• 3.2.2016  18:28

Mě se film moc líbil - byla to ve svém žánru úplná špička. Filmy podle skutečné události jsou většinou velmi povedené v tomhle případě to platí na 100%. Výborně natočené, výborný scénář (drastický velmi napínavý příběh), dokonalá režie. Komu se líbil Černý jestřáb sestřelen nebo Na život a na smrt, ten bude nadšen. Nejvíce mě zaujalo jak filmaři velmi realisticky ukázali Líbii v roce 2012 - s toho až mrazí (Hrůzostrašné místo).

• 3.2.2016  18:23

Mě se film moc líbil, filmy podle skutečné události jsou většinou velmi povedené v tomhle případě to platí na 100%. Výborně natočené, výborný scénář (drastický velmi napínavý příběh), dokonalá režie. Rozhodně to nebyla nuda. U mě pět hvězdiček.

• 5.1.2016  17:33

Velmi zajímavé téma, výborné obsazení ale mě se pracování nelíbilo. Bylo příliš umělecké. Jednoduší a přímý příběh by byl pro mě lepší. V některých částech jsem se hodně nudil. Někdo namítne že to byla dynamická, emotivní zábava, ale u mě spíš vyvolalo zmatek.

• 3.12.2015  19:56
    Rozum a cit (1995)

Kdo je příznivec romantických filmů s vynikajícími hereckými výkony, tak tady si přijde na své. Výborný scénář a skvělá režie. Základní předpoklad pro dobrý film je zde splněn vrchovatě. Dokonale vykreslená atmosféra staré Anglie a vztahů mezi lidmi v té době s důrazem na osudovou lásku. Skvěle obsazený snímek, jemuž dominují obě hlavní představitelky, Emma Thompson a Kate Winslet. Velmi působivý je i Alan Rickman a Hugh Grant.

• 3.12.2015  19:53
    Hon (2012)

Mrazivé realistické drama, které ledacos vypovídá o lidské povaze. Mads Mikkelsen je jako vždy vynikající. Snímek nikdy nesklouzne do filmových klišé a navzdory tomu, nebo možná právě proto zůstává napínavý. Není nic horšího něž křivé obvinění a fanatická davová psychóza. Lidská hloupost nemá hranice.

• 3.12.2015  19:27

Vynikající a jeden z nejlepších akčních, válečných filmů podle skutečné události, které jsem za poslední dobu viděl. Naprosto dokonalé přestřelky doprovázené silným příběhem a perfektním, originálním způsobem efektů, které jsem doposud neznal. Je neuvěřitelné že speciální jednotka vybavena tím nejmodernější prohraje s partyzáni na úrovní 2.světové války. Film moc hezky ukazuje že v Afghánistánu jsou i lidé kteří vám pomohou zachránit život. Pravděpodobně by tento životopisný příběh nešel natočit a zpracovat lépe, než jak nám to předvedl Peter Berg.

• 3.12.2015  18:59

Most špionů v režii Steva Spielberga je mistrovské dílo. Vřele doporučuji všem kdo mají rádi historické filmy podle skutečné události. Tom Hanks hraje jako vždy bravůrně. Moc hezky je natočen Berlín v době stavby Berlínské zdi. Je to prostě vynikající film plného napětí který plně zobrazuje dobu studené války padesátých let.

• 25.9.2015  15:05
    Everest (2015)

Vynikající film podle skutečné události. Drsné a syrové drama o lidské touze překonat sám sebe a zvítězit i nad takovou výzvou jakou je bezpochyby velehora Everest. Nádherné vizuální a efektní snímky panorama Himálají až to bere dech. Na otázku proč vylézt na tuto velehoru kde se nedá dýchat nikdo z účastní nedokázal odpovědět. Nakonec velehora i máti příroda dala jasně najevo, kdo je pánem nad lidským životem.

• 25.9.2015  14:59

Tohle je neuvěřitelná jízda - neuvěřitelný film. Do slova a do písmene. Bylo to tak špatný až to bylo zajímavý. Krásné blondýny v pekle hnusu - to je sen snad každého puberťáka. Snad nejšílenější byl Metalový kytarista který hrál auto koloně do kroku.

