Linkyc

okres Jablonec nad Nisou
filmový a seriálový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 31.12.2015  14:36
    The Fall (TV seriál) (2013)

Brilantní práce. Vytříbené dialogy a skvělá ukázka práce kriminalistů v terénu, a v neposlední řadě vynikající Gillian Anderson a Jamie Dornan.

• 23.5.2015  13:09

Jen občas se stává, že si zajdu na film do kina 2x, a mnohem větší raritou poté je, abych si daný snímek zařadil mezi oblíbené po tak krátké době od zhlédnutí. U Mad Maxe tato situace nastala. Dlouho jsem neviděl takto zběsilou vysokooktanovou jízdu. Perfektní směsice akce, hudby a herců. Bravo!

• 15.7.2014  22:00
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jsem dojat, vskutku dojat a citově vyčerpán (v dobrém slova smyslu) tím co jsem viděl. Čekal jsem všelicos, ale výsledek mě více než příjemně překvapil. Zakončení jak se patří. Ve skrytu duše doufám v desátou sérii.

• 4.6.2014  14:43
    Zahradník (2006)

Obsah hlásá první interaktivní český film, a má pravdu. Při sledování má divák možnost vybrat si, jakým směrem se bude děj filmu dále ubírat. Předem ale varuju, ať už provedete jakýkoliv výběr, kvalita filmu se tím nijak nezmění. Respektive, nezlepší se. Matně si pamatuju, jak jsem si při sledování filmu říkal WTF. Nelze jinak, než ODPAD, takhle tedy ne. Jak vůbec může někoho napadnout natáčet interaktivní filmy, tohle nikdy nebude fungovat.

• 25.5.2014  04:30
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Nechci být totální scum, takže tomu 3 hvězdy dám, ale to jen díky tomu, že je to z produkce HBO a hrají tam áčkoví herci, tím to končí. Od začátku jsem se pekelně nudil a snažil se najít důvod, proč se koukat dál. Vleklé dialogy a scény naprosto o ničem mě přesvědčili, že tohle není můj seriálový šálek čaje.

• 6.5.2014  01:22
    Fargo (TV seriál) (2014)

Něco takového se nerodí 2x za dekádu. Neuvěřitelně poutavé a strhující, prošpikované humorem, napětím a akcí. Plus hafo odkazů na původní film Fargo.

• 2.11.2013  18:57

Dlouho jsem se k tomu nedostal, ale po zkouknutí musím konstatovat jediné...na film jako je tento se nesmí nikdy zapomenout. Přiznávám, že ke konci jsem opravdu brečel, což se mi nestává často.

• 13.5.2013  11:53

Je to strašnej škvár, úplně o ničem, ale nejlepší na tom jsou scény z Behind the camera a Bryan Cranston hrající na piano.

• 28.4.2013  21:02
    Metro (2013)

Nebýt toho milostného příběhu (jak hlavního páru, tak mladého průvodce) na pozadí metro-katastrofy, mohlo to být lepší. Ke konci mohl někdo zesnout, to by mě urvalo ještě víc, než jen efektní CGI vody valící se metrem, nebo pozdní vypnutí kolejiště. Tyto scény však patří mezi velice povedené, 60%.

• 19.4.2013  15:44
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Nemá cenu se tady moc rozepisovat, chválou to tady zavání ze všech stran. Nikdy jsem na tohle nechtěl koukat, protože jsem se opravdu moc bál toho českého názvu. Myslel jsem si, že je to nějaká střelená pohádka. Ale lidi, překonejte ten strach a kouněte se na to. Nikdy nebudete chtít, aby ten seriál skončil. Momentálně asi to nejlepší v seriálovém světě.

• 18.4.2013  00:31
    Bídníci (2012)

Moje srdce zaplesalo. Kulturní dědictví a odkaz pro další generaci.

• 12.4.2013  12:14
    Hostel II (2007)

A opět, hvězdičku už je za to (a asi pouze za to), že tam ženská ufikne chlapovi vercajk a nechá ovčáka, aby ho snědl. Ehmm, myslím psa.

• 12.4.2013  12:10
    Hostel (2005)

Hvězdičku za to, že konečně zařval Vlasák s tou jeho: břízka se k břízce naklání.

• 12.4.2013  11:15
    Argo (2012)

Četl jsem knihu a není zdaleka tak akční a napínavá jako film. Proto a právě díky tomu jsem rád, že Affleck dokázal vytřískat z příběhu maximum, zachoval jádro, které přenesl na diváka a přidal trochu té Hollywoodské akční příměsi, na kterou dnes lidé slyší.

• 11.4.2013  17:09
    Věc (1982)

Kult, který přetrvá. Je potřeba být nad Věcí.

