Adaptace (2002)

Čakal som niečo zábavnejšie, ale nebol som sklamaný. Celkom fajn bolo vidieť natáčanie filmu "V koži Johna Malkovicha", také príjemné osvieženie. A najgeniálnejšie boli zrážky áut - také reálne a mraziace havárie som vo filme ešte nevidel. ---- Po druhom pozretí musím hodnotenie zvýšiť na plných päť. Ten film je dokonalý a Kaufman je génius.

Addamsova rodina 2 (1993)

S rovnakým pocitom ako pri jednotke dávam aj tomuto dielu 4 hviezdičky. Čiže nevidím žiadnu zostupnú kvalitu.

Agenti nula nula (2004)

Jedna hviezdička za tie ženy, čo tam vystupovali a za občasný vtip, aj keď ich úroveň bola veľmi veľmi zlá. Rozum sa mi zastavuje nad tým, že toto natočil režisér Taxi. Nepochopím.

Ajťáci (2006) (seriál)

Po zhliadnutí zatiaľ natočených 18 častí môžem povedať, že IT Crowd je jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Prvá séria bola neskutočná, smial som sa naozaj často a seriál ma veľmi bavil. Škoda druhej a tretej série, kde humor často upadá do trápnosti. Aj tak si však myslím, že si moje vysoké hodnotenie Partička IT zaslúži.

Aligátor (1980)

Film môjho detstva. Dlho som sa potom hrával s plastovou hračkou aligátora, ktorého som nechal žrať postavičky z lega. Nakoniec ho však lego panáčikovia vždy zabili ;-). Dnes by som sa na snímok Aligátor bál pozrieť, lebo viem že by som bol sklamaný jeho mizernou kvalitou. Aj tak tu však nechávam 3 hviezdičky, pretože film vo mne niečo zanechal a o tom filmy sú, že?

Americké psycho (2000)

Zvlášty film so zvláštnym koncom, ktorý je na prvý pohľad o ničom. Zrejme je tam nejaká myšlienka, kritika či satira, ale keďže je ten svet okolo hlavného hrdinu absolútne mimo mňa, nevidím tam nič, nad čím by sa dalo zamyslieť. Takže som sa to snažil vnímať ako originálny a veľmi nadsadený horor, ale horor to nie je, možno len veľmi nadsadený thriller s komickými scénami (vložte mačku, vybuchujúce policajné autá). Čakal som niečo viac, najviac to asi pokazil nič nehovoriaci záver.

Amos & Andrew (1993)

Čudujem sa, že na také obsadenie je to pomerne neznámy film a v našich končinách to dávajú v TV len tak v sobotu dopoludnia. Vo filme sa neustále niečo deje, Cage sa mi tu hrozne páči a je tu mnoho vtipných gagov. Občas sa mi zdalo, že film búra klišé z akčných filmov (žiadne štartovanie pomocou káblikov sa nekoná...). Narážky na problémy rasizmu boli nie len vtipné, ale najmä pravdivé.

Anakonda (1997)

Skôr komédia ako horor. Aj keď nechcená...

Anastázie (2003) (seriál) odpad!

Keby som mohol dať tri "odpady", tak ich dám. A to sa na to snažím pozerať úplne objektívne.