Everest (2015)

Vynikající film podle skutečné události. Drsné a syrové drama o lidské touze překonat sám sebe a zvítězit i nad takovou výzvou jakou je bezpochyby velehora Everest. Nádherné vizuální a efektní snímky panorama Himálají až to bere dech. Na otázku proč vylézt na tuto velehoru kde se nedá dýchat nikdo z účastní nedokázal odpovědět. Nakonec velehora i máti příroda dala jasně najevo, kdo je pánem nad lidským životem.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tohle je neuvěřitelná jízda - neuvěřitelný film. Do slova a do písmene. Bylo to tak špatný až to bylo zajímavý. Krásné blondýny v pekle hnusu - to je sen snad každého puberťáka. Snad nejšílenější byl Metalový kytarista který hrál auto koloně do kroku.

Město 44 (2014)

S tohoto filmu jsem trochu zklamán. Město 44 mohl být solidním válečným filmem. Měl všechny nezbytné ingredience, respektive všechny hlavní a velmi solidní výpravu. Poláci umí točit filmy a zejména se jim v poslední době daří házet na celuloid velké válečné momenty svého národa. Jsou patrioti a dávají to znát i ve filmech. V Polsku se také nenašel nikdo, kdo by protestoval s průjezdem americké kolony. To jen v Čechách se stále najdou bolševický sráči, kterým je líto, že na hradě není Dr. Husák, nebo rovnou Kléma. V tomhle jsme daleko, daleko za ni ma... Jenže ohledně tohoto filmu se věc až tak nepodařila...- Bohužel nám povstání tvůrci předložili odvyprávěné na osudech party mladých lidí , kteří si do povstání (ač za války) žili celkem spokojeným životem a prožívali první s planutí a lásku. Válečné hrůzy jsou zde šíleně vyobrazeny - déšť lidské krve a masa. Nejhorší byly umělecké scény - zpomalené létající nerealistické.

Kód Enigmy (2014)

Vynikající životopisný film. Nemám slov prostě vše dokonalé. Jsem opravdu ohromen výkonem, který předvedl Benedict Cumberbatch, jehož talent je stále podceňovaný. Je vidět, že během posledních dvou let, nám ukazuje, že on opravdu hrát umí. Nedovedu si do hlavní role vyšinutého geniálního matematika představit nikoho jiného. Film krásně ukazuje kdo první stvořil - postavil první počítač. Film také ukazuje jak se Anglie krutě a bezohledně zachovala k člověku který napomohl Anglii vyhrát válku. Jen proto že byl homosexuál byl odsouzen ponížen a společensky zničen.

Zakázané uvolnění (2014)

Od Jana Hřebejka bych takovou blbost nečekal. Tam byla snad jen jedna zajímavá scéna (která vykresluje celí film) - jak na svatbě svatebčan zvrací u stolu a za ním něžně hraje slečna na harfu.

Králova zahradnice (2014)

Moc hezký film, mám tento historický žánr velmi rád. Čekal jsem romantický příběh, krásné kostýmy a přírodu. Vše jsem dostal. Psychické problémy postav byly trochu navíc, ale pořád to splňovalo mé očekávání. Je krásné vidět jak to chodilo ve Versai za dob plné krásy. Kate Winslet ukázala v posteli jen ramena což je škoda, ale jinak hrála jako vždy dokonale.

Hledání ztraceného času (1991) (seriál)

Není nic krásného sledovat dobu dávno minulou. Krása. Někdo by řekl zašlá sláva ale tento TV pořad je nostalgický dokument zobrazující doby dávno minulé, které v dnešní době vypadají až idylicky. Velký přínos dokumentárního umění.

Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra (2004) (pořad)

Felixe Holzmanna je opravdový génius. Geniální komické výkony Felixe Holzmanna v jeho scénkách mě fascinují. Jeho typické dělání blbého je naprosto dokonalé. Kam se na něj hrabou dnešní televizní moderní komici.

Kalendárium (1993) (pořad)

Siskie, Saskie, jak ty to jen děláš, že už více než 15 let uvádíš skvělí TV pořad s takovou grácií. Kalendárium je TV pořad který je velmi poučný. Vždy se na něj rád podívám.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Velmi zajímavá Talk-show Jana Krauze. V tom to pořadu se opravdu našel. Snad nejlepší díl byl s ekologickou političkou na téma biomasa - nepřekonatelné.