El Indio

okres Plzeň

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 7.7.2017  02:07

Příšerný béčko. A ten diletant, co to točil evidentně neví ani prd o trekování v divočině. Jenom totální idiot by totiž chodil terénem s velkým, těžkým báglem na zádech bez zapnutýho bederáku.

• 14.4.2017  20:41

Remake Spidermana pro metrosexuály? Nebo co to kurva je?

• 2.4.2017  04:56
    Chappie (2015)

"Je to o robotu zabijákovi, kterej učí v autoškole a z ňákýho důvodu cestuje zpět časem. A ten robot se musí rozhodnout, jestli jeho nejlepší přítel bude žít, a nebo musí zemřít. Tím přítelem je mluvící kobliha." Tvůrci se asi inspirovali timhle Homerovo scénářem. Minimálně je to úplně stejně debilní. Jediný, co mě bavilo bylo sledovat v jakých uhozených hadrech se v příštím záběru ukáže někdo z tý partičky pankáčů.

• 16.3.2017  02:50
    The Prisoner (TV seriál) (1967)

Objektivně ten seriál asi na pět hvězd neni, protože pár epizod je přinejlepším průměrných a další, zvlášť ty ke konci, vyloženě dementní. Ovšem za úplně poslední, dokonalý díl hodnotit níž nemůžu. Přesně takhle si totiž představuju konec mysteriózního seriálu.

• 21.12.2016  15:49
    Obr Dobr (2016)

Viděno v peruánském autobusu ihned po propagační přednášce nejakýho místního šaška o dalším z nekonečné řady připravků, které človeku dokonale vyčistí útroby od všeho svinstva. Poté, co si několik "chytřejších" spolucestujících pár balení zázraku zakoupilo, mohlo se přejít k projekci. S obavami jsem očekával, co nás zase vybalí. Nejedu v Jižní Americe autobusem zdaleka poprvé, takže už mám určitou představu o místním filmovém vkusu a je třeba říct, že až asi na tři výjimky vždycky pustí to, co bych snad ani nikdy vidět nemusel. A tohle ta výjimka rozhodně nebyla. Svou zábavností a schopností udržet mou pozornost plynule navázal na předchozí proslov o čistění střev. Navíc zase obludně digitální, což pro mě znamená, že ve filmu na mě všechno působí strašně uměle. Nevim proč takovýhle filmy nedělají radši komplet kreslený, aspoň u mě by tak měly mnohem větší šanci uspět. Jinak mi dalo docela práci zjistit, na co jsem se to vlastně díval. Jednak byl film klasicky dabovaný do španělštiny (ostatně jako všechny filmy tady), dále neměl na začátku žádný titulky a někdy chvíli před koncem se mi konečně podařilo, i přes všechen okolní hluk, usnout. Nakonec jsem to teda nějak vygooglil (název to má fakt dost neodhadnutelnej) a místo očekávaný rutinní disneyovky pro děcka se z toho vyklubal dokonce sám Špicberk. Ale vlastně to na něj docela sedí, podobných ptákovin už pár natočil. Tahle má snad ještě navíc podporovat vegetariánství. A to už je hnus.

• 21.12.2016  15:45

Tak přeci jen ještě dneska někdo umí natočit dobrej biják. Nečekal jsem od toho vůbec nic a dostal jsem takovou parádní taškařici o dvou loserech, co si hrajou na detektivy a moc jim to nejde. Nejvíc mi to připomnělo filmy s Buddem Spencerem a Terence Hillem, kteří ale ztratili svoje obvyklý schopnosti a naopak získali schopnosti těch, kterým vždycky dávaj po hubě.

• 21.12.2016  15:45

Důvod proč jsem vybral tenhle film byl Alex Proyas jakožto režisér. Všechny tři jeho filmy, co jsem viděl dřív ( Já, robot, Temný město a Vrána) mě bavily fest a navíc mi každej z nich připadal dost originální. Ale krucinál, tohle byla kravina! Hnusně ditální, pro děcka a klišovitá jak nikdy. Naprostej opak toho co bych čekal. Snad u každý scény jsem měl pocit, že už jsem jí viděl v nějakým jiným filmu a v lepším provedení. To opravdu natočil Proyas? Spíš mi to připadá jako by ho pod to jenom podepsal někdo, kdo ho chce navěky znemožnit.