• 10.4.2013  01:07
    Zátoka (2009)

Je otřesné sledovat, co všechno jsou Japonci schopni a ochotni vzít do huby, jen aby mohli říct, že jsou nezávislí a dělají všechno jak chtějí oni, bez vlivu Západu. Velice smutný pohled na delfíní slaughterhouse 21. století, jaký nemá obdoby. Žijeme v civilizované společnosti, ale někdo zkrátka nedokáže přenést přes srdce, že zde existují i jiné druhy živočichů, než jen člověk, které jsou natolik inteligentní, aby si zasloužili nebýt rozřezáni dětem do sandwichů. Ba co hůře, být zabiti čistě jen pro vrtoch tamních rybářů, když se jim zamane.

• 10.4.2013  00:58

Jak už bylo řečeno, pěkná myšlenka vyprávěná poněkud těžkopádně a místy zbytečně zdlouhavě, avšak herecky naprosto skvěle zahrané drama prostoupené černým humorem a vtipem. V posledních 40 minutách příjde zvrat, který člověk sice mohl čekat, ale i tak je to velice dobře podané a divák se nemůže dočkat, jak k tomu postavy přistoupí. Jsem velice rád, že podobné revenge movie vznikají. Dávají na odiv naši povahu, možnost nahlédnutí do našeho nitra a prostor k zamyšlení, co by člověk na místě hl. postavy udělal.

• 7.4.2013  17:24
    Derren Brown: Apokalypsa (TV pořad) (2012)

Pro všechny, kdo si pořád myslí, že je to nahrané. Ono zfalšovat pořad takového ražení není vůbec těžké, pravda, ale udržet to tak i po odvysílání, to chce hodně přesvědčovacích technik a balík peněz pro všechny zúčastněné. A to nemá ani Derren. 100% věřím, že tento pořad není fake. K určitým scénám, kde lidé řeší kontinuitu záběrů: uvědomte si, že celý nesestříhaný materiál měl asi 6 hodin a všechno se muselo zkrátit pro potřeby TV. A proto např. ve scéně, kde se v sanitce povaluje na podlaze láhev a v dalším záběru zmizí. Je to jen střih po delší době jízdy v té sanitce. Takhle by se dalo pokračovat. Nemá ale smysl přesvědčovat někoho, kdo se na to kouká s cílem, aby nakonec stejně konstatoval, že je to podvod.

• 5.4.2013  00:10
    Looney Tunes: Úžasná show (TV seriál) (2011)

A tohle je ten další důvod, proč jsem s bratrem jako malej kluk trčel od časného rána přilepený k bedně.

• 5.4.2013  00:03

Natočeno v době, kdy to Zdenda ještě měl v hlavě v pořádku.

• 4.4.2013  23:59
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Dětský sentiment východního bloku.

• 4.4.2013  23:58
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Jeden z důvodů, proč jsem jako malej koukal na TV. Dnes už takřka žádné nejsou.

• 4.4.2013  23:56

Kdo tohle neviděl, zřejmě nikdy nebyl dítě a nebo vám lže. Do pekla s ním.

• 2.4.2013  23:19
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Nevkusný, ale chytrý humor, který v této době postrádám tak jako cikána rozkrájeného do 10 popelnic. To je vtip, ne moje zvrácená touha.

• 2.4.2013  23:14
    Česká soda (1998)

• 26.2.2013  15:01

Animák, který je ve spojení se jménem Simpsonovi povedený. Dokonce byl nominován na Oskara. Ale menší problém jsem nalezl v jeho zařazení mezi ostatní snímky. Asi proto nemohl ani vyhrát, nepřináší totiž nic novátorského, co se animace a příběhu týče. Pouze byl ve 3D. A navíc, byl uváděn v kině před Dobou ledovou a neměl titulky, to pro průměrného českého diváka znamená pohromu.

• 20.2.2013  18:44
    Bok po boku (2012)

V podstatě nemám co vytknout. Fajn dokument o tom, zda film jako zapisovací médium vydrží i další roky, nebo bude totálně převálcován digitální érou v podobě HDD a SD karet. Velikání dnešního Hollywoodu postupně obhajují své názory na téma film vs digitál. Opravdu doporučuju.

• 13.2.2013  22:55

Proč si kluk nastrká za kalhoty tucet bouchaček? Proč starý milovník zbraní odvrátí zrak od fotky nebohé dívky, která byla zastřelena 6letým chlapcem? Proč, když vlezete někomu na cizí pozemek v USA, třeba jen omylem, ustřelí vám přinejmenším nohy? Tak na tyto otázky se vám bude snažit odpovědět právě Michael Moore. A dělá to velice dobře a chytlavě. Pohled na USA jako na zbraně-zbožňující národ, který bez nabitého coltu nedá ani ránu, a to doslova!

• 13.2.2013  16:50
    Zabít tiše (2012)

Strašná tlachařina, většinou o ničem, politická přirovnání, tlachání, luxusní scéna zabití a zase kecání, luxusní zabití, tlachání a konec. Tak alespoň 3 hvězdy za obsazení, stylizaci a zpomalené efekty.

• 12.2.2013  22:24
    Mrazík (1964)

Čas a každoroční opakování vše zničil, aneb jak se devalvuje umění.

<< předchozí 1 2 3 4 5