ainny

ainny

okres Praha
Obyčejná baba vždycky doufající v dobrý konec.

homepage
Twitter: PavlaAinny

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 19.1.2019  22:04
    Changgowl (2018)

Není to moje parketa, prostě ne. Tam, kde jsem se měla bát, jsem se smála. Hyun Bin mi připomněl Arnieho nejlepší časy, kdy sám zvládl více než stonásobnou přesilu a konec byl korejsky patetický. Asi nepochopím, proč tolik špičkových herců vezme roli v podobném filmu. A že jich tady bylo. Pro mě rozhodně nejslabší korejský snímek, který jsem v poslední době viděla. Jednou stačilo. Titulky.

• 14.1.2019  22:08
    Hyeobsang (2018)

Vůbec to nebylo špatné, nicméně musím souhlasit s Vavčou. Zatímco Hyun Binova postava byla napsaná skvěle a on si ji evidentně užíval. Ta, kterou hrála Božská, stála za pendrek. Ty věčně uslzené oči mě těžce iritovaly. To je ale asi tak jediná výtka. Film se odvíjel svižně, nenudil, i když o prohnilosti (nejen) korejské politiky už jsem toho viděla mraky, takže bych se bez toho obešla, ale postupné odhalování souvislostí zabránilo, že bych byla nějak extra otrávená. Titulky

• 31.12.2018  14:38
    Miseuteo syeonsyain (TV seriál) (2018)

Jsem na začátku posledního dílu, a protože tuším, co to se mnou udělá, tak komentář raději napíšu teď. Že bude seriál stát za to, se dalo tušit už jenom z toho, že hlavní roli po devíti letech od ikonické IRIS podepsal Lee Byung-hun. Ovšem, co netušil asi nikdo, je fakt, že tohle bude jeden z nepropracovanějších korejských seriálů vůbec. Tvůrci nezanedbali absolutně nic. Počínaje výběrem herců (excelentní Yoo Yeon-suk dal své roli tolik, že pozornost velké části publika strhl převážně na sebe a já bych nevěřila, že se do podobného charakteru dokáže tak položit), přes výběr lokací, muziku a... a neuvěřitelným smyslem pro detail. Prolínání záběrů, zátiší s dýmkami, nápis v mouce, kde je místo O prstýnek, to všechno jsou věci, které mi braly dech. Obrovskou zásluhu na všem má scénáristka, které jsem po Heirs nemohla přijít na jméno. Dvacet čtyři dílů bez jediného hluchého místa a s tolika emocemi. Akce, romantiku a napětí střídaly chvilky jemného humoru, který obstarávala většinou hlavní mužská trojice, jejíž vzájemná nevraživost proměňující se v pevné přátelství byla prostě uvěřitelná a lidská. Těch věcí tam bylo víc a já bych mohla psát až do příštího roku. A stejně by to ten, kdo neviděl, nepochopil. Tohle se prostě musí vidět. Titulky

• 17.12.2018  21:55
    To (2017)

Nemá cenu srovnávat dvě věci, které dělí bez mála dvacet let. Líbila se mi stará verze, u které jsme se kdysi krásně báli a líbila se mi i ta nová, u které jsem se bála dneska. Už teď jsem zvědavá na druhou, dospělou, část.

• 9.12.2018  20:56

Stává se to málokdy, ale souhlasím se Zízou. ;-) Už první minuty mi přinesly zklamání. Není to špatný film, ale není to Agatha a už vůbec to není Poirot. Stejně jako Maigret je pro mě Jean Gabin, tak Poirot je David Suchet. Nicméně, jsem vydržela až do konce, ostatní obsazení je skvostné, takže je to za tři.

