ainny

ainny

okres Praha
Obyčejná baba vždycky doufající v dobrý konec.

homepage
Twitter: PavlaAinny

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 9.6.2018  11:29
    Desirée (1954)

Miluju knižní předlohu, která je pochopitelně o moc lepší. Jenom proto nemůžu jít do plných. Jinak je ale film hodně koukatelný i navzdory svému stáří.

• 13.5.2018  09:37
    Nappeun nyeoseokdeul (TV seriál) (2014)

Hodně zajímavý počin. Nájemní vrazi jako hlavní a kladní (!) hrdinové. K nim polda, který si nebere servítky. Fakt jsem byla zvědavá, co se z toho vyvrbí. A nelituju. Zajímavý vývoj postav, o napětí není nouze a k tomu všemu famózní kamera. Za mě naprostá spokojenost. Těším se na druhou řadu, i když je s někým úplně jiným. Jedna postava mi tam ale bude chybět. Park Woong-cheol (Ma Dong-suk), jeho hlášky nemají chybu. :^)

• 19.3.2018  10:18
    Daemang (TV seriál) (2002)

Seriál už je docela dost starý, ale to mu neubírá nic na poutavosti. Vzhledem k jeho délce se našla slabší místa, ale ta vynahradila nádherná hudba a pro mě osobně hodně silný poslední díl. Celou dobu neskutečně slizký záporák najednou dostal lidskou tvář a člověku bylo líto, že toužil po tom, co měl celou dobu před očima a neviděl. Jak moc jsem ho celou dobu nesnášela, tak moc mi ho ve finále bylo líto. Práce na tomhle díle pro mě byla očistcem, ale teď jsem ráda, že jsem jím prošla, i když ten konec se rájem rozhodně nazvat nedá. I když... ;^) Přeloženo.

• 10.3.2018  23:00

Možná bych dala i víc, ale není to nic, u čeho bych si řekla, že si to zase někdy pustím. Nenudila jsem se, kamera i hudební podkreslení bylo parádní (aby ne, když Korejci opět využili Pražský filharmonický orchestr), ale ten jejich patos. Jsou filmy, kde mi nevadí. A filmy, kde mi nesedne. Tohle byl ten druhý případ. Druhým, byť chvilkovým, potěšením byl Kim Won-hae na začátku. Do tohoto mistra malých rolích jsem prostě blázen. ;^)

• 3.3.2018  14:41
    Dangsini jamdeun (TV seriál) (2017)

Asi jsem od seriálu čekala něco víc. Nebylo to vyloženě špatné, ale místy mi to přišlo až příliš naivní. A nějak zvlášť mi nesedli ani herci. Suzy má na víc, než předvedla tady a Jong-suk určitě taky. Navíc nevím, co víc bych napsala. Nic zvláštního ve mně seriál nezanechal. Vyloženě jsem se nenudila, dokoukala jsem až do konce, ale znovu si ho pravděpodobně už nepustím. Lepší průměr.

• 2.3.2018  22:55

Dokonalý mix napětí, smíchu, slz, parádních triků, charismatických mužů a krásné muziky jsem si naservírovala minulou neděli odpoledne. A nelitovala jsem. Po Blackovi další Smrťáci, z kterých jsem nemohla spustit oči a bavili mě. No a paragon? Toho nemohl hrát nikdo jiný. Cha Tae-hyun byl bezkonkurenční. Ta role byla napsaná snad přímo pro něho. Jednu hvězdu si nechám jako rezervu, kdyby dvojka byla lepší jedničky. :^)

• 17.2.2018  12:20

Skvělý film, který má bohužel příliš přepálený (a tradičně patetický) konec. A to i pro mě, která má olympiádu puštěnou od rána do večera. Ale to je asi jediná výtka, kterou mám. Skvělé herecké obsazení, do závěrečné půl hodiny svižný a zábavný děj + skvělý soundtrack. Škoda, že v době, kdy tahle šestice objížděla závody, šla Korea ještě mimo mě, protože bych jí určitě fandila. :^)

• 30.1.2018  18:41
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Bylo to krásné, vtipné, hlavní hrdinka roztomilá, na oba soky radost pohledět, ale... krimi zápletka mě absolutně nebavila a sledování seriálu i dost kazila. Na druhou stranu její finále v duchu počítačové hry nemělo chybu. Každopádně ale seriál jako celek můžu doporučit. Užila jsem si ho.

