Rominator

Rominator

Česko

81 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
  • 9.9.2018  18:17
  Time Trap (2017)
  ****

  Profesor archeologie Hopper se snaží zjistit osud hippísáků, kteří se ztratili v 70. letech. Konečně najde jejich dodávku a půjčuje si lezeckou výstroj. Po dvou dnech začnou studenti Jackie a Taylor organizovat soukromou záchrannou expedici, protože se po profesorovi slehla zem... Nenápadný sci-fi film, který nabídne příběh, který dokáže překvapit. Tvůrci mohli zvolit méně spoileroidní názve jako třeba Tajemná jeskyně. Za málo peněz nabídne snímek docela dost muziky. Nebránil bych se pokračování, které by sledovalo příběh z jiného úhlu pohledu.

  • 9.9.2018  18:17
  Mrakodrap (2018)
  ***

  Bezpečnostní expert Will Sawyer (Dwayne Johnson) bude muset riskovat úplně všechno, aby zachránil svoji ženu a dvě děti z hořícího mrakodrapu Perla... Příběh nenabídne nic extra originálního a jedná se o film, který divák brzy po zhlédnutí zapomene. Dwayne Johnson je stále sympaťák a proto bych mu přál nějakou pořádnou ikonickou roli.

  • 15.7.2018  21:48
  Padmaavat (2018)
  ***

  Sultán Alauddin Khalji (Ranveer Singh) se dozví o neobyčejně krásné ženě, vydává se proto na válečnou výpravu do Mewaru, aby královnu Padmavati (Deepika Padukone) získal... Výprava a triky nejsou vůbec špatný, ale příběhu chyběl spád. Ve filmu jsou postavy, které by si zasloužily mnohem větší prostor. Názorným příkladem je první žena krále Ratana Singha.

  • 6.7.2018  15:01

  Sandy a Greg se rozjedou s kamarády k vodě, ale vše nevychází podle plánu, protože se stávají nedobrovolnou kořistí pro lovce z vesmíru... Ani v době svého vzniku nemohl být tenhle film nějaká extra pecka. Létající přísavky nebyly špatné. Velkým zklamáním bylo to, že se mimozemský lovec (Kevin Peter Hall) nezdržel v záběru kamery déle, protože se na něho čekalo dost dlouho.

  • 16.6.2018  00:33

  První šok přijde v momentě, kdy si divák uvědomí, že Sly Stallone se v prvních dvaceti minutách objeví pouze na tři minuty. Jak Sylvester Stallone tak Dave Bautista nedostanou v příběhu tolik prostoru a hrají pouze důležité vedlejší postavy. Escape Plan 2: Hades (2018) je levný film se špatným příběhem, otřesnými triky a nudnou akcí, kterou nezachrání ani zběsilý střih. Hey, Breslin... Good to be back? No, it’s bad to be back.

  • 10.5.2018  13:09
  Paddington 2 (2017)
  ****

  Medvídek Paddington se snaží vydělat peníze, aby mohl koupit narozeninový dárek pro tetu Lucy, ale vše se zkomplikuje, protože je odsouzen za krádež, kterou nespáchal a končí ve vězení... Příběhu by se dalo určitě něco vytknout, ale malý i velký divák si film užije a dobrá nálada trvá od začátku do konce. Hugh Grant nebyl špatný. Za Brendana Gleesona (Knuckles) palec nahoru. I don't do nothin' for no one for nothin'.

  • 8.5.2018  18:18
  Incoming (2018)
  *

  Vesmírná stanice slouží jako vězení pro šest teroristů, kteří jsou pět let mučeni a vyslýcháni. Jednoho dne se vše zvrtne a doktorka Stone(ová) zaviní, že se osvobodí ze svých cel. Jejich nově nabitou svobodu mohou ohrozit pouze dozorce Kingsley, pilot raketoplánu Bridges a agent Reiser (Scott Adkins)... To byla zase srajda a divím se, že do toho filmového projektu Adkins vůbec lezl. Akce je málo a nejedná se o něco převratného. Slabý příběh a obsazení (ne)herci na zážitku také nepřidají. S podobnou tématikou lze doporučit film Útěk z MS-1 / Lockout (2012), který nabídne v devadesáti minutách více zábavy. HODNOCENÍ 10%

  • 22.4.2018  23:44

  French (Scott Adkins) vlastní tělocvičnu, kde vyučuje kenpo karate. Nedostává se mu peněz na pojistku a konkurencí je tlačen, aby prodal pod cenou. Rozhodne se finanční situaci řešit a stane se vymahačem dluhů pro Velkého Tommyho (Vladimir Kulich). Jeho parťákem je Sue (Louis Mandylor)... Ve filmu je celkem osm akčních scén různé délky a kvality. Scott Adkins nebyl v akci vždy za neporazitelného, protože proti němu stáli velcí chlapi nebo soupeři bojující jako hospodští rváči. Tohle není arénovka a na nějaké parádičky je potřeba rychle zapomenout. Finále je velkým zklamáním, protože tam je 20 minut, kdy se jenom kecá. Absolutně mimo mísu byly záběry krav na pastvě a z porážky.

