darwin

darwin


student

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
  • 24.3.2013  18:23
  Gambit (2012)
  odpad!

  Otřesný, nudný scénář; mdlé herecké výkony a až na pár scén kolosální nuda zaobalená do otravných keců Colina Firtha. Naprosto zbytečný film a vyhozené peníze v kině.

  • 3.2.2013  21:50
  Bídníci (2012)
  **

  Základní devízou muzikálu by měl být zpěv a obecně vokálně-hudební stránka. Skvělou klasickou hudbu ani není třeba komentovat. Zpěv je však na katastrofální úrovni. Jackman a Crowe jsou k smíchu vždy když otevřou ústa, většina ostatních herců se taktéž snaží marně. Jediný komu zpěv jde, je Anne Hathaway. Kamera 20 cm od tváře v pětiminutových záběrech - to všechno téměř tři hodiny. Chladné utrpení pro divákovy oči i uši.

  • 6.1.2013  21:31
  Sex Drive (2008)
  ****

  Žánr teenagerovských komedií je sice už dobrých pár let mrtev, ale Sean Anders dokázal, že je stále možné natočit kvalitní teen komedii. Sex Drive má naprosto neoriginální námět, klasicky žánrově načtrnuté postavy a dopředu jasný děj i závěr. Tvůrci však tuto komedii zvládli řemeslně tak precizně, že to vůbec nevadí, ba naopak, utvrzuje mě to v tom, že pro natočení kvalitní teenagerovské komedie není třeba vymýšlet nic originálního. Stačí se věrně držet žánrových schémat. Herci jsou velmi sympatičtí, hudba dobrá a povedené vtípky vhodně doplňují děj. Výsledkem tak je po pár letech sucha konečně kvalitní film z tohoto již mrtvého žánru. Za speciální zmínku stojí šílený James Marsden, který projednou vypadl ze své škatulkové role slušňáka.

  • 6.1.2013  21:16

  Sandler je šílenec a točí stále horší filmy podle stejného receptu. Pár známých herců + pár cameí + hodně kamarádičků + banální příběh + plno nechutností = rozpočet za 50 mega. Sandler však jen vypadá blbě, ale blbý není. Jeho šílené komedie sice stojí ranec, ale stále mu vydělávají. That's My Boy posouvá hranici Sandlerovy šílenosti ještě o level dále. Na tento film se bez alkoholu v krvi nedá dívat. Dvě hvězdičky za pár dobrých vtípků a Vanillu Ice.

  • 18.12.2012  21:48

  Chaoticky poskládaná amatérština za velké prachy. Otravně nezkušený LaBeouf, uspávající Hardy, afektovaný Pearce a nadbytečný Oldman v pokusu o prohibiční gangsterku z Jihu. Vedlejší dějové linie jsou naprosto zbytečné a nedokážou doplnit už tak plochý hlavní děj. Scénář je těžkopádný a klíšovitý. Tvůrci tak tyto nedostatky kompenzují už tradičně přehnaným násilím. Velké zklamání a těžce průměrný film, který za pár let zapadne v zapomnění.

  • 5.11.2012  22:44

  Celkem obstojná česká komedie s velmi hezkou Evou Josefíkovou a příjemnou atmosférou. Největším zklamáním je onen rok 1989, kde se tvůrci moc nepředřeli a zamýšlené retro prostředí nevypadá ani moc uvěřitelně, o řadě nonsensů ani nemluvě. Mimo to se jedná o podařený filmek.

  • 29.10.2012  23:51

  Hollywoodem inspirovaná metropolitní vánoční pohádka s evropským střihem. Právě lidštější polský přístup a vykreslení postav dává filmu potřebné vánoční teplo, které tak citelně chybí v prefabrikované hollywoodské masové produkci. Herci jsou vhodní a divák se s nimi lehce ztotožní; exteriéry hezké a humor až na výjimky nevtíravý. Právem velký předvánoční kinový trhák.

  • 6.10.2012  21:47

  Křečovitý pokus vytvořit milou a hřejivou romantickou komedii. Příběhy jsou těžkopádné, herci chladní, atmosféra minimální. Hollywoodským tvůrcům pomalu docházejí svátky, o kterých by mohli točit tyto umělé rádoby-komedie.

  • 18.9.2012  22:17
  Klíč (2005)
  ****

  Výborný horor s perfektně promyšlenou zápletkou, kvalitní atmosférou a nečekaným koncem. Povedený a přitom celkem neznámý filmek.

