Partička (2009) (pořad)

Skvělá zábava,sleduji i českou verzi,která je lepší nevím, záleží na díle a na zadání skeče...ale každopádně skvělá zábava .)

Klub rváčů (1999)

David Fincher je prostě skvělý režisér. O tomhle filmu nelze pochybovat. Musí se vidět. Skvěle natočený snímek s úžasnou atmosférou. Celé pojetí filmu je něco nevídaného. Norton a Pitt si své role vyloženě vychutnali a Helena Bonham Carter může hrát v čím chce, získat Oscarů kolik chce,pro mně bude už navždy Marlou. Jako chlapovi se mi moc nelíbí, ale v tomhle filmu je prostě sexy. Závěrečné rozuzlení asi nikdy nepřestane překvapovat. Při každém shlédnutí si vždy! najdu novou věc, střípek, který zapadá do téhle skvělé, nabušené skládanky.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nejšílenější a zároveň nejhezčí film, který jsem doposud viděl. Jim Carrey dokázal, že umí opravdu skvěle hrát, a není potřeba jeho ''připitomnělých'' gegů. Kate Winslet odehrála svůj klasický nadstandart, nemůžu si vybavit, kdy hrála špatně. Menší role Dunst,Wilkinsona,Ruffala a Wooda byly také velmi dobře zahrány. Největším pozitivem je ale scénář Kaufmana a režie Gondryho. Film hodnotím po 3. shlédnutí a nemůžu jinak než plným počtem. Ojedinělý zážitek, který si své místo v mé TOP10 rozhodně zaslouží. Nemám co vytknout!

Hranaři (2011) odpad!

Nestojí za komentování,nestojí za shlédnutí, čisté utrpení, které pronásleduje naší kinematografii už nějaký ten rok. Je vážně škoda že peníze pro české filmy se začínají rozhazovat podobně jako to dělá Nečasova vláda...Čistý odpad...Tohle je už do nebe volající. Po Saxaně další brutální naražení do reality českého filmování !

Super 8 (2011)

Obrovské zklamání od J.J. Abramse. Po skvělém Mission Impossible III a Star Treku, je Super 8 pouze slabým odvarem tohoto režiséra. Trailery a proma vypadaly skvěle a slibovali neuvěřitelnou jízdu s vesmírným monstrem. Bohužel tomu tak nebylo. Mladí i starší herci sice hráli skvěle, fungovali i efekty, ale tahle plus nepřebila tupý scénář plný amerického patosu a vrcholem všeho byl konec. Stačí vidět pouze jednou, dokonce i v kině jsem toužil po tlačítku rychlého posunu. Škoda...Monstrum je daleko lepší adrenalinová zábava...

Okresní přebor (2010) (seriál)

Luděk Sobota v serioznější roli ? Ondřej Vetchý až psychopatický hrající trenér a kapitán mužstva ? Kikinčuk jako notorický lhář a gambler a mnoho dalších šílených rolí a postav ? A ono je to nejlepší TV seriál za poslední roky, u kterého Vás zamrzí, že je pouze na jednu sezónu. Musím vyzdvihnout první dva jmenované a to O.Vetchého a L. Sobotu, kteří by zasloužili minimálně české lvy za své postavy. Luděk Sobota je velice vtipná a osobitá postava, a to díky tomu, že Sobota nehraje jako obvykle debila. Vetchý neuvěřitelným způsobem ztvárňuje roli oddaného lídra týmu. Jeho psychopatické výstupy jsou třešničkou seriálu,který si drží laťku vysoko a stal se největším překvapením TV roku. Jen doufám, že chystaný film tu laťku neshodí dolů...

Partička (2011) (pořad)

Při vší té hrůze co naše komerční televize vyprodukují za rok,je tento nápad Dana Dangla to nejlepší, co můžeme v TV vidět.Partičku jsem sledoval, už když běžela na Slovensku, a ikdyž si myslím, že humor pánů Suchánka a Genzera je pokleslý, tady v Partičce jim to sedí a skvěle se doplňují s Igorem Chmelou a Ondrou Sokolem.Hostování Táni Vilhémové stálo taky za to.Už jen kvůli nadstandartu české produkce dávám čtyři hvězdičky. Improvizace je hold těžká a někdy to zavádí trapností a když si tohle uvědomíte, budete se skvěle bavit. Pořád je to lepší než Ordinace, Cesty domů a bůhví jaké debilnosti, které náš národ tak rád sleduje.

