Odpadlik

Odpadlik

lovec lidí

• 13.4.2006  13:24

Pěkně natočené, zejména bitevní scény, pěkná příroda, ale pokud dojde na dialogy a "filosofování" hlavních postav, tak je to trochu nuda. Zejména konec mi přišel zbytečně natahovaný ...

• 10.4.2006  17:10

Není to sice dějově nijak převratné, ale o to vůbec nejde. Dostala mě ta skvělá atmosféra, ten věčný déšť nebo sněžení, ta pospolitost hlavní trojice (např. v profesorově bytě ono ráno). Hned bych tam byl s nimi. Jak je vidět, Michael Douglas dokáže být okouzlující i v kulichu a roztrhaném županu. Úvodní píseň je prostě skvělá, tu jsem si musel pustit několikrát a právem podle mého dostala Oskara. Ostatní skladby použité ve filmu jsou rovněž výborné ... kde prodávají soundtrack? :-)

• 10.4.2006  17:05

Původně jsem chtěl dát nižší hodnocení, ale přece jen jsem se místy zasmál, hlavně při scéně "stínového divadla ve stanu", za což je za jedna hvězdička, druhá je za krásnou Heather Grahamovou.

• 3.4.2006  12:24

Jednička se mi celkem líbila, ale tady jsem už to neustálé žvanění Ch.Claviera a buranství čišící z každé scény s ním už prostě nemohl zkousnout. Navíc příšerný dabing, Jean Reno mi v prvním díle jako větší tvrďák seděl mnohem víc, prostě mělo zůstat u jedničky.

• 3.4.2006  12:19
    Dogma (1999)

Neříkám že to bylo špatné, ale na můj vkus se tam až moc řečnilo, navíc jsem místy vůbec nechápal o co jde. Komplikovanost jednotlivých vazeb a poměrně velké množství postav na přehlednosti zrovna nepřipadalo. Místy mi vadila i zbytečná brutalita.

• 28.3.2006  09:03
    Smyčka (2004)

Viděl jsem tuto komedii náhodou na HBO a docela nečekaně jsem se pobavil. Není to o tom, že se potrháte smíchy, ale občas se zasmějete docela nahlas. Ke konci to naštěstí nesklouzlo k nějakému velkému patosu, i když dle mého mohli autoři dějovou linii ze středu filmu udržet až do konce. Celkem příjemným kořením pro mě byl John Stamos v roli sukničkářského fotografa, od Plného domu se přece jen trochu změnil ...

• 28.3.2006  08:50
    Fotr je lotr (2000)

Očekával jsem to horší, víc nechutností, naštěstí se nekonaly. Z větší části to bylo vtipné, místy jsem se docela zasmál, ale nemohl jsem si nevšimnout hluhých míst, zejména v začátku, kdy jakoby tvůrci najednou nevěděli jak rozjetou scénu či dialog zakončit. De Niro celkem ušel, Stillera mi občas bylo opravdu líto. Teri Polová byla ovšem naprosto bez výrazu.

• 14.2.2006  12:22
    Revizoři (2003)

Zpočátku celkem zajímavá sonda mezi různé existence v metru v Budapešti (kde ještě jezdí staré ruské vagóny). Chvílemi převládá humor, chvílemi dobře vystižený pocit beznaděje, syrovost tu dýchá na každém kroku. Bohužel s koncem filmu už je to jen o té beznaději, tvůrci ztrácí dech a začíná to nudit.