• 21.12.2016  15:40

Ty dvě hvězdy jsou jen a pouze za postavu plukovníka Landy a všechny scény, kde se objeví (teda snad až na tu úplně poslední). To je totiž to jediný, co můžu na tomhle filmu pochválit. Ostatní je katastrofa. Všechny další postavy jsou buď zcela nezajímavé a nevýrazné, nebo se chovají jak dementi. A nebo, pokud už to začíná vypadat, že by se přeci jen mohl objevit někdo další, kdo to z té bídy vytrhne, je v podstatě vzápětí oddělán. Schnilou třešnickou na dortu je pak Pittovo poručík. Nejen že, jak píše Monolog, s tou svou vystrčenou bradou skutečně vypadá jak přiblblá opice, ale hlavně tohle má jako bejt velitel speciálního komanda? Buran, co nezná jediný slovo z jazyků lidí, mezi kterýma denně operuje a jediný co ovládá mistrně je vyřezávat hákáče nějakým chudákům na čelo. To opravdu neni hrdina, kterýmu bych chtěl fandit. Korunu všemu pak nasazuje zakončení veškerých dějovych linek. Debilnější vyústění bych si snad ani nedoved představit. Demence chování postav dosahuje vrcholu a historie dostává těžce na prdel. Kdepak, Tarantino je už dávno za zenitem a navíc uplně mimo a zahleděn sám do sebe. De facto už u mě skončil poté, co jsem měl tu pochybnou čest vidět jeho část Grindhouse, tímhle kouskem to jenom potvrdil. Na film bych se normálně ani nedíval, ale musel jsem nějak zabít čas v letadle a palubní nabídka filmů byla prostě omezená. Tak jsem zkusil Quentina, dostal jsem hovadinu jak vyšitou a dobře mi tak.

• 12.1.2012  07:16

The Cider House Sucks!

• 6.7.2011  22:10
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

Takto jsem hodnotil jednotlivé epizody na IMDB: Incident on and Off a Mountain Road 4/10 ; Dreams in the Witch-House 9/10 ; Dance of the Dead 2/10 ; Jenifer 7/10 ; Chocolate 1/10 ; Homecoming 5/10 ; Deer Woman 8/10 ; Cigarette Burns 9/10 ; The Fair Haired Child 7/10 ; Sick Girl 3/10 ; Pick Me Up 4/10 ; Haeckel's Tale 7/10 ; Imprint 1/10 . V průměru to vychází 5,15/10 čili ***.

• 23.6.2011  14:59

Přepnul jsem na to z fotbalu, kterej nestál za nic, jak byl nudnej. Ale nakonec jsem tuhle krimošku vyhodnotil jako ještě nudnější. Taky co čekat od filmu, kde Reynolds hodinu a půl šmíruje nějakou šlapku. A taky se mi zdálo, že tehnle kus obsahoval snad všecky klišé policajtských filmů.

• 23.6.2011  14:49

Německý kriminálky z 60. let jsou všechny na jedno brdo. Teda aspoň těch pár, který jsem já viděl. Hraje si to vždycky na nějakej mix italskýho gialla a klasických kriminálek, ale výsledek je teda úplně jiná liga. A to o dost nižší. Já na koukam speciálně jenom kvůli účasti Klause Kinskiho, kterej ale stejně většinou mívá jenom nějakej štěk a víc jak pět minut na plátně neni. Takže sledování těhle podřadných fláků asi brzo necham, protože to za to fakt nestojí. Nicméně tenhle film sliboval i Christophera Lee, tak jsem si řikal, že by to zas tak blbý bejt nemuselo. To jsem ale ještě netušil, že Christopher Lee bude mít prakticky celej film přes ksicht kápi. Ach jo. No a ještě navrch všeho je v každý týhle německý kriminálce obsazenej Eddie Arent, kterýho už nemůžu ani cejtit. Je to takovej německej Luděk Sobota, co postava, to idiot a pořád stejnej hereckej projev.

• 23.6.2010  21:38

Konec výbornej.

• 23.2.2010  20:30
    Bod zlomu (1950)

Má to být údajně remake To Have and Have Not s Humphrey Bogartem. No nevim, přišlo mi to dost jiný. Ale když už bych měl oba filmy porovnat, tak ačkoli je Bogart jeden z mých nejoblíbenějších herců, tahle verze se mi líbila o dost víc. Sice tu nekroutí zadkem Lauren Bacall ani jiná podobná kost, dialogy nejsou tak vybroušený, ale zase je to mnohem napínavější, má to uvěřitelnější postavy a řekl bych, že John Garfield je pro tuhle roli lepší výběr než Bogart. A má to krásně opravdovej konec.

