vhojta

Vojta Hodboď

okres Děčín

<< předchozí 1 2 3
    • 15.5.2014  19:06

Viděno v Kině Světozor v restaurovaný verzi. Tříhodinová party jak cyp.

• 18.1.2014  13:34
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Problémem prvních dvou dílů bylo to, že případy samotný nenabízely moc zábavy. Osoba vraha nezajímavá, stejně jako všední byl způsob šetření případů. Nemůže to fungovat, divák je dnes bohužel mnohem náročnější, než si asi tvůrci myslí.

• 18.7.2013  11:16
    Hon (2012)

Hodně silnej emocionální zápas, kterej jsem ve finiši, ikdyž jsem celou dobu celkem zdatně sekundoval, drtivě prohrál. Vinterberg otevřel v Dánsku často diskutovaný téma sexuálního obtěžování dětí. Ve filmu je mj. názorně vidět, jaký dopad na společnost může mít beznátlakové rozvíjení osobnosti malého dítěte. Plusy i minusy jsou neoddiskutovatelné, jde o to, co dlouhodobě převažuje.

• 27.6.2013  08:51

Film, který ve vás probudí city, o kterých jste nikdy předtím nevěděli, že vůbec existují. Dvou hodinová lekce o schopnosti sociálního cítění, vnímání a porozumění.

• 1.5.2013  10:33

Vše podstatné je zde krásně napsáno. Pro ty, kteří by si chtěli ještě více rozšířit obzor doporučím výbornou knihu od R. Merleho - Smrt je mým řemeslem. Jedná se o subjektivní výpověď Rudolfa Hoesse.

• 10.4.2013  00:03

Realistické a smutné.

• 25.2.2013  21:45
    Zátoka (2009)

.. pokud se jedná o byznys, lidská bytost smýšlí napříč kontinenty a zeměmi téměř totožně. Nezáleží na tom, jestli obchodujete se vzácnými kovy v Číně nebo s delfíny v Japonsku. Pokud je obor lukrativní (jakožto, že oba jsou) nehledíte na důsledky, které z vašeho počínání vyplývají. Oscarový dokument, který, mimo výše zmíněné, zachycuje také poznání člověka, který v oboru rybolovu mnoho let podnikal a vydělával miliony. Nyní stojí na druhé straně barikády, což v jistém ohledu vyvrací moji první větu. Doporučuji.

• 24.2.2013  21:22

Dokument stojí za prd, mnohem více informací je k dostání v Devět životů. Lustigův život obdivuji a smekám před jeho odhodláním nevzdat se. Inspirující.

• 7.2.2013  14:32

Četl jsem Fuksovu knihu Variace pro temnou strunu, když jsem narazil na tento dokument. Co lze o takových velikánech české literatury říct v patnácti minutách? Téměř nic. Lze pouze něco naznačit a předložit tak divákovi pár útržků z života těchto dvou spisovatelů. Dokument doporučuji pro vytvoření jakéhosi velmi obecného přehledu.

• 4.2.2013  20:38

krátký příběh o životě dvou řízků

• 4.1.2013  14:40
    Pod maskou (2006)

Skvělý dokument o organizaci ALF, která brání práva zvířat. Spousta odborníků, dokonce i bývalých doktorů, kteří dělali pokusy na zvířatech a kteří se v dokumentu vyskytují, říká, že drtivou většinu všech testů nikdo nikdy na člověku nevyužije. Fyziologie zvířat je od člověka velmi odlišná a testy jsou tedy často zbytečné, finančně nepředstavitelně nákladné a bez vypovídající hodnoty. Má člověk právo, pokud žije v demokratickém státě, svobodně zjistit a informovat o tom, co se za zdmi těchto laboratoří skutečně děje? Proč se lidé nemohou k těmto laboratořím přiblížit, natož něco dokumentovat, když peníze na výzkum jdou i z veřejných peněz?

• 6.11.2012  11:41

Requiem za sen je vlastně film o lidech, kteří sní o úniku z fádního života nebo chtějí v postproduktivním věku dohnat to, co dosud nestihli a zlepšit si tak stáří. Ten únik, snaha něco změnit - například zhubnout nebo být bohatý a někam odcestovat - se následně stává závislostí, kterou si aktéři nebo i my lidé musíme stále více a více přibližovat. Dlouho jsem neviděl takto působivý film. Ten střih, hudební složka a závěrečná silně ponižující gradace filmu. Na jedné straně bezmoc, na druhé straně zdánlivý pocit vítězství. Ovšem za nevyčíslitelnou cenu.

• 7.10.2012  20:06
    Atentát (1964)

Dodám jen, že za přečtení stojí kniha Dva proti říši, která je stejně skvělá, jako tento film. Událost, na kterou by nikdo nikdy neměl zapomenout. Myslím, že je důležité uvědomit si, že i přes jasnou porážku zde byli stateční lidé, kteří chtěli bojovat, kteří neudávali ostatní, kteří byli hrdí a pyšní. Bohužel zde byli i ti druzí.

• 29.9.2012  16:47
    The Words (2012)

Docela slušný námět, který bohužel nenaplnil svůj potenciál. Přistihl jsem se, jak jsem několikrát předem věděl, co bude následovat, a jak se film bude vyvíjet. Tři hvězdy jsou tak akorát.

