Rominator

Rominator

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 12.11.2017  18:53
    Jeff Dunham: Relative Disaster (TV pořad) (2017)

Ventriloquista Jeff Dunham tento speciál pro Netflix natáčel v irském Dublinu. Pětapadesátiletý Jeff nezapomene v úvodu zmínit, že je adoptovaný. S první ženou Paige má tři dospělé dcery. Se svojí současnou o osmnáct let mladší manželkou Audrey má dva syny. Dvojčata se jmenují Jack a James. Všechny tyto osobní údaje Dunham v průběhu vystoupení použije. Z loutek se objeví Walter, nový člen irské dítě Seamus, Bubba J, Achmed the Dead Terrorist a Peanut. Jeff se snaží být aktuální, protože zazní jména jako Hillary Clinton, Donald Trump, Angelina Jolie, Brad Pitt a nechybí členové z klanu Kardashian. Jeff Dunham jednoznačně boduje, protože to bylo lepší jak Unhinged in Hollywood (2015).

• 12.11.2017  13:31

Taiji Master (Jack Ma) změří své síly v souboji s ostatnímy mistry bojových umění, kterými jsou Tony Jaa, čínský boxer Zou Shi Ming, Jacky Heung, Natasha Liu Bordizzo, Wu Jing známý také pod jménem Jacky Wu, bývalý mongolský zápasník sumo yokozuna Asashoryu Dolgorsuren Dagvadorj, Donnie Yen a Jet Li... Ústřední filmovou melodii Man with the wind nazpívali Jack Ma a Faye Wong. Režisérem a scénáristou byl Wen Zhang. Akčního režiséra dělal Ku Huen Chiu. Yuen Woo Ping, Sammo Hung a Tony Ching mají v závěrečných titulcích speciální poděkování a kredit jako akční poradci. Titulkové cameo mají Jason Statham, Manny Pacquiao a Gennady Gennadyevich Golovkin pouze ve verzi na YOUKU, která je o 19 sekund delší. V HD rozlišení lze GSD zhlédnout na oficiálních stránkách Jeta Li, YOUKU nebo YOUTUBE.

• 6.11.2017  20:40
    Unhinged in Hollywood (TV pořad) (2015)

Toto Dunhamovo vystoupení bylo zajímavé tím, že se natáčelo v Dolby Theatre v Hollywoodu v Los Angeles v Kalifornii v místě, kde se slavnostně předávají Oscaři. Z loutek se objeví Walter, Bubba J, Little Jeff, Peanut a Achmed the Dead Terrorist. Dobrý vtípek byl, když Jeff Dunham vysvětloval, že Little Jeff v jiné show mluvil hlasem Peanuta a on teď bude muset přijít s novým hlasem, protože nedokáže mluvit jako Peanut. Jeff se snaží být aktuální, protože zazní jména jako Hillary Clinton, Donald Trump, Barack Obama a Kim Kardashian. Hlavní problém bych viděl v tom, že Dunham recykluje sám sebe a nepřináší nic nového. Kromě Jeffa nikdo jiný nevystoupil a proto mi jsou další jména v obsazení záhadou, ale možná půjde o nějakou bonusovou scénu na disku.

• 4.11.2017  22:26

Veverčák Surly (hlas Will Arnett) zničí nedopatřením zvířátkům žijícím v parku veškeré zásoby jídla na zimu. Nedlouho poté je Surly komunitou vyhnán do města a nesmí se nikdy vrátit... K těm zajímavějším postavám patří nemluvný krysí kámoš Buddy, Krtek (břichomluvec Jeff Dunham) a Mýval (Liam Neeson). V závěrečných titulcích mile překvapil animovaný PSY, který zazpíval Gangnam Style. Ve filmu je také jedna mezititulková scéna, která se objeví i ve druhém díle a dočká se rozšíření.

• 1.11.2017  23:38

Veverčák Surly (hlas Will Arnett) a banda zvířátek z parku zažívá bezstarostné časy, protože v suterénu uzavřeného obchodu s ořechy mají nekonečné zásoby jídla. Jednoho dne však kvůli Krtkově (břichomluvec Jeff Dunham) chybě dojde k explozi a musí se vrátit domů. Vše nebude tak jednoduché, protože chamtivý starosta chce nahradit zelené stromy zábavním parkem Liberty Land.. Za poslech určitě stojí písnička Born to Be Wild od kapely Steppenwolf. Jackie Chan namluvil modrookého vůdce kung fu myší, který se jmenuje Mr. Feng. Povedla se narážka na nepovedené záběry a one-inch punch, který popularizoval Bruce Lee. Jackie se na chvíli objeví v závěrečných titulcích při nahrávání zvukové stopy ve studiu. Příběh není extra originální, ale občas slušně pobaví. V úplném závěru je potitulková scéna.