  • 21.4.2018  17:46

  Člověk si něčeho všimne, sepíše, ověří, pošle a dopadne takhle... Milý uživateli, tebou zaslaná zajímavost k filmu Ready Player One: Hra začíná (2018) byla zamítnuta z důvodu: zaslaná zajímavost byla sloučena s další již existující zajímavostí. Text tebou zaslané zajímavosti: Při automobilovém závodě se projíždí kolem kina, které má na poutači uvedeno: Schwarzenegger Jack Slater III. Je to odkaz na film Poslední akční hrdina (1993), ke kterému napsal příběh Zak Penn a hlavní roli si zahrál Arnold Schwarzenegger. Tento odkaz do filmu Ready Player One: Hra začíná (2018) tajně propašoval Pennův kolega, scénárista a autor předlohy Ernest Cline.

  • 8.4.2018  16:55

  10. července 1973 je v Římě unesen John Paul Getty III (Charlie Plummer) a únosci požadují výkupné 17 milionů dolarů. Jeho zdrcená matka Gail Harris (Michelle Williams) se snaží peníze získat, ale vnukův bohatý děda Jean Paul Getty (Christopher Plummer) odmítá zaplatit cokoliv... Jean Paul Getty měl v příběhu dostat více prostoru a hlavní roli, protože byl to nejlepší z celého filmu. All the Money in the World (2017) si budou všichni pamatovat hlavně kvůli přetáčkám, kde Christopher Plummer nahradil Kevina Spaceyho z již dotočeného filmu několik týdnů před premiérou. Snad vyjde i původní verze, protože Kevin Spacey patří mezi talentované herce.

  • 1.4.2018  22:55
  Znovu zrozen (2017)
  ***

  Toshiro Kuroda (Tak Sakaguchi) pracuje v obchodě se smíšeným zbožím a stará se o dívku jménem Sachi (Yura Kondo). Toshiro vede poklidný život, ale je to bývalý voják ze speciálních jednotek, kterého dožene minulost... K mínusům patří slabší příběh a pomalejší rozjezd, protože na delší souboje si divák chvíli počká. Do 50. minuty je to docela slabota, protože Tak Sakaguchi se v akci předvede pouze ve čtyřech kratších scénách (náměstí, noční ulice, obchod a telefonní budka). Jakmile se děj přesune do lesa, začíná inferno, které končí teprve závěrečnými titulky. Bojový systém Zero Range Combat je velice rychlý, efektivní a kromě končetin se v něm používají krátké zbraně s čepelí (posloužil i malý rýč s teleskopickou násadou).

  • 4.3.2018  23:25

  Nils Dickman (Stellan Skarsgård) udržuje se svojí zimní technikou průjezdné přístupové cesty a je dokonce jmenován Občanem roku. Zpráva o smrti syna Ingvara přichází nečekaně a Nils se nedokáže smířit s policejní verzí, že se předávkoval, protože nebyl narkoman... Papa mi přišel celou dobu povědomý a teprve v závěru po přečtení jména Bruno Ganz mi došlo, že bych toho pána měl nejméně z jednoho filmu znát. Režisér Hans Petter Moland pracuje na anglicky mluvené předělávce, kde si hlavní roli zahraje Liam Neeson.

  • 4.3.2018  22:00
  Reset (2017)
  ***

  Xia Tian (Yang Mi) pracuje v Nexus Corporation na projektu, který by lidem umožnil cestovat do paralelních vesmírů. Jejího syna Dou Dou unese Tsui Hu (Wallace Huo) a za jeho propuštění požaduje veškerá data z výzkumu... Příběh začne mít lehké nesrovnalosti v momentě, kdy se na scéně objevuje třetí verze Xia Tian. Je to docela škoda, protože v první hodině se nevyskytl jediný problém. Tohle mohla být nekompromisní bomba. HODNOCENÍ 60%

