Vodny

Vodny

Michal Bayerl

okres České Budějovice
tenista, recenzent, editor DV

homepage
Twitter: vodny

8 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 7.8.2019  23:35

  Překvapivě se mi na to dobře koukalo, často jsem se zasmál i nahlas nebo potichu usmíval a až na tu šílenost s vrtulníkem na konci v Samoe to byl fajn akčňák, který vůbec nemusel ve svém názvu použít Rychle a zběsile. Jasně, je to nesmyslná akce, přehnaná a notně popcornová záležitost, kterou si jistě podruhé nepustím, přesto jako jednohubka neurazí. Nejlepší pasáže byly pro mě neskutečně natahované dialogy mezi hlavními hromobijci, kteří se uráží jako puberťáci, přičemž čím delší dialog, tím lépe se to konzumovalo. Scéna v letadle, kdy se k nim chce přidat člen letecké policie mě pobavila nejvíc. Povedené jsou i honičky s motorkama, které mají docela nápad a pěkné triky, takže ten rychlý a zběsilý podtón tam přeci jen trochu je. Naopak bitky mě neoslovily, ty jsou pořád dokola sterilované jak okurky. Za mě nečekaných 70%.

  • 2.5.2019  00:08

  Prdelnátor. Tak by se to mělo jmenovat. Na začátku jsem byl hodně rozčarovaný, na co to vlastně koukám. Čím déle jsem se díval, tím více jsem tomu přicházel na chuť a nakonec musím říct, že to není vůbec špatný. Hlášky s kadencí ta ta ta ta ta a možná ještě rychlejší. Nejsou to takový ty vymazlený hlody nebo snad něco chytrého od Svěráka, ale když tomu přijdete na chuť, tak se přesně do daných situací hodí. Nic vážného, naopak. Efekty se příliš na řadu nedostanou, ale akce je taková přírodňácká a konec docela vyeskaloval. Kluk Einstein byl k sežrání, přesně takhle divnýho chytrolína bych chtěl mít. Překvápko v podobě Key známého z Central Comedy show Key & Peel potěšilo, ráznej, vtipnej magor, tak jak ho znám z těch scének. Tenhle film se určitě setkal se dvěma názory - je to sračka, protože to není vážný jako starej dobrej Predátor a nebo je to docela fajn. Když máte mini rozpočet, tak nic jinýho než prdelku natočit ani nemůžete. Když to kousnete a dostanete se na jejich vlnu, tak je to koukatelný. Jít na to do kina, tak asi budu trošku naštvanej, ale po roce a půl v TV je to příjemný osvěžení. Docela bych chtěl vidět podobný úlety i u jiných zaběhnutých sérií jako např. Vetřelec či Terminátor.

  • 26.1.2019  22:29

  Nic jsem od filmu nečekal a měl jeden večer náladu na něco jednoduchého s tématikou sci-fi. Hle, zapnul jsem Primu a dávali tohle. Říkám si, fajn, to neznám a hraje tam Neo...teda K. Reeves. Jo, vlastně to byl Neo téměř po celý film, oblek mu zase seknul, ale po bullettimu ani památky. Uměl zase jiný triky jako oživovat čerstvě zemřelé a tak. Zkrátka nenáročný film s jasným poselstvím naší sebedestruktivní civilizaci. Všichni víme, jak ten náš svět funguje a co jsme sami sobě a svému okolí za prevíty a stejně má člověk pocit, že s tím nic nezmůže a jednou se zkrátka zničíme. Kdo ví, možná jo a možná právě v době největší krize zjistíme, že máme na víc. Jo, je to obyčejný film s klišé myšlenkou, ale pořád to solidně funguje a myslím, že tohle téma se nikdy neomrzí a je dobré ho připomínat, ať víme, na čem jsme.

  • 26.1.2019  22:20
  Aquaman (2018)
  *****

  Když budu Aquamana hodnotit jako film se vším všudy, tak neobstojí ani v konkurenci Posledního zápasu Pepíka Hnátka. Když se ale na něj zpětně podívám v zrcadle zvaném "mistrovská triková fantasy pohádka pro všechny generace", tak s přehledem smlaskne Avatara se všema Transformerama dohromady. Je to velká podívaná a pokud jdete na film s čistokrevným zájmem v tricích, pak nemůžete být zklamáni a možná se vám dostaví slastný pocit katarze, který se podaří zažít asi tak jednou za 10 let.

  • 12.11.2018  13:24
  To (2017)
  ***

  Původní To z roku 1990 patří k těm hororům, které mi jako dítěti v hlavě utkvěly nejvýrazněji. Byla to ta doba, kdy frčel Poltergeist, Noční můra z Elm Street, Vetřelec a my se s bráchou na tyhle filmy pro dospělé "vesele" a s chutí dívali, ačkoliv nám bylo 8-12 let. V tomhle věku na vás takový film zanechá nesmazatelné stopy a z toho důvodu jsem byl velmi zvědav, jak na mě bude působit To po 25 letech. Popravdě, moc nepůsobilo. Domnívám se tak, že To je skutečně filmem spíše pro mladší publikum, klidně pod 15 let a mělo by fungovat jako takovej bubák s prvky souboje dobra proti zlu. Ty děcka zkrátka tolik netáhnou, protože se s nimi dospělák tolik neztotožní. Mládež v jejich věku To možná více pocuchá nervy, ale když To celé prokounete a zjistíte, že se v podstatě není čeho bát, tak je vám to víceméně jedno a film se tak stává spíše divadlem speciálních efektů než temnou hororovou podívanou. Nicméně princip toho, že strach plodí zlo a zlo plodí násilí je pořád aktuální a na tom se asi nikdy nic nezmění.

  • 12.11.2018  13:01

  Když se mě nekdo zeptá, jakou skupinu budou lidi poslouchat ještě za tisíc let a budou žasnout nad genialitou každého songu z jejich repertoáru, pak vždycky bez mrknutí oka říkám, že Lunetic...ne, dělám si srandu, samozřejmě Queen. Přestože to není dokumentárně přesné dílo, tak pár věcí jsem o Mercurym nevěděl, např. o jeho původu, takže jsem se dozvěděl i něco nového. Malek je úžasnej, i s tím předimenzovaným předkusem, člověk mu ho pomalu závidí, protože díky němu má tak velký hlasový rozsah. Co písnička, to mistrovské dílo a způsob jakým jej skládali a jak moc vychází z Mercuryho osobního pohledu na svět a jeho bláznivého života, je prostě fantastický. Vždycky říkám, že film, u kterého uroním slzu je skvělý. Tenhle mezi ně taky patří.