• 14.2.2006  10:02

Když jsem o tomto filmu poprvé slyšel, říkal jsem si, jestlipak tvůrcům ten zajímavý námět na hodinu a půl vydrží. A on nejenže vydržel, ale klidně bych se vydržel dívat déle, skoro jsem litoval, že už je konec. Přitom se celý děj odehrává na jedné ulici, kolem jedné telefonní budky, v reálném čase (celý film se prý natáčel pouhých 12 dní). Jde o perfektní partii, ďábelskou šachovou hru, kdy tah střídá protitah. Mě navíc pomohlo, že jsem o filmu předem mnoho nevěděl, znal jsem pouze jméno hlavního představitele Colina Farrella, o to víc pro mě byl "volající" neznámý a zajímavý (ač anglicky trochu umím, nemám rád titulky, ale "volajícímu" jsem tentokrát díky jeho pomalé, srozumitelné mluvě, perfektně rozumněl, takže to byla trochu i lekce angličtiny :-). Jediné pochybnosti jsem měl ohledně "morálního" aspektu - nesedělo mi prostě vynucené přiznání nevěry a vlastních chyb jen za cenu vydírání a vraždy a upřímně řečeno - ať byl hlavní "hrdina" jakýkoliv, fandil jsem mu aby nakonec toho záporáka chytli a zneškodnili.

• 7.2.2006  09:28

Snímek, který byl pro mne sympatický tím, že se neodvíjel mnohdy tak, jak děj naznačoval. Není to klasický "taneční" film, ale jen příjemná směs komedie a romantiky. Bohužel ani tady se tvůrci nevyhnuli některým přeslazerným scénám, ale co. Noční Chicago je moc pěkně nasnímané, taneční škola má tu spravnou atmosféru. Na Gereho se kouká stále stejně příjemně. Zklamala mě Jennifer Loper, je celou dobu taková "nijaká". Naopak příjemným překvapením pro mě byly výkony ostatních (pro mě neznámých) herců - Gereho plešatý kolega nebo jeho "taneční partnerka" Bobbi.

• 7.2.2006  09:19

No ... tak za co jsou ty dvě hvězdičky. Ta první za Českou republiku, v níž se děj z části odehrává. Přeci jenom si stále ještě nenechám ujít přestřelku na zámeckých schodech nebo Hopkinse v Praze. Ta druhá by asi byla za pár fórků ("Je tady stejně hnusně jako v New Yorku") a perfektně natočenou honičku v lánu obilí. Zbytek je už je nuda a klišé. Tisíckrát omílané téma "najít a zneškodnit" bombu, deaktivace doslova v poslední vteřině, mraky špiónů, v nichž se za chvíli skoro nikdo nevyzná (á la Mission Impossible, to je klasický případ - dvojitý agent, trojitý agent ...). Když se děj přesune zpět do Ameriky, je to doslova k nekoukání. Bez jediné špetky nápadu, včetně trapných a zprofanovaných výroků, kdy jakýsi Jugoslávec Dragan pronáší "moudra" typu "vy se na válku díváte jen v televizi nebo jako na počítačovou hru". To už tu bylo x-krát. Říkal jsem si, že by Anthony Hopkins v žádné blbosti nehrál, ale omyl. Byla to tak nevýrazná postava, že by ji mohl doslova zahrát kdokoliv a ke konci už mi ho bylo i líto. Jakoby si i on sám říkal, kdy už bude konec, do čeho jsem se to dal.

• 7.2.2006  09:09

Remake původního filmu z třicátých let to nezapře, ale už sem dost proniká současný humor. A tak kromě klasické limonády "jak trouba velkou firmu dokázal vést a ke štěstí přišel", zde najdeme i pár typických "Sandlerovských" gagů, ale i dobrých fórků. Sám Sandler hraje celkem civilně, Winona je pro mě naprostým zklamáním, tuctová panenka bez šťávy, Peter Gallagher si svou roli asi vychutnával. Perličkou jsou "štěky" Steva Buscemiho a Roba Schneidera, ovšem výborný je John Torturro coby úlisný komorník Emilio. Po "Tajemném oknu" mě tento herec začíná zajímat.

• 30.1.2006  13:06

Docela se tomu vysokému hodnocení tady divím ... Pro mě tedy velké zklamání. Děj je místy dost rozvleklý, dlouhé pohledy a unylá hudba je někdy na usnutí. Akce je tu pomálu a nezachrání to ani herecké výkony takových hvězd jako Depardieu nebo Auteuil.