• 17.2.2010  21:04

Super film se správně nasraným týpkem v hlavní roli. Divný, že to tu ještě nikdo neviděl, tohle se musí líbit. Akorát škoda toho nevěrohodnýho konce. Ale i tam to chvíli vypadalo hodně nadějně. No, nedá se nic dělat, mohlo to bejt za pět.

• 27.1.2010  21:24

Chester!

• 7.10.2009  09:44
    Hale and Pace (TV seriál) (1988)

"Kocour, usedšivše na práh... Ó vy jste to strašné zvíře.. Nezná stud, ni z fópá strach... Vždyť si koule líže"

• 24.3.2009  18:29
    Dablér (2006)

Prej: "Dokonce jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych hovořil o svých vývrtkách." To mě dostalo.

• 16.2.2009  21:59
    The Chase (1946)

Na jednu stranu úžasní záporáci, všechny scény, které s nimi souvisí a překvapivý osud obou hlavních postav (jenomže...). Na druhou pak otresný panák bez špetky charismatu, Cummings, v hlavní roli, nezajímavá, stokrát viděná zápletka a vůbec celkově úplně dementní scénář. Vrcholem je trapný zvrat asi dvacet minut před koncem, který, do té doby velmi slibně rozjetý příběh, úplně zařízne a definitivně celý film potopí. Škoda, přeškoda, tohle totiž mělo fakt slušný potenciál.

• 5.1.2009  21:29
    Plunder Road (1957)

Nízkorozpočtový silniční thriller o pětici chlápků, co přepadnou vlak a uloupené zlato se pak snaží provézt navzdory různým policejním pastím až k hranicím. Co se mi tu obzvlášť líbilo je, že zlato tu váží skutečně jako zlato a chlapi musí používat různé jeřáby a podobné vychytávky, aby bedny, ve kterých je uloženo dokázali přesouvat. V souvislosti s tím jsem si vzpomněl na jednu akční hovadinu jménem Tři králové, kde si tlustej negr a jeho dva kámoší naplní takový ty cestovní tašky zlatýma cihlama až po okraj, no a pak si to prostě jenom hodí přes rameno a jdou. Prostě kvalitka.

• 29.11.2008  13:23
    Riskuj! (TV pořad) (1994)

Pro ty, co už zapomněli malé připomenutí ještě z časů, kdy Risk uváděl Ivan Vyskočil: http://www.youtube.com/watch?v=ncKWAY1ryo8

• 6.9.2008  11:39

Remake, který je, jak je u nich obvyklé, mnohem horší než originál. Původní film měl spád, tohle je zbytečně dlouhé a utahané. O napětí a atmosféře se tu dá mluvit akorát při scéně na koncertě, zbytek je nezáživný. Hitchcock chtěl překonat sám sebe, jenže naopak posral, co se dalo.

• 26.8.2008  21:04

Jediný důvod proč jsem na tohle koukal je účast Klause Kinskiho. Ten, ač tu hraje cvoka, mezi ostatní postavy zapadá skvěle, protože v tomhle filmu se chovají jako cvoci úplně všichni. Tvorbu Edgara Wallace neznám, tak nevim jak moc vážně jsou tyhle filmy myšleny, každopádně většinu času mi to připadalo spíš jako nějaká bizarní komedie, než seriózní detektivka.

• 15.8.2008  16:22
    Tokyo Joe (1949)

Zatim největší kravina, co jsem s Bogartem viděl. Je to jakási pochybná variace na Casablancu, prolezlá proamerickou propagandou a s otřesně klišovitým závěrem, kde ještě režisér navrch předvádí to nejlacinější citové vydírání. Takže když příběh stojí za hovno, zachránit to můžou už jedině herci. Jenže i Bogart zklamal, působí tu strhaně a unaveně, scény kde praktikuje judo jsou směšné už tak a v kontrastu s jeho ospalým výrazem jsou navíc ještě neuvěřitelně trapné. Ženská hrdinka nemá ani špetku charismatu a hezká taky neni a její filmový manžel byl tak nevýrazný týpek, že jsem si pět minut po zkončení filmu nedokázal vybavit jak vlastně vypadal. Tohle prostě už nikdy víc.

