• Pornografický

Na krásnom modrom Dunaji (1994) odpad!

Bez servítky napíšem reálnu pravdu. Je to hrozné z hocijakého uhľa pohľadu. Katastrofa slovenskej tvorby. Ešte aj tých 49% by ma zaujímalo, že za čo?

Všechno nebo nic (2017)

Ešte aj tých 51% je dosť veľa. Dej ako z lacnej telenovely v ktorej jeden Slovák hovorí slovensky a iný česky. O, a aby som nezabudol, tak norma bola splnená. Niečo prihriate vo filme bolo.

Iné Kafe - Čumil (1999) (hudební videoklip)

Jedná kamera a jeden rušivý efekt. Nastrihané za jedno poobedie. Aspoň je pesnička dobrá a ešte lepšia možno bez klipu.

Viditelný svět (2011)

Ivan Trojan ako cákly šmírak, ktorý robí veci, čo by väčšinu možno ani nenapadlo. Film hodný 3*.

Meruňkový ostrov (2011)

Pri sledovaní filmu ma napadla myšlienka, že slovenská kinematografia trpí na starú ranu a to, že sa často prezentujeme ako vidiecka krajina, ktorá akoby je o pár desaťročí pozadu oproti ostatným. Chcel som udeliť 3*, ale nie! Ako som písal vidiecka atmosféra pôsobiaca frustrujúcim dojmom pri ktorej som mal pocit akoby úmyselne naťahovali čas. Silou mocou niekto chce natočiť film a dĺžka je normovaná či čo? Kniha by bola možno dobrá, ale ako film je to málo.

Pásla kone na betóne (1982)

Taká slovenská matlanina pri ktorej by som musel prižmúriť oči, aby som dal 3*.

#annaismissing (2023)

Film ktorý si ako milovník drámy musíte pozrieť. Alexandra Vostrejžová ako nová tvár českej kinematografie je pohľadná a presvedčivá vo svojej úlohe. Scenár je podarený a vlastne nie je ani čo kritizovať. Tento film si ešte niekedy rád v budúcnosti pozriem.