• 9.1.2006  15:19
    Hříbě (TV film) (2005)

Pro někoho možná drsná romantika, kdy chlapi byli ještě chlapi, pro někoho syrová výpověď o určité části americké historie, kdy chlapi/vojáci nebyli jen neprůstřelní hrdinové, ale lidé z masa a kostí, některří strašpytlové, jiní maskující svou nervozitu a strach drsným chlapáctvím. Film je i mladém vojákovi, který se, nekdy v nejistotě, někdy přímo uprostřed bitvy snaží za každou cenu uchránit hříbě, které se postupně stává jakýmsi maskotem celé jednotky. Ve filmu je ovšem řada emotivně velice silných scén (produkce Hallmarku), zejména ta finální s hříbětem v divoké řece je ... no hodně mě dostala.

• 9.1.2006  14:16

Není to špatné. Někde jsem dokonce četl "kultovní" (to fakt nevím proč)? Na "kultovní" slabé, ale člověk se během sledování děje nenudí, občas se zasměje i více. Kevin Kline je správně ztřeštěný, John Cleese (dle mého názoru) je zde v poněkud nezvyklé, "umírněné" roli. Jamie Curtisová dokazuje, že je nejen lákavým soustem pro různé pošuky typu Michaela Myerse (série pátek Halloween), ale i krásná ženská.

• 9.1.2006  13:43

Milá a příjemná komedie, kdy se většinu času vlídně usmíváte a občas i docela zasmějete. Tři hlavní představitelé - co k nim napsat: Will Smith, opět mě nezklamal. Není tady sice tak divoký (ostatně ani díky svénaři být němůže) jako v Miezerech nebo Dnu nezávisloti (od té doby už také nějaká doba uplnula a tak proč se trochu "neusadit"), ale je stále svěží. Eva Mendesová - o té jsem nevěděl vůbec nic, ale pokaždé, když byla na plátně, jako by se rozsvítilo, je to velice krásná herečka! Jako posledního jsem si nechal představitele Alberta, tato postava mi byla od začátku velice sympatická, stejně jako její "přerod" a jako její (opět pro mě neznámý) představitel. Na sobotní večer na DVD výborné.

• 9.1.2006  13:27

Vlastně ani nevím, jestli mám tento film hodnotit. Jestli jsem na to vůbec objektivní, protože buď je to 1) úděsná slátanina všeho možného, se stupidními rádoby vtípky, kdy jsem se už po 10 minutách začal dívat po ovládači a tlačítku STOP nebo 2) jsem to vůbec nepochopil a je v tom nějaký skrytý význam, který když pochopím, tak se budu řehtat na celé kolo. Nebo je to možná pochopitelné fanouškům nějakého podivného odvětví scifi nebo jen divákům ve Velké Británii. Pokud mi však někdo bude pochopen vysvětlit, co je na tom vtipného, rád si sním o tom podiskutuji přes e-mail.

• 23.12.2005  13:48

Film je dle mého názoru důkazem toho, že i u nás jde natočit slušný kriminální thriller s akčními prvky. Za všechny bych jmenoval úvodní/závěrečnou scénu se zásahovou jednotkou výbuch nálože nebo převrácení auta na silnici. Rovněž jsou Sametoví vrazi důkazem faktu, že ne všechno je tak černobílé, jak se může na první pohled povrchnímu čtenáři novin zdát. Příkladem jsou oběti - až na manžela té barmanky nebyli rozhodně žádná neviňátka (i když to zločin pochopitelně neomlouvá). Režisér Svoboda rozhodně vsadil správnou kartu při výběru herců. Známé tváře Michal Dluhý a Jan Dolanský jsou opravdu perfektní, vše jim věříte, s rolí naprosto splynuli, ženské postavy - rovněž není co dodat, ale své si zastanou i ti "méně známí" ve vedlejších rolích, např. ti různí podnikatelé, šedé eminence, zoufalci a další. Je to jediný Svobodův film, který znám, ale začínají mě zajímat i ty další ...

