Dexter (2006) (seriál)

Miluji seriály, u kterých se pobavím a zasměju, nikdy jsem nesledoval dramatické seriály. Po projetí žebříčků v nejlépe hodnocených seriálech, mne zaujal Dexter a tak jsem si stáhl první řadu. Co se stalo poté ? Mánie. Nefalšovaný fanoušek této série se ze mě stal. Nemohl jsem se dočkat nových sérií a dílů, byl jsem tak nedočkavý, že jsem třeba celou sérii zkouknul během jednoho dne. Pro ty co Dextera sledují, nemusím připomínat, že každý díl má hodinu a každá série dvanáct dílů. Nemohl jsem vydržet čekat třeba 14 dní jak u Big Bang Theory na novou epizodu, nevydržel bych to, čekal jsem, až se odehraje celá sezona a postahoval celou řadu a zkouknul. Nějaké menší chybičky jsem smazal z hlavy a smetl ze stolu a u každé série jsem se náramně bavil, až to skončí, budu se na to dívat od znovu. Zatím nejlepší byla pro mě 4 série s Trinitym, ale jak jsem psal, každá je výborná, můj absolutní TOP mezi seriály, mám jich rád spousty, ale na tenhle nedám nikdy dopustit.

Quantum of Solace (2008)

První Craigův Bond byl jako blesk z čistého nebe. Kouzlo znovuoživení vyprchalo a já čekal tvrdší pokračování zhrzeného zabijáka paní královny. Pár sekvencí tomu nasvědčovalo, ale postupem času to začalo okapávat a nudit, závěrečné rozzuzlení postrádalo koule, které měl předešlý díl, který byl napěchován 2x tolik akcí a grácií 007. Nedotaženo do konce, škoda, zbyl z toho jen průměr a krásná Olga. Záporák měl málo prostoru, aby se mohl pořádně zapsat do paměti. Tak snad se ve Skyfallu vyhnou těmto chybám a naservírují nám skvělého nového Bonda, jako tomu bylo u Casino Royale.Martin Cambell byl více přímočarý a dal Bondovi nový rozměr, Marc Forster to zkoušel, ale nevyšlo mu to, čímž nechci říct, že by byl špatný nebo horší režisér, na vině byl zde hlavně scénář. 70%

Casino Royale (2006)

Nový pohled na 007, nový představitel, a ono to jde. Skvělá akce, Bond již není jen vtipkujícím panáčkem, který se sem tam mračí. Je drsnější, akčnější a zábavnější. Velice se mi tato bondovka líbila. Nechci tím shazovat předešlé, nebo první díly, jen jsem rád, že nechali jít Bonda s dobou, ve které válčí kina a nepřítele typy ala Jason Bourne a jim podobní. Daniel Craig je výborný v této poloze, škoda jen, že se druhý díl tak nepovedl. První knižní předloha agenta zfilmována konečně s Bondem, dle mého gusta. Knihu jsem četl a tento moderní kabát jí velice sluší. Bitva na poli pokerového texas holdenu měla skvělé grády a byl jsem při ní napnutý až k prasknutí. Závěr v Benátkách, byl zase akčně dokonalý. Plný počet, za znovuoživení legendární série. Snad třetí díl s Craigem bude lepší jak dvojka. 85%

Thor (2011)

Kenneth Branagh je neoficiálním specialistou na Shakespearovy převody na filmové plátno a jde to znát, Agard je skoro divadelně ztvárněn monumentálními digitálními kulisami a vztahy mezi ''bohy'' jsou hrané tak, jak je to možno vidět v divadlech. Kostými jsou krásné, slabší chvilky na zemi vylepšují právě chvíle z Asgardu. Představitel Thora je sympatický, Loki je skvělý, Hopkins jako Allfather je jasná volba, nejvíce mne zaujala postava Idris Elby. Rozhovor s Thorovými přáteli jestli chtějí zradit nově samozvoleného krále Lokiho byla gradována neuvěřitelným stylem, ale jeho odpověď : ''OK'' a následný odchod ve stylu já nic, já muzikant mne dostala do kolen. Není to na plný počet, ale velice důstojné seznámení s Thorem před týmovkou, The Avangers. Kenneth může spát klidným spánkem. 70%

