cashflower

cashflower

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 4.4.2020  17:06
    The Valhalla Murders (TV seriál) (2019)

Staré dobré detektívne remeslo opradené rúškom záhady, aneb Netflixarčina jak vyšitá? V dobe rozmachu, digitalizácie a iných podivností zapadne jak klinec do laty, no nevyhne sa ani pár ,logickým, chybám, nehovoriac o psychologických črtách, ktoré by sa tu vymykali nejednej postave v interakcii za daných situácii. No, stále celkom schopné, Islandské, aj keď nemá čím prefackať, postaviť na nohy a zakričať Wauuu. ..--70%--..

• 30.3.2020  19:59

Precízny po technickej stránke, vynikajúce časozberné zábery, makro v skĺbení s digitálnym rozhraním, aké ste možno ešte nevideli, no, od čoho sa dokument odlišuje od iných, podobne ladených (napr. The Creeping Garden, The Magic of Mushrooms, Als wären sie nicht von dieser Welt, The Kingdom: How Fungi Made Our World)? Z akademického ponímania sa tu prakticky nič nové nedozvieme, z vizuálu budeme očarení, hudobný podmaz dostáva miestami orgastický tón, historické okienko nám čo to prezradí, archívne zábery možno podaktorých obohatia, zoznámime sa s Paulom Stametsom a ¿transcendentalita?, hmmm transcendentalitu preloženú skrze verbalizáciu si ¿vychutnajte? sami a dajte jej vlastnú nálepku, jj, liberty caps nadšenci si povedia “áno“. Škoda, že sa tento celosvetový cinema event musel zrušiť, určite si zaslúži obrovské plátno, aj keď, nájde sa tu hŕstka nerozvážnejších prvkov, korekcia by bola vhodná… --80%--.. ..ak hľadáte niečo mysteriózne, magické, tak narazili ste správne, navyše pre neznalejších ríše húb sa dostane parádna hostina informácii.. ..P.S. ..ak ste zvedaví, ako tak môže vypadať podzemná sieť, kto v nej s kým komunikuje, čo vymieňa, tak neváhajte..

• 9.3.2020  22:57
    Outsider (TV seriál) (2020)

Ako býva zvykom, HBO podáva stabilné, vysoké výkony, jej technická stránka apeluje na vlastnú stupnicu filmárskeho kumštu. Outsider dodáva knižnej predlohe kvalitné spracovanie, herecké výkony, hudobný doprovod, filmové lokácie, postavy sú šmrncnuté pachom pôsobivého príbehu, dýchajú honosným tónom Kingového spooky sveta. Atmosféra sa vás bude snažiť lapiť do svojich hnátov, vtiahnuť za hranice známeho, aby vám nakoniec položila jednoduchú otázku vo svojom transcendentálnom hábite: Ak vylúčíme nemožné, čo nám ostane?“, no, aj toto pevné zovretie, nežne nadobúda účinku, ako samotná odpoveď číremu úšklebu nepoškvrnenej mysle… ..--80%--..

• 23.2.2020  18:15

Britský dokument o witchcrafte je dátován do 60. rokoch, čo mu dodáva síce jemnú patinu, no “pamätníci“ si možno spomenú na výjavy z Häxan. Čiernobieli snímok v Adamovom rúchu ponúka pohanské rituáli, rozdieli s kresťanskou cirkvou, ako aj black mass a iné. Silnejšou stránkou snímku by chcel byť research a jeho vlastná interpretácia danej témy, jej slabšou už samotný koncept snažiac sa o vizuálne podanie, ako tomu je, posúdite sami. Stopáž má viacej variet, ktoré sú diskutované od cenzúry, až po obohatenie snímku o iné vsuvky. V diskusii pridávam odkaz na 85’ verziu. ..--60%--..

