Narušitel (1989)

Taký nenápadný ale celkom slušný béčkový 80tkový slasher. Práca s kamerou dosť fajn, rovnako tak budovanie napätia. Nemá to síce žiaden dej a herci poväčšine prehrávajú, ale na tej malej ploche supermarketu sa režisér celkom vyhral. Sympatická vyvražďovačka.

The American Society of Magical Negroes (2024) odpad!

Akože, dal som tomu šancu... a urobil som chybu - fakt že čistý shit!!! A to mám filmy "na hrane s poburujúcim obsahom" fakt rád. Ale toto? Nevkusné, nevhodné, celé zle.

Zóna zájmu (2023)

Nezáživná artová nuda, kde síce vyniká kamera, ale to je asi tak všetko. Atmosféra chladná; nijak zvlášť ma to nepohltilo. Tri krát som pri tom zaspal. Vďaka bohu za záverečnú scénu s vysávačom.

Kdo by se odvážil zabít dítě? (1976)

Brutal vraždiaci malí zmrdi! Veľmi civilné spracovanie, čo ešte viac umocňuje na hororovej atmosfére (aj keď slnko celý čas praží/.  A trochu mi to pripomenulo South Park S04E16-The Wacky Molestation Adventure.  Ps. V Eden Lake, bola hlavná hrdinka akčná, tuto je manželka hlavného hrdinu celkom ťapa a dosť ma srala. Inak fajn des.

Otázka života a smrti (1946)

Úplná pecka! Dnes nebude mať nikto gule natočiť niečo tak orginálne.. možno Nolan...

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Animácia je naozaj originálna a... to je asi tak všetko, čo by som na tomto super neo spracovaní TMNT vyzdvihol. Je tu zopár ftípkov, atmosféra tiež ujde, ale tá snaha byť veľmi cheesy a cool? Noboha, mňa to žiaľ obišlo. Ako fanúšika, ktorý na TMNT vyrastal a videl mnoho spracovaní, azda najviac nasralo úplné vykostenie originu - Japonsko je fuč, Majster Splinter bude kung-fu Jackie Chan 🤦. To kvázi že priblíženie sa k súčasnej instagenerácii a bez riadneho príbehu.. Why? Rovnako, ako posledný neo animák Scoob, toto TMNT je pre mňa sklamanie. Too old for this shit!

Nemotorové (1979)

Jednou na táboře, bylo mi cca 11-12 let, chýbal mi tam inštruktor ako je Bill Murray. Tábor vtedy dopadol pochopiteľne dosť napiču. V tomto tábore Bill Murray nechýba a celkovo teda film pôsobí veľmi srandovne a príjemne. S ľahkosťou natočené, inšpirácia pre mnohé ďalšie táborové voloviny a btw jedna z prvotín Ivana Reitmana. Potešilo.

Flash (2023)

Na druhý krát pozreté/pre istotu/: napriek svetlým miestam, tento film je fakt skurvene otravný.