  • 18.10.2018  22:38
  Halloween (2018)
  ***

  Určitě se vám to někdy stalo taky. Sednete si na nejlepší místo v kině, krásně uprostřed, k plátnu to máte tak akorát a film pomalu začíná. Jenže vedle ob jednu sedačku sedí parta teenagerů a krafají. Říkám si, ok, snad přestanou až se to začne rozjíždět. Přestali. Jenže každou chvíli jeden z nich ukazuje na plátno rukou a říká, koukej, vidíš to. Nevím na co přesně ukazuje a co ho tak zaujalo, ale periferní vidění mám dobré, tak mě to začíná srát. Po dalších pár minutách chroupání a srkání pitiva přichází poslední hřebíček do rakve. Teenager v pravidelných intervalech promačkává prázdný kelímek zasunutý v držáku na pití, přičemž se ozývá typické cvaknutí, jak se stěny kelímku vrací do původní polohy. V duchu si říkám, že tohle snad nepotrvá věčně a pokud není úplně mentálně ztracenej, tak si to uvědomí a přestane to dělat. Nepřestává a já už si formuluji větičku, kterou mu řeknu. Nakonec to pojímám v Halloweenském stylu, nakloním se k němu, kouknu do očí a pronesu: "Tohle si vezmu." a odebírám mu kelímek z držáku a pokládám si jej na zem vedle své levé nohy. Klučina trochu vyděšeně pokývá hlavou a kinem se nese hrobové ticho. Srdce mi buší. Buší docela dlouho. Já to prostě jinak neumím a když se někdo nedokáže takříkajíc "napravit" sám, musím ho napravit já. Možná jsem to přehnal, ale třeba ho to naučí. Jo a teď k tomu filmu. Nějak mě to moc nebavilo. Začátek byl rozvláčný, nezáživný a Jamie Lee Curtis mi od začátku nesedla. Vím, že je to dobře natočený po té řemeslné stránce, hudba a zvukové efekty jsou famózní, ale jak už tady určitě několikrát zaznělo, tak mě prostě vadí, když to nemá příliš hlavu a patu. Postavy se chovají nelogicky (že by šok?). A tak nějak to zabíjení a utíkání nedává smysl. Jasně, je to Myers, proč by to taky mělo dávat smysl a proč mi to vlastně tolik vadí? Atmosféra je v druhé části filmu slušná, cítil jsem se neustále napnutý, ale nebylo to spíš kvůli tomu kelímku? Nevím, možná mi ten zážitek opravdu narušil ten mladík s kelímkem a úplně mi to nesedlo ačkoliv vím, že to bylo natočeno s maximální péčí a odkazem ke starším Myersovkám. A jak to dopadlo s tím kelímkem ptáte se? Kluka jsem nechal žít a po filmu jsem mu kelímek vrátil a upozornil ho, ať ho vyhodí do koše. Jsem prostě lidumil.

  • 10.10.2018  22:01
  Toman (2018)
  ***

  Těžký film a pokud si vysloveně nemlaskáte u politických nechuťáren, tak těžko říct, jestli jej doporučit. Upřímně řečeno mě minimálně první půlka filmu nudila k smrti. To je tak, když to těm lumpům všechno pěkně vychází a já mám smysl pro spravedlnost a baví mě, když se to celé otočí a dotyčný lump začne doplácet na svoji chamtivost. Tady je to ale těžké jasně definovat, tu spravedlnost, protože ona tam vlastně žádná ani není. Je to spíš smutné až tragické konstatování faktu, že byli, jsou a budou mezi námi lidé, kterým jde na prvním místě o moc, peníze, společenské postavení a nějaká pomoc druhým, myšleno ta opravdová, bez nároku na odměnu, je nezajímá. Morálně jsou zkrátka tihle lidé shnilí na kost. Byla to hnusná doba, byli to hnusní lidé a není v tomto ohledu na co být pyšný. Je otázkou, jak jsme se od té doby posunuli a jestli ta naše politická demokracie náhodou nefunguje na sice mírnějších, ale v podstatě podobných principech - čili ty mě, já tobě, ale nikdy ne zadarmo a jen tak od srdce. Dobrou náladu rozhodně po Tomanovi mít nebudete a možná by nebylo špatné, kdyby se na snímek povinně kromě mládeže šla podívat také naše celá politická garnitura.

  • 4.10.2018  22:46
  Venom (2018)
  ***

  Jít do kina na slepo, bez přečtení jediného písmenka o filmu se mi opět vyplatilo. Scénář byl asi takový: pondělí. Brácha, co zajít ve čtvrtek na Venom. Já, proč ne. V hlavě si říkám, to zase bude kravina, ale dlouho jsem v kině nebyl, tak vyrazíme. O filmu si raději nečtu, zkrátka netuším, o co go kromě toho, že je to asi marvelovka a tudíž v ní budou nadpřirozené bytosti, mimozemšťani a vůbec nějaký fujtajbl. S náma jde ještě jeden kamarád, co se o filmy docela zajímá. Hned při setkání říká, ty vole, to je zase sračka ten film, všude samej hate, prostě průser. Já na to, proč na to teda vůbec jdem a ještě k tomu v dolby atmos za dvě kila? Chvíli přemýšlíme, že to raději ještě otočíme a utratíme za pivko, ale nakonec se vydáváme vstříc multikinu. Jednou za čas se spálit je taky dobrý, protože člověk ve výsledku ušetří, protože zase dlouho do kina nebude chtít jít. Ale ono nakonec bylo vše jinak a já byl opět příjemně překvapený. Na začátku amtoška jak z nějakého japonského hororu. Bum, emzák na zemi, emzák nakazí šikmoočku a ta se trousí ulicemi jak zombík. Brr. Střih, slavný, ale jinak ošuntělý reportér Hardy to podělá a je bez práce, bez přítelkyně a má malej byt. Střih, Hardy má v sobě emzáka, který je jak on. Na svý planetě je taky troska, takže se nakonec do sebe zamilují a užívají si života, respektive ničení a zabíjení. Střih, indickej záporák má emzáka v těle, který zdá se být pořádné hovado, kápo ve vesmíru a chce zničit zemi, respektive ukousnout hlavy všem obyvatelům. To se ale Hardymu a jeho symbiontovi nelíbí. Jdou do toho za pomoci zvláštně staře vypadající ex-přítelkyně Hardyho, která má ale svoje světlé chvilky a ze studené a nudné paní se stane docela odvážná a drsná kůžička. Bum prásk říz, honička, bitka a výbuch, zazvonil zvonec a Venoma byl konec. Teda, ne tak docela. Po titulcích ještě přijde překvápko. Suma sumárům vynikající Hardy, parádní voiceover Venoma, oba se výborně doplňují, čas od času skvělé hlášky, co zbytečně neruší, ale jsou trefené na hlavičku a maximálně nekorektní konečná scéna v krámku s prevítem, kterému to Venom nejenom slovně natře, je boží. Prostě a jednoduše, nečtěte recenze ani komentáře a nechte se unášet pohodově naivní, až nesmyslnou a zbytečnou podívanou, kde málo je vlastně hodně a zkuste se vžít do kůže Hardyho a zasnít se, jak by to někdy bylo fajn, mít v sobě takového sympaťáka, pardon, symbionta.