• 25.1.2020  20:28

..obsah neprináša nič nové pod slnkom, tieto informácie už boli neraz prezentované v iných dokumentoch, videí, shotov, hľadači pravdy, polopravdy, definícii, logickosti, skrytých symbolov, nové komunity, ľudia túžiaci po zmene a tak snoriac, kde sa len dá, čo sa len dá, a prečo nie?, anarchia v myslení a pohľadu na svet, svet tak známy, tak reálny, vesmír tak známy, tak reálny, ako skicár vlastných myšlienok, ktoré sa manifestujú pri troške fantázie a kreativity, lež odbočujúc od všetkého čo sa dá povedať o flat Earth theory, tak pri zhodnotení tohto počinu, budem vychádzať len z jeho formy, ktorá ma vôbec nenadchla.. ..--40%--.. ..na druhú stranu, ak ste aspoň kapánek open-minded, tak sa so slastným úsmevom môžte porochniť v tejto téme…

• 24.1.2020  09:44

Nevšedná penetrácia vojenskej ideológie, kde duša ostáva Bohu, no človek patrí mariňákom. Protivojnových kúskov sa do pozornosti dostáva veľa, no Kubrick dáva kus svojho postoja priamo na plátno. Najúčinejší spôsob ako sa stať mašinou na zabíjanie, je nebyť touto mašinou, ale mysliacim, cítiacim človekom, ktorý v drezúre dokáže potlačiť, vymazať svojé “predpojaté“ návyky a prijať nové hodnoty ako svoje vlastné, čo by len začať definíciou patriotizmu. Zbavený identity si v rytmickom takte pravidiel a sekírovania prisvojuje novú, účinné mantry upriamené novej láske, s ktorou ide spať, s ktorou vstáva už nebránia vykonať čokoľvek na obranu svojho presvedčenia. Kubrick sa vynikajúco pohráva psychologicky či už prostredníctvom slov, ale aj kamery a mimikry. Tam kde koluje úškleb, tam prúdi život, tam kde ostáva kamenná tvár, tam sa zrazu nachádzate v “shithole“ a jediné východisko je vnútorný boj ústiaci v anarchiu vlastnej existencie, no ak človek nemá dostatok osobnej sily, tak jej podlieha. Ako väčšiňa kvalitných autorov, ktorí chcú svojimi dielami niečo vypovedať, tak aj tu je cítiť, kde sú medze v ponímaní, no pre diváka ostáva to jedinečné filmové plynutie s hypnotickou scénou na konci. ..--90%--..

• 23.1.2020  16:47

Dokument z produkcie BBC, ktorý sa snaží priblížiť pokus v 60. rokoch o nadviazanie komunikácie s delfínom, v prípade úspechu využiť túto dovednosť pri kontakte s mimozemských bytosťami. Fantasy? Sci-Fi? Úplný nezmysel? Projektu sa ujíma John C. Lilly, v tej dobe už známy neurovedec, ktorý sa dychtivo pohrával s myšlienkou o komunikácii s inými druhmi živočíchov, primárne upriamený na delfíny. Kto sa stal “peňazodárcom“? Nasa prejavila záujem o prípadné výsledky, ktoré by mohla použiť na vlastnom ihrisku a tak celý projekt zafinancovala. Tento príbeh poznám niekoľko rokov, ale k snímku sa dostávam len teraz. Názor na praktiky, okolnosti a informácie, ktoré zaznejú si urobte sami, niekomu sa možno zdvihne žalúdok, emócie začnú prúdiť, inému padne sánka, no BBC prináša naozaj nevšedný a výborne spracovaný dokument zo sveta, kde rozum dokáže vypovedať a šokovanie ostať slabou náplasťou, spytujúc sa na súdnosť. K slovu sa dostane aj Jeff Bridges a ak ste zvedavý akú úlohu tu zahrá LSD, tak neváhajte mrknúť (odkaz na snímok v diskusii). Je možné citové vzplanutie medzi človekom a delfínom? Aký odkaz zanecháva John C. Lilly? Pre mnohých známy to psychonaut, pre iných korunovaný madman, autor knihy a citátu, človek, ktorý ma nemalé prsty pri vypointovaní filmu Altered States.

• 21.1.2020  15:36

Na jednej strane stromy, les ako živý organizmus, komunikuje, dýcha, na druhej strane stojí forma tohto dokumentu. Tí, ktorí sú od nepamäti v symbióze s prírodou, by trebárs povedali: Pochopenie nespočíva v chápaní, ale vžití sa. No práve tento snímok pozliepaný z rôznorodých kúskov skladanky umožňuje odkryť svoju unikátnu mozaiku chaosu, nájsť v nej svetlo a tak uvidieť, bo bez chaosu ostane svetlo len tmou v jej žiare.

