ainny

ainny

okres Praha
Kverulantská baba vždycky doufající v dobrý konec.

homepage
Facebook: ainny.cz

37 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (TV seriál) (2016)

  Nebudu se rozepisovat, protože na takovou snůšku superlativů není nikdo zvědavý. Takže stručně. Scénář propracovaný do detailů. Držení se (v rámci možností) skutečné historie. Konec, který jsem tak trochu čekala a zároveň úplně jiný a pro mě naprosto dokonalý. Výborné obsazení. Ten, kdo mi měl lézt na nervy, mi na ně lezl, i když ho mám opravdu ráda. IU, která je roli od role lepší a lepší. A Joon-gi. Ten Joon-gi, který hrál jako o život a byl prostě a jednoduše dokonalý. Čistá srdeční záležitost. Přeloženo.

 • poster

  Tto ohaeyeong (TV seriál) (2016)

  Slíbila jsem si, že nebudu tak nekritická a budu se snažit na všem najít mouchy. Jenže okolo Oh Hae Young je nějaká mucholapka nebo co. Nenašla jsem ani jednu. Příběh sám o sobě je skvěle napsaný. Když už už se mi zdálo, že zabředne do patosu, tak přišlo něco, co mě naprosto odbouralo. Je vidět, že si kvality scénáře, režie i kamery byli herci vědomi a bavilo je hrát. A mě zase bavili všichni včetně máti hlavního hrdiny, která byla na pár facek. Ústřední pár byl skvělý a nedivím se, že se začaly objevovat fámy, že je mezi nimi něco víc i v civilu. Prostě to tam bylo. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, která prostě byla živá a velmi, velmi sympatická. K Ericovi snad ani není potřeba se rozepisovat. Znovu dokázal, že je škoda, že svým talentem tak šetří a diváky nechává na své role poměrně dlouho čekat. Měla jsem plnou hlavu toho, co napíšu, ale teď to nejde. Ten seriál je tak jiný, tak originální, tak dospělý a tak uvěřitelný, až mám pocit, že podobně skvělý romcom hned tak neuvidím. Pro mě momentálně žánrová jednička.

 • poster

  Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

  Korejská pohádka ze současnosti se mi líbila velice velmi. Natahovaný konec mi ani trochu nevadil. Vlastně jsem chtěla, aby to ještě neskončilo. Pravda, tak tři až čtyři díly mi trvalo než jsem rozdýchala režiséra Bana, dědečka a učitele Park Dong Ju. To mi ale bohatě vynahradili hlavní hrdinové. Nejen že se mi líbili (fakt krásný pár), ale oni mě i bavili. Předvedli celou škálu výrazů. Když se smáli, tak jsem měla úsměv na tváři taky. Když brečeli, tak jsem sahala po kapesníku. Kvůli Gumiho jsme se dokopali k nákupu stolního grilu a asi už nikdy nebudu jíst grilované maso aniž by se mi nevybavila Mi Ho kouzelná radost z každého sousta. :o))) Krásný příběh rámovala stejně krásná hudba, kterou si poslechnu kdykoliv znovu.

 • poster

  Yeonae shidae (TV seriál) (2006)

  Teď jsem dokoukala a pomalu závěr rozdýchávám. Co závěr, celý seriál. Tohle je opravdu originální drama pro odrostlejší, protože to není úplně jednoduchá záležitost postavená na hamletovském "rád či nerad". Je to o tom jak si lidé nejenom neumí říct pravdu mezi sebou, oni ji dokonce neumí přiznat ani sami sobě. A díky tomu dělají chybu za chybou. V seriálu je hodně dlouhých scén bez dialogů, které toho řeknou víc než tisíc slov. Je plný krásné hudby a skvělých hereckých výkonů. A hlavně - pro mě - je plný skvělé Son Ye-jin. Její herecký výkon je neskutečný, protože ona je prostě skvělá. I když se usmívá a je veselá, tak se nedá přehlédnout smutek v jejích očích. To snad ani není možné zahrát, to se musí prožít. Možná jsem nekritická, ale mám pro ni velkou slabost, je pro mě absolutní jedničkou mezi herečkami a o jejím talentu se přesvědčuji zas a znovu.

