Bitva o Planetu opic (1973)

Celkem slušné zakončení celé série s ponaučením na konci.

Země nikoho (2001)

Je obdivuhodné, že necelých deset let po válce je možné natočit o tomto konfliktu nestranný a kvalitní film. Tanović výtečně vykreslil absurditu války, neschopnost "šmoulů" i hyenismus novinářů.

Nechte to na Beaverovi (1997)

Remake seriálu z roku 1957. Tvůrci pochopili, že se nedá zkopírovat příhody rodiny Cleaverů, které jsou 40 let staré a tak to celé zabalili do moderního kabátu. Chrise McDonalda jsem viděl poprvé v kladné roli, Janine Turner je na rozdíl od tehdejší June Cleaver, Barbary Billingsley (která si tu střihla i malou roličku) kost k sežrání a vůbec celá rodinka vypadá víc normálně než ti panáci z 1957. Výborně tento seriál parodovala Mad TV ve své scénce Leave It To Blink-182. Tenhle film se o parodii nesnaží, zato úplně v pohodě pobaví. Seriály jako tehdejší Leave It To Beaver už nemají šanci, obraz dokonale bohaté a bílé rodiny z bohatého a bílého předměstí už naštěstí tolik netáhne. Přetransformoval se do neškodných komedií jako tato, anebo je vyloženě parodován, jako v geniálních Lidech z předměstí.

Sympaťáci (1995) (TV film)

Režijní debut Tommyho Lee Jonese dopadl celkem slušně. Nejedná se o klasický western, spíš se nám Tommy snaží ukázat život jedné farmy a její problémy. Sám Tommy Lee Jones si střihl hlavní roli strýčka, kterého nikdo moc nechce, ale který svou přítomností pomáhá všem lidem okolo. Kdo čeká klasický western s padouchy, střelbou a Indiány bude silně zklamán. - 70%

Zámotek (1995)

Hodně umělecká záležitost, která stojí a padá s výkonem kamery. Ceylanovi se daří vytvářet místy hodně tajemnou atmosféru.

Dobytí Planety opic (1972)

Nic slavného to zase nebylo, nemluvě o fůře nelogičností. Roddy McDowall je jako vždy přitažlivý a závěrečné výtržnosti místy správně divoké.

Gallipoli (1981)

Peter Weir se soustředí víc na jednotlivé postavy než na válečnou vřavu a je to jen dobře. Podařilo se mu ukázat naivitu a nenaplněné ideály oné generace. Mark Lee sedí do své role perfektně.

Útěk z Planety opic (1971)

Na rozdíl od minulého dílu to není zas taková blbost, ale už od počátku je jasné, jak to celé musí skončit.

Dr. Dolittle 2 (2001)

Vcelku příjemné překvapení. Pohodová komedie pro děti.

Do nitra Planety opic (1970)

Maximální blbost s účastí vesmírných lidí. Od tohoto dílu fandím definitivně opům.