jizvoun

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 28.2.2021  14:34
    Rozpad (2014)

Hodně depresivní počin, který pravděpodobně dost věrně odráží skutečnost pouličního života dorostenců ve velkých městech Anglie. Hlavní hrdina totální ztroskotanec, který si nechá líbit snad všechno, dokud ho to na konci nezlomí.

• 14.11.2020  18:45
    The Outpost (2020)

Až na nějaký ty závěrečný vlastenecký kecy to bylo kvalitní. Bavil jsem se, vizuál super, akce za pět hvězd. Příběh jsem čekal vyloženě průserovej tak jako je v tomhle žánru pravidlem, ale nebylo to nejhorší. Za mě spokojenost.

• 14.11.2020  18:32
    Afghánistán: 40 let války (TV seriál) (2020)

Bez váhání pět hvězd. Nestranný pohled na historie této země, o které všichni slyšeli jen díky vpádu Nato nebo sovětského svazu. Tady dostáváme pohled na to,jak to vypadalo mnohem dřív a co je podstatou problémů, které zemi provází dodnes. Objektivní, poutavé, místy i napínavé dílo s pohledy zúčastněných osob ze všech stran konfliktu.

• 27.10.2020  17:49

Půjdu proti proudu, protože mě film vážně nebavil. Vtip?Náznaky humoru zde byly, ale nestály ani za pozdvihnutí koutku. Nějaká chvíle napětí, gradace, cokoliv, co by mě chytilo a já to musel sledovat, tu nebylo.

• 28.9.2020  00:02
    Noc na Zemi (1991)

Bohužel. I přes všechny kladné recenze a doporučení jsem si k tomu cestu nenašel. Naopak se mi u toho podařilo usnout.

• 13.9.2020  17:28
    Toman (2018)

Jako plus beru to, že jsem o Tomanovi nikdy předtím neslyšel. Dobové reálie taky na úrovni. Nicméně jsem u filmu usnul. Pro mě tedy jednoznačně moc natahované.

• 12.9.2020  17:06

Super film na zkrácení dlouhého dne. O událostech v něm zobrazených jsem vlastně do jeho shlédnutí neměl vůbec páru.

• 28.8.2020  17:02
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Bez diskuze plných pět hvězd za to, jak ve světě kriminálek LA a podobnejch volovin působí seriál neprosto autenticky a hlavně nadčasově. Po 18 letech od první série sedím přibitej k televizi a hltám každej díl. Těžko o tom napsat krátký komentář. Charaktery postav jsou naprosto boží, ke každýmu si tu člověk najde sympatie. Hrdinové jsou tu obyčejný lidi, který byste normálně potkali na ulici, žádný superhrdinové, ale borci, který by klidně mohli bydlet naproti v ulici. Nic tu není černobílý, ale vše je pouze odstínem černé. Politika, sociální systém, školství, nezaměstnanost, drogy a především urputná a ve většině případů zoufalá policejní práce. Když se po dlouhé dřině něco povede, seriál to hned rozšlape do deziluze a už dopředu je jasné, že veškeré to úsilí, oběti a čas, který do vyšetřování postavy dávají, vyjde vniveč. Rozhodně jeden z těch nejlepších seriálů, co jsem měl možnost vidět. Jedna z fajn věcí je to, že po celou dobu pěti sérií si seriál drží stejné herecké obsazení a sleduje i linky těch, kteří partu opustili.

• 19.8.2020  12:42
    Na nože (2019)

Není to úplně můj šálek kafe a začátek tomu napovídal. Ale jak došlo k seznámení s jednotlivými postavami, bylo to parádní pokoukání. Postava hlavního detektiva v podání Daniela Craiga zahrána naprosto parádně a já si každý jeho výstup naprosto užíval.