 • poster

  Kami-sama mó sukoši dake (TV seriál) (1998)

  Opravdu moc, moc doufám, že české titulky trochu zlepší podvědomí o tomhle skvostu japonské doramy. I když od vzniku seriálu letos uteklo patnáct let, tak je pořád aktuální a ve své době musel působit jako bomba. Navíc má skvělé obsazení a Takeshi s Kyôko byla víc než dobrá volba. Kouzelný a naprosto uvěřitelný byl i příběh. Naděje i beznaděj se tu střídají stejně jako v životě. Chvilkami jsem se konce bála chvilkami jsem zadoufala. I když jsem z konce měla vítr, tak byl prostě nádherný. Sem tam bych ho pouštěla Korejcům, aby viděli, že k pláči nejsou potřeba dlouhé pohledy a několika minutové ždímání emocí. Tady byl poslední díl namíchán bez patosu, s citem a stejně mě vzal za srdce a skoro jsem na titulky neviděla.. To všechno rámovala příjemná hudba s kouzelným ústředním motivem a třešničkou na dortu byla ústřední I for You od kapely Luna Sea.

 • poster

  Yawang (TV seriál) (2013)

  Letošní rok je v Koreji úrodný na kvalitní seriály a Yawang je jedním z nich. Nemám absolutně co vytknout. Sledovala jsem ho jedním dechem. Byly chvilky, kdy bych hlavní hrdinku s velkou chutí zahlušila a hlavního hrdinu majzla pánví po hlavě, aby se mu rozsvítilo. A právě to dokazuje jak skvěle byl příběh ženy, která jde za svým cílem naprosto bez ohledu na cokoliv dalšího, napsaný. Ale i natočený a v neposlední řadě zahraný. Soo Ae byla tak přesvědčivá, že si snad bude muset budovat kariéru zase hezky od začátku. Kladnou hrdinku jí asi hned tak někdo věřit nebude.

 • poster

  Ki hwanghoo (TV seriál) (2013)

  Ne, není to dokonalé, ale když s překladem nějakého seriálu strávíte víc než rok a nepřestane vás to bavit, tak se vám prostě dostane pod kůži. Když má navíc dobře napsaný nejenom příběh, ale i charaktery jednotlivých postav tak tuplem. Nikdo tu nebyl jenom černý nebo bílý. Každá z postav měla chvilku, kdy jsem jí fandila, a kdy bych ji naopak nejraději neviděla. Škoda jenom dokonale zabitého Wang Yua. Z jeho postavy se toho dalo vytřískat víc. A taky se ukázalo, že když dva dělají totéž, není to totéž. Jeho protipólem byl Tal Tal s kamennou tváří a přesto tak výrazný a charismatický. On byl pro mě druhým hlavním hrdinou. Že je Ji Chang-wook dobrý herec, to jsem věděla, ale že je až tak skvělý, to bylo překvapení. Fracka dokáže zahrát skoro každý, ale dospělý císař, to byl herecký koncert. Korejci na seriálu ani v nejmenším nešetřili. Výprava byla nádherná a skvělou kamerou dovedená k dokonalosti. Hodně mě překvapilo, že na rozdíl od mnohem kratších seriálů se tady šetřilo flashbacky, což byla paráda. No a soundtrack. I ten mě dostal. Hlavně melodie patřící Nyang a Wang Yuovi byla nádherná a kolikrát jsem si nějakou scénu vrátila kvůli ní. Na jednu stranu jsem ráda, že mám tuhle dlouhou "práci" za sebou. Na druhou je mi to líto. Císařovna mi bude chybět.

