ainny

ainny

okres Praha
Kverulantská baba vždycky doufající v dobrý konec.

homepage
Twitter: PavlaAinny

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 27.5.2020  18:14
    Deo geim : 0sileul hyanghayeo (TV seriál) (2020)

Pro mě hodně nevyvážený seriál. Chvilku jsem koukala se zatajeným dechem a chvilku koukala, kde co lítá. Spousta nevyrovnaných pasáží a finále přišlo dřív než mělo. I přes to bych hodnotila výš, kdyby.... Poslední díl, který byl jenom zbytečným epilogem, to celé zabil. Takový závěr se do seriálu tohoto typu prostě nehodí.

• 25.4.2020  16:54
    Stan a Ollie (2018)

Sladkobolné, víc mě asi nenapadá. Tihle dva byli mými nejoblíbenějšími a vlastně ani nevím, jestli jsem chtěla ten jejich soumrak kariéry sledovat. Je mi smutno, ale už pro ty herecké výkony obou pánů v hlavních rolích to za to stálo.

• 20.4.2020  09:05

Hodnocení odpovídá, protože mě bavila přesně polovina dílů. Tedy ty, kde se vyskytovalo minimum zombie. Nemůžu si pomoct, ale dlouhé minuty honiček a nesmyslných potyček mě prostě nudí.

• 5.4.2020  13:55
    Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

Já to prostě nebudu komentovat, protože by to bylo zase samý Ty kráso! a tak. Řeknu jenom jedno: Božská s Trávníkem si po společném filmu tenhle seriál prostě vymodlili, protože o tom celou dobu mluvili, že si spolu chtějí zahrát ještě jinak než přes monitor. Modlili se velice svědomitě a oba tady mohli předvést svoje úžasné herectví ve všech možných situacích. Jejich charisma a vzájemná chemie opět vyvolala vlnu spekulací o jejich skutečném vztahu v civilu. Navíc to je seriál, na kterém vidíte, jak to herce bavilo. Počínaje kapitánovými soudruhy po bandu vesničanek, kteří si snad jednotlivé scény během natáčení ještě okořenili. Je mi úplně jedno, jak je to dlouhé, nenudila mě jediná vteřina. Je mi úplně jedno, kolik tam je nelogičností, protože i vážné scény mi někdy vykouzlily na tváři úsměv, ty romantické pak naprosto debilní výraz plný chtíče "já chci taky" a ty dojemné mi málem vyplavily čočky. Pro mě prostě naprostá srdcovka a vzhledem k překladu i "dítě" kterému odpustím jakékoliv chyby. Hmm, nakonec jsem se docela rozepsala. Titulky

• 3.4.2020  22:33

Sice trochu jasná inspirace Red Heat a Nebezpečnou zbraní, ale přesto mě to hodně bavilo. Navíc je tu krásně vidět Hyeon Binovo herectví, protože ho momentálně překládám v Crash Landing on You, kde hraje, světe div se, Severokorejce. Každý z nich je ale úplně jiný. Ovšem oba jsou charismatičtí, mají ďolíčky ve tvářích a neskutečně dlouhý nohy... No jo, trochu blbý hodnocení, ale co už. Ten chlap je prostě boží. 😊

• 28.2.2020  16:42
    Má země: Nový věk (TV seriál) (2019)

Mám tyhle seriály ráda. Na vlastním příběhu přibližují skutečné dějiny. V tomhle případě získání trůnu budoucím králem Taejongem, který dal Joseonu jednoho z největších panovníků. V závěru mi pak připomněl osamělost Wang-soa ve Scarlet Heart. .Ale on byl v podstatě osamělý každý král... Seriál je plný zvratů a intrik. Romantika je kupodivu dost zatlačená do pozadí, ale vůbec to není na škodu, protože ta doba je romantická možná pro nás. Pro její aktéry už tak ne. Jang Hyuk podává (jak jinak) skvělý výkon. Jeho herectví mi bere dech jak obrazně, tak ve chvílích, kdy začne zvyšovat hlas, i doslova. Ta role byla napsaná snad pro něho. Stejně dobrý je i Woo Do-hwan, kterému jsem věřila každou emoci a hodně dlouho se v něm nevyznala. Nejslabším článkem je bohužel Yang Se-jong. V seriálech ze současnosti ho mám ráda, ale do té kruté minulosti se mi se svou tváří Mirka Dušína nehodil. Bohužel jsem mu ve chvílích, kdy měl být krutý a nelítostný, nevěřila. Nevím, jestli to chtěl režisér nebo kdo, ale jeho váhání a věčně uslzené oči mě opravdu iritovaly. Vlastně jsem dala hvězdu dolů právě kvůli němu, protože jinak by to byla plná palba. Titulky

