Jeho temné esence (2019) (seriál)

Pre mna ide o velmi nostalgicku a srdcovu zalezitost. Knizky o Lyre a Willovi som v detstve miloval a precital snad 100-krat. Preto ma velmi potesilo ked bolo oznamene natacanie Temnych hmot a este viac, ked sa tvorcom podarilo verne zachytit Pullmanov svet, ktory je tak podobny tomu o ktorom som fantaziroval v detstve, plus sa serial moze pysit skvelymi hercami. Som nesmirne rad ze som sa na chvilu mohol vratit do detstva.

Irčan (2019)

Martin Scorsese je spat vo velkom style a v tom co mu ide najlepsie. Pre fanusikov starych gangsteriek ide o pat hviezdickovu jazdu so skvelymi vykonmi hercov a reziou. Dufam len, ze bude na Netflixe takychto filmovych skvostov pribudat.

Narcos (2015) (seriál)

1.seria: 90%, 2.seria: 95% Skvely serial, ktory v druhej serii postupne eskaluje a nenecha vas napokoji pokym neuvidite ako to s Pablom nakoniec dopadne. Som zvedavy ci si serial dokaze udrzat nastavenu latku aj v 3. serii.

Osm hrozných (2015)

Začiatok je zbytočne naťahovaní a dlhý, keby ho Tarantino o pol hodinu skrátil, nič také strašné by sa podľa mňa nestalo. Ale ako náhle sa zápletka trochu rozbehne, tak nám Quentin naservíruje parádne morbídnu a krvavú jazdu odohrávajúcu sa prakticky medzi štyrmi stenami, s výbornými hercami, dialógmi a zvratmi. Plus je film od začiatku veľmi vtipný. Za mňa lepšie 4.

Marťan (2015)

Čítal som knihu takže som vedel do čoho idem a Ridley konečne potvrdil, že aj na staré kolená vie točiť. Kniha bola síce lepšia ale tak to už je maličkosť..

Jurský svět (2015)

Pozerať sa nato dá, aj celých 120 min, len je to neskutočne blbé, bez nejakého výraznejšieho hereckého výkonu, efektná jednohubka, ktorú si vďaka skvelým efektom užijete, to bez pochyby, ale koniec koncov je to len drahšia reklama na mercedes.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Nadupaná akcia bez nejakého hlbšieho príbehu, či psychológie postáv, no v tomto prípade to vôbec nevadí, pretože Mad Max: Fury Road baví a šlape celé dve hodiny. Vizualizácia je nádherná a je to okorenené aj o zaujímavý soundtrack.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ďalšie Fast and Furios sci fi, ktoré absolutne nič nové neponúka, je zas plné nereálnych akčných scien (ktoré bavia), amerického hrdinstva a záujmu celosvetového dobra, prehnane emocionálnych momentov a nesmrtelného The Rocka, ktorý sa zahral na Batmana. Nič čo by ma nejak zvlášť ohúrilo.