 • poster

  Miseuteo syeonsyain (TV seriál) (2018)

  Jsem na začátku posledního dílu, a protože tuším, co to se mnou udělá, tak komentář raději napíšu teď. Že bude seriál stát za to, se dalo tušit už jenom z toho, že hlavní roli po devíti letech od ikonické IRIS podepsal Lee Byung-hun. Ovšem, co netušil asi nikdo, je fakt, že tohle bude jeden z nepropracovanějších korejských seriálů vůbec. Tvůrci nezanedbali absolutně nic. Počínaje výběrem herců (excelentní Yoo Yeon-suk dal své roli tolik, že pozornost velké části publika strhl převážně na sebe a já bych nevěřila, že se do podobného charakteru dokáže tak položit), přes výběr lokací, muziku a... a neuvěřitelným smyslem pro detail. Prolínání záběrů, zátiší s dýmkami, nápis v mouce, kde je místo O prstýnek, to všechno jsou věci, které mi braly dech. Obrovskou zásluhu na všem má scénáristka, které jsem po Heirs nemohla přijít na jméno. Dvacet čtyři dílů bez jediného hluchého místa a s tolika emocemi. Akce, romantiku a napětí střídaly chvilky jemného humoru, který obstarávala většinou hlavní mužská trojice, jejíž vzájemná nevraživost proměňující se v pevné přátelství byla prostě uvěřitelná a lidská. Těch věcí tam bylo víc a já bych mohla psát až do příštího roku. A stejně by to ten, kdo neviděl, nepochopil. Tohle se prostě musí vidět. Titulky

 • poster

  Yeolhyeolsaje (TV seriál) (2019)

  Buď napíšu snůšku superlativů nebo prostě, že to bylo super, i když lehce fekální. Nicméně nevadilo mi to, protože si všichni hraní užívali na sto procent. Bála jsem se, že seriál po polovině zvážní, ale k mému překvapení se to nestalo. Opravdu vážné a poplatné krimi žánru byly snad jenom dva díly. Jinak v každém bylo něco, co mě rozesmálo. Občas i dost hlasitě. Dvojice, která mě tu hlavně zajímala, nezklamala. Honey opět dokázala, že je herečka s talentem na rozdávání a je jí úplně šumák jestli vypadá jako miss nebo jako totální blbka. Nam-gila ani nehodnotím. Před vojnou herec jednoho typu rolí, po vojně mě ještě nepřestal překvapovat. Ale tady byli výborní opravdu všichni, počínaje knězem a konče Mikádem. Druhé a další sezóny obecně moc nemusím, ale tady bych si ji snad i přála. Titulky

 • poster

  Láska padá z nebe (TV seriál) (2019)

  Já to prostě nebudu komentovat, protože by to bylo zase samý Ty kráso! a tak. Řeknu jenom jedno: Božská s Trávníkem si po společném filmu tenhle seriál prostě vymodlili, protože o tom celou dobu mluvili, že si spolu chtějí zahrát ještě jinak než přes monitor. Modlili se velice svědomitě a oba tady mohli předvést svoje úžasné herectví ve všech možných situacích. Jejich charisma a vzájemná chemie opět vyvolala vlnu spekulací o jejich skutečném vztahu v civilu. Navíc to je seriál, na kterém vidíte, jak to herce bavilo. Počínaje kapitánovými soudruhy po bandu vesničanek, kteří si snad jednotlivé scény během natáčení ještě okořenili. Je mi úplně jedno, jak je to dlouhé, nenudila mě jediná vteřina. Je mi úplně jedno, kolik tam je nelogičností, protože i vážné scény mi někdy vykouzlily na tváři úsměv, ty romantické pak naprosto debilní výraz plný chtíče "já chci taky" a ty dojemné mi málem vyplavily čočky. Pro mě prostě naprostá srdcovka a vzhledem k překladu i "dítě" kterému odpustím jakékoliv chyby. Hmm, nakonec jsem se docela rozepsala. Titulky