  • 13.8.2018  23:31

  Natočit takovouhle sračku chce hodně kuráže. Nulové charisma obou prsobijců, nudná akce bez nápadu a hlavní záporák nejdřív vymyslel facebook a pak si odskočil vytvořit generickou obludu bez pinďoura. Ten ukňouranej vědátor bez koulí mi vážně lezl na nervy. Nečekal jsem oscarovou podívanou, ale tohle je na malinu.

  • 8.8.2018  23:08

  Kam se hrabe Bond, respektive několik Bondů dohromady. Nemožná mise Fallout je našlápnutá variabilní akcí a Cruise je v nejlepší formě. Akce je mistrně natočená a nerozhazuje kolem sebe zeleno-modrá plátna pokaždé, když jde do tuhého. Bitky jsou brutální, přímočaré a svým rázem se blíží Johnu Wickovi. Humoru je poskrovnu, ale namísto trapných/drsných hlášek z jiných akčňáků se tady pracuje spíše se situačním humorem a šikovným herectvím. Herci jsou vůbec vynikající a každý dostává tolik prostoru, kolik si zaslouží. Nechybí ani srdceryvné vyprávění o Huntovi z úst černého kámoše, které je až nečekaně dojemné. Čert vem velice nepravděpodobné situace, přeintrikovaný příběh plný zvratů, tahle mise je díky tomu napínavější a překvapivější než kdy dřív. Má představa o perfektním akčním filmu, za který se vyplatí dát 165 Kč a vyrazit do kina, byla stoprocentně naplněna.

  • 8.4.2018  23:24

  S Dolby Atmos vynikající zážitek. Jeden z těch mála filmů, kdy vůbec nepřemýšlíte nad tím, zda tam ta scéna měla být, jestli hlavní, vedlejší, či jiná postava řekla kravinu nebo mudrlantujete nad tím, že jsou ty efekty nějaký takový příliš vymazlený. Ne, protože v RPO je všechno dobře od začátku do konce. Hrozně příjemný pokoukání, kdy hltáte každý další záběr a nehledáte chyby, jako jindy, prostě tady nejsou. Že to takhle jednou bude vypadat, není třeba spekulovat. 2045 mi nepřijde nereálný. Drony už máme, virtuální realitu taky. Už chybí jen pořádná platforma. Valve, Gabe, kdy to bude?

  • 21.3.2018  21:29
  Tvář vody (2017)
  ****

  Jako oscarový film to asi není tak dominantní a přesvědčivý biják jako pro mě jsou Tři billboardy nebo Darkest Hour, ale po filmařské stránce je to vynikající dílo. Navíc je žánrově pestré - komedie, horor, fantasy, akce, thriller, drama, muzikál a tak si v něm každý něco najde. Oceňuji, že je v něm bez nějaké větší naléhavosti odkazováno na věčné problémy naší společnosti ať už se jedná o problematiku rasismu, gayů, touze po moci, strachu z neznámého či problémům v komunikaci, to vše je do filmu zapracováno zcela přirozeně. Neodcházel jsem z filmu kdovíjak poučen, okouzlen či dojat, ale s příjemným pocitem, že vše je tak, jak má být.

  • 17.3.2018  01:49

  Black Panther je tak trochu jiný komiksový film. Spousta nestandardně dobře natočených scén nadčasově volajících po světovém míru, vynikající hudba a ta kmenová angličtina s jejich nezaměnitelným přízvukem, nádherná. Pro mě obrovské překvapení a náladu/naději zvedající film.

  • 14.3.2018  21:31

  Už mám recept na tyhlety sterilně debilní komixárny. 1. Nejít na to do kina (důležitý!). 2. Sosnout kvalitku z netu (to je důležitý!). 3. Kouknout na to s kámošema v bytě (naprosto důležitý!). 4. Vybavit se pizzou z Lidlu a dalšími slanými dobrotami (jídlo zlepšuje náladu, to je důležitý!). 5. Zapíjet to pivkem, třeba tím z Jílovic (pořádný efekty jsou důležitý!). 6. Komentovat každý hloupý dialog a trapné scény, dělat si z toho humor (to je zábava a to je důležitý!) No, a takhle je to vlastně docela fajn film, třebaže není důležitý. P.S.: Vzít do ligy Barryho, to bylo důležitý.

  • 7.3.2018  23:25

  Redneck drama mixnuté černou komedií, kde je každá postava ujetá a mega upřímná. Každý se v některé z nich určitě najde a bude závidět, že se takhle jasně neumí chovat. Alespoň já to tak mám. Slzy a smích, bylo toho plné kino. Pro tyhle filmy tam chodíme.

  • 7.2.2018  21:59

  Na tomhle minimalisticky vystavěném western-kanibalismasakaru není ani tak kulervoucí rozpůlení člověka od rozkroku hlavou dolů v poslední části filmu, ale něco zcela jiného, charakternějšího. Postavy jsou sice přehrávané, ale ukazují na to, že tenkrát v té době slovo chlapa znamenalo zákon a slovy se jen tak neplýtvalo nazdařbůh. V dnešní ukecané době, kdy každý o všem ví a každý je chytrej jak rádio, něco zcela vzácného. S tím se pojí druhá strana tohoto morálně vzdělávacího snímku a tím je odvaha vymezit se vůči síle či bezpráví, která by tento čin odsoudila. Staříkovi to prostě nedalo a musel to beztrestné zabití dvou potenciálně nebezpečných mexičanů odsoudit. Musel přeci tomu pistolníkovi říct, že to nebylo správné, třebaže se mu klepal hlas a dlouho s tím váhal. Neusnul by, kdyby to neřekl. A dnes? Kdo dnes na ulici hlasitě odsoudí fzické napadení? Dneska se lidi bojí víc, jak tenkrát na divokém západě. Bojí se, že jim někdo zláme kosti za kritiku a sejme skalp, když nebudou zticha a dovolí si nesouhlasit. Jo, až do takovýhle morálních výšin mě tenhle film dostal.