• 8.12.2018  09:57
    Saeui chanmi (TV seriál) (2018)

Tak tohle mi sedlo jak prdel na nočník. Miluju komorní příběhy bez ohledu na to, jak tragické jsou. Hymn of Death je o velké lásce, těžké době a boji sám se sebou. Oba hlavní hrdinové byli úžasní, ale Shin Hye-sun o maličko víc. Mám ji čím dál tím raději a s každou rolí je úplně jiná. Tragická láska v dobových reáliích, s nádhernou hudbou a vypracovanou kamerou plyne pozvolna a tři díly jsou tak akorát, aby člověk pochopil. No, pochopil... Jsou věci, které u Korejců nechápu ani po té spoustě let, ale už se nad nimi nepozastavuju, i když zrovna těmhle dvěma bych přála, aby se z korzetu předsudků a konvencí dokázali vymanit. No, vlastně to udělali, i když jinak než bych to asi řešila já. Titulky

• 5.10.2018  09:17

Na dvojku to vůbec nebylo špatné, ale jednička to prostě není. Bohužel mě moc nebavila ta "současná" část, ta mi přišla citově vyděračská, i když její závěr byl, pro citlivku jako jsem já, super.. Myslím, že postupné odkrývání minulosti (které přineslo i pár šoků) dalo vymyslet mnohem líp. Ale to se dá konec konců úplně všechno. Podsvětí a historické části mě bavily opravdu moc. A být tam jenom ty, tak jdu do plných. A pokud se zaposloucháte do závěrečné skladby a necháte plynout titulky, najdete ve filmu i českou hudební stopu. :^)

• 1.10.2018  20:17

Zpracování nebylo nejšťastnější a přiznávám, že jsem chvílemi netušila, která bije, ale film jako takový mě zaujal a finále dokonce i překvapilo. Něco jsem tušila, ale tak napůl. Že se mi to líbilo dost dobře napsat nemůžu. A Božská? To je prostě božská Son Ye-jin a špatně hrát prostě neumí. Přeloženo.

• 27.9.2018  18:36
    Mubeob byeonhosa (TV seriál) (2018)

Klasika, které neuškodilo, že karty byly rozdány docela brzo. Velkou zásluhu na tom měli pánové Lee Joon-gi a Choi Min-soo, kteří si (nejen) společné scény užívali a byla radost sledovat jejich herectví. Jediné, co mi úplně nesedlo byla banda kolem Bong Sang-pila, ale chápu, že občas bylo potřeba atmosféru odlehčit. Romantická linka byla akorát a obvyklá klišé byla minimalizována, takže spokojenost.

• 20.9.2018  00:19
    Seoreunijiman yeolilgobibnida (TV seriál) (2018)

Druhý romcom letošního roku, který mě dostal. I když byl úplně jiný, i když mám někdy pocit, že mě Korejci už nedokážou překvapit, tak ono zase jo. Už pro to obsazení, už proto jak se vyhnuli tolikrát omílanému klišé (no, ono tam bylo, ale úplně jinak), už pro ten originální příběh, musím jít do plných. Nemám slov a jsem jenom a pouze nadšená.

• 19.9.2018  21:21
    Woolijibe saneun namja (TV seriál) (2016)

Nepamatuju se, že bych na něco koukala přes rok a nebyla schopná to dokoukat. Ale bohužel je všechno jednou poprvé. Tak dobrá hlavní pětice a tak příšerný scénář. Ale co nadělám, končím devátým dílem. Nebaví mě to. Nezajímá mě rozuzlení. Pusto a prázdno, nicota na dohled.

• 6.9.2018  23:14
    Rudé horko (1988)

Jedna hvězda navíc za nostalgii s jakou jsme Arnieho hltali na VHSkách s příšerným jednohlasým dabingem. :^)

• 9.8.2018  18:40
    Daelibgoon (2017)

Dobré to bylo. První polovina byla skvostná, ta druhá, kde byly hromadné bitky pro mě trošku ztratila na poutavosti, protože já bitvy obecně nemám moc ráda. Neorientuju se (pokud to zrovna nejsou lidé a elfové proti skřetům) a v tu chvíli ochabuje moje pozornost. Ovšem Lee Jung-jae měl charisma jako blázen a Yeo Jin-goo překvapil. Jeho korunní princ byl výborný. Takže spokojenost. Přeloženo.