  • 3.3.2018  19:01

  Eddie: Strongman (2015) se snaží divákovi přiblížit dosavadní úspěchy a životní cíle anglického profesionálního strongmana, který se jmenuje Edward Hall. Eddie by si rád splnil tři životní přání. Za prvé chce pozvednout v mrtvém tahu nejtěžší váhu a vytvořit světový rekord. Za druhé by se chtěl setkat s Arnoldem Schwarzeneggrem a za třetí získat titul nejsilnějšího muže planety World's Strongest Man... Dokument vznikl sestřihem materiálu, který byl natočen v letech 2014 a 2015. Málokdo by to řekl, ale Eddie byl jako teenager úspěšný plavec. Do svých 27 let byl mechanikem, který opravoval nákladní automobily. Eddie toho na sebe práskne dost. Být strongmanem na plný úvazek není vůbec jednoduché a člověk musí také něco obětovat.

  • 3.3.2018  14:47
  Born Strong (2017)
  ****

  Sportovní dokument Born Strong (2017) představí divákovi čtveřici favorizovaných závodníků, kteří se budou snažit vyhrát soutěž Arnold Strongman Classic 2016 pořádanou v Columbusu ve státě Ohio. Stane se vítězem Eddie Hall (191 cm, 181 kg), Brian Shaw (203 cm, 193 kg), Zydrunas Savickas (191 cm, 181 kg) a nebo Hafthor Julius Bjornsson (206 cm, 187 kg)? Šampión, který získá trofej v podobě siláka Louise Cyra, může být pouze jeden... Deset elitních strongmanů se utká v celkem pěti náročných disciplínách (THE DEADLIFT / mrtvý tah zvednutí maximální váhy, THE AUSTRIAN OAK / zdvih 204 kg vážící klády, THE CYR DUMBBELL / jednoručka 136 kg, THE BALE TOTE / Super Yoke o váze 700 kg a THE TIMBER CARRY / přenešení dřevěné ohrady o váze 500 kg). Pro Arnolda Schwarzeneggera jsou 400 liber (181 kg) vážící strongmani monstra. K tématu se také vyjádřil Mark Henry, který v roce 2002 vyhrál první ročník. Závěr je nabitý zajímavými informacemi.

  • 27.2.2018  21:19

  Michael (Clovis Fouin) se za pomoci Kabbaha (Mike Tyson) v blíže nespecifikované africké zemi snaží vyvolat občanskou válku a získat zakázku na vybudování mobilní sítě. Soutěže se také účastní čínský DH Telecom, který zastupuje Yan Jian (Li Dongxue)... Zlí jazykové tvrdí, že se Steven Seagal a Mike Tyson při natáčení souboje na place vůbec nepotkali. Seagal natáčel s kaskadérským doublem a Tyson také. Ono by se tomu dalo i věřit, protože při společné bitce není jediný záběr, kde by bylo současně vidět oběma protagonistům přímo do obličeje. Potvrzeným faktem je, že Stevenův kaskadérský double byl Kevin Lee, který má foto z natáčení v galerii na IMDb. Film je hodně rozporuplný, ale jsou tam momenty, které dokázaly pobavit. HODNOCENÍ 50%

  • 25.2.2018  19:47

  Je poslední den roku 2017 a tři výrostci na útěku najdou útočiště v opuštěném rohovém obchůdku, kde se o půlnoci začnou dít nevysvětlitelné věci. Do staré schránky hodí někdo dopis a ukáže se, že pisatelem je začínající hudebník, který žije v roce 1993... Jackie Chan si ve filmu zahrál pouze ve vedlejší roli, ale jde o velmi důležitou postavu starého obchodníka Papa Namiya. Knižní předlohu napsal japonský spisovatel Keigo Higashino. Ve stejném roce vznikla i japonská filmová adaptace Miracles of the Namiya General Store (2017).

  • 25.2.2018  15:28

  Speciálního policejního agenta Lina (Jackie Chan) zastihne nepříjemný telefonát od doktora, který mu sdělí, že zdravotní stav jeho dcery trpící leukémií se rapidně zhoršil. Lin se proto snaží dostat okamžitě do nemocnice, ale nedorazí tam, protože po dalším telefonockém hovoru ho nadřízený pověří transportem Dr. Jamese na vojenskou základnu... Velkou slabinou snímku je hodně špatný příběh. Akce spoléhá především na výbuchy a střelbu ze zbraní. Několik kontaktních soubojů Jackie ve filmu má, ale jsou bohužel krátké a ničím nepřekvapí. Hlavní záporák je nevýrazný a směšný. Andre (Callan Mulvey) a žena v černé / The Woman in Black (Tess Haubrich) mají kostýmy, které působí nepatřičně. Ve filmu zazní dvakrát jméno Jackie Chan. První zmínka se povedla, ale druhá byla dost samoúčelná. Jackie Chan byl jedním z výkonných producentů a jeho syn Jaycee Chan byl na nižším producentském postu jako co-executive producer. V závěrečných titulcích je použita znělka z Police Story (1985). Jackie by si měl vybírat další filmové projekty s větší rozvahou.