  • 7.2.2018  21:34

  Jeden z mála filmů, kde jsem nevnímal herce jako někoho, kdo svojí postavu hraje, ale vnímal jsem celým svým srdcem postavu, o které film je. Samozřejmě k tomu velkou měrou přispělo také nalíčení Garyho Oldmana a v této věci mě napadla báječná věc. Co kdyby se všichni herci jednou za čas ve svých filmech nalíčili tak, aby vypadali jako někdo jiný, ať už známý či úplně neznámý, anonymní člověk? Možná by tak některé herecké schopnosti a dovednosti vynikly mnohem více, když by nebyly postihnuty stigmatem známých obličejů a rolí, se kterými si některé herce spojujeme a budeme spojovat navěky. Tady ale nehrál Gary Oldman Churchilla, tady hrál Churchill sám sebe a to je ta největší pocta, kterou mohu herci udělit. Doufám, že podobně to bude cítit také porota na Oscarech.

  • 21.1.2018  22:34

  Ach pane Bože, za co mě trestáš? Obrovské stigma českého filmu je zde umocněno silou převelikou. Tradice našeho postsynchronního zpracování zvuku je hrozivá sama o sobě, ale v koprodukci se slovenskými a polskými filmaři vzniklo docela monstrum. Abych u každé druhé věty natahoval ucho a tápal, co vlastně postavy říkají, bylo utrpením, kterému nepomohl ani zbytek technických fines polského kameramana, který si zpracování filmu spletl s demoukázkou svých schopností v rámci přijímacího řízení na filmovou školu. Použité úhly kamery jakoby chtěly upoutat divákovu pozornost více, než samotný obsah filmu. A co příběh, stojí aspoň ten za zmínku? Pokud máte rádi hození do vody a učení se plavat jako novorozeňátko, pak si pošmáknete. Pro ostatní běžné diváky jako jsem já, kteří uvítají příjemné tahání za ručičku a uchopitelnější vplutí do vod neznáma, pak budete jen nevěřícně kroutit hlavou, na který z dvacetidílné série kriminálky o hledání jednoho spisu, se vlastně díváte. A jako samotný plakát tak i celý film v hodnocení lehce "nad odpadem" zachraňuje jediná postava a to v kůži nestárnoucího Oldřicha Kaisera, jemuž těžko napsat lepší roli. Scéna v hořící chatce či jí předcházející bitka v bytě patří k tomu nejlepšímu, co Rudý kapitán nabízí. Zbytek je snůška prapodivných nudných kolemžvástů, přehrávaných a neuvěřitelných postav s nesedícím lipsyncem a hlavním hrdinou, který by si kvůli jedné mrtvolce z dávnověků nechal uříznout koleno a vykašlal se na rodinu. Celé to k sobě nesedí, celé je to tak nějak postdesynchronizované.

  • 21.12.2017  21:49

  Je to slabý. Pokud jste viděli trailer, jako že se mu nedalo vyhnout pokud jste v poslední době zavítali na movies, tak jste viděli většinu vtipných scén, které se tak nějak recyklují po celou dobu. Ne že bych se občas nezasmál nenuceně, ale bylo toho poskrovnu. Videoherní tématika žalostně málo využitá. Sám jsem vášnivý hráč a vím, že by to šlo vyždímat do mrtě. Obzvláště vzhledem k roku 1996, kdy hry zažívaly veliký boom a pyšnily se parádními nápady. Vzít si něco z hopsaček, plošinovek, 3D akcí a adventur a mohla to být pecka. K tomu přidat opravdové speciální schopnosti, které by hrdinové postupně využívali naplno, levelování postavy a zabalit to do hravého kabátku a voilá. Škoda. Hrdinové svých schopností využívají jen pomálu a to většinou ještě náhodou. Nejlepší jsou bitky Rocka v bazaru, kde pár nepřátel odkrádluje pořádně vysoko po vzoru Obelixe a kdyby tam těhle superschopnostních scén bylo více, nikdo by se nezlobil. Jejich spolupráce mohla být promakanější, pokud se o ní vůbec dá hovořit. S takhle dlouhou stopáží je až k neuvěření, že tam toho bylo tak málo. Možná kdyby se míň kecalo a víc dobrodrůžovalo, tak by to bylo přínosnější. Skákalo se z jednoho "levelu" do druhého bez hlubší návaznosti a propojenosti. Motorkáři s arzenálem bazuk a samopalů vyloženě trapný, sem se to nehodilo a přidal bych spíše nějakou magii a temnotu, která by záporákovi slušela více. Ten je nemastnej neslanej, ničím nepřekvapí a v podstatě ve filmu má vedlejší roli. Sice náznaky tajemna tam byly, ale jakoby rejža hrál na jistotu a nechtěl si to moc komplikovat. Nebo na to neměl mergle. Zkrátka a dobře, staré Jumanji vítězí na plné čáře a na tenhle slabý odvar z Johnsonova bicepsu se pravděpodobně už nikdy dobrovolně nepodívám.

  • 20.12.2017  00:13

  Zaujala mě úvodní akční scéna, která byla natočena a zahrána na vyšší úrovni, než bych v TV čekal a tak jsem filmu dal šanci. A musím říct, že nelituji. Hlavní hrdina si nebere servítky a to ani při slovní akci, což je oproti obvyklým vážným a hrozně "chytrým" akčňákům příjemná změna. Se svojí parťačkou doktorkou si výborně rozumí a něco jako vztah gentleman vs. dáma zde neuvidíte, což se nezmění po celou dobu filmu a tvrďák tak nevyměkne. Asi pije ferneta. Zápletka zajímavá a nápad se slepým agentem ve výslužbě je dobře vymyšlený. Film nenudí, má upřímné dialogy bez umělých lichotek a machrovinek, solidní střílecí sekce a černý humor s množstvím sarkasmu. Dobře se na to kouká a uteče to jako voda. Hlavního hrdinu si dokážu představit i v nějakém vysokorozpočtovém snímku jako hovaďáckýho mariňáka, ale jak se tak dívám do profilu, tak už dlouho nic nenatočil, škoda.