• 26.1.2018  01:08
    Myeongbulheojeon (TV seriál) (2017)

No dobře, čistých pět to není, ale bavilo mě to opravdu hodně. Neříkám, že je seriál dokonalý, ale nejednou rozesmál i rozbrečel a tak je to správné, tak to má být. Možná bych dala čtyři, ale Kim Nam-gil byl neskutečný. Bylo vidět, jak moc ho ta role baví, a jak si ji užívá. Jeho herecká partnerka nebyla úplně můj šálek čaje, ale ani mi nějak zvlášť nevadila. A konec pro mě osobně značka ideál. Takže prostě 4,5*.

• 28.12.2017  21:17
    Beullaek (TV seriál) (2017)

Pro mě nejlepší korejský seriál letošního roku. Před scénáristou klobou dolů. Jeho smysl pro pointu, zamotání a rozmotání klubíčka záhad, je bezkonkurenční. Tolik konspirací a přemýšlení ve mně už dlouho žádný seriál nevyvolal. K tomu přimíchaný humor druhých dvou smrťáků, kteří mě neskutečně bavili a temné oči a charisma Seung-heona. Mňam. Rozhodně to ale není seriál pro ty, co jsou líní přemýšlet a mají rádi nalajnované seriály plné klišé, které jsou předvídatelné od prvních minut (nic proti nim, relax je taky potřeba). Cesta Blackem je plná zákrut, nečekaných zatáček a postupného odhalovaní krajiny okolo. Jak jsem psala na začátku. Pro mě naprostá delikatesa.

• 22.12.2017  23:44
    Pandora (2016)

Čekala jsem "Ameriku" plnou hrdinů bez bázně a hany. Dostalo se mi lidí z masa a kostí. Lidí s jejich strachem, bolestí a zoufalstvím. Ano, bylo to na konci korejsky patetické, ale Nam-gilův hrdina byl tak uvěřitelný, že jsem jim ten patos i odpustila. Navíc navzdory situaci mi jeho poslední věta vykouzlila úsměv na tváři, protože v dané situaci sedla jak p*del na nočník. Vlastně se mi to líbilo celkově, i když líbilo asi není ten správný výraz. Prostě mi film přišel uvěřitelný a jak jsem psala na začátku. Superhrdinové zůstali doma. Dokážu si představit, že takhle nějak by to vypadalo, kdyby nedejbože k nějaké podobné katastrofě došlo. Přeloženo.

• 4.11.2017  20:50
    Futari (TV film) (2003)

Takový úplně obyčejný televizní film, který vypráví příběh ze života tak, jak se opravdu může stát. Ne, jak se opravdu stává. Myslím, že jedním z důvodů jeho natočení bylo dát lidem se stejným osudem naději. A nám zdravým ukázat, že i postižení jsou lidé jako my, kteří k pohybu v před potřebujeme jenom svoje nohy. O nic víc tu nejde. Je to film pro zamračené odpoledne a dokáže ho trochu projasnit. Dívalo se mi na něj dobře a jazýček vah mého hodnocení se posunul směrem vzhůru, protože Nagase si to všechno výborně odmakal, a protože jsem mu dělala titulky a to jsem ještě méně kritická než bývám obvykle.

• 28.10.2017  22:02

Já jsem fakt nenáročný divák. Nemám ve zvyku hledat nedokonalosti, pokud mě nepraští do očí. A ve Vzpomínkách mě praštil do očí hlavně neobvykle podaný souboj dvou mozků. Svým způsobem byly nemocné oba a oba se s danou situací vyrovnávaly po svém. Sol Kyung-gu v hlavní roli byl neskutečný. Ten chlap mě zatím dostal v každé své roli a ani tady nemůžu udělat výjimku. To měl být budoucí padesátník (příští rok)? Já viděla nemocného starého muže, jemuž každá myšlenka, vzpomínka způsobuje téměř hmatatelnou bolest. Přiznám se, že jsem zkoušela jeho tiky v obličeji, ale v mém podání to byla spíš parodie. :^) Kim Nam-gil si střihnul záporáka s velkou chutí a skoro až do konce jsem si říkala, co na tom hajzlíkovi vlastně vidím. Opravdu nemám co vytknout. S tím, co nám tvůrci předložili, jsem bez výhrad spokojená. Přeloženo

• 25.10.2017  10:55
    Keurimineol maindeu (TV seriál) (2017)