• 19.1.2020  10:25
    Rituál (2006)

..čo to chcel LaBute dosiahnuť..(?).. ..zas na druhú stranu, ani staré dobré adiads sa nevyrábajú len pre srandu králikov.. … …. --25%--

• 18.1.2020  21:23

Ak by to nechcelo byť tak “stupídne“ natočené, tak sa poľahky môže jednať o pomyselnú sci-fi lahôdku. Ani skvelá predloha nezaručuje, že Mr. Cage stane zmŕtvych a zahrá jak kdysi v léta Páně Castora Troya, aneb grandiózna revolta Crisa Johnstona zisťujúc box-office gross tohto snímku? -> to pak smekám, mindfuckčik par excelans.. --40%--.. btw. ..no, pozornosti sa určite dostalo k tým roztomilým alpakám..

• 18.1.2020  08:15
    Rituál (1973)

..zaujímavé si to prirovnať ku kultúre 70. rokov, kedy “deti“ prúdu hippies začali stárnuť, ich potomci hľadať novú ideológiu, nový smer kam sa ubrať a tak zasiať semeno “Nového sveta“.. ..zaujímavé si predstaviť, ako to tak mohlo vypadať o dve tisícročia skôr v celé Anglii pred vpádom Rimanov, ako neskôr Hadriánov val rozdelil pevninu na dva zcela odlišné svety, pravidlá, božstvá, spôsob uchopenia mysle.... ..hudobný doprovod je obzvlášť vynikajúci, pomáha vybudovať atmosféru, len vďaka ktorej sa už oplatí si pozrieť tento pohansko vyladený film.. ..--90%--..

• 17.1.2020  18:11
    Servant (TV seriál) (2019)

Hriech? Psychologický thriller? Viete si predstaviť ich priamu konfrontáciu? Apple TV+ prináša pozoruhodné mystikum so skvelou kamerou a podprahovým napätím (síce neskoršími epizódami jemne pokuľháva a v divákovi tak môže zanechať stopové prvky štopkania čiapočky na príšti tuhú zimu), ktoré nás s ľahkosťou ponára do spanilého tápania. ..--85%--.. ..¿prvky witchcraftu aneb okúzľujúceho zavádzania, čo vám našepkáva intuícia a čo opáči rozum?.. ..hmmm.. a tá stopáž 30min, bravúrne podaná..

• 15.1.2020  11:38

Od prvého Arnolda uplynulo požehnane času, náboj, rýdzosť sa premenili na senilitu a vŕzganie skorodovaného kľukového mechanizmu. Mladá krv prináša oživenie, forma sa pýši efektami, no obsah nadobúda rozmery prvoplánovej paródie v žiari niekdajšej slávy tohto už kultového sci-fi. ..--60%--..

• 13.1.2020  10:03
    Mystic Britain (TV seriál) (2019)

Mystic Britain, názov urobí veľa, milujem mystiku a históriu, tudíž aj mňa pritiahol k obrazovke. ..spočiatku celkom nádejný dokument o britskom folklóre a nie tak jednoznačnej histórii, ktorá sa za nim ukrýva, kvalitná kamera, hosťujúci pár s opratami v rukách Mary-Ann stvárnil príhodný tandem na zábavno-poučný seriál pre širšiu škálu obecenstva.. ..niekto sa možno pozastaví nad šaškárňou okolo, iný sa pridá k zanieteniu, tak či tak by bolo zaujímavé sledovať, čo v danej chvíle prevládne, definícia postavená na dogmatu, či nazretie za jej veľkú oponu, bo dovtedy si každý môže položiť otázku, je v tom skutočne nejaký rozdiel?.. Jednotlivé časti: 1) Witches and Demons, 2) The Rollright Witch, 3) Hadrians Mystic Wall, 4) The Revenants, 5) The Pagan Prince, 6) Mummies, 7) Human Sacrifice, 8) Ice Age Shaman, 9) Secrets of Stonehenge, 10) Time Tripping ..pri sledovaní prvých epizód som si hovoril, chcelo by to dáku antropologicko-archeológickú adventure, už len “naďabiť“ na podobne zapálených ľudí.. .. dať tomu akúsi adekvátnu nálepku? -> keďže dokument má privábiť masy aj tých najmenej zasvätených, tak moderne mysliaci človek by to mohol olabelovať aj takto: Súhrn podarene prezentovaných, preskúmaných a inteligentných poznatkov v entuziastickom duchu! ..osobne, miestny (odľahčené pre spomínanú cieľovú skupinu, čo sa na druhú stranu dá poľahky kvitovať) až prepálený (áno, po vyprahnutej púšti by málo kto opätovne išiel, spomenúc si na všetky tie pokusy, ktoré išli mimo záujem “bežného diváka“) humor ufujazdil okľukou kolem mňa = ak zhodnotím podano-prezentované informácie osláv ľudského umu v ich patričnej štipke tápania a špekulácii, prečo nie, ponúknutý výklad je jedna vec, to čo si divák odnesie, preloží do svojej reči je druhá -> 65%.. ..p.s. no.., odpustil by som si zbytočný chit-chat a viac sa focusoval buďto na prehĺbenie poznatkov, neboli ich vystuženie v danom rytmickom takte, ovšem, ak sa máme pridržiavať nastolenej vedeckej hantírky, nakoľko sa poväčšine jednalo o oprášenie znalostí, dokonca sa pár slnilo priamo pod holým nebom a sem tam niektoré skončili u horského slnka… ..aj akosť samotných epizód dostala vlastnú stupnicu, škoda tej fluktuácie…