• 18.1.2020  23:04

O Alžbětě jsem toho už viděla mraky, ale nevidět Panenskou královnu, asi bych šla do plných. Film je skvěle udělaný. Cate Blanchett je výborná, ale Anne-Marie Duff byla podle mě lepší. Navíc 200 minut proti 124 prostě vede. Kdybych si měla vybrat, na co se podívám znovu, vyhrála by Panenská královna.

• 18.12.2019  21:52

V popisku mi chybí jeden žánr a to komedie. Nebo to nebyla? Já se už dlouho tak nepobavila. Absurdnosti se meze nekladou a za namasírování bránice přidávám jednu hvězdu.

• 29.11.2019  11:10
    Vagabond (TV seriál) (2019)

Prvních šest dílů mi přišlo tak nějak v rámci žánru obyčejných. Ti, kteří museli přežít, byli patřičně nesmrtelní, zkušení střelci se ne a ne trefit a tak podobně. Ale pak už jsem jela i po dvou dílech. Výborná zápletka, ost i lokace na jedničku. Lišáka a Suzy netřeba komentovat, že si ti dva sednou je už pár let jasné. Celkové finále překvapilo a jestli bude druhá sezóna, která se v tomhle případě přímo nabízí, tak u ní rozhodně nebudu chybět. 4,5*

• 24.11.2019  10:40
    Hotel delluna (TV seriál) (2019)

Neskutečná záležitost. A v mnoha směrech. Tak jako Yeo Jin-goo strhl celého Crowned Clown svým výkonem na sebe, tak tady to udělala IU. Všichni byli dobří, ale ona byla jedinečná! Že umí hrát, dokázala už ve Scarlet Heart, ale tohle byla její zatím životní role. Těch výrazů, těch poloh, co tam zahrála. Opravdu nemám slov a ani dost vhodných superlativů. Že sestry Hong umí psát, je bez debat. Na moji první Koreu (My Girlfriend is a Gumiho) Hotel svým způsobem nemá a ani mít nemůže. Je to něco úplně jiného. Je to nejenom příběh, ale i filmový obraz, v kterém si kamera úžasně vyhrála i s barvami. A hlavně je to smutný seriál. Ale vlastně to není smutek, který vás rozpláče. Naopak vnese vám do duše klid. Přesto i tady jsou vtipné scény a nejednou se člověk usměje. A ještě jeden nezvyklý aspekt má. Prakticky v každém díle je nějaké luxusní cameo. Nemám co vytknout a podle toho taky můj komentář vypadá.

• 28.10.2019  18:30
    Deoking (2017)

Nečekejte tu žádného Mirka Dušína, tady prostě kladný hrdina (snad na jednu výjimku není). Zkažení jsou všichni a jde jenom o to, kdo z nich chytí svoji příležitost za pačesy líp. Ve finále jsem s filmem víc než spokojená. Je to náročnější podívaná, není to jednoduchý a lehký film, ale za zkouknutí rozhodně stojí. Už pro ten herecký koncert bardů korejského filmu rozhodně stojí, i když o korupci (nejenom) státní moci toho bylo natočeno už víc než dost. Titulky

• 30.9.2019  19:04

Za mě naprostá spokojenost. S dějem, atmosférou a v neposlední řadě i s obsazením. Hwang Jeong-min byl jako jihokorejský špión naprosto uvěřitelný. Lee Sung-mina mám už dlouho v hledáčku a patří k mým nejoblíbenějším hercům a všechno mu žeru i s navijákem. Scéna u Kim Čong-ila, v které se rozklepe strachy, pro mě byla jednou z nejlepších v celém filmu. Hvězdičku dolů dávám v podstatě za konec. Sice byl tak krásně korejsky patetický, ale tady mi to až tak úplně nesedlo. Nicméně se těším, až si film pustím ještě jednou a kouknu se na celý příběh v klidu a s manželem. Titulky