Interview s upírem (1994)

Jeden z mých nejoblíbenějších upírských filmů. Brad Pitt je naprosto výborný, dokonce i mnohdy toporný Cruise je ve své roli na správném místě a i když hraje zápornou roli, moc se mi líbil a bylo mi ho líto. Antonio Banderas je charismatický až k prasknutí, ale nejvíce si své slávy užila a mou pozornost zasloužila Kirsten Dunst. Její dětský upír mi dlouho nedal spát. Skvělá hudba a kamera podtrhují tuto monumentální, epickou upíří lovestory. 90% Viděno minimálně 20 x, ale stále baví a lahodí jak očím, tak uchu.

Mission: Impossible III (2006)

Po skvělé jedničce a otřesné dvojce, dodal J.J. Abrams myšlenku, akci a nápadidost zpět Ethanu Huntovi a jeho přátelům. Vrácený lesk slávy a skvělá akce, kamera, scénář i režie oživila jednoho z nejoblíbenějších agentů filmového plátna. Philip Seymour Hoffman v roli záporáka si celý film krade pro sebe, ale nejde se na něj nedívat, prostě úžasně ztvárněná role arogantního až nechutného oponenta Ethna Hunta. J.J. svou práci odvádí skvěle, škoda, že se neujal režie i u zatím posledního dílu a pouze produkoval. Tento díl je pro mne asi nejlepší z celé série. 85%

Mission: Impossible II (2000)

Spackání jedničkového kultu okolo tajných agentů vystřídala trapná klipová stříhačská práce a nesmyslné gegy, dialogy s topornými hereckými výkony a trapnějšími akčními sekvencemi. Největší sklamaní od akčního guru Johna Woo. Tenhle díl doma ve své sbírce mít nechci. 30%

Mission: Impossible (1996)

Kultovní akční film, který ukázal krásně nesmrtelné agenty a skvělé, dnes již kultovní akční scény a sekvence. Rád prominu neuvěřitelnou kliku Ethana Hunta při každé akci. Praha zůstala Prahou, což se v posledním, čtvrtém díle nestalo, štěk Vašuta a dalších našich herců potěší. Jean Reno, Rhames a Voight, jsou ve svých rolích skvělý. 80%.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Efekty fungují, nový tým taktéž, Cruise pořád Ethana Hunta zvládá, kaskadérské kousky si zvládl sám, ale pořád tomu něco chybí, asi kultovnost jedničky a skvělý scénář a režie trojky. Brad Bird z animovaného světa skok do rize akčního hraného filmu vstoupil se ctí, ale je to čistý průměr, příliš mnoho slabých chvilek, rádoby vtipných hlášek, absence kulervoucí scény a překvapivé pointy. Jak říkám, průměrně zvládlá práce, nemusí se za ni stydět. Potěší Pavel Kříž, naštve proměna Prahy na Moskvu a Budapešť...Udělat z Pražského Hradu Kreml pro nás, pro čechy, je pořád bolestná pěst na oko! 65 %

TRON: Legacy 3D (2010)

Viděno jak v kině, kde jsem chtěl po 30 minutách odejít, tak v blueray. Jeff Bridges a jeho druhé a mladší já, bylo na mne moc digitální. Původní kultovnost a smyslnost u prvního Tronu načisto zmizela. Ano 3D funguje a efekty jsou krásné (až na obličej mladého Bridgese) , ale o tom přece Tron nebyl. Dialogy jsou převážně tupé a nesmyslné. Okouzlení rychle pominulo a nastala nepříjemná tvář nového zpracování, pokračování příběhu. Daleko více jsem se bavil u Tron Lebowski, které je na youtube. Je to škoda, Olivii Wilde to neskutečně sekne a nebýt jí, nikdy bych to nedokoukal. Největší zklamání v roce 2010.