• 10.1.2020  11:34
    Wisting (TV seriál) (2019)

Severanov mám vo veľkej obľube ak padne na žáner crime, drama, nekompromisne, bez servítky, ale postačí to aj pri tomto snímku? Ak máte radi zamrznutú prírodu a detektívny svet, tak nejeden si povie plná trefa do čierneho. Lež, tam kde by Columbo, Hercule Poirot aneb Sherlock Holmes dali náboj dynamiky, tu chátra pod “nevrlou“ vrstvou ľadu a snehu, bez silnejšej odozvy pre obecenstvo, s malou dávkou emočného stotoženia. ..--65%--..

• 6.1.2020  14:48
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Netflixu opäť niečo vyšlo, skvelý námet, kvalita spracovania a prevedenie. Síce miestami boli pohnútky padnúť do plastickej sentimentality a teatrálnosti, no nádych výdych a išlo sa ďalej. Samotná téma je už na každom jednom, ako si ju vyloží, môžu sa nájsť takí, ktorým to príde ako zásah do ich vierovyznania, aneb onakí, ktorým sa nahrá priamo na volej. Osobne kvitujem, ako bolo s touto ideou naložené, zahrané a o to viac by ma hypoteticky (nakoľko sa jedná o seriál) zaujali reakcie (viac tie neverbálne) divákov v kine pri a po skončení danej projekcie. ..a možno si niekto položí aj dumavejšie otázky: ..do akej miery sa jedná o “pravdepodobnú“ reflexiu spoločnosti tejto doby?.. ..je vôbec možné, aby k takémuto niečomu prišlo, je to číre fantasy?.. ..--80%--..

• 27.12.2019  21:04
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Disney sa poriadne práskol po stehnách! Kiežby The Witcher dostal podobnú kvalitu v spracovaní, trúfnem si povedať, že by sa jednalo o preluftovanie v topke seriálového piedestálu. Síce ani The Mandalorian sa nevyhol muškám, ktoré láka opojný mok, no či starých abo nových nadšencov Lucasovho triumfu smelo pritiahne k obrazovkám. Niektoré epizódy na pokraji pompéznosti, iné momenty na okraji ťukania si po hlave.. ..veľmi nádejný je aj spin-off, kde sa Stormtroopery budú preškolovať v streľbe na NEpohyblivý terč.. .. .. ! ..--85%--

• 23.12.2019  14:40
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Zvyčajne, keď človek zmaškrtí jednohubku, tak sa pozrie po ďalšej, či sa náhodou niekde beťárka nezapatrošila. NETFLIX priniesol jednohubku, ktorá si povedala, že bude vábiť svojou vychýrenou povesťou, no po zakusnutí zisťujeme, že nie nie!.. táto maškrtka má iné taje, iné chute. Tam, kde postačí jeden slastný hlt, tu mi to trvalo požviachať 3 dni. Utkvelo mi prirovnanie z jednej show “it’s like eating vanilla ice cream with a sausage, they don’t go together“ a oponovanie “have you ever tried vanilla and sausage“, a môžem povedať, konečne som sa k tomu priblížil, heuréka NETFLIX! ...--55%--..