  • 6.12.2017  01:24

  Je to prča na úrovni Strážců galaxie, což je směr, který se mi u těhle jindy často až trapně vážných komiksovek líbí. Návštěva u Dr. Strange je osvěžující, zmatený Ruffalo v lidské podobě je k sežrání, charismatický Hopkins je zkrátka...charismatický a dodává filmu přeci jen nějakou vážnost, Loki je pořád Loki, takový ten slizký podlý červ a Goldblum je neskutečný midi-záporák nabitý pozitivní energií a svým osobitým smyslem pro humor. Počkejte si na konec po titulcích..na úplný konec, po těch hlavních titulcích s miliardou jmen, co na filmu makali 24/7. Thor je takovej někdy až dětinsky přiteplenej hromolord a bez těch vlasů by si mohl rovnou střihnout promenádu na molu ve slipech HugoBoss. No a celé je to okořeněné hudbou á la Tron: Legacy a emzáckým sci-fi nádechem Pátého elementu, což z toho dělá hodně barevný disco koktejl, ten super zelený. Některé gagy a dialogy si herci zcela viditelně užívají nad rámec svých povinností, což je super, hlavě Ruffalo mi přišel, že u toho pokuřoval marjánku a šnupal cocks, nebo obráceně? Tessa Thompson je výborná, drsná čokokočka, kterou by chtěl mít každý doma za mamku, když zrovna přinesl kouly z matiky. Naopak zklamáním pro mě je Cate Blanchett, která by nezahrála pořádně záporáka ani za sto let i kdyby měla na hlavě parohy ze šestnácteráka. Nejlepší akcí je paradoxně bitka Thora s Hulkem, dvou nejlepších friends, ale jinak tam příliš těch kulervoucích scén nenajdeme. Většina filmu je tedy založena na onom někdy až infantilním humoru, což je trochu málo i na Čtvrtou hvězdu. Navíc velká část stopáže je věnována pobytu na scraplandu, rozuměj na té odpadkové planetě, která není vizuálně zase až tak zajímavá a pocit nudy v podobě opakování na stejném principu založených gagů se také čas od času dostavuje. Suma sumářům to máme za tři, což je za dobře.

  • 5.12.2017  00:56
  Příchozí (2016)
  ***

  Přemýšlivé snové sci-fi, ve kterém nejste zahlceni číslíčkama, odborné výrazy vám neblbnou hlavu a celé se to tak odehrává na bázi vizuálního kontaktu s vaší myslí. Je to jako se učit znakovou řeč, kdy nepotřebujete slova slyšet, ale vidět. Jedno z mála filmových setkání s mimozemšťany, kde lidstvu nehrozí zánik, ale naopak se nabízí záchrana. V tomto ohledu je otázkou, o jakou záchranu se vlastně jedná. Kdyby chobotnice na naší planetě nepřístály, tak by nás nemusely učit vidět budoucnost a Louise by nemusela přemlouvat čínského prezidenta, aby na ně neútočil. Nemá to logiku. Ale to už je osud všech filmů na toto téma. Otázkou je, proč na naší planetě přistávali a odkud jsou. To se nedozvíme, protože by to příliš odvádělo pozornost od důležitosti sdělení poselství, které film nese. Komunikace a dialog je základem přežití naší civilizace a jakmile se některá z velmocí odmlčí, přestane se stýkat s okolním světem, uzavře se do sebe, tak hrozí, že vznikne konflikt. Bez komunikace se bojíme jeden druhého, protože máme strach z neznámého, z nesděleného. Klasické klišé v podobě dobra a zla, souboje západu s východem, respektive v podobě odlišného přístupu k operaci, kdy jedna strana (Čína) chce celou záležitost řešit poměrně záhy silou a ta druhá (USA) se tváří, že oni teda rozhodně ne, ačkoliv to také mají dříve či později za lubem, je takovou menší kaňkou na jinak fajnovém scénáři. Nápad je to parádní, zpracování je kvalitní, esteticky a hudebně v naprosté harmonii, tak mi chyběl pocit bezprostředního ohrožení a dramatičnost. Je tady bomba, sabotáž, hrozící konflikt, ale není to podáno s dostatečným důrazem. Film je to dobrý, rozhodně doporučuji a ke čtvrté hvězdě mu možná chybí snad jen čas. Čas, kdy si jej pustím znovu a třeba přijdu na to, že se mi měl líbit ještě víc, až mi to někdo v budoucnu pošeptá do ouška.

  • 5.12.2017  00:16

  Máme tady klaďase Santu, jeho zahořklého bráchu a zloducha Spaceyho, který je mimochodem hereckou ozdobou filmu. Ten zahořklý humor je chvílema fajn, ale většinu času mi příliš po chuti nebyl, Vaughn je až příliš ukecaný a stereotypní. Severní pól a celkově výprava mohla být lepší včetně triků se sáňkami. Něco mi v tomhle filmu chybí. Skřítkové se drží docela při zemi a nemá to tu správnou pohádkovou atmosféru. Humoru, kdy ze sebe prskáte jeden výbuch smíchu za druhým se mi nedostává a nebýt toho, že film až nečekaně příjemně odsejpá a má fajn konec, tak bych ho možná ani nedoporučil. Takhle je to celkem fajn záležitost, ale v ničem nenadchne. Mnohem zdařilejší variantou je pro mě Vánoční skřítek s neodolatelným Ferrellem.