• 25.9.2015  14:52
    Město 44 (2014)

S tohoto filmu jsem trochu zklamán. Město 44 mohl být solidním válečným filmem. Měl všechny nezbytné ingredience, respektive všechny hlavní a velmi solidní výpravu. Poláci umí točit filmy a zejména se jim v poslední době daří házet na celuloid velké válečné momenty svého národa. Jsou patrioti a dávají to znát i ve filmech. V Polsku se také nenašel nikdo, kdo by protestoval s průjezdem americké kolony. To jen v Čechách se stále najdou bolševický sráči, kterým je líto, že na hradě není Dr. Husák, nebo rovnou Kléma. V tomhle jsme daleko, daleko za ni ma... Jenže ohledně tohoto filmu se věc až tak nepodařila...- Bohužel nám povstání tvůrci předložili odvyprávěné na osudech party mladých lidí , kteří si do povstání (ač za války) žili celkem spokojeným životem a prožívali první s planutí a lásku. Válečné hrůzy jsou zde šíleně vyobrazeny - déšť lidské krve a masa. Nejhorší byly umělecké scény - zpomalené létající nerealistické.

• 25.9.2015  14:41
    Kód Enigmy (2014)

Vynikající životopisný film. Nemám slov prostě vše dokonalé. Jsem opravdu ohromen výkonem, který předvedl Benedict Cumberbatch, jehož talent je stále podceňovaný. Je vidět, že během posledních dvou let, nám ukazuje, že on opravdu hrát umí. Nedovedu si do hlavní role vyšinutého geniálního matematika představit nikoho jiného. Film krásně ukazuje kdo první stvořil - postavil první počítač. Film také ukazuje jak se Anglie krutě a bezohledně zachovala k člověku který napomohl Anglii vyhrát válku. Jen proto že byl homosexuál byl odsouzen ponížen a společensky zničen.

• 23.9.2015  15:13

Od Jana Hřebejka bych takovou blbost nečekal. Tam byla snad jen jedna zajímavá scéna (která vykresluje celí film) - jak na svatbě svatebčan zvrací u stolu a za ním něžně hraje slečna na harfu.

• 18.9.2015  10:11

Moc hezký film, mám tento historický žánr velmi rád. Čekal jsem romantický příběh, krásné kostýmy a přírodu. Vše jsem dostal. Psychické problémy postav byly trochu navíc, ale pořád to splňovalo mé očekávání. Je krásné vidět jak to chodilo ve Versai za dob plné krásy. Kate Winslet ukázala v posteli jen ramena což je škoda, ale jinak hrála jako vždy dokonale.

• 6.9.2015  12:12
    Hledání ztraceného času (TV pořad) (1991)

Není nic krásného sledovat dobu dávno minulou. Krása. Někdo by řekl zašlá sláva ale tento TV pořad je nostalgický dokument zobrazující doby dávno minulé, které v dnešní době vypadají až idylicky. Velký přínos dokumentárního umění.

• 6.9.2015  12:07

Felixe Holzmanna je opravdový génius. Geniální komické výkony Felixe Holzmanna v jeho scénkách mě fascinují. Jeho typické dělání blbého je naprosto dokonalé. Kam se na něj hrabou dnešní televizní moderní komici.

• 6.9.2015  12:02
    Kalendárium (TV pořad) (1993)

Siskie, Saskie, jak ty to jen děláš, že už více než 15 let uvádíš skvělí TV pořad s takovou grácií. Kalendárium je TV pořad který je velmi poučný. Vždy se na něj rád podívám.

• 6.9.2015  11:51
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Velmi zajímavá Talk-show Jana Krauze. V tom to pořadu se opravdu našel. Snad nejlepší díl byl s ekologickou političkou na téma biomasa - nepřekonatelné.

• 6.9.2015  11:46

Miroslav Šimek a Zuzana Bubílková v TV pořadu předvádějí realistické scénky, které ukazují pravou tvář české politicky. Miroslav Šimek byl génius, jeho ztráta v politické satiře je nenahraditelná.

• 6.9.2015  11:42
    S politiky netančím (TV pořad) (1995)

Zuzana Bubílková a Miroslav Šimek v TV pořadu předvádějí realistické scénky, které ukazují pravou tvář české politicky. Miroslav Šimek byl génius.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13