• 20.12.2019  22:05
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

Apple a jeho trójsky kôň v podaní The Morning Show, kto by to čakal? Ja nie. Síce nie najoriginálnejší projekt (tým sa u mňa stal See), no svojim spracovaním a kvalitným obsadením žiari ako Sírius na nočnej oblohe novo-započatého filmárskeho neba Apple TV. Áno, na supernovu to zatiaľ nemá, ale potešilo, že nový hráč na scéne nebude len fackovacím panákom HBO a NETFLIXu. Z “blonďatého stvorenia“, známeho ako Rachel Green, sa Jennifer Aniston prepracovala k najpozoruhodnejšiemu výkonu, utvrdzujúc svojou profesionalitou a v tandeme s Reese Witherspoon ponúkajú, to čo divák očakáva od solídnej drámy zo sveta multimediálnych orgií. Na zdanlivo malom ihrisku sa dá celkom živo vyjašiť, viac, viď samotný seriál. ..--80%--..

• 8.12.2019  00:59
    See (TV seriál) (2019)

Nový hráč na scéne, Apple. Z jeho prvotného repertoára sa jedná o najoriginálnejší kúsok, ktorý bohužiaľ stráca silnejší filmársky kumšť. Výbornú myšlienku zatieňuje triviálnejšie spracovanie s patetickými prvkami nadobúdajúc až komické odtiene, nehovoriac o tempe v rozsahu jej tuposti ostria. Víno naberá na kvalite s nástupom prvých “vrások“, som zvedavý na druhú sériu, no už teraz sa dá bezpochyby povedať, dalo sa vyžmýkať podstatne viac. Najzaujímavejšou postavou sa poľahky mohol stať Baba Voss v podaní Jasona Momoa, ak by sa ovšem tvorcovia unúvali s prácou na nej. …neuveriteľne veľa nedotiahnutých “prkotiniek“, ktoré by bolo treba stmeliť do jednoliateho celku… ..o dákej premise podnietenej v jej logickej postupnosti sa ani radšej zmieňovať nebudem... ..po prvej sézóne --65%--..

• 20.10.2019  10:11
    Slunovrat (2019)

Spojenie folkóru s dávkou filmárskeho kumštu prináša veľkolepú podívanu. Hororoví labužníci si zakývajú hlavou, etnografický nadšenci si prežijú své. Snímok je natočený s veľkou ľahkosťou, nebojí sa priniesť tému, ktorej moderný človek poľahky povie NIE. Tradície pochované v rytme pulzujúcich doktrín. Pohanské dejiny vnorené do algoritmu zabudnutia. Midsommar prináša nádhernú reflexiu moderného konceptu oslavy ľudského umu versus starodávne rituály osláv života a smrti v lone panenskej prírody. Ako ďaleko má snímok od vizuálnej antropológie? Jediné čo dodám, Asterovi sa podarilo bravúrne prepojiť audiovizuálny ošiaľ s “čriepkami etnografického šialenstva“. ..--85%--..

• 10.8.2019  11:09

Síce tu už postrádam tú sviežosť, ľahkosť z prvých dvoch častí, ale stále to má svoju atmosféru, vizuál je nádherný a Light Fury je ozaj roztomilá. Mohlo sa kúsok viac rozvinúť práve stretnutie týchto Furyov (Toothlessa a Light Fury) a dať príbehu tak nový, čarovný život s daným bonbónikom na konci. Okrem spomínaných dráčikov, nazretia do útrob čarosveta nebolo nič také, čo by ma utvrdilo, že táto tretia časť je tým obstojným zakončením trilógie a teda celého príbehu, akoby si viacerí predstavovali. Ale, ako to inak býva zvykom vo svete businessu, predajné čísla nepustia, popularita je obrovská a tak sa je na čo tešiť v ďalšom otvorenom dobrodružstve, trebárs zo sveta z hlbín. ..--70%--..