Lidice (2011)

Přepisování scénáře,změny na režisérském postu,obsazení a dotočení atentátu na Heydricha na poslední chvíli,to vše se podepsalo na špatném realizačním týmu a konečném výsledku.Místo velkolepého historického dramatu o jedné z největších českých tragédií vznikl nemastný a neslaný snímek, který zklame a ničím nenadchne. Je to vážně škoda, protože lepší téma v českých válečných dějinách snad není. Film si určitě najde své fandy, kteří si řeknou, že na české poměry to bylo dobré,ale nešlo to natočit i líp ? Odpověď najdete každý sám. Habermannův mlýn od Herze je daleko silnější zážitek.Škoda.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Není možné,že tento film natočil stejný režisér jako u prvního dílu.Co se mu stalo?Upadly mu koule?Zuby nehty jsem se tomuto filmu vyhýbal a už vím proč.To peníze pro rozvoj českého filmu rozděluje Kalousek?Nebo proč se cpou peníze do takovýchto p*čovin?Nemám pochopení.Tento film by měl jít do trezoru za urážku filmu a producenty a scénaristy bych zavřel minimálně na 10 let.To,že to bude horší než Doktor od jezera hrochů jsem vážně nečekal.Kdo dělal počítačovou animaci?5 leté dítě na internetové kavárně, z nudy?Kamera?Hrůza.Herecké výkony?No přímo Oscarové!Moje nervy.Kdyby se české filmové instituce a fondy vysraly na vykopávky mezi herci a režiséry,které vidíme každý den na Nově nebo Primě a dala přednost mladým,nadějným tvůrcům i hercům,vše by vypadalo jinak.Český film se řítí hlavou přímo doprdele.Max 2 filmy za rok,české produkce stojí za podívání.Smutné když se jich natočí skoro 40.Konečná kačerov dámy a pánové.To co kdysi uměli naši filmaři s minimálními možnostmi,dnes ti samí s neomezenými nezvládají.Dostaly 75 milionů korun.A při dívání si řeknete,že dostaly maximálně 75,- korun.Asi sepíši petici a půjdu pochodovat Prahou,ať ty miliony vrátí a dají se někomu zručnějšímu.Vorlíček ztratil asi svůj dřívější talent,nebo prostě už je senilní neschopný magor.Promiňte pane Vorlíček,ale tohle prostě nemůžete lidem dělat.

Drive (2011)

Jste-li fanoušky kurýra,nebo rychle a zběsile,rovnou se na to vykašlete a dál nečtěte a už vůbec na to do kina nechoďte.Drive není jen tupá akční podívaná,ale zatraceně dobře a chytře natočený thriller který je artem,noirem,retrem a bůhví čím ještě.Hned při první ''akci'' Ryane Goslinga alias Drivera tenhle rozdíl mezi Drivem a Kurýrem poznáte.Místo šílené honičky spojené s demolicí celého města,Driver vypne světla a schová se za náklaďák.Po tomhle momentu asi v páté minutě, jsem byl přesvědčen,že tento snímek si zaslouží ovace a uznání,které se mu ve světě dostává.Celý film je doprovázen šílenou retro muzikou,která si Vás nakonec získá.Co se týče scénáře,tak ten je geniálně lehký a přímočarý.Akční sekvence jsou perfektně a hlavně přehledně natočeny a Ryan Gosling hraje svou postavu skvěle.Jeho Driver není sice moc výřečný a asi 3/4 filmu se tváří s takovým poloúsměvem,jakoby neuměl do pěti napočítat,ale když mu dojde trpělivost a začne něco řešit,jde z něj hrůza.Film si celou dobu drží standart a je zážitek od první do poslední minuty.Jediné co mi vadí je české publikum.Hodinu před promítáním mi paní z pokladny sdělila,že neví jestli se film bude promítat,jelikož neví jestli přijde ještě kromě mně někdo jiný.Ale dvě hodiny předtím bylo kino narváno dětmi s rodiči na debilní novou Saxánu.To už lidí neví co je dobrý film?To už se chodí jen na Saxany, Pottery,Troškovy sračky a další takový filmy?Naštěstí pár normálních diváků se dostavilo a já dostal nejlepší letošní filmový zážitek.PS:Jdu shánět džisku a bílou bundu se škorpionem kterou Gosling ve filmu nosí.Nicolas Winding Refn letos přechcal všechny velká studia,všechny velké režiséry a všechny blockbustery,které v kinech byly a můžu s čistým svědomím říct i ty co budou.Myslím,že stejných pocitů se mi dostane až za rok na pokračovaní Temného rytíře.[10/10]