• 7.5.2020  17:53
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Bomba. Divím se, že zrovna v dnešní době a zrovna ve Švédsku měli koule na to natočit něco takového a tleskám. Stupňující se dramatičnost a napětí člověka nutí pustit další a další díl, až to pak najednou skončí a já pořád vstřebávám s otevřenou hubou, co jsem to vlastně sledoval. Ani jedna z jednotlivých dějových linek nebyla hluchá a já mačkal pauzu, jen abych se mohl jí na záchod vypustit a pokračovat pořád dál. Tohle se sakra povedlo.

• 30.4.2020  18:04

Nuda, nuda, nuda. Čekal jsem něco dechberoucího, šokujícího nebo alespoň utvrzujícího. Krom několika zajímavých záběrů vrcholných představitelů Ruska nebo ještě tehdejšího SSSR pěkně zblízka tam nebylo nic. Putin prostě mluví, je to nic neříkající a autor pouze vyslovuje svoje podezření. Kdyby alespoň sdělil, proč se nakonec tak moc znelíbil režimu nebo přiblížil osudy odpadlíků z nejbližšího Putinova okolí v době jeho prvního volebního vítězství. Dokument mi vůbec nic nedal, podobné výstupy i volební taktika je všude stejná, o čemž se můžeme přesvědčit i z jiných dokumentů. Ztráta času.

• 28.4.2020  23:16

Jedna hvězda za technicky nadstandardně zvládnutou akci a druhá za tu sympatickou herečku. Mimo akci naprosto stupidní děj plný snad těch největších filmových kýčů a klišé. Jeden nadsamec s pomocí modelky se s raketometem vymlátí celou armádu.

• 28.4.2020  23:13

Za mě zdlouhavé, nezajímavé, v počátku trochu chaotické. Jak jsem se na to těšil, tak jsem byl zklamaný.

• 22.4.2020  22:45
    Život není krásný (amatérský film) (2008)

Tohle bylo naprosto famózní. Ta amatérská kamera a některé herecké výkony tomu dodávaly šťávu. Příběh naprosto absurdní, vtipný a do konce neskutečně zábavný.

• 22.4.2020  22:43
    Jehovova pomsta (amatérský film) (2010)

O něco slabší než předchozí díl, ale stále rázně vtipně kontroverzní.

• 22.4.2020  22:38
    Párty Hárd (2019)

Pro mě naprostá bomba. V místních luzích a hájích se jedná o jedno z naprosto famózních děl, které člověka jako jsem já opravdu donutí k smíchu. Na to, že se jedná o poměrně amatérské dílo s nižším rozpočtem, to alespoň pro mě zastiňuje velkorozpočtové české komedie. S každým dílem lepší a lepší zpracování, jak dějově tak technicky.

• 20.4.2020  15:52
    Outsider (TV seriál) (2020)

Přesně jak se píše v komentářích, začátek mě napínal jak strunu, ale konec odfláknutý. Už od poloviny mi přišlo, že se to ubírá divným směrem, ale pořád mě to drželo. A pak přišel ten závěr. No, když pominu ten závěr, musím uznat, že to bylo celé fajn a drželo mě to v napětí, takže si to rozhodně nezaslouží špatné hodnocení.

• 18.4.2020  20:41
    Crown Vic (2019)

Velmi příjemná jednohubka s parádním výkonem Thomase Jana.

• 10.4.2020  13:42
    Vlastníci (2019)

Na začátek parádní rozjezd, kde si člověk zamiluje každou postavu, a tolik odlišných povah najednou působí opravdu zábavně a vtipně. Jak mě na začátku charakter jednotlivých postav bavil, ke konci mě jeho vyhrocenost začínala vážně srát a já už jen čekal, kdy to celé konečně skončí.

• 10.4.2020  13:38

Z nostalgie a úcty k předchozím dílům dávám tři hvězdy, ale jsou to slabé tři hvězdy. I když to mělo své světlé momenty, spoustu času jsem jen kroutil hlavou a čekal, kdy přijde chvíle ještě o něco přitaženější za vlasy než jsem právě viděl. Jako nejtrapnější moment filmu mi přijde přerod hlavního padoucha v závěru, to jsem vážně odmítal pobrat.