Kde začít? Jak hodnotit? Jsem zmatená a nevím. Co se Joon-giho týká, tak jsem silně nekritická, ale tady to nějak nefunguje. Tak nevyvážený seriál jsem už dlouho neviděla. Hodně mě bavil začátek a poslední dva díly. To mezi tím už mělo zmíněné výkyvy. Případy byly zajímavé, bavilo mě jejich zakončení, tedy akce, a nebavilo profilování, o které tu šlo v první řadě. To bylo hrozně školometské a herci (a to ani Joon-gi!) během něho nehráli, ale odříkávali svoje role bez zápalu pro věc. V podstatě by tyhle části zahrál každý. Stačilo nasadit ustaraný výraz a začít poučovat ostatní. Ano poučovat. Nikdo z nich na mě nepůsobil jako profesionál a snad nejhorší byl náčelník Kang. Čekala bych člověka, který má přirozenou autoritu, charisma, ale tohle byla postava, která se tím, co se stalo na začátku, zmítala ve svých depresích a rozhodně nepůsobila jako nejlepší profilovač v zemi. Spíš jako politování hodný muž, který je lehce mimo. Jeho podřízení pak byli žáčci, jejichž kostlivci ve skříni jenom vystrčili prstíčky, aby zase hezky zalezli a divák se o nich nic víc nedozvěděl. A ten konec. Proč seriál neskončil scénou s Dostojevského citátem? Bez toho korejsky patetického konce bych se opravdu obešla. Stejně jako jiné Joon-giho seriály ve mně i tenhle zanechal spoustu otázek. Bohužel se ale netýkají otevřeného konce, ale nedotaženého scénáře, který je tak amatérsky napsaný, že to až bolí. Pokud si to pustím znovu, pak svůj názor možná změním, ale teď prostě cítím hlavně pachuť a zklamání.

• 8.10.2017  20:45
    Dorihwaga (2015)

Mám slabost pro korejské historické filmy, které kladou důraz na dobové umění a jsou plné tradiční korejské hudby. Tím pádem je jasné, že objektivita jde v tom případě stranou, protože tenhle film je právě o ní. Ryu Sung-ryun tvoří se Suzy diametrálně odlišnou dvojici, které ale věříte od první do poslední minuty. Ryu Sung-ryun o svém herectví nemusí přesvědčovat a Suzy dokázala, že je před kamerou ve svém živlu, nehledí na to, jestli vypadá dobře nebo ne a je prostě a jednoduše přirozená. Tvůrci si dali práci s výběrem lokací a krása korejských hor jenom dokonale podtrhla děj.

• 2.10.2017  21:40
    Gomen, aišiteru (TV seriál) (2017)

Nezatížená korejskou předlohou, ale naopak natěšená na Nagaseho ve vážné roli, znamenalo, že sledování Omlouvám se, miluji tě nesnese odkladu. Přemýšlím, jak teď popsat svoje pocity a nevím. Seriál je neskutečně civilní a věrohodný. Ve finále tvůrci naservírovali místo srdceryvných scén dvě odhalení, která jsem nečekala. Posledních pár minut, v kterých jsem naopak čekala nápor emocí, se mi na duši usadil klid a mír. Jak to tvůrci u člověka, který bulí skoro při všem, dokázali, netuším, ale lepší finále si neumím představit. Obsazení bylo skvěle vybrané. Komediant Nagase ukázal svoji vážnější stránku, která byla neuvěřitelně přirozená, a která vás už jenom výrazem ve tváři donutí ho milovat. Jeho komické a ksichtící se já zůstalo doma a Ritsu je jednou z postav, na které nezapomenu. Ostatní herce jsem neznala, ale byli výborní. Všem jsem jejich charaktery věřila od začátku až do konce. Rinka byla roztomilá, Satoru mi chvilku seděl a chvilku jsem ho nesnášela. Matka mi lezla na nervy celou dobu a ze své cesty neuhnula ani o píď a její finále bylo na jedničku. A Wakana! Ikewaki Chizuru byla neskutečná. Její radostný úsměv a mňoukající pes dokázali zaplašit všechen smutek. Myslím, že tenhle seriál by se mohl líbit i těm, kteří japonskou tvorbu nesledují. Je prostý patosu a prostě "jenom" vypráví lehce uvěřitelný příběh. Jeho největší devizou je jednoduchost. Žádné zbytečné kličky, jenom přímý tah na bránu. Podívejte se.

• 29.9.2017  10:37
    Dakteoseu (TV seriál) (2016)

Doba, kdy jsem hltala Chicago Hope už je dávno za mnou a věcem z nemocničního prostředí se spíš vyhýbám. Ale zvědavost, jak zvládne Park Shin-hye svoji první opravdu dospělou roli, byla až moc velká a nelituji. Plačka byla skvělá a brečela jenom tam, kde to bylo pochopitelné. Po Pinokiovi jenom potvrdila, že je nejenom krásná, ale i výborná herečka. Role ubrečených holek už má, zdá se, za sebou a je z ní okouzlující mladá dáma. Ale seriál nestál jenom na ní. Učitel byl moc sympatický, křen úplně normální a ne nějaký posedlý stalker (navíc má Yoon Gyoon-sang doma tři kočky a u mě proto velké plus :^))) ). Záporačka byla sympatická taky a nakonec ji člověk i docela chápal. Taky to neměla jednoduché. Skvostné bylo i finále, které jsem čekala od chvíle, kdy se určitá pacientka objevila, a já ho s hlavními hrdiny probrečela. Dalším kladem byl propracovaný scénář. Boží mlýny mlely, jak mají. Pro mě prostě dokonalé.

• 26.9.2017  09:12
    Silmido (2003)

K mému velkému údivu mě tenhle film nijak nedostal. Ani sama nevím proč. Možná způsobem zpracování. Víc by mi sedlo časové rozlišení, protože nebýt náznaků v mluvené řeči, tak by jednomu ani nedošlo, že výcvik trval tři roky. Patos, který v něm viděli ostatní, mě úplně minul. Asi že jsem u Korejců zvyklá na těžší kalibr. Nicméně času, který jsem filmu věnovala nelituju. Složil se mi další střípek korejských dějin a obsazení jako takové bylo skvostné. Takže je možné, že si Silmido ještě někdy pustím a svoje hodnocení po druhém zkouknutí změním.

• 20.9.2017  10:31
    Korea z výšky (TV film) (2016)

Viděla jsem první díl a jsem nadšená. Tak dokonalé sladění leteckých záběrů a dějin země jsem už dlouho neviděla. Z ani ne dvouhodinového dokumentu se o téhle nádherné zemi s nesmírně zajímavými dějinami dozvíte víc než z ledajaké učebnice.

• 18.9.2017  19:08

Asi jsem od toho čekala něco víc, ale nějak zvlášť mě film neoslovil. Na Chang-wooka se pochopitelně dobře koukalo (pokud nebyl zrovna celý od krve), ale jinak jsem podobných filmů už viděla mraky a lepších. Škoda, že si neudržel zajímavost začátku a pak se z něho stala obyčejná tuctovka.

• 18.9.2017  19:00

Tak ujeté, tak zábavné a tak japonské. Bavila jsem se od začátku do konce. A znovu se mi potvrdilo, že do nebe nikdy. V pekle se nejlíp mastí mariáš, kalí, a když tam bude ďábelský Nagase, tak zbývá, ne poprvé a určitě ne naposledy, dodat: Rock Will Never Die!

• 18.9.2017  18:52
    Hwarang (TV seriál) (2016)

Bavilo mě to. A to tak že hodně. A to finále! Tak skvostné finále jsem už dlouho neviděla. Bez patosu a ještě s humorem. Naprosto ideální stav. Když si k tomu přidám dvojku Sung Dong Il a Kim Kwang Gyu, tak to už je prostě nadstandard. Ještě teď se musím smát, když si na ně vzpomenu. :^)))

• 17.9.2017  21:14
    Boku, unmei no hito desu (TV seriál) (2017)

Pro deštivou neděli strávenou s kamarádkou u telky ideální, i když Nobuta to nebyla. Velké plus seriálu je Yamapi, který si svoji roli opravdu užíval a kvůli němu bych i šla výš. Ale nepůjdu právě proto, že to nebyla... No, to už jsem psala. :^)

• 2.9.2017  19:39
    Beautiful Life (TV seriál) (2000)

Není to Kamisama Mou Sukoshi Dake, které mě srazilo na kolena. Ale i tak je to krásný příběh, kterému věříte od první do poslední minuty. Civilní, smutný a občas i k pousmání. Tenhle žánr Japonci prostě umí. Zaskřípalo mi to v podstatě až ke konci, kde mi jedna scéna přišla na můj vkus docela přes čáru. Ani to mi ale nezabránilo, abych rozostřeným zrakem hledala kapesník.

• 25.8.2017  18:14
    Shinsaui poomgyuk (TV seriál) (2012)

Ne, že by mě příběh do sebe vtáhl, neměla jsem potřebu koukat pořád dál. Ale bavilo mě to. Hlavně mužská část. Retro začátky neměly chybu. Jinak nějak nevím, co víc napsat. Snad jenom, že nejlepší ze všeho bylo OST, na kterém jsem se stala závislou a Lee Jong-hyunovo My Love jsem si dneska pustila už asi desetkrát. :^) 3,5*

• 24.7.2017  22:15
    Sebemilenec (TV film) (2013)

Co je české, to nestojí za nic. Jak jinak. Nějak mě to už nepřekvapuje. I kdyby bylo tohle dílo sebehorší, o dvě třídy výš ho zákonitě musí dostat ústřední dvojice a hlavně pak paní Stašová. Ne nadarmo dostala za roli v Soulu (Seoul International Drama Awards) v roce 2015 cenu za nejlepší ženskou hereckou roli.