• 8.8.2019  19:04
    Dark (TV seriál) (2017)

Základom užitia si seriálu, je ponorenie sa doň, ak sa začne príliš rozmýšľať, tak to môže za živa pohltiť a niektorým privodiť “wtf” otázky pár sekúnd pri poslednej sviečke na vlastnom pomníku akceptácie danej mozaiky, kde prvotným kľúčom jasnej mysľe práve mohlo byť “jednoduché” zapamätanie si postáv. Cestovanie časom, paradox vs. paradox, atmosferický hudobný podmas, výborné herecké výkony, dej sa môže ľahko javiť ako nepredvídateľný až trieskajúc si hlávku o lávku, dialógy na kvalitnej úrovni, bol som zvedavý ako to zvládnu Nemčúri v skĺbení s Netflixom a celkom parádička. .. prvá sezóna = 85% -> prvá cca polovica tutti frutti špica.. .. druhá sezóna = 80% -> už začína byť okaté, ako ten krásny závoj mystiky sa pomaly musí niečim novým vyplniť, bo dancovanie na jednom mieste, ee.. he, len čakám na tretiu sezónu, či sa Netflix úplne nezamotá aneb jeho tuctový prísľub z konca druhej sezóny bude žať, ako v prvých dvoch sezónach, to pak klobúk dole, ak z toho vykľučkuje p.s. tí, ktorí si to chcete pozrieť v angličtine, tak nie, nie nie, to maybe aj C/S dabing bude lepší ako tá english plasticita (vyskúšané v druhej sezóne a fakt sa to nedá počúvať, jj nemčina bola klasa)..

• 7.8.2019  23:32
    Blood & Treasure (TV seriál) (2019)

..vystihnúť to jedným slovom……, napadá ma len slovné spojenie: príliš detinské ..a tak pokus o ďalšie dobrodružstvo troskotá skôr, než sa nejeden fajnšmeker usalaší do kresla s vyloženými nohami na taburetke… ..--30%--.. ..vyhnúť sa s prepáčením primitívnemu sfilmovaniu, tak aj tá idea sa rázom povznesie…

• 2.8.2019  12:20
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Úvodné epizódy dávajú tvar celej série, interakcia postáv na absurdnej úrovni, filmarčina evokujúca nizkorozpočťák, ktorý prekĺzol NETFLIXu pomedzi prsty. Jediné čo ma udržalo celých 10 epizód (úprimne, neveril som či to dám - snaha o akceptovanie nasadenej latky sanity už počas prvých dvoch epizód), bola zvedavosť kam to celé bude smerovať a aká pointa má vykuknúť na obzor. Nadobúdajúc pocit ako keby si NETFLIX "chcel vytvoriť" vlastný Star Trek, Stargate sci-fi fanclub (*no to by musel v ďalšej sezóne poriadne zamakať a priniesť niečo viac, s čím sa masový divák dobrovoľne identifikuje) a zároveň je mu to popravde totálne ukradnuté džiac sa stereotypných blábolov v snahe o práve deštrukturalizovanie nastoleného dogmatu arteficiálneho mankindu. Make-up, trans, chit-chat, “lážo/pĺažo” dress code, nehovoriac o zdrvujúcej absencii základnej logiky, návnada bola hodená. Navzdory širokospektrálnym mínusom kapánek som zvedavý, čo tento gigant vykúzli v ďalšej otvorenej sezóne, ovšem ak nedostane po rypáku a celý projekt nevyhasne niekde na cintery. K ďalším bonbónikom by som pridal porovnanie s nedávnym “hitom” ST: Discovery, ktorý si drží neoblomnú systematickú patetickosť, no v Another Life pozoruhodne chýba, tu ju "nahrádza" perlička z prvej vety. ..--45%--..

• 28.7.2019  17:26

Sedem rokov uplynulo od posledných MIB a divák by očakával, buď to návrat k tradíciám, aneb z brusu novej vohoz. Základným kameňom niekdajšieho úspechu na čele s Willom sa stal práve humor, jeho ľahkosť a dôvtip, ktoré tu markantne dostávajú na prdel. A ak pojedeme o kousíček dál, tak s hrozitánskym desom zistíme lol, že človek sa nemá s čim identifikovať, postráda chémiu, hravosť a crazynosť v roztomilých príšerkách nášho, neboli celestiálneho rázu. ..--50%--..