• 25.9.2012  15:53
    Občan Kane (1941)

Velmi působivý film, který diváka donutí k dlouhému přemýšlení. Zeptám se do větru: Co může potřebovat člověk, který má díky své movitosti, konexím ... (atd.) prakticky neomezené možnosti? Závěrečné pasáže napoví, že i zdánlivě nezranitelný člověk (I´M CHARLES FOSTER KANE) skrývá mnoho lidských citů.

• 20.9.2012  23:48

Už to tak bývá, že člověk zpytuje svědomí ve chvíli, kdy zůstane naprosto osamělý. Nevýhodou je, že napáchané hříchy se často nedají napravit.

• 18.9.2012  22:43
    Mafiáni (1990)

U podobných filmů je jistotou, že se vždy něco posere. A na to se vyplatí čekat!

• 26.8.2012  12:24

Velmi lidský příběh pana Prepsla (R. Hrušínský), který chce navždy zůstat svobodný. Je spokojený s tím, co má, i když vlastně nemá vůbec nic. Jeho neutuchající vůle po svobodném životě je v dané situaci obdivuhodná. To ovšem nemůže tvrdit jeho kolega pacient, kterého postupně (je stále má zbytek úspor) opouští všech jeho pět dětí. Kachyňa otevřel velmi dobře známé, a navíc nestárnoucí téma s genialitou sobě vlastní.

• 25.8.2012  21:35

Němec nemusel být vždy zákonitě vrahem a bezcitným člověkem, stejně tak partyzán nemusel být čestný a morálně vyrovnaný jedinec. Kachyňa mistrně zobrazuje absurditu války: nenávist, nekonečné předsudky, touha po pomstě.

• 22.8.2012  14:16

Juraj Herz dokonale přenesl Fuksovu předlohu na filmové plátno. Na otázku, zdali byla lepší knižní předloha nebo samotný film, odpověď hledám velmi těžko. Nejspíš plichta. Kdo miluje R. Hrušínského, může si jeho "oskarový" výkon užít v každé scéně filmu. Geniální věc.

• 15.8.2012  16:54
    Ucho (1970)

Neskutečně emotivní - kachyňův - pohled do útrob struktur komunismu. Nejděsivější věc, kterou jsem prozatím na toto téma viděl.

• 15.8.2012  16:04

Velmi těžký film. Až bych řekl, že jedno zhlédnutí nestačí. Menzel byl v dobách své největší slávy expertem na přenesení knižních předloh na velká plátna. Ať už se jedná o povídky Hrabala, Havla nebo v tomto případě Vančury. V drtivé většině případů to dokázal s velkou noblesou, jako v Rozmarném létě.

• 15.8.2012  15:57

Ne nadarmo se název tohoto filmu překládá do angličtiny jako Forbidden Dreams. Je to jeden z mnoha případů, kdy bylo člověku zakázáno splnit si své sny. Kachyňa stoupá každým dalším filmem v mém žebříčku popularity výš a výš. Nutno vyzdvihnout skvělý výkon stoicky klidného R. Hrušinského. Nikdo jiný by jeho roli nezahrál lépe.

• 15.8.2012  15:13

Dívka si nachází životního partnera ("Tobě já věřim! Jako nikomu jinýmu."), aniž by si připouštěla, že souladný vztah dvou lidí je podmíněn mnoha dalšími aspekty. Jedním z nich je například seznámení s rodinou chlapce, což záhy - po svém příchodu do chlapcovi rodiny - sama zjistí.

• 14.8.2012  21:39

Bylo by jistě velmi zajímavé prozkoumat sbírku pana profesora Rabišky. Ale ne tu tehdejší, nýbrž dnešní. Je otázkou, jak klikatá a zdlouhavá by byla cesta za duší a srdcem dnešních študáků. Ale dost žvanění, ať konečně něco proberem!

• 14.8.2012  11:33

Jako malý kluk jsem Vinetoua mohl pořád a pořád dokola. Pamatuji si, jak jsem opatroval staré VHS kazety, když jsme se stěhovali, abych si je v novém domě mohl pouštět.

• 31.7.2012  12:11
    Krkonošské pohádky (TV seriál) (1974)

Společně s Králíky v klobouku jsou Krkonošské pohádky moje nejoblíbenější. Dobro vždycky zvítězí, ty hnusnej Trautenbergu!!!!

• 30.7.2012  14:55

Dokonalá ukázka toho, jak komunisté uklízeli národní inteligenci na smetiště. Co je horší, že to bylo v mnoha případech za čistou pravdu. Závěrečný Brodského monolog mluví za vše. Zdaleka ne všechny se podařilo represemi zlomit a sebrat jim radost ze života.

• 30.7.2012  14:42

Také cimrmanovský soubor se v komunistické době potýkal s mnoha nelehkými situacemi. Političtí představitelé KSČ chtěli nejen znepříjemnit samotné fungování autorského divadla a počátky divadelní tvorby, ale především přizpůsobit obsah her kulturně-politickým požadavkům.„Když je člověk na něco krátkej, tak by si z toho měl dělat aspoň srandu. To platí o smrti i o politice.“

• 25.7.2012  14:36

Můj nejoblíbenější český herec ve skvělé Menzelově komedii. "Toníčku, dneska bych tě nepřepral."

<< předchozí 1 2 3