• 22.9.2019  14:21
    Yeonaeui balgyeon (TV seriál) (2014)

Z pera Hyun Jung-young jsem viděla tři seriály a všechny za plný počet. Tohle jsou vztahovky, které mi dokonale sedí. Co na tom, že se tam kromě vztahů vlastně nic jiného neřeší. A tak jako je každý vztah jiný, tak jsou jiné i seriály, ale vždycky napsané poutavě, se spoustou krásných myšlenek a nutící k zamyšlení. Mockrát jsem se v hlavní hrdince našla. Ano, žena vždycky čeká, že to či ono jejímu protějšku dojde a je zklamaná, když tomu tak není. Zvykne si až s přibývajícími roky. ;^) Tady se k výbornému scénáři přidalo i excelentní obsazení. Eric bolavý láskou nemá konkurenci, Jung Yu-mi je hrozně zvláštní bytost, kterou na začátku seriálu nemusím a na konci miluju. A že dojde k tomu, že budu nesnášet Sung Joona, tomu bych fakt nevěřila. Ale jeho charakter a to, jak dokonale ho zahrál, způsobilo, že mi lezl na nervy, protože tyhle typy prostě nesnáším. Spolubydlící hlavní hrdinky, pak dávali seriálu nádech ztřeštěnosti a chvilky odlehčení. Pět let trvalo, než jsem se k seriálu dostala, ale stálo to za to a lituju jenom toho, že jsem se do něho nepustila dřív. Titulky.

• 28.8.2019  18:30
    Parazit (2019)

Ty kráso, tak tohle bylo dost těžký. Tak těžký jako ten balvan, co měl druhou hlavní roli. Ono by to bylo v podstatě vtipný, kdyby to nebylo tak hrozně smutný... Zábavný film (viz popisek) bych tomu asi neříkala. Spíš film hodný zamyšlení, který počáteční absurditu a lidskou naivitu dovedl k takovému konci, jaký má. A to je asi to, v čem je jeho síla. Titulky.

• 27.7.2019  19:46
    Ratatouille (2007)

Hru jsem kdysi dávno hrála na PS a kupodivu dohrála. Teď teprve došlo na film a nevím, co bylo lepší. Obojí můžu doporučit. :^)

• 10.7.2019  21:26
    Fantom operety (TV seriál) (1970)

Ty kráso, to je nostalgie jako blázen. Doma jsme se těšili na každý díl a mamka speciálně na Janžurku. Dokonce jsem ho kdysi i četla. Občas je super se vrátit časem a sledovat, jak si to tehdejší herecká esa užívala.

• 4.7.2019  18:45
    Jiltueui hwasin (TV seriál) (2016)

Hodně povedená záležitost, sice se tam našla slabá chvilka, ale po jejím skončení byl Jo Jung-suk takový, jakého ho mám nejraději, takže ji mileráda odpouštím. A musím říct, že i zvolené téma bylo excelentní, o rakovině prsu u mužů se málo mluví i u nás, takže i v tomhle ohledu jde rozhodně o průkopnické dílo. Když si k tomu připočtete parádní české titulky, tak se vám dostane 24 dílů smíchu i trochu toho pláče. Velké plus dá seriálu i překlad písniček, které dokonale doplňují děj a přibližují nekorejsky mluvícímu divákovi pocity hlavních hrdinů.

• 28.6.2019  09:33
    Yeolhyeolsaje (TV seriál) (2019)

Buď napíšu snůšku superlativů nebo prostě, že to bylo super, i když lehce fekální. Nicméně nevadilo mi to, protože si všichni hraní užívali na sto procent. Bála jsem se, že seriál po polovině zvážní, ale k mému překvapení se to nestalo. Opravdu vážné a poplatné krimi žánru byly snad jenom dva díly. Jinak v každém bylo něco, co mě rozesmálo. Občas i dost hlasitě. Dvojice, která mě tu hlavně zajímala, nezklamala. Honey opět dokázala, že je herečka s talentem na rozdávání a je jí úplně šumák jestli vypadá jako miss nebo jako totální blbka. Nam-gila ani nehodnotím. Před vojnou herec jednoho typu rolí, po vojně mě ještě nepřestal překvapovat. Ale tady byli výborní opravdu všichni, počínaje knězem a konče Mikádem. Druhé a další sezóny obecně moc nemusím, ale tady bych si ji snad i přála. Titulky

