• Krátkometrážní

Farma (2011) (pořad)

Ako milovník sci-fi priznávam, že Silvia Šuvadová dala tejto "reality-šóó" vesmírny rozmer! Z pôvodne milostivo-darovanej 1* dvíham na mimoriadne silné 2*. Napokon, nemožno Markíze vyčítať, že si vie podmaniť masu divákov aj mimo hlavného vysielacieho času (aktuálne 21:40h), ktorí si tento - bio raw televízny skôst - pravidelne zapnú napr. pri žehlení alebo inej bohumilej činnosti (viď moja priateľka alebo kolegovia z práce). Rozhodne odporúčam pozerať v prítomnosti viacerých osôb (z bezpečnostných a zdravotných dôvodov to radšej nepozerajte osamote).

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Láska na prvý pohľad, a to som to najprv (verím, že ešte mnohokrát) videl iba v 2D kine! Film určite lepší než knižná predloha (ak nie ste rodený amík, ktorý tam vyrastal v 80-tych rokoch). Jedinečnou ozdobou tohto filmu, okrem fascinujúcich efektov, svižnej réžie, vyváženého duálneho sveta (OASIS/real world) a sympatického hereckého obsadenia je najmä myšlienka (ne?)pravdepodobnej budúcnosti civilizácie v masovej počítačove hre (tj. MMORPG). Určite odporúčam všetkým sci-fi nadšencom, či fanúšikom Shiningu(!), ale v neposlednom rade aj gamer-om, nerd-om, eventuálne aj vešticiam a spol. Prístup do OASIS aj so senzorickým oblekom by som si rezervoval už v predpredaji medzi prvými!.

Boží stvoření (2013)

Ak by bol tento film spravený ako komédia, možno by som zmenil názor na hodnotenie, ale film sa držal knižnej predlohy ktorú som chvalabohu nečítal a ani sa nechystám.

Cloclo (2012)

Po zhliadnutí -> extended version <- sa nemôžem sťažovať, že som nedostal kvalitnú porciu životopisnej polievočky . Luxusné ingrediencie samozrejme nechýbali a hlavný šéfkuchár Florent Emilio Siri nemá dôvod hanbiť sa za svoje umenie. Rozhodne odporúčam francúzsku kuchyňu, pre všetkých hladošov. Je t'aime ->Cloclo soup! 5*

Battlefield Death Tales (2012) odpad!

Môžte sa stretnúť aj s názvom "Nazi Zombie Battleground 2012". Vydržal som po hlášku "Filthy schwine". Odporúčam pozerať v origináli , človek sa naučí všelijaké nemecko-anglické nadávky :D

O slušnosti (2012) (TV film) odpad!

Dávali to na ČT2 o 20:00 ...išiel som sa pri tom s chuťou navečerať , ale radšej som prepol na Eurosport...NUDA!...

Expres na západ (2011) (TV film)

Toto bol môj duševný pokrm. Dualisticky nabitá myšlienková atmosféra , ktorá nadchne každého človeka , ktorý sa už zamyslel nad zmyslom života a nad tým , či viera je dostatočným dôvodom neuchýliť sa k vedomému a úmyselnému činu, ktorý môže ale nemusí byť tým jednoznačným východiskom zo situácie zvanej "život".

Lidská stonožka (2009) odpad!

Krútim hlavou...Zaujímavý komentár: Verbal

Lokal TV (2011) (seriál)

čeki, chrappa a rytmaus na výbornú ale zvyšok patetickosť. Miestami som sa rehotal , plakal ,chytal za hlavu alebo ako vraví môj kolega "grcal olej". Teda hodnotím ako priemer :)