  • 21.8.2012  23:20
  Iron Sky (2012)
  **

  Obrovský potenciál utopen v nadšeneckém bahně amatérismu. Škoda.

  • 23.6.2012  18:30
  Pařmeni (2011)
  *

  Když se Britové snaží napodobit šílené americké komedie, nikdy to nemůže dopadnout dobře. Nejinak to bylo i u tohoto filmu. Vtípky jsou škrobené, suché a působí trapně a nedůvěryhodně, částečně také kvůli britské angličtině, která se prostě do takového druhů komedií nehodí. Ztráta času a peněz.

  • 16.4.2012  19:46

  Velké zklamání a značně promrhaný potenciál. Problémem není to, že Žena v černém staví na celé řadě ohraných filmových klišé, ale spíše jednoduchý fakt, že není dostatečně děsivá. Pár očekávaných lekaček sice diváka mírně vyleká, ale celá atmosféra filmu příliš děsivá není. Napomáhá tomu i přílišné hraní s počítačovými efekty, časté změny barevnosti a celá řada nelogičností, které nezachrání ani časem předvídatelný konec.

  • 4.3.2012  17:54

  Výborný thriller natočen podle klasických vzorců s výborným hlavním hrdinou Russellem Crowem v roli obyčejného, až nehrdinského manžela neprávem odsouzené ženy. Napětí není dávkováno rovnoměrně, ale časem graduje velmi vysoko. Slabinou je Elizabeth Banks, která v roli manželky ani moc nehraje a její postava si nedokáže diváka získat. Celý snímek tak táhne tradičně spolehlivý Crowe, jehož postavě budete fandit stále více až do samého konce. Uvěřitelnost příběhu je na klasicky hollywoodské nízké úrovni a divák by měl částečně vypnout mozek, jen tak si The Next Three Days může pořádně užít.

  • 3.2.2012  22:10

  Otřesný Timberlake, chladná Kunis a nekonečná smršť trapných vtípků zabalených do křečovitého scénáře. Neromantická nekomedie na jedno zkouknutí.

  • 10.11.2011  19:33
  Half Nelson (2006)
  ***

  Minimalistický, skromný film o učiteli na černošské škole, který fičí na drogách a o jeho vztahu se svou žačkou. Ryan Gosling znovu potvrzuje, že je výborným hercem a převážně neverbální komunikaci by mohl vyučovat. Jeho postava flákačského fetujícího učitele je v jeho podání tak přesvědčivá, že skoro máte pocit, že opravdu na něčem fičí. Bod dolů za rušivé vsuvky o historii boje za občanská práva.

  • 6.11.2011  19:59
  Alois Nebel (2011)
  *****

  Krásný, melancholický a tak trochu vlastně smutný film. Film stojí na výborné rotoskopické animaci a pochmurné, rozjímavé atmosféře. Konstrukční osa příběhu je sice trochu slabší, divácký zážitek z filmu to však neohrožuje. Alois Nebel je krásným filmem o mlhavém lidském životě, kořenech a minulosti, která ovlivňuje současnost. Velký dík si tvůrci zaslouží za zviditelnění krásného Jesenicka. V tomto ohledu se Alois Nebel zasloužil víc než jakékoli audiovizuální dílo.

  • 6.11.2011  18:40
  Drive (2011)
  ****

  Hypnotické, stylové drama s výbornou hudbou, kamerou i režií. Ryan Gosling potvrzuje, že je výjimečným hercem a dokáže zazářit i minimalistickým hereckým projevem, soustředěným na neverbální komunikaci a charisma postavy.

  • 6.11.2011  16:30

  Mnohem slabší než jednička jako celek i v řadě specifických rysů. Děj je zbytečně překombinovaný a uvěřitelnost patálií hlavních postav klesla do mínusových hodnot. Hangover 2 sice nabízí řadu vtipných scén, ale na víc než jedno podívání to opravdu není.

  • 20.10.2011  21:10

  Klasický příběh o muži, který přišel o svou rodinu trpí hlavně svým absolutním odtržením od reality. Pro diváka je tak těžké se vžít do role sympatického Gerarda Butlera. S každým dalším "odhalením" je příběh stále méně uvěřitelný a z Butlera se vlastně stává záporák. Pro pobavení je to dobrý film, ale žádné dechberoucí drama to bohužel není.

  • 28.9.2011  23:15
  Oni (2008)
  ***

  Výbornou mrazivou zhruba půlhodinu vystřídá chaoticky děj, který ústí prázdným a trapným koncem. Právě v první polovině filmu se režisérovi daří umně šířit tichý strach. Pak však strach postupně vymizí a vyvstává celá řada otázek ohledně logičnosti a pravděpodobnosti. Právě celá řada do očí bijících nelogičností tragicky nabourává avizovanou úkazku zranitelnosti náhodných nevinných lidí.

  • 28.9.2011  23:00

  Nevyvážený film, který zanechává rozporuplné pocity. Na jednu stranu dokáže okouzlit výbornou stylistickou stránkou a skvělým herectvím Karla Rodena. Na druhou stranu zklame prachbídnými hereckými výkony Sipošové a Jiráčka. Příběh skytá velký potenciál, avšak Renč nejde příliš do hloubky a nedokáže využít dějových linií, které se samy přímo nabízejí (např. Doušovu "hluchotu"). I tak je Hlídač kvalitním filmem, stojícím za shlédnutí.

  • 13.9.2011  23:11

  Výtečná sonda do morality moravské vesnice za druhé světové války. Krásná kamera, vhodná hudba a výborné výkony všech herců, s polskými herci na čele. Jeden z nejlepších českých filmů devadesátých let.

  • 13.9.2011  12:25
  Vřískot 4 (2011)
  **

  Velké zklamání od originálních tvůrců Vřískotů. Režisér Wes Craven, scénárista Kevin Williamson, ani klasická herecká trojice nedokázali natočit kvalitní pokračování originální trilogie a tím i částečně resuscitovat dávno padlý žánr slasher filmů. Scream 4 je nudný, tuctový a není děsivý, což je u hororu docela zásadní problém. Neustálé narážky na originální trilogii a filmový svět sice potěší, avšak dělají z filmu prakticky parodii sebe sama. Žánr slaher filmů je bohužel již mrtev a je evidentní, že ani mix klíšovitého slasheru s post-moderními prvky tento žánr nedokáže oživit.

  • 12.8.2011  10:58

  Šílená rádoby-komedie s celou squadrou starých znamých lovců ze tří předchozích osobenností. Celý film je naprosto zbytečný a viditelně se snaží svézt na vlně úspěchu známé trilogie. Nejhorší je, že v této taškařici zásadně chybí vtip a to by se u komedií určitě stávat nemělo.

  • 2.8.2011  16:45
  Sirotčinec (2007)
  ****

  Výborná originální duchařina s často mrazivou atmosférou, přesvědčivými hereckými výkony a šokujícím koncem.

  • 2.8.2011  16:27

  Promrhaný nápad a velké zklamání. Skvělá kamera pomáhá vytvářet působivou atmosféru, avšak banální příběh film zcela potápí. Ani snaživý Matt Damon nedokáže vytáhnout tento snímek z mdlého průměru.

  • 2.8.2011  15:43
  Otčím (2009)
  **

  Jak moc může být strašidelný horor, když už od traileru víte kdo je vrah a o co mu celý film půjde? Odpověď zní - nijak. The Stepfather je tak poměrně slušným, avšak zcela předvídatelným hororem se všemi očekávanými klišé. Pár lekaček je však na dobrý hororový film zatraceně málo.

  • 6.7.2011  17:10
  Kočičky (2009)
  **

  Výborný a aktuální námět se bohužel nedočkal důstojného zpracování. Galerianki měly být varováním, nakonec se staly vzorem k následování. Režisérka totiž nedokázala jít do hloubky daného problému, místo toho pouze povrchně popisuje svět pathologické části dnešní zkurvené mládeže. Galerianki byly v Polsku velmi očekávaným filmem, avšak hluboce zklamaly. Nejenže nedokázaly citlivě a věrohodně popsat reálný problém, ale svým přehnaným výkladem nedokázaly řadu lidí přesvědčit, že daný problém vůbec existuje. Film se tak zařazuje do nekonečné fronty snímků, které ani zdaleka nedokázaly naplnit svůj velký potenciál.

  • 10.5.2011  11:42
  Vyvolený (2000)
  ***

  Zajímavý námět promrhaný čekáním na něco, co ani pořádně nepřijde. Filmu rozhodně neprospívá strojená, ultra-komorní atmosféra, která má tvořit tajemno, ale místo toho vytváří pouze táhnoucí se nudu. Slabých 60% pro shyamalanovské Čekání na Godota.

  • 9.5.2011  11:53

  Nadprůměrná reklama, ale zas taková bomba to není. Nike měl lepší, zvláśtě ty fotbalové.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19