• 23.7.2019  18:35

Stereotypný flák diktuje tempo, dokým nezazvoní zvonček a pohádky je koniec. Na pozadí nie lákavého konceptu sa nám pri tom formuluje zaujímavá podívaná. Svet camgirls sťaby novodobého nazretia do virtuálnej expanzie s dávkou rádoby slastného opojenia, sa mení na NETFLIXovské harašenie ala Black Mirror. Hľadajúc odpovede, divák siahne po manuáloch logiky, lež niekedy je králičia nora tak hlboká, že ani Alice neví kudy kam a tak omrvinky zosmolia cestičku “Déjà vu”. Tí ktorí sa plácnu po stehnách, to privedie na dráhu hlbšieho učenia, iných nepolechtá ani tento algoritmus vrhnutý do krajiny zázrakov a uspokojenie nájdu v prvoplánovom psychologickom omámení straty identity, no jedno, druhé, či enté sa stane osudom dôvtipu vlastnej akceptácie, tak ako heroický výkon Alice alias Loly pri záchrane svojho statusu quo. ..--65%--..

• 21.7.2019  20:22
    Amundsen (2019)

Po nedávnej projekcii Scott of the Antarctic si viem o to živšie predstaviť, aká atmosféra panovala na oboch brehoch rieky. Film o dobrodružstve, pretekoch alebo posadnutosti? Možno budete jedny z mála, ktorých film pritiahne na veľké plátno, ale sú momenty ako prekrásne ľadové scenérie a tak by sa dalo podumať nad touto možnosťou. Stopáž filmu sa nám pretiahne cez dve hodiny, čo by nebolo na škodu veci, lež bohužiaľ, u mňa tempo strácalo miestami šťavu, kadenciu, čo inklinovalo k triviálnosti a neudržiavaniu čulej pozornosti pri fragmentoch pripomínajúcich soap drámu alá nórsky spôsob, hodilo by sa mi sem prepracovanejšie vyrozprávanie príbehu. Roald Amundsen mal v skutku zaujímavý životný príbeh, počnúc jeho túžbou a končiac, veď posúďte sami. Nehovoriac, ak ste doteraz nepoznali jeho osobnosť, rodinné vzťahy, tak sa máte na čo ¿tešiť?. ..--70%--..

• 19.7.2019  20:38

Autobiografická spoveď vlastnej duše, rebelanstvo mladosti, bezmocnosť staroby, jediným pojítkom sa človek preklápa späť do čias, kde s vervou naplno žil, dnes tlie posledný uhlík nádeje vzkriesenia. Materiálny status evokuje mihavé fragmenty čírej slobody, v dobe bujarého života, života vášne, ktorý pretrváva už len v melancholickom odsúdený vlastnej existencii, bo život sa stáva krvilačnou sebareflexiou na oné dni léta Páně. Plasticita moderného sveta, so slnkom sa prebúdzajúcich, mesiacom usínajúcich zombíkov, sveta záhuby vlastných túžob postavenom na fiktívnych pilieroch, ponúka vykúpenie v dúškoch čistej extázy, extázy nefalšovaného moku, nenakazeného plagiátorstvom tlkotu srdca, každé srknutie spúšťa atómovú reakciu orgastického opojenia, šialenstva nazývaného Život. Človek sa stal väzňom vlastného prežitku, nakoniec ostáva len nesmrteľnosť pochovaná v bezduchom trýznení vlastných pocitov, presne tých čo mýtickí upíri stvárňujú, reflektujú číru esenciu ľudskej rasy skrze vnímanie jej pozorovateľa. ..--80%--..

• 5.7.2019  08:48

Príbeh o britskom bádateľovi Robertovi Falconovi Scottovi a jeho expedícii nehostinným antarktickým územím. Aj keď sa hŕstka nadšencov odvoláva na nálepku “pravdivý príbeh”, tak na základe historických šablón sa jedná o vymyslené prerozprávanie skutočných udalostí poslednej Scottovej výpravy na Južný pól v roku 1913. Film si na dobu svojho natáčania drží kvalitnú kameru, scenérie sú v skutku impozantne mrazivé, pokryté snehobielou pokrývkou, celkový filmársky kumšt je vydarený. Už len teda ostáva sa zapozerať do tohto dobrodružstva a prežiť strastiplné rozhodnutia a situácie, s ktorými sa Scottova výprava stretla zoči voči. ..--75%--..

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10