• 5.7.2017  17:40

Rozhodně to není dokonalý film, některé události jsou až příliš zjednodušené, ale o třídu výš v mém hodnocení ho povznesly dvě věci. První je možná překvapivá, ale to, co tady předvedli maskéři (hlavně v závěru filmu), je neuvěřitelné. Už mockrát jsem viděla mladé herce nalíčené za mnohem starší a většinou to byla tragédie. Tady ne, tady to bylo tak dokonalé, že nebýt blázen do korejské kinematografie a vidět někde jenom ukázku finále, tak prostě neuvěřím, že se dívám na mladé a pohledné lidi. K tomu se váže věc druhá. Budu se opakovat, ale Son Ye-jin je na celém světě jenom jedna. Jak tahle úžasná, božská a drobná osůbka zahrála finále filmu, to bylo prostě neskutečné! Když jsem ji viděla, ještě drobnější s tíhou celého princeznina života na ramenou, tak na mě padl takový smutek, že jsem brečela jako želva. Ona dala návratu princezny do Koreje (to není spoiler, to je prostě historický fakt), takový rozměr, že se z něho budu ještě chvilku vzpamatovávat. Kdyby pro nic jiného, tak pro ni ten film za shlédnutí stojí. Titulky.

• 20.6.2017  23:12
    Midas (TV seriál) (2011)

Štěstí je krásná věc, ale prachy, prachy za něj nekoupíš. A o ty tady jde především. Midas je korejsky nekorejský, a i když jsem v něm nacházela americké předlohy (Kmotr, Firma), nevadilo mi to. Naopak, rochňala jsem si. Už jenom to, že se soustředí na svět finančníků a z téhle linie necouvne, je počin na tamější poměry mimořádný. Většina jejich seriálů dřív nebo později sklouzne do romantiky a to by tady bylo rozhodně na škodu. Charaktery jednotlivých postav jsou skvěle propracované. Na Jang Hyukovi jasně vidíte, jak mu to v hlavě šrotuje a lítá mu tam cifra za cifrou. Ovšem herectví Kim Hee-ae mi vzalo dech. Její kamenná tvář a zastřený hlas dávaly scénám zlověstný nádech. A když nakonec vypluly na povrch emoce, tak dokázala, že In-hye by asi nikdo nezahrál líp. Pihou na kráse pro mě byla Lee Min-jung. Její postava byla v první polovině seriálu typicky korejsky trpící. Rozehrála se až ke konci, ale ani tak nemůžu říct, že bych z ní byla nějak odvařená. Ale nemá cenu vypisovat všechny, protože všichni si byli vědomi kvalit seriálu a podle toho i hráli. Muzika byla tradičně dobrá, do jednotlivých scén dokonale pasovala. A to nemluvím o scéně, kde No Min-woo zpíval u klavíru. To dostalo moje srdce tu správnou dávku emocí. ;^) Víc psát není potřeba. Pokud se chcete vydat po cestě vydlážděné penězi a plné nečekaných zatáček, pak nasedněte, nastartujte a plnou parou vpřed. Titulky

• 30.4.2017  20:11

Viděno s dabingem, což byla chyba. Až si to pustím v originále, tak možná půjdu i výš. :^)

• 7.4.2017  10:45
    Modeonpameo (TV seriál) (2014)

Za podobnou bláznivinu by se nemuseli stydět ani Japonci. Sousta komických postav, s chutí přehrávající herci a ta nejbáječnější farmářka, jakou znám. Že Lee Ha-nui zahraje něco takového, bych nečekala ani ve snu. O to víc, že jsem ji nedávno viděla v Shine or Go Crazy a souběžně v repríze Shark, kde hrála noblesní dámy. Už dlouho ji mám ráda, ale teď se prostě dostala do mojí topky. Řeč jejího těla, humpolácká chůze a vůbec celá, to byl prostě herecký koncert. Ale bohužel tam nebyla jenom ona. Vůbec mě nebavily části kolem děvy hledající poklad. Jako celek je ale seriál moc fajn a krásně jsem si u něho odpočinula.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19