• 27.7.2008  22:35

V tomhle díle se přes postavu Lee Chana setkávají dvě detektivní série, které vznikaly součaně ve stejné době. Tahle o panu Motovi a ta o Charlie Chanovi, kde právě Lee Chan je je jeho syn, který mu ve vetšině dílů pomáha s řešením případů. Avšak případy pana Mota za Charlie Chanem dost výrazně zaostávají. A to je zřejmě také důvod toho, že série s Chanem má něco přes třicet dílů, kdežto o Motovi vzniklo filmů jen osm. Moto je sice výrazně akčnější, (když na to přijde, zmlátí tenhle chlapík na hromadu klidně i celou tlupu drsňáků) ovšem o to víc stráda co do napínavosti. Různá překvapení a dějové zvraty , o které se tvůrci snaží jsou snadno předvítalné a hlavního padoucha lze většinou určit už ve třetině filmu. Ale i tak jedná o pohodovou zábavu, která určitě nikoho neurazí. Velká škoda, že obě dvě zmiňované série jsou u nás zřejmě úplně neznámé.

• 16.7.2008  12:39
    Četař York (1941)

Jestli ve filmu něco fakt nesnášim, pak je to náboženská propaganda. A tadyten film je jí dost nechutně nasáklý. Ovšem na druhou stranu, když se tam zrovna nepřetřásá "our good lord in heaven", tak je tenhle příběh vidláka, co nikdy neminul cíl, docela podařená zábava. Takže dávam neutrální tři hvězdy.

• 23.6.2008  22:36

Banda bělochů dělá v Africe bordel, tak si je místní domorodci podaj. S jedním ale nebudou mít tak snadný pořízení, jak si mysleli. Solidní podívaná se spoustou mrtvol a bez zbytečných keců.

• 16.6.2008  21:47

MacKenna byl vůl, o tom žádná. Celej film se ho snaží zbalit nadržená indiánská krasavice a ten trouba jí od sebe furt odhání a místo toho se zahazuje s tuctovou špinavou blonckou, která si ani nesundá hadry, když se jde koupat. Nechápu. A ten ostatními vychvalovaný konec tu na mě působil jak pěst na oko, tohle patří tak do fantasy, a ne do westernu. Navíc mi připadal trikově velmi mizerně provedený i na tu dobu vzniku. A pak ty ústavičný zadní projekce při jízdě na koni, naprosto zbytečná věc a film to pouze shazuje. A taky mě zamrzelo jak strašně málo prostoru dostali herci jako Eli Wallach, Edward G. Robinson nebo Lee J. Cobb. Ovšem má to skvělou hudbu, kvalitní herce a řek bych, že film se nesnaží hrát si na něco víc než je, tj. pohodová zábava, což je taky plus. Takže slabší čtyři si to zřejmě zaslouží.

• 10.6.2008  20:32

Kdyby se někdo v době kdy stál ten chlápek na římse rozhodl, že v tom městě udělá banku, tak by měl náramně snadnou práci. Prostě by tam přišel vzal si prachy a pak by zas v pohodě odkráčel, ještě by se u toho moh naobjedvat a zapálit si cigáro a nikdo by si ničeho nevšim. Veškerý obyvatelstvo bylo totiž tou dobou naskládaný pod mrakodrapem a čumělo jestli sebevrah dodopravdy skočí. A o to aby neskočil se staralo asi stopadesát fízlů a celou tuhle show natáčeli přímým přenosem snad všechny televizní stanice v zemi. A nejlepší na tom bylo, že celej tenhle dav se tam nakumuloval asi během čtrvt hodiny. No nevim, nevim, říkal jsem si, tohle vám asi nezbaštim. Ale pak mi to došlo. Vždyť všichni ti zloději a podobná cháska, kteří by mohli něco vyvést, určitě stáli pod tim mrakodrapem taky a civěli na toho skokana. A stejně tak tam jistě stáli i všichni šéfové továren a další zaměstnavatelé, a proto nikoho další den nevyrazili z práce, kvůli tomu, že celej den někde stál na chodníku a zíral do nebe místo toho, aby makal. Takže jsem byl nakonec potěšen jak to měli režisér a scénárista geniálně promyšlený a uděluji tímto dílu čtyři hvězdy.

• 10.5.2008  17:46

Film o totálním hovně a nudnej jak hospodářský noviny. Ono to nebylo jenom Nora inu, Kurosawa měl těch slabých chvilek asi víc.

<< předchozí 1 2 3