• 29.10.2017  19:25
    To (2017)

Ve městečku Derry začnou mizet děti. Jednou z obětí se stává Georgie, který má staršího bratra Billa Denbrougha (Jaeden Lieberher). Sedmičlenná parta kamarádů („Lůzři“) kolem Billa se bude muset postavit svému strachu a zlu, které představuje klaun Pennywise (Bill Skarsgård)... Film nabídne solidní dětské herce a fungující lekací scény. Knižní předlohu od Stephena Kinga jsem nečetl a původní televizní film z roku 1990 jsem zatím neviděl, ale to velmi brzy napravím. Nevím proč, ale Sophia Lillis (Beverly Marsh) mi připomínala Scarlett Johansson.

• 29.10.2017  11:10

Hned v úvodu Thor (Chris Hemsworth) porazí ohnivého démona Surtura (hlas Clancy Brown), který chce rozpoutat Ragnarok a zničit Asgard. Poté se vrací domů, aby odhalil Lokiho (Tom Hiddleston) a zjistil, kde se nachází jejich otec Odin (Anthony Hopkins). Thor a Loki se vydávají na Zemi a s pomocí Doctora Stephena Strange (Benedict Cumberbatch) ho nalézají v Norsku. Thor se od Odina dozvídá o nebezpečí, které představuje jeho starší sestra bohyně smrti Hela (Cate Blanchett)... Ve filmu se objeví staré a nové postavy jako Heimdall (Idris Elba), Hogun (Tadanobu Asano), Volstagg (Ray Stevenson), Fandral (Zachary Levi), Bruce Banner / Hulk (Mark Ruffalo), Velmistr (Jeff Goldblum), Šroťák 142 / Valkyrie (Tessa Thompson), gladiátor Korg (Taika Waititi) a Skurge (Karl Urban). Povedla se camea, která mají v divadelni hře Matt Damon, Sam Neill a Luke Hemsworth. Nechyběl také Stan Lee jako holič na Sakaaru. Doctor Strange se ve filmu objevil ve značně rozšířené mezititulkové scéně z vlastního filmu. Jako obvykle nechybí mezititulková a potitulková scéna. Humor mi sednul a líbil se mi i soundtrack. Immigrant Song od Led Zeppelin rulez. Takhle plné kino jsem dlouho neviděl. (Kino Vesmír So 28. října 2017)

• 22.10.2017  20:06
    Skyline (2010)

Jarrod letí do Los Angeles na oslavu narozenin kamaráda Terryho se svojí přítelkyní Elaine. Po akci jsou všichni probuzeni v časných ranních hodinách modrým pronikavým světlem, které hypnoticky přitahuje zvědavé pozorovatele a nechává je zmizet... Největším mínusem je absolutně nedomyšlený příběh a špatní herci. David Zayas nemá vůbec co hrát. Design vesmírných lodí a tvorů nebyl vůbec marný, ale těchto záběrů je kvůli malému rozpočtu minimum. Je to ztráta času, ale chtěl jsem to vidět kvůli blížícímu se pokračování, které nabízí velmi zajimavé herecké obsazení.

• 22.10.2017  16:27

15. dubna 2013 vybuchly necelé tři hodiny po startu v cíli Bostonského maratonu dvanáct sekund po sobě dvě bomby. Rozjíždí se obrovské vyšetřování, které má za cíl dopadnout pachatele atentátu... Film vzdává poctu obětem, zraněným a přeživším. Peter Berg akci umí a jasně to dokazuje desetiminutová scéna ve Watertownu, kde se policie snaží zadržet dvojici bostonských atentátníků.

• 22.10.2017  15:31
    Kidnap (2017)

Rozvedená matka Karla Dyson (Halle Berry) tráví odpoledne se svým synem v zábavním parku. Během telefonického hovoru se jí Frankie ztratí z dohledu a zjištuje, že ho neznámá žena vleče do zeleného auta. Karla se vydává na okamžité pronásledování únosců... Problém filmu je, že se příběh dostane do určitého komfortního tempa a v tom zůstává po celou dobu od začátku do konce. Hlavní hrdinka také dost často nesmyslně ohrozí životy nevinných lidí např. policista na motorce.