• 16.6.2019  22:34

Ten konec byl tak krásně korejsky patetický s nádhernou muzikou. Nic naplat, tohle Korejci prostě umí, ve ždímání emocí jsou mistři. Každopádně další z filmů týkajících se Korejské války, které stojí za to vidět. Nic nového bych asi nenapsala. Viděno s dabingem, takže opakování v originále s titulemi je téměř jisté.

• 2.6.2019  20:22
    Klec (TV film) (2019)

One man show, paní Bohdalová byla spíš do počtu. Dost mi vadila zřejmá inspirace Jarmilou Loukotkovou, jejíž Odměna (mám na mysli knížku) mě kdysi parádně rozsekala. Klec končí tam, kde Odměna v podstatě začíná, a proto mi chyběl ten určitý moment překvapení. Čekala jsem na to kdy, a když to přišlo, tak byl konec. Ale klidně si to dám někdy znovu.

• 3.5.2019  22:27

Podle hodnocení jsem to čekala horší, ale pěkně v teple se to dalo vidět. Osobně mi nejvíc vadil konec. Střihač požil? Nebo se mu smekly nůžky? Tak odfláknuté poslední vteřiny filmu jsem už hodně dlouho neviděla.

• 12.4.2019  09:08
    Daejanggeum (TV seriál) (2003)

Korejská klasika, která víc než cokoliv jiného, ukazuje život v královském paláci. Je dost netradiční nejenom tématikou, ale i tím, že tu chybí absence hlavního hrdiny. Jistě, celým seriálem se táhne romantická linka, ale ke slovu se dostane až v samotném závěru. Celý seriál stojí a padá s Lee Young-ae, která byla skvělá, ale přesto mi ke konci už docela lezlo na nervy její šeptání. Ono i to mělo svůj význam. Krásně tak hlasem vyjadřovala podřízenost a pokoru vůči nadřízeným, ale mně to prostě nesedlo. Ani nevím proč. Velkou devizou seriálu je i hudba, ta byla zpracovaná skvěle a za jejího zvuku se na kuchařské umění koukalo fakt dobře. Tady chybělo k dokonalosti jediné, mít možnost ochutnat. Líbilo se mi to opravdu hodně. Umím si představit, že bych si to někdy pustila znovu, kdybych měla čas, ale do plných nejdu, protože, co se dlouhých seriálů týká, Empress Ki mě srazila do kolen mnohem víc.

• 25.3.2019  09:31
    Wangyi doen namja (TV seriál) (2019)

S ohledem na film i knižní předlohu jsem byla na Korunovaného klauna hodně zvědavá. Tím pádem jsem se trochu bála zklamání. Moje obavy byly zbytečné. Děj se od filmu odchýlil velice brzy a žil si svůj vlastní a mimořádně poutavý příběh. Žádný z nešvarů korejské tvorby se tu snad ani neobjevil. Pokud došlo na nějaké klišé, bylo zpracované tak, že to klišé snad ani nebylo. Bonusem navíc bylo minimum flashbacků a tradičně dobrá kamera a soundtrack, který mi občas způsobil husinu sám o sobě. Obsadit do hlavní role zkušeného, byť mladičkého, Yeo Jin-gooa byl jasný tah na bránu. Svoji roli zahrál naprosto famózně a už jenom výrazem v tváři dokázal dát najevo, jak hodně mohou moc a trůn člověka změnit. Ale výborní tu byli úplně všichni, a i když jsem většinu znala z jiných rolí, tady to pro mě byli úplně noví lidé. Asi nemá cenu psát dál, protože nic jiného než superlativy ze sebe nevypotím. Tohle byla emoční jízda od začátku až do konce. Titulky.

• 24.3.2019  00:50
    Oktab bang wangseja (TV seriál) (2012)

Začátek a konec byly prostě luxusní. I když nemůžu říct, že by mezi tím byla nějaká extra vata. Celé to bylo dobře napsané, zahrané už tolik ne.. Chemii mezi hlavními hrdiny jsem moc necítila, zato záporáci byli uvěřitelní. A Jung Yoo-mi obzvlášť. Bavila mě snad ze všech nejvíc. Nebýt toho konce dala bych možná míň, ale závěr se mi vysloveně líbil a poslední tři díly jsem jela na jeden zátah a tři decky červenýho. :^))) Jednu jeho část jsem čekala, tu druhou - historickou - ne. Tahle zápletka mě vůbec nenapadla, takže fakt spokojenost a nebudu mít problém si to jednou pustit znovu.

• 28.2.2019  23:06
    Progres 2 (koncert) (2019)

Ty kráso, vlastně nevím, jestli být nadšená nebo mít depresi. Asi to první. Stačí zavřít oči, zaposlouchat se a roky jsou... vlastně nejsou. Paráda.

• 5.2.2019  10:36
    Vzpomínky na Alhambru (TV seriál) (2018)

Dobré to bylo. Originální nápad a nebýt posledních dvou dílů, tak jsem šla do plných. I když mi samotný konec vyhovoval, tak mi ten závěr přišel tradičně korejsky utahaný a neměla jsem pocit, že by gradoval. A pak mi vadila ještě jedna věc. Park Shin-hye už dokázala, že je dobrá herečka. Tady ovšem byla opět natlačena do role pasivní plačky, která se na nic víc než uslzené oči nezmůže. Nechápu proč ji chtějí mít takovou, ale vážně mě tahle její poloha nebaví.

• 25.1.2019  23:38

Nakrknutej Dongy Dong, to slibovalo hodně. A taky se mi toho dost dostalo. Rozjezd byl sice pozvolný, ale rozhodně nenudil. Druhá polovina měla přímou úměru s tím, jak rostl Býkův hněv a vygradování bylo přesně podle mého gusta. Děj je celkem jednoduchý a úplné finále jasné, ale i tak mě to bavilo. Takhle namíchat akci a komické scény dvou pitomců, u kterých jsme se doma smáli, umí snad jenom Korejci a mě ještě nepřestaly bavit. A ještě jedna věc, tohle snad byla první pomstychovka ze současnosti, v které se vůbec nestřílelo. Hodně silné 4*.

• 25.1.2019  09:40
    Seukechi (TV seriál) (2018)

Rain dokázal, že akční role mu sluší ze všeho nejvíc. Zato Lee Sun-bin mi začíná připadat ve většině rolí tak nějak pořád stejná. Narozdíl od romantiky hrál fakt dobře. Nenudila jsem se, byla jsem zvědavá, co bude dál, Nelogičnosti jsem vzhledem ke sledování před spaním v posteli ani moc nevnímala a jediné, co mě trochu rozladilo bylo rozuzlení hlavní zápletky. Tohle u Korejců oblíbené téma mě už začíná lehce unavovat. :^)

• 19.1.2019  22:04
    Changgowl (2018)

Není to moje parketa, prostě ne. Tam, kde jsem se měla bát, jsem se smála. Hyun Bin mi připomněl Arnieho nejlepší časy, kdy sám zvládl více než stonásobnou přesilu a konec byl korejsky patetický. Asi nepochopím, proč tolik špičkových herců vezme roli v podobném filmu. A že jich tady bylo. Pro mě rozhodně nejslabší korejský snímek, který jsem v poslední době viděla. Jednou stačilo. Titulky.

• 14.1.2019  22:08
    Hyeobsang (2018)

Vůbec to nebylo špatné, nicméně musím souhlasit s Vavčou. Zatímco Hyun Binova postava byla napsaná skvěle a on si ji evidentně užíval. Ta, kterou hrála Božská, stála za pendrek. Ty věčně uslzené oči mě těžce iritovaly. To je ale asi tak jediná výtka. Film se odvíjel svižně, nenudil, i když o prohnilosti (nejen) korejské politiky už jsem toho viděla mraky, takže bych se bez toho obešla, ale postupné odhalování souvislostí zabránilo, že bych byla nějak extra otrávená. Titulky

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20