Superbad (2007)

Ústredná dvojica je sympatická, film vtipný a čo je hlavné - síce je to teenegerská komédia o strate panictva, ale konečne to kráča vlastnou cestou a nie je to 2000-ca kópia Prcičiek. Napriek tomu mi tam chýbalo niečo, čím by sa film zaradil do nadpriemeru... Slovo "fuck" bolo použité 186 krát.

Human Traffic (1999)

Pre mňa osobne kultový film, ktorý som videl hneď niekoľkokrát a snáď každá scéna a rozhovor mi zostali v hlave. Je to spontánny, zábavný a britsky originálny film s hercami, ktorý sú tak presvedčivý, že to snáď ani nehrajú. Netreba to brať len ako film o drogách a sfetovanej mládeži, ale hlavne ako výpoveď o láske k hudbe, rave obdobiu v 90. rokoch a o tom, že víkendy si občas treba poriadne užiť, aspoň kým sme mladí :) Slovo "fuck" bolo použité 174 krát.

Klub rváčů (1999)

Fight klub je spojením dokonalého audiovizuálu, dokonalého príbehu a dokonalej atmosféry. A záverečná scéna sprevádzaná skladbou "Where is my mind" od Pixies je len dokonalou čerešňou na torte.

Ztraceni (2004) (seriál)

Ľutujem, že som tento seriál začal pozerať. OBSAHUJE SPOILERY: Prvé tri série považujem za vynikajúci dramaticko-mysteriózny počin, kde dej na seba nadväzuje a človek by ani nepomyslel na to, že celý príbeh by mali tvorcovia nepremyslený. Štvrtá séria, kde sa dej na ostrove stáva flashbackom je trochu chaos, ale stále je to vysoko pozerateľné. Piata séria prechádza z mysteriózneho seriálu na úplné sci-fi, aby sa to v šiestej sérii premenilo na čistokrvné fantasy s nejakými nesmrteľnými čarodejníkmi, zázračnou vodou, magickým svetlom a záhadným štupľom v jaskyni. Už som len čakal, kedy z džungle vybehne Gandalf... Ale čo ma zaráža najviac, že dvojhodinové finále seriálu totálne pochovalo všetko, čo sme videli predtým, že všetky úmrtia postáv boli zbytočné, že vlastne žiadna zo záhadných postáv nič nevedela, že všetky záhady sú nepodstatné, lebo na ne neexistuje odpoveď. A posledných 10 minút, to je čisté WTF, ktoré považujem za najdebilnejší a najlacnejší záver všetkých čias.

Manželství z rozumu (1998) (TV film)

Tupý televízny film s tupými charaktermi a tupým príbehom, aký môžu vysielať len na STV pre tzv. ženy domáce. Navyše nemám rád Jane "doktorku Quinnovú" Seymour, takže najvyššie možné hodnotenie môže byť z mojej strany len 1 hviezda.

Puls (2006)

Od začiatku toho vidíme veľa, čím sa stráca strach z neznámeho. Nepotrebujem na každom kroku vidieť duchov a efekty, aby som sa bál. Tvorcovia sa mohli viac inšpirovať kruhom (aj keď je inšpirácia už tak očividná), kde na navodenie atmosféry stačil občas nečakaný záber. Pulz hrôzy je proste nefungujúci horor.

Jack Frost 2: Pomsta zmutovaného vraždícího sněhuláka (2000) odpad!

Snehové monštrá sú stvárnené plyšákmi, namiesto snehu je tu pena, herci vyzerajú nesympaticky a dementne, kamera a celkový vizuál je horší ako v telenovelách. Možno bol úmysel natočiť to zle a smiešne. Ale podarilo sa im to natočil iba zle...

Pokoj v duši (2009)

Na slovenské pomery celkom slušne natočený film. Ale suchý, veľmi suchý. Tóno je divná postava, ktorá málo hovorí a keď niekto niečo hovorí jemu, tak sa radšej otočí a odíte. A tak končí väčšina scén, ktoré tým pádom nemajú pointu a zostávajú otvorené. Tóno sa proste nasral a išiel preč. Keď som sa konečne začal s hlavným hrdinom stotožňovať, zrazu bol koniec filmu. V skratke: Pokoj v Duši je pekne natočená a depresívna reklama na domácu pálenku a cigarety neistej značky

Fargo (1996)

Fargo je celkom zaujímavý film, ale určite nie na plných 5 hviezdičiek. To by musel byť trochu menej chladný a trochu viac napínavý. Ou, yeaaah? Ou Yeaah! (používanie tohto výrazu pobavilo, najmä pri rozhovore policajtky s prostitúkami :)

Pýcha národa (2009)

Trailer pobaví a zakomponovanie filmu Nation's Pride do filmu Inglourious Basterds je ešte vtipnejšie. Najviac sa smejem na tom, že má Frederick Zoller pri zabíjaní 300 nepriateľských vojakov čas na to, aby si do dreva vyrezával krásny, až ukážkový hákový kríž :-)

Ovládací panel
10 bodů