• 8.8.2018  16:51
    Neodo inganini (TV seriál) (2018)

Ale jo, daly by se na tom najít mouchy, ale já je prostě hledat nechci. Příběh jako takový mě bavil od začátku do konce. Kang-joonův robotický výraz korunovaný úžasným úsměvem neměl chybu. Stejně jako jeho herecký výkon. Ono vůbec obsazení bylo skvostné Kim Sung-ryung patří k mým nejoblíbenějším herečkám a etudy Kim Won-haea ty prostě nezklamou nikdy. Ten chlap zas a znovu dokazuje, že není malých rolí. O záporácích Yoo Oh-sunga ani nemluvím. No a třešničkou na dortu byla čeština z úst hlavního hrdiny v prvních dílech. Naprostá spokojenost. 4,5*

• 5.8.2018  20:09
    Bab jal sajuneun yeppeun nuna (TV seriál) (2018)

Skvělá kamera, civilní provedení, netradiční, ale nádherný soundtrack a chemie mezi Son Ye-jin a Jung Hae-inem, dělají z tohoto seriálu něco víc. Režisér Ahn dostál svojí pověsti a rozjel i kritiku sexuálního harašení na pracovišti. Charaktery obou hlavních hrdinů byly skvěle vykresleny a bylo zajímavé sledovat, jaký vliv na sebe mají a jak se v důsledku toho oba mění. Určitě není seriál pro lidi, kteří mají rádi akci. Ale ti, kteří rádi pozorují jemné náznaky, pohledy a vůbec dokonalé herectví a nechávají se unášet dějem, ti si přijdou na své. Já se nenudila ani jedinou minutu. Přeloženo.

• 31.7.2018  18:18

Už začátek filmu napoví, že kamera bude jednotlivé scény snímat komiksově a myslím, že to vůbec nebylo na škodu. Krev stříkala proudem a dělala čest názvu filmu, ale stříkala přesně tak, jak bych si ji uměla v nějakém komiksu představit. Zrovna tak některé záběry na Jung Hae-ina byly laděné přesně v tomto duchu a on si byl místy až nepodobný. Naproti tomu zpomalení některých scén vůbec nebylo na škodu a divák si je mohl vychutnat. Děj je jednoduchý, ale i přesto nepostrádá zajímavosti, protože ukazuje zase jednu část života krále Yeongjoa, otce korunního prince Sada, kterého už diváci mohli vidět v nejednom filmu (trocha reklamy - The Fatal Encounter, The Throne.).

• 12.7.2018  20:32
    Život Leonarda Da Vinci (TV seriál) (1971)

Už je to hodně, hodně, hodně dávno, co jsem to viděla. Ale je to jeden ze seriálů, které se mi z hlavy nikdy nevypařily. O to víc mě potěšilo jeho současné opakování. Budiž pochválena ČT Art.

• 6.7.2018  17:12

Tak tohle bylo zklamání na kvadrát. Kdybych byla doma, tak seriál pravděpodobně vůbec nedokoukám. Nebo přetáčím, i když to nemám ve zvyku. Tolik vaty, flasbacků a dialogů jak v mateřské školce jsem už hodně dlouho neviděla. Díky tomu má seriál totálně přepálenou stopáž (málokdy jde díl pod 75 minut) a přitom se v něm prakticky nic neděje. Podstatné se po zmateném první díle dozvíte relativně brzy a pak už jenom sledujete hlavní hrdiny, mezi kterými je minimální (spíš žádná) chemie, jak se dohadují jestli jo, nebo jestli ne. Vedlejší hrdinku, jak zírá z okna a buď se něčím cpe, nebo do sebe lije soju. A goblina se smrťákem, kteří jsou ze začátku jediným světlem v tunelu, které ovšem časem zhasne. Tím spíš, že se začnou cpát antidepresivy, což je sice originální, ale u mě se to míjelo účinkem. Nuda, nuda, nuda. Tři hvězdy dávám jenom za to, že jsem to vůbec dokoukala. Jinak by byly dvě. Takhle si fantasy opravdu nepředstavuju.