  • 1.12.2017  00:03

  Co čekat od příběhu, který byl již několikrát filmařsky oživen a který většina z nás tak dobře zná? Ani nevím, co jsem čekal, asi zábavu z objevování nového v již známém a herecká umění tolika hvězd. Toho se mi ale nedostalo. Herci hrají jen pár procent svých možností, což zamrzí především u Deppa a Dafoe. Nejzajímavější postavou s největším prostorem nepočítám-li "pravděpodobně nejlepšího detektiva na světě" byl Josh Gad, který měl jakýs takýs prostor a emoce. Ostatní herci jsou jen loutky v předpřipraveném divadelním představení, které je tak vyumělkované, že by si člověk nudou nehty ukousal. Kamera chce být zajímavá a tak ukazuje příběh často z úhlů pro filmaře jistě zajímavých, ale pro diváka méně uchopitelných a bezprostředních. Vyšetřování vraždy v kupé s kamerou na stropě to filmaři zazdili úplně. Chybí pohled do tváře Poirota, který by ukazoval naplno se rozjíždějící tok myšlenek tohoto geniálního detektiva. Nesouvisející přeskoky z jedné postavy na druhou, kdy rozhovory často nemají hlavu ani patu, jsou nezajímavé a nepodňecují divákovu zvědavost a samostatnost si s příběhem pohrávat po svém a přemýšlet o souvislostech. Přitom zajímavé a napínavé rozhovory měly být vrcholem filmu, ale nakonec se stávají vrcholnou ódou na zívání. A co samotný Poirot? Ne, takhle obyčejného chlapíka v něm vidět nechci. Poirot má být jiný než my všichni, má být speciální, ale zde je jeho speciální pouze knír, se kterým to maskéři trochu přehnali. Navíc nemá žádné charisma, ničím nevybočuje a nezaujme. Zlatý seriálový Suchet. Navíc při sledování jsem měl pocit, že se na to celé dívám přes tlusté sklo a ještě z nějaké kabiny lanovky, která si tak porůznu krouží po place. Efekty snad nemá smysl příliš rozebírat, o nich ten film není a kdo v nich bude hledat plusové bodíky, pak tahá jen jehlu z kupky sena, což se mi příčí. Nešel jsem přeci na Transformery. Chtěl jsem chytrý, napínavý a emotivní zážitek. Vizuálně tedy ničím nepřekvapující a o to víc vyčnívá ona plochá herecká předváděčka na molu zvaném Orient Express. Hudbu jsem příliš nevnímal, byla tam vůbec nějaká? Celé je to tak nějak zvláštně uhlazené, narýsované a statické, že to zkrátka nebaví. Dokážu si představit dramatičtější a temnější verzi na způsob Sherlocka Holmese, kde herci ožijí naplno a dají svým postavám hloubku a emoce. Možná by se to do tohoto luxusního prostředí supervlaku nehodilo a špinit smetánku společnosti by asi taky nebylo to pravé ořechové, ale trochu života do toho umíráčku by to rozhodně chtělo. Ačkoliv stačilo málo. Stačilo, aby to celé bylo tak nějak osobnější, chytřejší a bližší člověku. Podle pravítka natočeno ještě neznamená, že to bude zajímavé. K čemu jsou vám dvě stejně veliká, dokonalá vejce? Trochu té dysbalance a výstřednosti by si to zasloužilo. Pro mě zůstává absolutní špičkou v tomto oboru Vražda v Orient expresu (S12E3) ze seriálu Hercule Poirot, kde jej hraje geniální a jedinečný David Suchet. To je opravdový Poirot. Tenhle knírač je jen slabá náhražka, na kterou si za pár hodin ani nevzpomenu.

  • 29.11.2017  12:42

  Drive po francouzsku. Tak by se dal charakterizovat tenhle notně pro mě až nečekaně chmurný film. Původně jsem čekal akční snímek s prvky krimi a nakonec je z toho až depresivní drama o nezničitelné lásce mezi lumpem co se tváří jako neviňátko a slušňačkou, co má ráda adrenalin. Maximální důraz je zde kladen na chemii dvou společensky zcela odlišných osob, jejichž vztah je založený na sexu, adrenalinu a takovém tom animálním "je t'aime". Takové vztahy tady zkrátka jsou, ale většinou nevěstí nic dobrého. Nevím jak moc je reálná tolerance tohodle vztahu rovného otce hlavní hrdinky Bibi, ale vzhledem k pochmurnému osudu její matky, který ale není zcela konkrétně vysvětlen se dá celkem pochopit, že otec byl ochotný pro svojí dceru udělat vše,hlavně aby byla šťastná. Už jen z toho důvodu, že to zřejmě nedokázal poskytnout své ženě. A navíc rodina přeci drží pohromadě a musí si pomáhat stůj co stůj. Pak je tady lump Gino, který se doslova řídí kodexem co se mu líbí, to si vezme. Má to tak odmalička. V drsném prostředí pasťáku se zklamal v lidech a nikomu nevěří, kromě Bibi a svých kámošů, taky lumpů. Oba spojuje adrenalin, který je drží při životě, ale člověk moc dobře ví, že k úplnému štěstí a naplnění smyslu života to nestačí. Chce to mít vlastní rodinu. Jenže se to celé začne lidově řečeno s*át a jeden průšvih střídá druhý, přičemž všechno má řešení až na jednu věc - zdraví. Jenže jakkoliv je osud této dvojice nepříznivý, chmurný, tak pořád jsem mu nemohl přijít tak nějak na chuť a to z důvodu vlastních antipatií k oběma. Chybí mi tam možnost identifikace s některou z postav, což se mi zkrátka nedaří. Jsou to prostě lumpové nerespektující pravidla ani zákony. Sice se snaží své osudy řešit, opravit svůj život a pomáhat si, nicméně hořká pachuť toho, že je něco špatně se neustále vrací. K tomu se objevuje spousta náhod a smůly, které hlavního hrdinu stále vracejí na začátek cesty k napravení, ke kterému sice i nakonec možná dojde, ale to už je v podstatě pozdě. Zůstává také spousta nedořešených otázek, což mi docela vadilo. Něco se nakouslo a zbytek si člověk musel domyslet s tím, že jsem si to většinou vyložil negativně, když už se to celé tak podělalo. Co se stalo s matkou Bibi, co zraněný kámoš od Gigiho, policista atd.? A co stopáž filmu? Je to dlouhý předlouhý, chvílema až nudný snímek. Na jednu stranu se dá pochopit, že scénky, kdy hrdinové přemýšlí o svém životě se zkrátka jinak natočit nedají, ale možná kdyby se tolik neopakovaly nebo kdyby byly nahrazeny jinými scénami z jejich jinak v podstatě dost stereotypního života, tak by měl film větší spád. Navíc po více jak 2 hodinách člověk o těch dvou vlastně neví nic. Jsou to zkrátka až za hrob do sebe zamilovaní adrenalinový junkies. Zahrané je to parádně, o tom žádná, ale chyběl mi tam nějaký moment á la Drive, kde se prostě držíte sedadla a ani nedýcháte. Akční pasáže jsou natočené s přehledem a nejvíce působivé jsou rychlé projížďky porsche ať už přes den či v noci, kdy obzlváště evokují atmosféru z Drive. Třebaže ke konci filmu emoce gradují, tak divák unavený z první půlky už jen těžko přirozenou cestou roní slzy, spíše je tlačí. Film je dobrý o tom žádná, ale chybí mu intenzita, napětí a větší šmrnc. Hudba a noční svištění v porsche je jak z Drive, opravdu parádní momenty filmu, ale Ryan Gosling je pro mě o dva stupínky výše.