• 22.10.2017  14:39

Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) vede výpravu lovců kožešin neprozkoumaným územím. Tábor je napaden Indiány a přeživší se snaží dostat do bezpečí. Glass je při pochodu napaden medvědící a sám se smrtelným zraněním bojuje v divočině o holý život... K divácky nejsilnějším scénám bezpochyby patří útok samice medvěda grizzly a vyvrhnutí koně, který poslouží jako ochrana před umrznutím. Leonardo DiCaprio za svoji roli získl Oscara, přeji mu ho, ale myslím si, že toho zlatého plešouna měl dostat již dávno, protože tady toho moc nenamluvil.

• 22.10.2017  12:48
    Wheelman (2017)

Wheelman (Frank Grillo) dělá únikového řidiče, který dostane aktéry loupežného přepadení bezpečně z místa činu. Při poslední akci nejde vše podle plánu a také musí řešit rodinné problémy se svojí třináctiletou dcerou Katie (Caitlin Carmichael)... V každém případě film neobjevuje Ameriku, protože podobný koncept tady zpracován již byl. Snímek nabízí slušný příběh okořeněný akcí, sympatického hlavního hrdinu a přiměřenou délku. HODNOCENÍ 70%

• 21.10.2017  21:56
    The Frame (2014)

Alex (David Carranza) krade náklady pro kartel a Samantha (Tiffany Mualem) pracuje jako záchranářka. Tito dva cizí lidé spolu jednoho dne začnou znenadání komunikovat prostřednictvím zařízení, které slouží k úplně jinému účelu... Ze začátku mi to celé přišlo jako ohromný nápad, ale v závěru to tam prostě nebylo. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, ale film neplánuji v budoucnu zhlédnout podruhé. Možná to celé smysl dávalo a možná taky ne.

• 19.10.2017  21:48
    Aknyeo (2017)

Sook-hee (Kim Ok-bin) je trénována k zabíjení od útlého věku. Policie ji zadrží po vyvraždění celého gangu. Dostává druhou šanci a stává se z ní spící agentka Chae Yeon-soo s příslibem, že po deseti odsloužených letech získá svobodu. Vše se zhatí po setkání s mužem z její minulosti... K tomu nejlepšímu z akce patří prvních sedm minut z pohledu hlavní hrdinky a finální čtvrthodina. Za zmínku určitě také stojí honička na motorkách, kterou doplnují údery katan. V tomhle konkrétním případě je velká škoda, že příběh nebyl vyprávěn chronologicky a určitě bych přidal více akčních scén.

• 19.10.2017  21:48
    Auta 3 (2017)

Lightning McQueen (Owen Wilson) má dobře rozjetou sezónu, ale v jednom závodě ho těsně před cílem předjíždí nováček Jackson Storm (Armie Hammer), který patří k nové generaci závodníků... Paul Newman (Doc Hudson) mohl ve filmu zaznít díky archivním v jedničce nepoužitým nahrávkám. Příběh je oproti dvojce lepší a animovaná krajina vypadá jako reálně natočený záběr.

• 17.10.2017  21:15

Zach (Owen Campbell) a Josh (Charlie Tahan) jsou nejlepší kamarádi, ale stanou se aktéry události, která vše změní... Příběh měl věnovat oběma kamarádům rovnocenný čas, protože nebylo vše dostatečně vysvětleno. Na herečku Elizabeth Cappuccino (Allison) se dobře dívá a za ní palec nahoru. Potenciál měl film velký, ale nepodařilo se ho naplno využít.

• 16.10.2017  20:03
    Baby Driver (2017)

Talentovaný mladý řidič Baby (Ansel Elgort) obstarává zločincům bezpečný odjezd z loupežných přepadení, která plánuje Doc (Kevin Spacey). Jako malý přežil autonehodu, ale od té doby mu zvoní v uších a proto poslouchá muziku na svých iPodech. Život se mu změní ve chvíli, kdy do něho vstupuje okouzlující servírka Debora (Lily James)... Je neuvěřitelné jak lze sladit probíhající děj na plátně nebo v případě domova na Tv s hudbou. "What's his deal? Baby? Full cut, same as everyone. No, Doc, I mean is he, uh, retarded? "Retarded" means slow. Was he slow? No. Then he don't sound that retarded to me. He's a good kid and a devil behind the wheel."

• 16.10.2017  16:53
    The Wall (2017)

Sniper Matthews (John Cena) a pozorovatel Isaac (Aaron Taylor-Johnson) se na volném prostranství ocitnou pod nepřátelskou palbou iráckého odstřelovače. Zdá se, že o tom kdo přežije, rozhodne stará polorozpadlá zeď... Film The Wall (2017) je dobře udělaná jednohubka, která nemá při opakovaném zhlédnutí čím překvapit.

• 15.10.2017  19:13

TWA pilot Barry Seal (Tom Cruise) je rekrutován CIA, aby pořizoval letecké snímky vojenských základen ve Střední Americe. Nezůstane pouze u toho, protože také pašuje drogy, zbraně a vojáky... Výborný Cruise táhne celý film a jakákoliv další filmová postava nemá vůbec šanci nebo prostor, aby zaujala. Hodně pobavila scéna, kde Barry líčí problémy s úschovou peněz, kterých má nadbytek.

• 15.10.2017  15:24

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána do Berlína, aby zajistila ukradený mikrofilm schovaný v hodinkách, který obsahuje jména a identity agentů... Sofia Boutella jako Delphine Lasalle je v akci prakticky nevyužitá, ale má milostnou scénu s Charlize Theron. Akce mohlo být mnohem více, protože Charlize Theron v ní působí absolutně přirozeně, dokáže si poradit s východoněmeckou policií, hřebem je likvidace agentů KGB s následnou automobilovou honičkou a v průběhu filmu předvede svoje bojové schopnosti ještě v dalších čtyřech menších akčních scénách. Závěrečná vysvětlovací desetiminutovka je hodně překombinovaná a nedává to úplně smysl. "David Hasselhoff is in town."

• 15.10.2017  10:02

Bradley Thomas (Vince Vaughn) bývalý boxer a alkoholik prožívá manželskou krizi se svou ženou Lauren (Jennifer Carpenter), protože přišli o dítě. Bradley slíbí své ženě nový domov a lepší život, ale bude muset dělat kurýra pro Gila (Marc Blucas). Po osmnácti měsících se to daří naplnit, Lauren je opět těhotná a očekávají narození holčičky. Vše se zkomplikuje v momentě, kdy Bradley skončí ve vězení... První půlka filmu je taková klidnější, ale pak se to slušně rozjede. Snímek se nedá doporučit někomu se slabším žaludkem, protože dojde i na lámání kostí. V menší roli trestance hrál Michael Medeiros, který mi hlasem i vizáží připomínal Clinta Eastwooda.

• 14.10.2017  20:34

Šest nindžů vyzbrojených bojovými roboty musí odrazit další útok padoucha Garmadona, který chce město Ninjago ovládnout... V krátké hrané části filmu hraje Jackie Chan majitele obchodu se starými věcmi, který diváky do příběh Ninjago uvede. Jackie také namluvil postavu mistra Wu. Je docela škoda, že Michael Peña (FIRE NINJA) neměl více textu, protože toho moc nenamluvil.

• 9.10.2017  13:28

Losangeleský policejní důstojník KD6 - 3.7. (Ryan Gosling) z jednotky Blade Runner odhalí při vyšetřování tajemství, které mělo zůstat skryto... Snímek není určen pro diváky, kteří nemají rádi tento žánr a poklidnější tempo vyprávění. Se stopáží filmu jsem neměl sebemenší problém, protože mi pocitově přišla kratší oproti skutečnosti. Audiovizuální opulentní podívaná, která důstojně rozšiřuje svět původního filmu Blade Runner (1982). Blade Runner 2049 (2017) není absolutně dokonalý, ale návštěva kina se v tomhle případě rozhodně vyplatila. HODNOCENÍ 90%

• 2.10.2017  00:09
    Commando 2 (2017)

Karan (Vidyut Jamwal) je infiltrován do týmu, který by měl přivézt do Indie osobu jménem Vicky Chadda a ukradené peníze... Vidyut Jamwal dělal akční choreografii a za své akční scény ve filmu si zaslouží mírný palec nahoru, ale mohlo jich být více. Akčním režisérem byl Franz Spilhaus. Příběh nedává moc velký smysl a je tam hodně vaty, která by šla vystříhat. Nejlepší hlášku pronese Karan: "Never give up trying... until you're alive."

• 1.10.2017  19:51

Příběh se odehrává v začátcích období Edo v letech 1614 a 1615, kdy Ieyasu Tokugawa obléhá Osacký hrad a v sérii bitev se snaží porazit klan Toyotomi, který vede Hideyori. Do boje proti šogunátu Tokugawa se připojuje Sanada Yukimura se svými bojovníky... Malým překvapením bylo úvodní desetiminutové animované intro. Historickými událostmi se snímek inspiroval asi volně. Příběh neměl takový spád a souboje na bitevním poli nemají nápaditější bojovou choreografii.

• 30.9.2017  22:07

V 16. století za vlády císaře Jiajing z dynastie Ming jsou japonští piráti drancující čínské pobřeží na vzestupu a nedaří se je porazit. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se na scéně objevuje mladý generál Qi, který vyhraje několik bitev, ale postrádá neohroženou armádu... Film God of War má pěkný vizuál a bojové scény, které nejsou vůbec špatné. Ve scénách bez akce snímek ztrácí tempo. Chybělo mi tam více scén z pohledu japonskýh pirátů, protože oni byli tou hrozbou. Bojová vřava je většinou prezentována z pohledu čínských bojovníků. S postavou generála Yu (Sammo Hung) jsem neměl jakýkoliv problém. Finální duel mezi generálem Qi (Vincent Zhao) a samurajským vůdcem pirátů (Yasuaki Kurata) byl třešničkou na dortu a stál za to. Koordinátora kaskadérů dělal Qin Pengfei.

• 30.9.2017  15:59

Válka skončila, ale okupující americké síly zakázaly točit filmy, kde by se bojovalo s meči (chanbara) na sedm let. Mifune (nar. 1.4.1920) se ucházel o pozici pomocník kameramana, ale vše dopadlo úplně jinak. Mifune byl jediný herec na place, kterého Kurosawa nevedl a nechával mu volnou ruku. Mifune se na každou roli důkladně připravoval. Toshiro Mifune měl slabost pro auta a alkohol. Akira Kurosawa a Toshiro Mifune společně v průběhu osmnácti let natočili 16 filmů. Jejich posledním snímkem byl Rudovous (1965). Důvod ukončení úspešné spolupráce není veřejně znám. Obi-Wan Kenobi mohl mít Mifuneho tvář, ale ten Lucasovu nabídku hrát ve Star Wars odmítá. Jednu z posledních výrazných rolí dostává Mifune v americké minisérii Šogun (1980). Toshiro Mifune umírá 24. prosince 1997 ve věku 77 let na příčiny související s Alzheimerovou chorobou. Od 14. listopadu 2016 má Toshiro Mifune svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy na adrese 6912 Hollywood Boulevard v Los Angeles v USA.

• 28.9.2017  21:59
    Wind River (2017)

Stopař a lovec Cory Lambert (Jeremy Renner) nalezne v indiánské rezervaci Wind River ve Wyomingu mrtvé tělo mladé dívky. FBI na místo činu posílá nezkušenou agentku Jane Banner (Elizabeth Olsen), která není na zdejší drsné počasí připravená... Příběh nikam nespěchá, ale i tak dokáže diváka chytnout a nepustit ze sedačky do závěrečných titulků. Nemalý podíl na tom mají také herci jako Gil Birmingham (Martin), Jon Bernthal (Matt) a Graham Greene (Ben).

• 24.9.2017  16:28

Blake (Taran Killam) sestaví a vede tým svérázných zabijáků, který má odstranit nejlepšího hitmana na světě. Najít a zabít Gunthera (Arnold Schwarzenegger) nebude vůbec jednoduché, protože je prostě nejlepší... Arnie se na scénu dostává teprve v čase 1:07:44 a uvede se slovy: "Put your weapons down." Arnold hraje v regulérní vedlejší roli, která nebyla vůbec špatná, ale mohl dostat větší prostor. Country písnička v závěrečných titulcích byla třešničkou na dortu. Schwarzenegger byl také výkonným producentem. Snímek mě jako celek vůbec nezaujal a při opakované produkci bych si pustil pouze Arnieho scény (necelá čtvrthodina). Hlavní hvězdou filmu je (bohužel) Taran Killam, který to celé napsal, režíroval a produkoval. Gunther se vrátí ve filmu THE GUNTHER WHO LOVED ME (pokud tenhle vydělá nějaké peníze). HODNOCENÍ 40%

• 7.8.2017  21:12

Z hostujících herců dopadl nejlépe asi Dolph Lundgren, který má regulérní dvouminutové cameo a reálně hrozí, že by si mohl zahrát v dalším pokračování. Děj nemá cenu moc řešit, protože smysl to nedává a lepší to s touhle sérií asi nebude.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23