• 23.6.2018  22:30

Neznajíce japonské předlohy, ale naopak trpící úchylkou na Božskou, jsem maximálně spokojená. Son Ye-jin komentovat netřeba, ale výkon So Ji-suba ano. Ten mě hodně překvapil, protože ho znám z úplně jiného typu rolí a byl opravdu výborný. Film sám má krásný příběh, kterému se dá, navzdory fantasy prvku, věřit od začátku do konce. Patos je dávkován tak citlivě, že mě jenom zaštípalo v nose, ale kapesníky jsem nepotřebovala. Naopak humor mi nejenom vykouzlil na tváři úsměv, ale rozesmál mě i nahlas, což jsem u romantiky tohoto typu vůbec nečekala. Kameraman si s deštěm a scenériemi chvilkami krásně vyhrál a scéna z letního kina, neměla skulinu. Byla - pro mě - originální a parádní. Hudba byla přesně taková, jaká má být. Nerušila a zbytečně nepřebíjela děj. Možná se někdy kouknu na japonskou verzi, ale zítra to rozhodně nebude. Tahle mi stačí. Titulky

• 9.6.2018  11:29
    Desirée (1954)

Miluju knižní předlohu, která je pochopitelně o moc lepší. Jenom proto nemůžu jít do plných. Jinak je ale film hodně koukatelný i navzdory svému stáří.

• 13.5.2018  09:37
    Nappeun nyeoseokdeul (TV seriál) (2014)

Hodně zajímavý počin. Nájemní vrazi jako hlavní a kladní (!) hrdinové. K nim polda, který si nebere servítky. Fakt jsem byla zvědavá, co se z toho vyvrbí. A nelituju. Zajímavý vývoj postav, o napětí není nouze a k tomu všemu famózní kamera. Za mě naprostá spokojenost. Těším se na druhou řadu, i když je s někým úplně jiným. Jedna postava mi tam ale bude chybět. Park Woong-cheol (Ma Dong-suk), jeho hlášky nemají chybu. :^)

• 19.3.2018  10:18
    Daemang (TV seriál) (2002)

Seriál už je docela dost starý, ale to mu neubírá nic na poutavosti. Vzhledem k jeho délce se našla slabší místa, ale ta vynahradila nádherná hudba a pro mě osobně hodně silný poslední díl. Celou dobu neskutečně slizký záporák najednou dostal lidskou tvář a člověku bylo líto, že toužil po tom, co měl celou dobu před očima a neviděl. Jak moc jsem ho celou dobu nesnášela, tak moc mi ho ve finále bylo líto. Práce na tomhle díle pro mě byla očistcem, ale teď jsem ráda, že jsem jím prošla, i když ten konec se rájem rozhodně nazvat nedá. I když... ;^) Přeloženo.

• 10.3.2018  23:00

Možná bych dala i víc, ale není to nic, u čeho bych si řekla, že si to zase někdy pustím. Nenudila jsem se, kamera i hudební podkreslení bylo parádní (aby ne, když Korejci opět využili Pražský filharmonický orchestr), ale ten jejich patos. Jsou filmy, kde mi nevadí. A filmy, kde mi nesedne. Tohle byl ten druhý případ. Druhým, byť chvilkovým, potěšením byl Kim Won-hae na začátku. Do tohoto mistra malých rolích jsem prostě blázen. ;^)

• 3.3.2018  14:41
    Dangsini jamdeun (TV seriál) (2017)

Asi jsem od seriálu čekala něco víc. Nebylo to vyloženě špatné, ale místy mi to přišlo až příliš naivní. A nějak zvlášť mi nesedli ani herci. Suzy má na víc, než předvedla tady a Jong-suk určitě taky. Navíc nevím, co víc bych napsala. Nic zvláštního ve mně seriál nezanechal (tedy kromě sluníčka Jung Hae-ina). Vyloženě jsem se nenudila, dokoukala jsem až do konce, ale znovu si ho pravděpodobně už nepustím. Lepší průměr.

• 2.3.2018  22:55

Dokonalý mix napětí, smíchu, slz, parádních triků, charismatických mužů a krásné muziky jsem si naservírovala minulou neděli odpoledne. A nelitovala jsem. Po Blackovi další Smrťáci, z kterých jsem nemohla spustit oči a bavili mě. No a paragon? Toho nemohl hrát nikdo jiný. Cha Tae-hyun byl bezkonkurenční. Ta role byla napsaná snad přímo pro něho. Jednu hvězdu si nechám jako rezervu, kdyby dvojka byla lepší jedničky. :^)

• 17.2.2018  12:20

Skvělý film, který má bohužel příliš přepálený (a tradičně patetický) konec. A to i pro mě, která má olympiádu puštěnou od rána do večera. Ale to je asi jediná výtka, kterou mám. Skvělé herecké obsazení, do závěrečné půl hodiny svižný a zábavný děj + skvělý soundtrack. Škoda, že v době, kdy tahle šestice objížděla závody, šla Korea ještě mimo mě, protože bych jí určitě fandila. :^)

• 30.1.2018  18:41
    Himssen yeoja dobongsoon (TV seriál) (2017)

Bylo to krásné, vtipné, hlavní hrdinka roztomilá, na oba soky radost pohledět, ale... krimi zápletka mě absolutně nebavila a sledování seriálu i dost kazila. Na druhou stranu její finále v duchu počítačové hry nemělo chybu. Každopádně ale seriál jako celek můžu doporučit. Užila jsem si ho.

• 26.1.2018  01:08
    Myeongbulheojeon (TV seriál) (2017)

No dobře, čistých pět to není, ale bavilo mě to opravdu hodně. Neříkám, že je seriál dokonalý, ale nejednou rozesmál i rozbrečel a tak je to správné, tak to má být. Možná bych dala čtyři, ale Kim Nam-gil byl neskutečný. Bylo vidět, jak moc ho ta role baví, a jak si ji užívá. Jeho herecká partnerka nebyla úplně můj šálek čaje, ale ani mi nějak zvlášť nevadila. A konec pro mě osobně značka ideál. Takže prostě 4,5*.

• 28.12.2017  21:17
    Beullaek (TV seriál) (2017)

Pro mě nejlepší korejský seriál letošního roku. Před scénáristou klobou dolů. Jeho smysl pro pointu, zamotání a rozmotání klubíčka záhad, je bezkonkurenční. Tolik konspirací a přemýšlení ve mně už dlouho žádný seriál nevyvolal. K tomu přimíchaný humor druhých dvou smrťáků, kteří mě neskutečně bavili a temné oči a charisma Seung-heona. Mňam. Rozhodně to ale není seriál pro ty, co jsou líní přemýšlet a mají rádi nalajnované seriály plné klišé, které jsou předvídatelné od prvních minut (nic proti nim, relax je taky potřeba). Cesta Blackem je plná zákrut, nečekaných zatáček a postupného odhalovaní krajiny okolo. Jak jsem psala na začátku. Pro mě naprostá delikatesa.

• 22.12.2017  23:44
    Pandora (2016)

Čekala jsem "Ameriku" plnou hrdinů bez bázně a hany. Dostalo se mi lidí z masa a kostí. Lidí s jejich strachem, bolestí a zoufalstvím. Ano, bylo to na konci korejsky patetické, ale Nam-gilův hrdina byl tak uvěřitelný, že jsem jim ten patos i odpustila. Navíc navzdory situaci mi jeho poslední věta vykouzlila úsměv na tváři, protože v dané situaci sedla jak p*del na nočník. Vlastně se mi to líbilo celkově, i když líbilo asi není ten správný výraz. Prostě mi film přišel uvěřitelný a jak jsem psala na začátku. Superhrdinové zůstali doma. Dokážu si představit, že takhle nějak by to vypadalo, kdyby nedejbože k nějaké podobné katastrofě došlo. Přeloženo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19