  • 27.11.2017  22:12

  Vánočního skřítka jsem viděl již několikrát a přesto komentář k němu píši až teď. Po posledním shlédnutí mohu říct, že se pro mě stává klasikou. Ferrell je v něm neodolatelný a když zrovna máte tu správnou, vánočně melancholickou náladu jako já teď, tak tuhle rodinnou pohádkovou komedii nemůžete nemilovat. Pohádky obecně mají jedno kouzlo - vítězí v něm dobro nad zlem a člověk si při nich často uvědomí, co je v životě nejdůležitější. Elf je v tomto ohledu nadčasový dvojnásob, protože kombinuje pohádkové prostředí Severního pólu s realitou dnešní doby, která ruku na srdce, by příliš "clausometer" nenaplnila. O to víc je tenhle film cenný a s čistým svědomím aniž bych se styděl, tak můžu říct, že na konci zkrátka ty slzy na krajíčku jsem měl. V českém prostředí má sice Santa Claus stále hodně odpůrců, což není nic divného, ale ty emoce, které film vyvolává jsou důležitější, než to kdo v něm nosí dárky. A dárkem může být i prostý úsměv a na to, abysme jej vykouzlili, nemusíme být ani Santa nebo Ježíšek. Skřítek úsměvů a radosti rozdává do sytosti a o tom by vánoční čas měl být především.

  • 25.11.2017  01:14

  Myslel jsem si, že jdu na komedii s prvky dramatu, ale že ve filmu uvidím jedny z nejpůsobivějších válečných scén z první světové války, tak to jsem tedy nečekal. Prvních pár minut je skutečně mimořádně vyvedených a tak přesvědčivou bitevní atmosféru "mlýnku na maso" jsem dosud neviděl. Možná i proto, že z období první světové války se filmy vlastně ani netočí, což je veliká škoda! Ale do budoucna to vidím růžově a věřím, že toto temné a dramatické období našich dějin si cestu na filmová plátna najde. Na lepší časy už se totiž blýská, alespoň v sousedctví dalšího zábavního odvětví, kam si dovolím na skok odbočit. Ve světě počítačových her už se první světové vojně dává prostor a zájem dále roste. Protože jsem jejich milovník, tak odkážu na velmi povedené střílečky s historicky akurátními názvy Verdun a nově také vydaného mladšího bratříčka Tannenberg. Obě jsou multiplayerové záležitosti a pokud byste si chtěli vyzkoušet na vlastní virtuální kůži, jaké to bylo v zákopech Velké války, tak si tyto dvě hry a především Verdun nenechte ujít. Zpátky k filmu. Na shledanou tam nahoře není kdovíjak zábavný film, ale to, čím mojí pozornost dokázal upoutat je škála emocí a žánrů, kterým se věnuje. Chvíli jsem se smál, chvíli měl slzy na krajíčku a jindy jen přemýšlel o svých životních zkušenostech, které jsou někdy veselé a jindy smutné.Film ukazuje, že život je boj plný kontrastů - lásky a nenávisti, radosti a smutku, pocitu štěstí a pocitů zmaru. Jednou jsi nahoře a jindy zase dole. Život je nekončící bitva, válka, ve světě, kde není vítězů ani poražených a kde každý z nás má nějakou roli. A tohle, když se nějakému filmu podaří divákovi sdělit a probudit v něm přemítání o svém životě, tak má vyhráno. U mě se to tedy rozhodně povedlo, takže na shledanou tam nahoře. EDIT: Úplně jsem zapomněl ohodnotit herecké výkony, které jsou vynikající a po technické stránce je vše velmi povedené, od kostýmů, přes dobovou hudbu a kulisy, na jedničku.