• 2.4.2020  21:06

Musím říct, že zrežírovaný a zahraný je to parádně. Ale ty hlavní postavy mě neskutečně sraly. A to tím, že jsou skutečné, přesně takový sráči tu byli a jsou a zahrávají si s lidskou hloupostí, nezkušeností a ke všemu tomu jejich chování využívají kapitalismus.

• 2.4.2020  21:00
    Gentlemani (2019)

Přes značně nepřehlednou první polovinu se film od druhé poloviny do konce stáčel k tomu nejlepšímu, co Guy Ritchie umí a závěr jsem si opravdu užíval. Chvíli to trvalo, než jsem se na začátku zorientoval, ale postupně, jak jednotlivé střípky příběhu zapadaly do sebe, jsem si tu jízdu vážně užíval na plno.

• 2.4.2020  19:32

Je to pořád paráda, naprosto návykové jako první série. Ale na rozdíl od první série to nebylo už tak vtipné, chybí ta ztřeštěnost a nevázanost. Oproti tomu druhá série vyspěla stejně jako hlavní hrdinové, neustálý vtip tu vystřídaly dramatické pasáže,vážnost a hloubka jednotlivých postav. I když mě ty neustálý homosexuální líbačky neuvěřitelně sraly a sem tam mi chyběla ta roztomile vtipná nezkušenost Otise a nezřízená extravagantnost Erica z prvního dílu, sérii jsem zhltnul na jeden zátah, navíc hudební doprovod pecka, takže opět dávám plných pět hvězd.

• 22.3.2020  11:57
    1917 (2019)

Survival bojová akce a konečně nějaký kvalitní válečný film. Kamera super, prostředí naprosto parádní, až mi bylo líto, že to tak rychle skončilo. Kulisy zničené prázdné krajiny plné zákopů s krysami a těly, rozbombardované město v noci osvětlené ohněm a světlicemi, to bylo něco parádního a skoro mě mrzí, že to uteklo tak rychle a nešlo se v těch lokacím pozdržet o trochu déle.

• 15.3.2020  22:29
    Zodiac (2007)

Je to zábavné, nicméně něco mi tam od Finchera chybělo.

• 14.3.2020  13:23
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Pecka. Seriál od Finche o sériových vrazích nemohl dopadnout jinak. Skvěle ztvárněná dvojice ústředních hrdinů, postupně se zvyšující napětí, do toho nepříjemná tichá hudba, slast. Už se těším na další sérii.

• 12.3.2020  17:39
    The Boys (TV seriál) (2019)

Bomba. Konečně seriál, který zkouknu za jediný den bez pauzy, a to ne pro jeho krátkou stopáž. Už mě unavují každý rok opakující se DC a marvelovský filmy o hrdinech. Tohle mi do žánru přináší svěží vítr a konečně jsem zase u něčeho vydržel sedět s přilepenýma očima v televizi.

• 12.3.2020  17:30

Čistý průměr. Scénář ničím výrazným nenadchnul, graficky velmi povedené. Znovu bych se k tomu však již nevracel.

• 4.1.2020  14:56
    Joker (2019)

Phoenix se objevuje ve filmu čím dál méně, o to větší jsou jeho postavy však překvapení. Svůj herecký talent zde nezapře, vlastně táhne se jím celý film. A to je teda pro mě škoda. Trochu jsem čekal, že Joker bude částečně i o něčem jiném než psychopatologickém vývoji nemocného chlápka. Pořád jsem tak nějak čekal, až to celé vygraduje a spolu s kompletní proměnou osobnosti ho vypustí do ulic. Ale jeho transformací film končí, já si říkám wow, phoenix to zvládnul skvěle, ale chtělo by to ještě něco víc.

• 1.12.2019  20:39
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Na českou tvorbu neobyčejně dobrý počin. Hlavní roli zde hraje především kriminální zápletka, která si inteligentně pohrává s nečekanými zvraty. Obraz konce komunismu v Čechách zachycen nádherně, ale spíše v pozadí.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13