• 12.12.2005  12:02
    Cabin Fever (2002)

Z tohohle hororu nízký rozpočet přímo dýchá. Jestli je to dobře? Těžko říci. Není tu nic, co byste už někde jinde neviděli. Osamnělý srub, postupná likvidace partičky teenagerů, nepřátelské prostředí, venkovští burani, studená příroda. Celé to trochu připomíná známou Carpenterovu VĚC. K tomu pár nechutností, potoky krve, mraky sprostých slov (nejsem hnidopich, ale tady mi to po čase začalo vadit). Konec s nádechem černého humoru. Žádná sympatická postava. Vlastně ani nevím proč dávám jednu hvězdičku ... že by za tu kozatou herečku, díky níž se bylo alespoň občas na co dívat? :-)

• 12.12.2005  11:48

No, narozdíl od různých "šerloků", kteří se tady vyjadřovali o tom, jak zápletku prokoukli hned v začátku, mohu říci že mě konečné rozřešení vůbec nenapadlo, takže jsem si to možná o to víc užil (i když musím uznat že to řešení notně skřípadlo, ale u tohohle typu je to asi normální). Nemohu však souhlasit, že by Dakota Fanning strčila své dospělé herecké kolegy do kapsy - její talent je rozhodně nepopiratelný, ale ty její dlouhé, prázdné a nudné pohledy mě po čase začaly jít na nervy. Ono by vůbec filmu neškodilo větší tempo, dokonce jsem se rozhodoval, jestli nedat spíše tři hvězdičky.

• 9.12.2005  14:45

Ani jsem nečekal, že to bude tak dobré. Bavil jsem se od začátku do konce. Jedna skvělá hláška stíhá druhou (myslím že jich určitě pár zlidoví). Film stojí mj. na skvělých výkonech Simony Stašové, Marka Vašuta (ten je opravdu "sladký") a (pro mě překvapibě) Laďky Něrgešové.

• 25.11.2005  10:07

No - knížku jsem nečetl, takže k filmu asi přistupuji trochu jinak než většina těch co ji četli a napsali ty "strhující" kritiky. Líbila se mi ... nebo spíše podle mého byla dobře zachycená atmosféra ospalého severočeského města v létě '66, stejně tak jako ona "bezmoc", šeď, nuda, marná snaha hlavních postav. Hudba byla velmi příjemná, protože tuhle hudbu mj. můžu. Bylo tu dost dobrých hereckých výkonů. Někdo odsuzuje postavu Ondřeje Vetchého jako možná nevěrohodnou, ale takoví lidé existují, pár jich znám, věřte mi. Která postava mi naopak přišla trochu přehnaná, byla ta doktorka Veroniky Žilkové. Připadalo mi, jakoby sem občas sklouzla z nějakého dalšího dílu Tele Tele. Co se týče kamery - nevidím to tak špatně, jak se tu mnohde píše. Jak už jsem napsal, atmosféru se podle mého vystihnout podařilo, to je přece také zasluha kamaramana, ne? Nemůže být pokaždé kamera ohromující v každém detailu, v každé scéně, nemůže být akční, dokumentární, co já vím ... Tady prostě kamaraman svou práci odvedl. Přesto však dávám tři hvezdičky kvůli několika hluchým místum a ke konci už podle mého zbytečného natahování děje.

• 25.11.2005  09:38
    Metro (2004)

Je to takové divné. Zezačátku atmosféra opuštěného metra a děsu z někoho či něčeho neznámého celkem ujde. Pak následuje pár drsnějších scén, občas jakoby se tvůrci snažili vyvolat určité pochopení (?) k ----- (nebudu prozrazovat). Mám pocit, že se z toho ale dalo vytěžit víc. Tady, stejně jako u různých sci-fi filmů typu Kontakt, Koule nebo Leviathan, je prostě atmosféra "než se ukáže, kdo zatím je" lepší. Bohužel se to dozvíme už tak ve třetině filmu a pak už jen následují klasické honičky v různých tunelech a chodbách, i když o pár překvapení či působivých scén nouze není. Ale že by tvůrci vše úplně vysvětlili, to se říci nedá ...

• 14.11.2005  13:26
    Cesta ke zlu (2005)

První půle zdlouhavá - než se něco začne dít, dost dklouho to trvá. Když se pak "něco děje", zase člověk po chvíli ztrácí v nepřehledném ději nit. Zbydou jen různé nechutnosti jako uřezávání vlastního jazyka, střídající se s komickými triky, které se hodí tak leda někam do komiksu (přeměna ďábla apod.)

• 14.11.2005  13:21

No Mlčení jehňátek už to holt není. Hopkins už není zdaleka tak charismatický jako v "Mlčení", Fiennes se podle mého na svou roli nehodil, měli zvolit někoho neznámého jako v případě "Mlčení" toho Teda Levine - neznámá tvář je vždycky působivější. Ale přesto je to pořád napínavá podívaná s nezbytnými potoky krve a různými nechutnostmi.

• 14.11.2005  13:08
    Vikingové (1999)

Škoda že se tak slibně rozvíjející se příběh rozpadlo pouze do krás severské přírody a nepřehledných nočních "bitek", navíc s dost pochybným a nepravděpodobným koncem. Z celého ambiciózního projektu tak podle mého zůstala jen ta krásná příroda a pár sympatických hereckých výkonů, včetně neokoukaných tváří ...

• 3.11.2005  11:38

Docela milý film o tom, jak lidstvo málem nevidělo přistání na měsíci. Má užasnou atmosféru poklidné, ospalé australské "díry" konce šedesátých let, příjemné herecké výkony a dobrou hudební složku. Na nic velkého si toto dílo nehraje a to je mi sympatické.

• 3.11.2005  11:31

Nikdy v životě jsem neviděl žádný dánský film, a tak jsem k tomuto titulu na DVD přistupoval trochu se zvědavostí. Musím přiznat, že mě mile překvapil. Je to místy hodně černá komedie, ale mě to "prostě sedlo". Humor je takový nenásilný, ale funguje to nějak vše samo od sebe (scéna "únosu z vězení" se zavěšeným psem). Dojde i na slušnou akci (honička v ulicích, unesené letadlo) a dost "husté" hlášky ("spal jsem jen s tebou a se svou matkou - moc si to nepamatuju, bylo to naposledy ve dvanácti - ja myslela že tvoje matka umřela když ti bylo devět - taky že ano").

• 24.10.2005  11:54
    Celebrity (1998)

Jak vidím hodnocení jsou velmi rozporuplná, nejspíše záleží na tom, zdali Woodyho Allena "můžete" nebo "nemusíte!. Já bohužel patřím k té druhé skupině a tak jsem k tomuto filmu přistupoval s obavami, že to bude zase o sexu z pozice voyeura, kterému se ho asi mnoho nedostávalo, ale naštěstí se nic takového nekonalo. Co jsem si ale ze sledování filmu odnesl? No skoro nic. Pohled do světa Hollywoodských celebrit, kterých tady bylo už mnoho, takže mě celkem nic moc nepřekvapilo. Pár vtipných momentů, příjemný Kenneth Branagh, zjištění že Melanie je ještě celkem přitažlivá. Občas otrávení z té spousty dialogů, ale v podstatě se u toho dalo uklízet, vařit, prostě cokoliv, aniž by člověk přišel o něco podstatného. A hlavně nechápu - proč to proboha bylo černobílé?

• 24.10.2005  11:41

Nic proti 4% "spoluobčanům", ale dívat se na zápletku, která se kolem toho točí více jak hodinu a půl, mi přece jen přijde poněkud zdlouhavé. Navíc - začátek slibný, prostředek úplná nuda, konec o něco lepší. dalším kamenem úrazu pro mě byl dabing. Ta herečka, co dabovala Emily, byla prostě strašná, ale nevím jestli to byla chyba dabingového režiséra nebo opravdu kopírovali "předlohu" (verze Stereo a Video na DVD). Ty dvě hvezdičky je snad jen za pár vtipných momentů a za satiru na Oskary a parodii některých nesnesitelně patetických amerických válečných filmů ("To serve and protect" v ukázce předávání Oscarů, to jsem se fakt zasmál!).