Odpadlik

lovec lidí

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 4.5.2009  10:41
    Motel smrti (2007)

Od doby Psycha jsou zapadlé motely oblíbenou kulisou amerických hororů (z novějších titulů např. Identita). Přestože "Motel smrti" využívá všech možných klišé z dřívějších hororů (opuštěné místo, podivný správce, porucha auta na silnici, postupné odhalování děsivé skutečnosti), tady to vše funguje bezvadně. Autoři všechny ingredience dávkují v tom správném poměru, s pokorou a odkazem na staré Hitchcockovy horory (nakonec inspiraci v DVD bonusu sami přiznávají), takže se bojíte od začátku až do konce. Sympatické je, že nejde o bezduchý krvák, ale o pečlivě budovanou atmosféru strachu a zdánlivé beznadějnosti. Tedy krvák - pokud samozřejmě pomineme snuff sekvece v hotelové TV. Ty posouvají horor blíže k realitě a zároveň jsou dábělským nápadem. Ono totiž nejde ani tak o to, že by se hlavní hrdinové měli bát primitivních venkovských zabijáků, ale o to, že díky podstrčené kazetě "vědí, co je čeká, když je chytí". Na tom celém dle mého soudu stojí nejvíce napětí. Hlavní dvojice není jen další obětí postupně jdoucí na porážku, ale obyčejnými lidmi, kteří mají jen trochu štěstí, trochu více přemýšlejí a odmítají se s bezvýchodnou a děsivou situací smířit. K tomu přispívá především civilní výkon Luka Wilsona (Kate je sice pěkná, ale většinu filmů má přilepený výraz vyděšené ženy s replikou "ne, prosím, nechoď tam") a dvou mě neznámých tváří v rolích zabijáků (speciálně part recepčního by si zasloužil více prostoru nebo samostatný film). Navíc to jeho příjmění Mason už zavání černým humorem...

• 7.4.2009  16:45
    Letečtí stíhači v boji (TV seriál) (2006)

Při hodnocení se musím určitě řídit oblibou létání, letadel a všeho, co kolem toho souvisí. V tom případě jde o zajímavý dokument, s nezvykle dobrou počítačovou grafikou, kdy máte pocit, že sledujete skutečné Migy a Zera a ne jen hromadu létajících pixelů. Dočkáte se i takových "vychytávek" jako rozkývání kamery při těsném průletu letadla. Z druhé strany se i já musím připojit k některým hodnotitelům, kterým vadil jednostranný pohled seriálu, který místy připomínal Top Gun. Už po 2-3 dílech jste mohli spokojeně zívat, protože vám bylo jasné, že se ten maník z americké stíhačky stejně ze té šlamastiky, kdy kolem něj krouží deset Zer, dostane. Při tom jich polovinu postřílí a se zápáleným doutníkem, přistane na nejbližští letadlové lodi, byť bez kapky paliva a bez obou křídel. Docela by mě zajímalo, jak by podobný seriál natočili Japonci. Tohle vypadá, jako když to točil Michael Bay s Rolandem Emmerichem dohromady.

• 7.4.2009  16:28
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Sice jsem vodácký laik, nicméně ač přiznivec podobně laděných dílek (např. Hop nebo trop), tenhle seriál byl spíše zklamáním. Poměrně plytký děj ("jedeme na vodu - jsme z vody doma - kdy zase pojedeme na vodu") by se dal zhustit do zhruba 4 dílů. První díl byl velmi vlažný, pak se to trochu rozjelo, přibylo pár humorných scének ("Chlapci, kolik je hodin?"), aby to po cca 2-3 dílech zase uvadlo. Neubráním se tak dojmu, že celý seriál měl skončit prvním návratem z vody, popř. ještě výletem do Tater. Poté už to vypadalo, jakoby si scénáristé nevěděli rady s laťkou nastavenou na deset dílů. Přešlapování, někdy nepochopitelná jednání, všemu nasadil korunu podivný, na humoristický seriál dosti nezvyklý, tragický konec. Neumím si představit, že by u toho vydržel někdo jiný než velký fanda vodáckých čundrů, odrhovaček typu "Už vyplouvá loď Džambí..." či kotlíkové gulášovky z pytlíku. O hereckých výkonech se toho mnoho napsat nedá. Ani hezké tvářičky "háčků" ani vesměs sympatičtí představitelé v podstatě neměli šanci mnoho ukázat. Škoda, tolik jsem se těšil...

• 9.1.2009  13:21
    Ti druzí (2001)

Mám prostě rád tyhle strašidelné filmy ze starých domů, kde je to samý stín, kde jsou nepoužívané místnosti s nábytkem tajemně zakrytým bílými hadry, kde se ozývají divné zvuky, zatímco venku zuří bouře či vše obklopuje mlha. Podobných duchařských příběhů je sice mnoho, ale tady napětí ve starém dobrém hitchcockovském stylu funguje. Kromě toho je radost pozorovat Nicole Kidmanovou při "práci", její výrazy, její gesta, mimika, prostě vše. Závěr á la M.Night Shyalaman je také povedený...

• 30.12.2008  15:46
    Aljaška (1996)

Celkem naivní, běžný příběh "přemoudřelé děti musí zachránit tatínka", ale za krásnou krajinu, kam bych se hned vydal, dávám tři hvězdičky.

• 30.12.2008  15:37

Klasický wester, jednoduché téma, děj se odehrává v podstatě během jednoho dne, ale je to napínavé od začátku až do konce.

• 30.12.2008  15:21

Coby nepříteli přeslazených vánočních filmů á la uvřískaný Kevin jsem konečně uvítal něco jiného. Musel říci, že jsem se dobře bavil a záplavou vulgarismů se celkem (byť s počátečními obavami) prokousal. Sympatické na tomto filmu je fakt, že nejde ani zdaleka o čistou komedii, ale o svéráznou studii alkoholika. Billy Bob Thorton dokázal skvěle vystihnout kam až takový člověk může klesnout.

• 22.12.2008  10:18
    Mamma Mia! (2008)

Hodnocení tohoto filmu jistě závisí na tom, jak kdo má rád ABBU. Pro mě patřila k hudbě mého mládí a tak bylo jasné, že si ani tento titul, zfilmovaný muzikál, nemohu nechat ujít. Když člověk vypne mozek, soustředí se jen na taneční čísla, krásu řeckého ostrova, ztřestěnost Meryl Streep a melodie ABBY, tak je to příjemný zážitek. Díky titulkům také alespoň vím, o čem se v těch notoricky známých skladbách zpívá ;-). Překvapením je účast celé řady známých tváří a také jejich pěvecká a taneční čísla. I když Brossnanův zpěv - no nevím, nevím...

• 22.12.2008  09:36

Je těžké hodnotit něco, co se snaží co nejpřesněji a nejrealističtěji zobrazit to, co máme všichni v živé paměti, a o čem přesto zdaleka vše nevíme. Nelze hodnotit herecké výkony, protože spousta "herců" vlastně herci nejsou, jsou to skutečné postavy, které hrají to, co tehdy 11.9.2001 dělali. Ti zbylí, to jsou neokoukané tváře, což dojem autentičnosti ještě zvyšuje. Příběh v několika rovinách sleduje dění toho všedního dopoledne, vše v reálném čase. Přesto bez dechu sledujeme narůstající chaos v různých řídících centrech - nepochopení, zmatek, úžas, bezradnost, snahu vůbec na danou situaci nějak reagovat. Postupem času kamera stále více zůstává v letadle, kde hmatatelné napětí "před bouří" narůstá každou vteřinou. Všichni víme, k čemu dojde, co bude následovat a jak to dopadne, přesto právě to pozvolna budované napětí je jednou ze silných stránek filmu. Samotný akt únosu pak překvapí svou jednoduchou, promitivní brutalitou, stejně jak strhující boj hrstky zoufalých cestujících o převzetí kontroly nad letadlem. Klobouk dolů nad tím, jak se to tvůrcům podařilo natočit!

• 1.12.2008  17:03

Na tomto filmu je a) vidět, že se na jeho vzniku podílela sama skupina Village People (hlavní herecké party), b) že vznikl na vzestupu jejich slávy. Polodokumentární snímek z časovým i tvůrčím odstupem, kde by bylo vidět kam se jejich kariéra ubírala a kde skončila by byl lepší. Takhle je to jeden velký glam-videoklip, s přehrávanými hereckými výkony, kde všechno je happy a nejlepší, kde se na ulicích New Yorku jen tancuje, zkrátka pohádka "jak hloupí Honzové ke štěstí přišli". Nicméně doba o které pojednává, mám celkem rád, a na asi největší hit YMCA jsem se rád podíval.

• 13.11.2008  11:15
    Jackie Brown (1997)

Vpravo vidím spoustu hnězdiček od Tarantinových příznivců. Já k nim nepatřím, takže se budu držet víc při zemi. Je mi jasné, že tenhle film je spíše o hláškách a dlouhých pohledech a nájezdech kamery, než o akci. To bylo to, co mi vadilo zhruba dvě třetiny filmu - povídání o ničem, zmatečný děj, za chvíli jsem nechápal kdo má komu vlastně co předat a kolik. Nicméně Pam Grierová je pořád pěkná dáma, byť od známé "žiletkové" scény z Pevnosti Apačů v Bronxu už nějaké to filmové políčko uběhlo. Neseděl mi Batman-Keaton, další herci jako Jackson či De Niro pochopitelně nezklamali. Zejména druhý z jmenovaných dokázal i s úsporou grimas přesně vystihnout jednoduchého a tupého kriminálníka. Dvě hvezdičky tak pro mě představují výbornou složku filmu. Po shlédnutí jsem se začal okamžitě pídit po OST.

• 25.8.2008  09:56

Nevím, jestli to měla být komedie nebo drama, ale ve finále to není ani jedno. Na drama je tam pár černohumorných scén (scéna "nákupu" v supermarketu nemá chybu, stejně jako závěrečná scéna na zahradě), na komedii je tam zase plho rádoby dramatických scén hádek mezi hlavními představiteli, které mě však svou hysteričností a "ukecaností" lezly pěkně na nervy. Přikláním se spíše k tomu, že mělo jít o černou komedii tarantinovského stylu, ale dech bohužel došel scénáristům brzy po startu. V Las Vegas to ještě šlo, ale jakmile se u naší partičky objeví "výčitky", je zle a film jde (až na pár zajímavých scén) do háje...

• 15.8.2008  14:57

Zajímavý námět, prostředí, dobré herecké výkony, velmi slušná hudba. Bohužel mi to celé zkazil závěr, byť je možná reálnější než by se nám mohlo líbit.

• 15.8.2008  14:55
    Gympl (2007)

Jestli to takhle na gymplu chodí, potěž pánbu... jak se zpívá v jedné písni "to máme mládež". No, od doby, co jsem tam chodil se asi patrně hodně změnilo. Nicméně jsem od filmu mnoho nečekal a příjemně se bavil. Ať už "autentickými" hláškami puberťáků, či různě zkarikovanými typy profesorů, od zarostlého podivína Schmitzera, přes neurotičku Holubovou až po sympatický výkon Tomáš Matonohy ("už vím co udělám, rozloučím se se třídou").

• 15.8.2008  14:52

Tešil jsem se na to kvůli letadlům a leteckým bitvám a těch se mi zde dostalo celkem vrchovatě. Nicméně digitálně natočené scény mě přivedly k úvaze, jestli méně není příliš. Dříve si člověk v kině říkal "jak to jen ti tvůrci udělali", dnes každý zazívá a řekne si "hm, počítač". Na reálnosti soubojů v "Rytířích" však příliš nepřidají krkolomné pohledy kamery, ani několikrát opakované odletující kusy křídel přímo na kameru... Nemohu si pomoci, ale právě tohle můj dojem z bitev celkem kazilo (ale zase ne natolik, abych druhý den nezapátral na netu po nějaké bitevní strřílečce s dvouplošníky). Milostný motiv se celkem dal přežít, typicky patriotské hlášky - no, točili to přece Američané, a co také čekat od producenta mustru všech patriotských filmů a "heroických" filmů (ano, mám na mysli Den nezávislosti). A ještě jedna věc mi vadila - úvod. Příliš rychlý, příliš klišé a křečovitých dialogů. U loučení na nádraží jsem si nebyl jist jestli nejde o parodii na staré romantické filmy z dílny Zucker-Abrahams-Zucker. Sama instruktáž létání byla nějak poněkud rychlá, stopáž zase zbytečně dlouhá, na tom se asi shodneme všichni. Nicméně celkový dojem dobrý.

• 10.6.2008  22:55

Tak tohle je hodně dobré "scénáristické cvičení". Trochu mi to připomínalo "Identitu", ale tady se složitostmi nebýváte. Všechno je jasné, a přesto je spletenec osudů několika lidí během jedné noci vystavěn geniálně. Navíc je to celé protkáno černým humorem a to mi sedlo.

• 27.3.2008  09:19
    Hitler: Vzestup zla (TV film) (2003)

Skvělý výkon Roberta Carlyle, mrazivá atmosféra. film, kde se člověk i přes relativně dlouho stopáž nenudí. Syrové vystižení doby, pražské aj. exteriéry a nezbytný Marek Vašut ve vedlejší roli.

• 25.2.2008  12:39
    Pustina (2006)

Bezduchá, často předvídatelná vyvražďovačka, plná syrových brutálních scén, s nesympatickými postavami, kde není komu fandit (např. dva vyholení, primitivní vypatlanci). Poněkud pochybné morální v závěru vyznění tomu nepřidá. Jedna hvězdička je za krajinu.

• 28.1.2008  10:18
    Seabiscuit (2003)

Tyhle typy filmů "můžu". A hodně. Čas strávený sledováním pro mě byla exkurze do krásné přírody, pohled na jeden z nejkrásnějších sportů a v neposlední řadě i výlet do doby, kdy chlapská čest a fair-play něco znamenaly. Některé scény mě dojaly, jiné strhly k fandění, jako kdybych na té dostihové tribuně seděl také. Ti, co měli na starost choreografii závodů, odvedli spolu s kameramanem výbornou práci!

• 23.1.2008  11:18
    Drsnej Shaft (2000)

Tenhle film inspiraci filmy a seriály 70. let nezapře. Teď jsme ale v New Yorku na přelomu Milénia a všechno je v jiném, modernějším, svižnějším kabátě. Přesto jsem si nemohl nevšimnout občasných hluhých míst a na konci filmu jsem přemýšlel, proč vlastně chci dát tomuhle filmu čtyři hvězdičky, když de facto dějová linie nic nového nepřináší (snaha uchránit svědkyni před začátkem soudního procesu). Snad pro příjemný výkon Samuela L. Jacksona, snad pro ten nadhled a vtip a v neposlední řadě kvalitní soundtrack. Škoda jen, že Christian Bale (vzpomínám na jeho excelentní výkon v Americkém psychu), coby "hlavní záporák" nedostal více příležitostí. Zpočátku to vypadalo, že bude Jacksonovi důstojným soupeřem, že to nebude jen ten hodný hošík z Harvardu, co se bojí soudního procesu, ale když musel nakonec s schlíplými uši prodávat na ulici drogy (copak nenaznačili tvůrci v úvodu, že je zazobaný až dost?), to už bylo opravdu ulétlé.

• 10.12.2007  18:40
    Black Books (TV seriál) (2000)

Tohle je pro mě překvapivá bomba. Sice jsem ještě neviděl všechny díly, ale např. ten s výukou klavíru neměl chybu. Škoda jen, že to není dabované ...

• 10.12.2007  18:31

V některých místech jsem se trochu bál, zdali to nesklouzne k nějaké příliš sladkobolné limonádě, později jsem se bál, zdali se nějak neobvykle pozitivní duch celého filmu nepokazí, ale kupodivu se nestalo ani jedno. Veselé chvilky vystřídaly chvilky dojemné a světe div se - mě to nevadilo! Příjemné dílko, určitě lék na depresivní nálady.

• 5.12.2007  13:02

Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Zhruba po třetině filmu jsem totiž začínal pochybovat: "Tohle že má být ten slavný a šokující horor? Vždyť je to spíš jako další díl Krimálky Las Vegas ...". Ale už finální scéna dávala tušit, že nás autoři jen tak lehce ze spárů nepustí a geniální pointa (i když nějaká ta logická chybička by se tam dala najít) to dovršila. A to ani nemluvím o spoustě dalšího potenciálu, který by se dal vytěžit jak z úvodní situace, tak ze závěrečné scény. Nezanedbatelná je i hudební stránka filmu a časté videoklipově natočené sekvence. A Michael Emerson alias vůdce "těch druhých" ze Ztracených? No o tom určitě ještě uslyšíme ...

• 18.9.2007  18:23
    Barton Fink (1991)

Zvláštní film, dlouho jsem nevěděl, co se z toho vyklube. Dobrá pointa, ale trochu moc zdlouhavé a místy na mě až moc intelektuálské ...

• 12.7.2007  08:49
    Kód Navajo (2002)

V dnešní době je už zvykem točit válečné filmy co nejsugestivnější, s dobrou kamerou a střihem, pyrotechnickými efekty a počítačovými triky. Bylo tomu tak mj. u Zachraňte vojína Ryana či Tenká červená linie a nejinak je tomu i u tohoto snímku. John Woo opět posunul snímání válečných scén o něco dál - dokonalá kamera, nájezdy, stříhy, perfektní dynamika, a při tom chladná, přímočará surovoast válečného zabíjení. Obrovská spousta explozí, válka v celé své nahotě. Někde je to možná malinko "na efekt" (je vidět, jak si Woo libuje v celkovém pohledu na válečnou vřavu, viz invaze a první boje na japonském ostrově), některé scény nesou příliš jasné známky kouzlení v "kompjůtru" (salvy z válečné lodě, nálety letadel), ale - namohu si pomoci - na to kosení "Japončíků" se sakra dobře kouká. To ovšem neznamená, že by se režisérovi nepodařilo zachytit zbytečnost, marnost a hrůzu válečné vřavy. Snad nejlépe to dokazuje často bezmocný a odevzdaný pohled ve tváři výborného Nicholase Cage. Nemohu si pomoci, ale použiji pro něj otřepané označení "Pan Herec", Kód Navajo (i když český překlad je trochu zavádějící, protože o ten kód zase až tolik nejde) mě v tom zase o něco více utvrdil.

• 4.7.2007  08:42

Další film z řady příběhů s mnohavrstevným a několikanásobným rozuzlením. Nemám proti tomu, když se takový film povede, je to lahůdka. Musí to mít ovšem hlavu a patu a musí to být dostatečně srozumitelné.V případě Zeleného pekla, bych však řekl, že se scénáristé nakonec utopili v "pekle" vlastního příběhu. Už zhruba po čtvrt hodině jsem začal ztrácet nit. Vyšetřování incidentu při výcviku v panamské džungli, kdy pomalu nevíte kdo je která postava a kdy navíc každá postava vyšetřovatelům záhadně "mlží" o tom co se vlastně stalo, příběhu moc nepřidá. Celé vyšetřování se odehrává během pár hodin jedné deštivé noci, včetně flashbacků. Pokud jde o závěr - ten je sice hodně překvapivý, ale vůbec jsem ho nepochopil. Tedy nepochopil kvůli celému to všechno vlastně bylo. Ač Travoltu nijak zvlášť nemusím, tady se mi celkem líbil a jeho sarkasmus byl snad jediným osvěžením příběhu. A je to asi škoda, hvězdná jména jako režisér McTiernan či další herci jako Connie Nielsen či Samuel L. Jackson (v překvapivě malé roli despotického velitele výcviku) přece jen slibovala více.

• 4.7.2007  08:20
    Terminál (2004)

(MOŽNÉ PROZRAZENÍ DĚJE) Nebýt té závěrečné přeslazenosti, kdy Hankse svorně vyprovází celé letiště, dal bych i 4 hvězdičky. O něco kratší minutáž by také nebyla na škodu, např. scéna v nočním klubu (s autogramem) tam už vůbec být nemusela, stačilo naznačit. Nicméně co se týče vstahu hlavního hrdiny a té letušky, celkem kvituji, že to dopadlo jak to dopadlo, protože jinak by to byla ještě větší limonáda.

• 13.6.2007  09:20
    Srub u jezera 2 (TV film) (2001)

Tak odpad bych vyloženě nedal, ale žádná bomba to není. A přitom začátek vypadal velice slibně. Spíše než thriller bych to klasifikoval jako hororovou komedii či (jak napsal "monolog") parodii typu Vřískot. Právě z tohohle filmu si "Srub 2" vypůjčil zápletku, kdy se podle skutečných vražd natáčí "halivúdský trhák". Bohužel mi připadá, že vše zůstalo tak nějak na půl cesty. Občas se sice pobavíte, ale časem není celkem čemu se smát. Hlavní představitel sice zpočátku jako cynický a sarkastický vrah vypadá slibně (navíc mu více méně chtě-nechtě fandíte, což nevím jestli je zrovna dobře, ale jiné sympatické postavy tam nejsou), ale i jeho výkony se postupně ředí na stále stejné pohledy a gesta. O strachu mluvit nelze ani náhodou, ostatně všechno už tu bylo tisíckrát předtím (utopené dívky v jezeře, sklepní vězení atd.). Kromě představitele Stanleyho herecké výkony za moc nestojí. Jedinou známější tváří je Brian Krause (Modrá Laguna 2, Sleepwalkers) v roli cholerického režiséra, ale kromě toho, že místy dost přehrává, mizí jeho postava zhruba v půlce filmu. Další hlavní hrdinka je zoufale nudná a její osud je vám lhostejný, další mladík - bratr jedné ze skutečných obětí - je v celém filmu spíš na obtíž.

• 12.6.2007  10:17

Jsem si jistý, že to tu bude samé srovnávání s knižní předlohou. Rovnou uvedu, že knihy Kinga nečtu, tak se vyjádřím jen k samotnému filmu. S odstupem více jak dvaceti let bych řekl, že ta osmdesátá léta jsou na filmu hodně znát. Úsporná, hudba nenápadaná hudba, velký důraz na atmosféru strachu, horka a opuštěnosti. Dějová linie je vcelku triviální, proto mě zaráží poměrně dlouhá stopáž. Zejména celá první polovina filmu je "o ničem". Abyste rozuměli - děj se dá shrnout do jediné věty - "ženská se synem uvíznou v porouchaném autě, kde je terorizuje vzteklý pes". To je zhruba druhá půlka filmu, možná dokonce i pouhá třetina. A i zde by se našlo ještě mnoho rezerv (např. proč nevyzkoušet zaparkovaná ostatní auta, pokus dostat se do domu apod.). Určitě bychom se obešli bez faktu, že hlavní hrdinka nasazuje parohy manželovi, že malý Tad se bojí jakýchsi příšer v komoře či že jde reklamní kampaň Tadova otce ke dnu. A zatímco posledně zmíněná zápletka snad má objasnit, proč není v kritickém okamžiku Tadův táta se svou rodinou (musí řešit krizi na poradě kdesi v jiném městě), zápletka s milencem je naprosto zbytečná. Co tedy zůstává? Tak dvě hvězdičky za dobrou práci při výcviku "zlého" bernardýna (rozhodně zapomeňte na nějakého Bohouše). Tu ostatně neměl na svědomí nikdo jiný než K.L.Miller, který trénoval mj. vlčáka pro film K9 či společně se svou dcerou i představitele známého Rexe. Poslední hvězdička patří atmosféře filmu. O hereckých výkonech se toho mnoho napsat nedá, hrají tu vesměs neznámí herci, snad kromě D-H. Kellyho, kterého známe ze seriálu Hardcastle & McCormick (a i zde jezdí v červeném sportovním voze). A na závěr malý dovětek - asi budu vypadat jako Herodes, ale to věčné řvaní a kňourání toho kluka mi už lezlo pěkně na nervy.

• 4.6.2007  09:56

Celé to mělo asi připomínat kdysi slavné "Jak dostat tatínka do polepšovny" nebo "Jak vytrhnout velrybě stoličku" (stejná režisérka, v podstatě stejná povolání dvou hlavních postav - baletka a člen horské služby). Jenomže dnes už to nějak nefunguje. Špatné to vyloženě není, tvůrci si hodně dali záležet na výběru exteriérů i interiérů, občas se najde nějaký ten vtipný moment, občas se omílají některá komediální klišé (předvídatelná scéna s odbrzděným vozem a traktorem, schovávání milenky), někdy bychom se asi měli smát za kažnou cenu (Postráneckého trapné exhibice se šnorchlem ve vaně). Co mě ovšem vadilo nejvíc, je dějová roztříštěnost. Celý snímek se odehrává pararelně na třech hlavních místech, přičemž některé postavy se neustále bez většího smyslu přesouvají z jednoho místa děje na druhé, čímž vzniká poněkud chaos. Jendotlivým scénám tedy chybí jakési pojidlo, navíc v závěrečné čtvrtině jakoby scénáristé nevěděli, jestli se nemají nakone přece jen přiklonit k jakémusi rodinnému dramatu (byť jsou scény s malým Koudelkou poměrně dojemné a zabíraly na mě víc než obdobné scény v Koljovi), k tomu všemu je stopáž zbytečně natahovaná. Co se týče herců, dočkáme se některých zajímavých tváří - např. Josefa Náhlovského v roli bláznivého traktoristy nebo dvojice Vojtek-Nekonečný coby dvojice excentrických hudebníků. Musím přiznat, že ač "nemusím" běžně ani jednoho z nich, jejich výstupy (a videoklipově laděné scény) patřily k osvěžení filmu. Jako vždy nechybí v českém filmu směšné propagace některých značek sponzorů (detailní záběry na předky vozů či několikánásobné "nahlédnutí" do batůžku malého Kudelky, aby bylo vidět, které žvýkací bonbóny mu maminka zabalila).

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16