  • 18.2.2018  19:39
  Manhunt (2017)
  ***

  Právník Du Qiu (Zhang Hanyu) úspěšně zastupoval farmaceutickou firmu TenJin. Stane se však nepohodlným a je obviněn z vraždy, kterou nespáchal. V patách mu jsou policisté Asano (Kuniharu Tokunaga) a Yamura (Masaharu Fukuyama)... Ve snímku nechybí scéna s holuby, ale John Woo bohužel tentokrát nenavázal na svoje nejlepší filmové pecky. Ženského nájemného zabijáka Dawn si zahrála Angeles Woo, která je dcerou režiséra Johna Woo. V menší úloze potěšil Yasuaki Kurata jako Hideo Sakaguchi.

  • 18.2.2018  18:06

  Dusty (Mark Wahlberg) a Brad (Will Ferrell) rozhodnou, že letošní Vánoce budou jejich rodiny trávit společně, ale vše se trochu zkomplikuje ve chvíli, kdy dorazí jejich tátové Kurt (Mel Gibson) a Don (John Lithgow)... Sešlo se zde mnoho zajímavých herců a výsledkem je pouze průměrná komedie. Rozhodně se povedla ukázka z fiktivního vánočního filmu Missile Tow, kde ústřední postavu hraje Liam Neeson. Bradova nevlastního otce si v malé cameo roli ve filmu zahrál bývalý letecký kapitán a skutečný hrdina Chesley Sullenberger, který je v titulcích uveden jako Chesley 'Sully' Sullenberger.

  • 18.2.2018  17:19
  Braven (2018)
  **

  Linden (Stephen Lang) asi před rokem utrpěl úraz a zhoršuje se mu paměť. Joe Braven (Jason Momoa) chce proto strávit víkend se svým nemocným tatíkem sám bez manželky a dcery. Na odlehlé chatě čeká otce a syna nemilé překvapení, protože pašeráci si zrovna přišli pro schované drogy... Jednoduchý příběh mohla zachránit nekompromisní akce, ale ani tady se snímku nedaří nahnat nějaké body k lepšímu hodnocení. Záporáci jsou nezajímaví a bez charismatu.

  • 6.1.2018  20:55
  Ultimate Beastmaster (TV pořad) (2017)
  ****

  Na úplném začátku to je 108 závodníků z 6 zemí, kteří se pokouší projít dráhu zvanou The Beast. Ale pouze devět šampionů z jednotlivých soutěžních večerů se ve finále utká o výhru 50 tisíc dolarů a titul Ultimate Beastmaster. Každá země má ve všech deseti epizodách dva stejné hosty / komentátory, kterými jsou herci a sportovci. Sylvester Stallone se objevil pouze na chvíli ve třech epizodách (E01, E05 a E10) a vždy šlo o předtočené informativní výstupy. Zhlédnuto 20 epizod z 1. až 2. sezóny. (Netflix)

  • 31.12.2017  23:44

  Mildred (Frances McDormand) je nespokojená s nulovým vývojem vyšetřování vraždy dcery Angely a proto pronajme tři dlouhou dobu nepoužívané billboardy. Nechá na nich vylepit vzkaz (RAPED WHILE DYING AND STILL NO ARRESTS? HOW COME, CHIEF WILLOUGHBY?) pro místního policejního šéfa (Woody Harrelson)... Parádní herecké obsazení v sestavě Frances McDormand, Woody Harrelson a Sam Rockwell. Ve své malé roli dokázala zaujmout Sandy Martin jako Dixonova máma. Samara Weaving (Penelope) vypadala v tmavých vlasech moc dobře. Jednu chvíli jsem přemýšlel i nad nejvyšším hodnocením.

  • 31.12.2017  21:28
  Lady Bird (2017)
  ***

  Film zachycuje turbulentní vztah mezi matkou Marion (Laurie Metcalf) a její téměř plnoletou dcerou Christine "Lady Bird" McPherson (Saoirse Ronan)... Snímek nabídne pěkné herecké výkony, ale jeden z nejlepších scénářů roku 2017 se určitě nekoná. Ženské publikum se s tímhle příběhem ztotožní asi více.