  • 12.11.2017  22:07
  Já, Kajínek (TV seriál) (2017)
  ***

  Komentář k 1. dílu: Pokud někdo na základě tohoto seriálu bude Kájínka obhajovat, tak je to stejně špatně, jako když jej za tento seriál budeme odsuzovat. Pro mě jako osobu s nevyhraněným názorem na tohoto člověka mě osobně zajímá, jak se chová, jak mluví a již z toho si dokáži udělat lepší obrázek než z nějakého nadpisu v novinách, že je nebo že není vrah. Nejdůležitější myšlenka pro mě osobně z prvního dílu je ta, že člověk by měl neustále směřovat dopředu přičemž za své činy by měl nést zodpovědnost. Tady mám trochu rozpor v tom, jak to Kájínek vnímá. Osobně beru zodpovědnost ve smyslu předcházení něčemu, co by mě, mé rodině a blízkému okolí mohlo přinést problémy, nicméně Kájínek toto chápe spíše ve smyslu spravedlivého postrestání za čin, který se již stal. V tom vidím poměrně zásadní problém v jeho povaze, kdy on si je zcela vědom svých činů a již dopředu kalkuluje s trestem a je s ním de facto smířený. Pokud by byl slušný člověk, za kterého se jinak považuje, tak vůbec k takovému činu nepřistoupí, pokud by k tomu neměl vážný důvod. Jinak řečeno pokud někdo zcela vědomě krade pro osobní obohacení, tak jen těžko to může něčím ospravedlnit jakkoliv "slušným" způsobem toto provádí. Jsem zvědav, co bude v dalších dílech a vidím to jako zajímavý pohled do duše člověka, jehož životní příběh je mimořádně zajímavý. Komentář k 2. dílu: Je to zvláštní, kdekdo by řekl, že vykládání historek jak to chodilo ve vězení bude tím nejzajímavějším, co nám Kájínek poví, ale opak je pravdou. Nejspíš je to způsobeno všeobecnou známostí tamních poměrů, kterou si každý z diváků dokáže díky množství filmů z tohoto prostředí představit velmi barvitě a je úplně jedno, jestli to tak doopravdy bylo nebo ne. Od prodejných bachařů až po homosexuální radovánky na celách, člověk nadtím jen mávne rukou a jen si řekne, že ve vězení je všechno možné, tak jakýpak coby. Poměrně detailní informace o plánovaných či uskutečněných útěcích jsou někdy až na hranici sci-fi, ale když se člověk zamyslí nad tamnější dobou a podmínkami, tak to zase až tak nepravděpodobně nevyznívá. S tím souvisí někdy až šokující odhalení slabin věznic v tehdejších časech, kterému se těžko dá uvěřit stejně jako když Kájíněk říká, kolik úkolů musel splnit během 20 vteřin, kdy z vězení prchal. Nepravděpodobné a asi i přibarvené do supermanovsky modré. Bohužel technický popis útěků a zabezpečí věznic má téměř po celou dobu stejný scénář a jen díky zapálenému Kájínkovi tyto informace divákovu pozornost udržují. Co je ale zcela zásadní a tak trochu v pozadí technického výkladu bývalého vězně je zcela zásadní otázka. Proč by člověk z vězení utíkal? Zde se opět vracím k tématu, který mě osobně baví více než technokratické vysvětlování toho jak co fungovalo a tím je psychika zločince. To, co člověka žene k tomu, že naplánuje útěk z vězení a dotáhne jej až k realizaci. V tomto dle mého názoru tkví celá podstata věci a záhady případu Kájínek. Dle jeho slov se dalo utéct snad z každého vězení a bylo to jen otázkou příprav a správného načasování. Je tedy s podivem, že takových útěků se u nás v té době nedělo více, když to bylo dle jeho výpovědi tak snadné. Těm pár odsouzeným, kteří na chvíli uvažovali, že po jeho boku z vězení také utečou, se nakonec rozklepala kolena a svůj výhled na brzkou svobodu tak vzdali. Člověk se jim nemůže divit, riskovali by kromě prodloužení trestů svůj život, ale Kájínkovi to evidentně za to stálo. Nabízí se zatím nezodpověditelná otázka, která je alfou a omegou druhého dílu - riskoval by takhle opravdový vrah nebo to dokáže jen chybně odsouzený člověk za vraždu, jehož touha po pravdě a svobodě je mnohem větší než u lidí, kteří si ruce od krve doopravdy zašpinili? Sám Kájínek tvrdí, že právě proto, že je nevinný, tak takhle riskoval. Možná je to jen souhra náhod a Kájínek je šikovný a mimořádně inteligentní zloděj, vrah,lhář a v neposlední řadě herec, nicméně to je jen jedna z variant, která se nabízí. Jsem zvědav, co nám poví v díle třetím. Komentář ke 3. dílu: Nepříliš zajímavé povídání o všemožných zloduších, se kterými se Kájínek dostal do styku. Kájínkův obdiv některých spoluvězňů za vlastnosti jako zvláštní (až zvrácený) smysl pro humor mi nejsou příliš po chuti, nicméně u člověka, co strávil více jak 20 let za mřížemi to asi nepřekvapí. Světlou stránkou dílu jsou setkání s lidmi, kteří mu pomáhali k očištění a ke svobodě. Na kolik jsou tato setkání připravená a nakolik jsou věrohodná je těžké soudit, nicméně chování zúčastněných je přirozené a ve většině případů nenaznačuje, že by mělo jít o podvrh. Setkání s investigativním reportérem panem Klímou z pořadu Na vlastní oči řeší Kájínek rychlým odchodem ze scény a to díky vyhroceným emocím z jeho strany, kdy hrozí, že by další povídání o svém případu s reportérem neunesl a mohl by mu ublížit, což sám i naznačuje. Zajímavý rozhovor tak mizí v nedohlednu, což je škoda. Komentář ke 4. dílu: Konečně k jádru věci a to přímo k osudnému dni vražd. Kájínkův pohled na místo činu, jeho verze a informace o tom, jak by to doopravdy udělal jsou velmi zajímavé. Povídání bývalého kriminalisty také ukazuje, že je případ zahalen neuvěřitelným množstvím kontroverzních či neprofesionálních postupů policie při vyšetřování. Neřekl bych, že Kájínek vraždy nespáchal, ale podle všeho pokud u nich byl, tak tam nebyl sám. Dokonce to vypadá, že se na nájemných vraždách podílel některý z policejních pohlavárů a to by celý ten humbuk a nejasnosti kolem tohoto případu vysvětlovalo. A znovu musím vyzdvihnout Kajínkův zápal, se kterým o všem hovoří. Tohle se člověk nenaučí, ale musí v tom umět chodit a musí vědět, o čem mluví. Komentář k 5. dílu:Oslava nejznámějšího českého vězně. Stovky lidí se s ním fotí na ulicích a stojí fronty při autogramiádách. Tahle fascinace kontroverzní osobností, která má kriminální minulost, není nic výjimečného. Lidé obdivují Hitlera, tak proč ne Kajínka. Kajínek má navíc vlastnosti kladného hrdiny - na potkání je hodný, s každým si rád popovídá, mluví spisovně a chová se jako beránek. Sám se tak označuje. Osobně si ale nedovedu představit, že bych se s takovým člověkem chtěl vyfotit a mít z toho radost. Z psychologického hlediska je tento kult uctívání záporné osobnosti, která má jistý punc hrdiny (útek z vězení) vysvětlitelný, jak sami vypovídají psychologové a v dnešní moderní době je velmi snadné tomu propadnout. Obyčejný člověk žije obyčejný život, ale Kajínek ztělesňuje novodobého pistolníka, který sice kradl jak straka, ale mouše by prý neublížil. Trochu zvrácené se mi to zdá býti. Poslední díl seriálu tak není ani o Kajínkovi, ale o obrazu současné společnosti. Jsou mezi námi lidé, kteří pro své vlastní uspokojení a touze se pyšnit nějakým zvláštním zážitkem, kterým se mohou pochlubit svému okolí, jsou ochotni přeskočit jakékoliv morální zábrany. No co, takové selfíčko s kriminálníkem, zlodějem a možná vrahem, to je přeci strašně cool, šup s ním na zeď a do rodinného alba. Shrnutí seriáu:Je mi z toho docela teskno. Já, Kajínek nakonec není ani tak o našem nejznámějším vězni, ale odráží stav současné společnosti. Co Kajínek udělal už se asi nikdy nedozvíme a o to víc je zarážející, kolik lidí naivně věří jeho verzi a dokáží ignorovat fakt, že ten člověk není svatoušek. Možná to je z neznalosti a možná z hlouposti. Nevím, zda-li tenhle seriál Kajínkovi pomohl nebo mu naopak přitížil, nicméně je zřejmé, že Kajínek má velmi dobré herecké vlohy a v kombinaci s kriminální minulostí se tak jedná o člověka, který dle mého názoru je schopen za určitých okolností všeho, včetně vraždy. Zda-li to ale udělal, ví jen on sám.

  • 2.10.2017  23:09
  Pasažéři (2016)
  ***

  S tímhle mám docela problém. Začnu asi tím, s čím jsem bojoval od samého začátku. Herci mi tak nějak k sobě neseděli a navíc jsem měl pocit, že zatímco jeden tak nějak přehrává (Jim), tak jím objevená přítelkyně (Aurora) zase moc nehraje, respektive se chová chvílemi až nelidsky. To ve mě v průběhu filmu vyvolávalo naděje, že se dočkáme nějaké konspirace v hororovém duchu, což se bohužel nakonec nepotvrdilo. Jaká to škoda. Vždyť to přímo svádělo k nervy drásajícímu souboji mezi člověkem a strojem, nebo Androidem, chcete-li. Takže místo husí kůži nahánějícího psycho thrilleru ve vesmíru se nám z toho vyklubala dobrodružná lovestory s očekávaným happyendem. Vizuálně působivé, avšak hudebně o něco slabší, bez výraznějších melodií, které by mi delší dobu utkvěly v bubíncích. Jeden z dalších one-time filmů, bohužel. Není špatný, ale mohl být o TOLIK lepší.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace