Kony95

Kony95

Vojtěch Konečný

okres Ústí nad Orlicí

• 14.3.2019  13:54

Vyčpělé tři hvězdy. Technicky dobře zvládnuté, ale nepřekvapivé a nedůmyslné melodrama, které je příliš zkratkovité a neživotné. Film se snaží o příliš Hollywoodský styl, přitom mu schází to hlavní - autentičnost. Až na pár neoriginálních vyjímek i emocionálně chladné a toporné (nejvíce patrné v nefunkční, expoziční scéně se zasebevražděnou, inženýrovou manželkou). Herci hrají velmi naaranžovaně, jako bych při jejich hraní slyšel režisérovy povely. Některé postavy vyloženě zbytečné nebo naprosto nevyužité. Třetí hvězda v hodnocení náleží samotné vile a závěrečné scéně, která se ale nepříliš pojí s tím, co jí předchází. Zadaptovaná látka by si zasloužila nějakou HBO nebo Netflix minisérii, jelikož jako ani ne dvou hodinový film funguje pouze povrchně a nevyužívá svůj potenciál.

• 22.2.2019  11:26

Alita je čistokrevný, akční teenage blocbuster, který disponuje velmi přehlednou, kontaktní akcí, která nenudí, a poctivými, naivními emocemi, které se střidají ve svižném tempu. Film na nic nečeká a už od prvních minut jsme uvrženi do klasického, nepřekvapivého děje o rozdělené společnosti na chudé a bohaté. Alita ma výborné herecké obsazení, které bohužel nedostane tolik prostoru a psychologizace, kolik by si zasloužilo - jedná se zejména o Mahershala “Bladea” Aliho a Jennifer “ultra milf” Connelly. Nejvíce lidská a přirozená je ve filmu samotná Alita, která dokáže být jak ztřeštěná teenage holka, tak ale i bad-ass válečnice, za což patří tvůrcům palec nahoru. Jsem rád, že se režisér Rodriguez vrátil po dlouhé době s filmem, který obsahuje důslednou a hravou režii. Otevřený konec díky řadné porci akce tolik nevadí. Vlastně se těším a doufám, že pokračování vznikne, i když to asi bude mít Alita vzhledem k celosvětovým tržbám těžké.