  • 31.12.2017  20:20
  Tour de doping (TV film) (2017)
  ***

  V tomto smyšleném dokumentu zavzpomínají na 69. ročník Tour de France z roku 1982 samotní cyklisté a mnozí další... Mike Tyson řekne divákům, kdy přišel na to, že z něho bude profesionální boxer. Zlatým hřebem byl bez diskuze Lance Armstrong. Dobře obsazený byl Gustav Ditters, protože si ho zahráli John Cena a Dolph Lundgren. Are you saying "cheetah" or "cheater"? It's very confusing with your accent. What are you having trouble with? The way I say cheetah or the way I say "cheat-ah"?

  • 31.12.2017  18:33

  Příběh se snaží divákovi přiblížit vzestup a pád čínského uprchlíka Ho (Donnie Yen), který jako drogový lord vládl celému Hongkongu... Styl vyprávění vůbec neoslní, protože se skáče ze scény do scény bez řádného ukončení. Andy Lau nedostal mnoho prostoru a tu a tam se podle potřeby v příběhu objeví. Donnie Yen protáhne své končetiny pouze ve třech krátkých akčních scénách v první hodině a potom jde pouze o střelbu ze zbraně. Donnie si v tomhle případě vybral svoji slabší chvilku.

  • 31.12.2017  13:23

  Středoškolák Addison (Ansel Elgort) má pocit, že policie nedělá vše proto, aby chytla vraha, který zavraždil kamaráda Kevina (Jared Kemp) a proto začne pátrat na vlastní pěst... Ztracená hodina a půl času, protože příběh není vůbec originální a nad chováním hlavních postav divák nevěřícně kroutí hlavou. Ansel Elgort a Chloë Grace Moretz (Phoebe) si snad příště vyberou zajímavější filmový projekt.

  • 30.12.2017  21:58

  Manji (Takuya Kimura) býval mužem zákona, ale stává se psancem ve chvíli, kdy zabije svého zkorumpovaného nadřízeného a dalších šest mužů. Nejradši by spáchal seppuku, ale musí se postarat o svoji mladší sestru Machi, protože díky němu přišla o manžela a rozum. Manji ztratí sestru v lese z dohledu, ale velmi brzy ji najde v doprovodu mužů, kteří chtějí odměnu vypsanou na jeho hlavu. Snaží se s nimi domluvit, aby Machi pustili, ale jejich vůdce ji zabije. Manji se poté vrhá do nerovného boje a celou početnou skupinu vyvraždí. Manji je smrtelně zraněný, ale po zásahu Yaobikuni se stává nesmrtelným. Jednoho dne bude jeho pomoc potřebovat Rin Asano (Hana Sugisaki)... Pokud někdo nesnese krvavou akci, kdy vzduchem létají useknuté končetiny, může s klidem tento kousek vynechat a pustit si něco jiného. Ve filmu se používají zbraně, které nejsou úplně známé. Třešničkou na dortu bylo spojení dvou samurajských mečů do jednoho. Občas jsem měl problém s nepřehledným příběhem v dialogových scénách.

  • 30.12.2017  21:58

  Malhotra (Kay Kay Menon), bohatý a vlivný byznysmen, by potřeboval postavit most, který by zkrátil cestu k jeho továrně u jezera, ale vyskyne se problém. Stavbě brání paní Dhillonová (Amrita Singh), která nechce prodat pozemek kvůli posvátnému stromu. Vše dojde tak daleko, že je najmut Raka (Nathan Jones), aby se o celou záležitost postaral. Raka dorazí ke stromu s úmyslem ho porazit, ale přítomný Aman (Tiger Shroff) se pokusí udělat vše, aby ho zastavil... Jacqueline Fernandez (Kirti) byla roztomile ulítlá a Gaurav Pandey (Rohit) dokázal pobavit. Ekologické téma bylo v příběhu tlačeno do popředí násilím a ubírá to na celkovém dojmu z celého filmu. Určitě to mohlo dopadnout lépe, protože některé nápady nebyly vůbec špatné. A real superhero is someone who fights for people even though he has no superpowers.

  • 30.12.2017  21:57
  Ali Wong: Baby Cobra (TV pořad) (2016)
  ****

  Ali Wong je po celou hodinu na jevišti k nezastavení. Nezapomene zmínit, že oslavila 33. narozeniny a několikrát padne zmínka o jejím těhotenství. Ali velmi otevřeně mluví o svém intimním životě, potratu a proč je výhodné, aby manželé byli ze stejné populace. Zajímavé téma byl feminismus a proč je lepší být ženou v domácnosti. Ali si prostě nebere servítky s ničím a nikým. (Netflix)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace