Rominator

Rominator

Česko

83 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
  • 29.12.2019  21:01

  Mírová smlouva s Apači se má podepsat za měsíc, ale kapitán Bradley (Guy Madison), Dixon (Rik Battaglia) a jeho banda se tomu snaží zabránit za každou cenu, protože touží po půdě. Vinnetou (Pierre Brice) postrádá několik můžů a jakmile mu bílý bratr podá nezvratný důkaz, vydává se do nepřátelského tábora Komančů, aby soubojem s náčelníkem Velkým medvědem spor urovnal. Old Shatterhand (Lex Barker) začíná vše pomalu rozplétat, ale ani on se nevyhne chybám... Rik Battaglia hraje opět záporáka, ale moc toho nepředvede, protože dostal malý prostor. Gojko Mitić si v malé roli zahrál apačského bojovníka. V závěrečném útoku na vojenskou pevnost byla vidět poctivě odvedená kaskadérská práce, protože to nevypadalo vůbec špatně.

  • 25.12.2019  11:50

  Bývalý policista Frank Wilson (Johnny Messner) se snaží najít lidi zodpovědné za smrt syna Chance, který nebyl zrovna vzorným občanem... Jako úplná ztráta času to nebyla, ale akce mohlo být více a příběh by se dal ještě vylepšit. Steven Seagal se do akce zapojil velmi krátce, protože přišel hlavně posedět, rozdat několik mouder svému filmovému synovi a vykouřit pár doutníků. Johnny Messner byl snesitelný a v akci mohl dostat mnohem větší prostor. HODNOCENÍ 40%

  • 25.12.2019  09:30

  Michael (Dolph Lundgren) se po několika letech setkává se svojí dcerou a manželkou v Rossiniho vile na večírku, ale dojde k nečekanému přerušení, protože vilu obsadí Goro se svými nohsledy, kteří se snaží dosta do skrytého podzemního trezoru... Většina filmu se odehrává v noci, aby snad nebylo vidět vůbec nic a skryl se nízký rozpočet. Příběh, herci a akce nenabízí něco zajímavého a člověk akorát lituje toho ztraceného času. HODNOCENÍ 10%

  • 25.12.2019  01:42

  Kartograf Jonathan Green (Jason Flemyng) se dostává do Moskvy a jeho cesta pokračuje dále směrem na východ... Arnie a Jackie jsou jenom takové lákadlo na plakátu, protože jejih scény se podařilo sestříhat mezi dvacátou a čtyřicátou minutou tak, aby to vypadalo, že jsou ve filmu mnohem delší dobu. Na malou chvíli se ještě objeví v samotném závěru. Pro každého z nich to bude odhadem asi lehce nad deset minut. Jason Flemyng si od posledně pohoršil a dalo by se říci, že hraje vedlejší roli. Rutger Hauer se ve filmu pouze mihne. V každém případě první film měl mnohem lepší příběh.

  • 23.11.2019  17:51
  Pan deng zhe (2019)
  ***

  V roce 1960 stanula čínská expedice na nejvyšší hoře na Zemi, ale nepodařilo se jim pořídit záběry z vrcholu Mount Everestu (Chomolungma), protože při výstupu přišli o kameru. V roce 1975 dostává kapitán Fang Wuzhou (Wu Jing) druhou šanci... Filmu se nevyhnula všudypřítomná propaganda. Menším mínusem je několik do očí bijících CGI efektů. S dobovým oblečením si také nikdo nedělal starosti, protože horolezci jsou obléknuti moderně. Jackie Chan má ve filmu pouze malou cameo roli a divák si na něho musí velmi dlouho počkat. HODNOCENÍ 50%

  • 8.11.2019  14:32
  Acceleration (2019)
  *

  Rhona (Natalie Burn) musí během několika hodin splnit pět úkolů pro Vladika (Dolph Lundgren), aby dostala zpátky svého syna Mika... Dolph Lundgren má na plakátu velký prostor, ale hlavní roli samozřejmě nehraje. Natáčení muselo být pro Lundgrena tentokrát nenáročné, protože většinu svých scén prosedí za klávesnicí a do akce se zapojí teprve v úplném závěru. Danny Trejo přidává do své rozsáhlé filmografie další nezajímavou roli. Chuck Liddell znovu předvede svoje neherectví a každému divákovi musí být jasné, že v jeho případě to lepší nikdy nebude. HODNOCENÍ 10%

  • 4.11.2019  18:44

  Mistr Ye Wen (Tang Wenlong) je zatčen, protože je hlavním podezřelým z vraždy Fang Zhiyong... Donnie Yen se nemusí ničeho bát, protože tenhle Ip Man od Youku nedopadl vůbec dobře. Děj se odehrává v roce 1950 a nepříchází s něčím novým nebo originálním. Slabý příběh mohla zachránit akce, ale ani tady se příliš nezadařilo, protože film by potřeboval akčního choreografa s nápady. Kamera je při soubojích velmi často blízko, zbytečně se zpomaluje a střihač se také nevyznamenal. HODNOCENÍ 30%

  • 15.9.2019  17:23
  Karmouz War (2018)
  **

  [Alexandrie, Egypt] Saad, Ibrahim a Ali se snaží pomoci mladé dívce, kterou fyzicky napadnou dva britští vojáci. Při této potyčce je zastřelen Ali a o život přijde také Steven Samuel. Ráno na místo činu dorazí policejní důstojník Youssef Amin El-Masry (Amir Karara), který všechny zatkne, aby byli souzeni před soudem. O celé situaci se dozví generál Adam Frank, který požaduje, aby mu byl vydán synovec Mark Sam a oba civilisté. Dojde však k tomu, že je zatčen ještě Jack William a generál Adam se vydává s celou jednotkou k policejní stanici, aby své muže získal silou... Ve filmu je docela dost příběhové vaty, kterou by šlo vystříhat a dosáhlo by se rozumné délky 70 minut. Určitě to není jakékoliv překvapení, ale Scott Adkins si v hostující roli zahrál pouze několik minut. V Adkinsově filmografii se nejedná o něco zásadního, protože se musí držet zpátky, aby mohl Amir Karara vůbec vyhrát.

  • 14.9.2019  18:23

  Výstřední policista Kowloon (Max Zhang) vyšetřuje vraždu dvou policistek a v průběhu ztratí také svoji snoubenku... Vyznat se v tomto příběhovém guláši trvá divákovi zbytečně moc času. Šlo to natočit mnohem srozumitelněji. Celý film mohly zachránit souboje, ale to by svoji práci musel zvládnout kameraman a střihač. Max Zhang a Juju Chan svedou souboj ve vlaku, který vykolejí a převrací se. Tohle mohlo být zajímavé, ale nekvalitní CGI dost ruší. Max Zhang a Anderson Silva se střetnou několikrát, ale v soubojích nebyl jejich potenciál využit na maximum. Digitální devítihlaví drak se do filmu nehodil vůbec a vypadalo to opravdu divně.

  • 14.9.2019  18:23

  [Mexiko 1864] Doktor Sternau se nachází v bezvědomí a Čičimekové proto nemají s jeho zajmutím sebemenší problém. Štastnou náhodou si ho přátelé v indiánském zajetí všimnou. Sternau je osvobozen a dopraven na haciendu, kde se ze svého zranění uzdraví. Alfonso hraje stále roli milence, aby mu Karja prozradila, kde se nachází aztécké zlato... Toto přímé pokračování předchozího filmu Poklad Aztéků (1965) je pouze takový zběsilý závod s hlavní cenou v podobě aztéského zlatého pokladu. Občanská revoluce ustoupila v příběhu na pozadí.

  • 14.9.2019  18:23

  [USA 1864] Doktor a tajný diplomatický kurýr Sternau žádá amerického prezidenta Abrahama Lincolna o finanční pomoc pro mexického prezidenta Juareze v boji s císařem Maxmiliánem. Lincoln nemůže v tuhle chvíli oficiálně nic udělat a proto posílá důvěrný dopis, který by měl Juareze povzbudit. Po návratu do Mexika Sternau prezidentovi navrhne, že by mohl pomoci přítel hrabě Fernando di Rodriganda y Sevilla... Komickou postavu tentokrát ztvárnil Ralf Wolter jako Andreas Hasenpfeffer, který prodává kukačkový hodiny. Další roli záporáka si ve filmu zahrál Rik Battaglia jako kapitán Verdoja.

  • 14.9.2019  15:06
  Poklad Inků (1966)
  **

  Karel Hansen (Guy Madison) se již deset let snaží najít vraha, který zabil jeho bratra a vládce Inků Tahuca. Nejvyšší kněz Anciano celý incident neviděl a je proto přesvědčen, že vrahy jsou oba bratři... Ve filmu nechybí komická postava, kterou je profesor Morgenstern (Heinz Erhardt) hledající kosti pravěkých zvířat. Záporák Rik Battaglia mluví hlasem Vladimíra Ráže a působí to jako velký přešlap vedle, protože český dabing vznikl v roce 1967.

  • 14.9.2019  15:06

  [Příběh těsně navazuje na předešlý film Divokým Kurdistánem (1965).] Kadir Bej pořádá slavnost, kterou přeruší posel se znepokojivou zprávou. Abú Sajf se chystá přepadnout Marah Durimeh v Nejdiru a ukrást chaldejský poklad. Kara ben Nemsí se s malou skupinou vydává ihned na cestu, aby tomu zabránil... Opět zde nechybí anglický lord David Lindsay (Dieter Borsche) a jeho sluha Archie (Chris Howland), kteří tentokrát stráví většinu času v zajetí.

  • 14.9.2019  13:08
  Old Surehand (1965)
  **

  Old Surehand se stává svědkem zákeřné vraždy syna náčelníka Komančů během oslav výročí v Mason City. Tento incident nezůstane bez odezvy, protože Maki-Moteh vykope válečnou sekeru. Mužem v pozadí, který tahá za nitky zločinu je Generál (Larry Pennell)... Mario Girotti si ve filmu zahrál Tobyho, který je asistentem soudce Edwardse. Vinnetou byl v příběhu zatlačen do pozadí a Pierre Brice tak ve filmu hraje bohužel vedlejší roli (podle úvodních titulků druhou hlavní), protože se na plátně nezdrží v součtu déle jak deset minut.

  • 14.9.2019  13:08

  Životy osadníků se ocitají v nebezpečí, protože Petrolejový princ (Harald Leipnitz) usiluje o pozemky, které jim mají patřit. Naštěstí se o jeho podlých úmyslech dozví Old Surehand a Vinnetou... Mario Girotti se ve filmu zahrál jako falešný hráč karet Richard Forsythe. Ve filmu nechybí další komická postava, kterou je hudební učitel Hampel (Heinz Erhardt). Slabší příběh nemůže vytáhnout tuto filmovou adaptaci nad průměr.

  • 14.9.2019  11:33

  Kara ben Nemsí je hostem v paláci pádišáha, který pro něho přichystal oslavu, protože zbavil zemi zločince a vraha Žuta. Kara se chystá vrátit do své vlasti, ale ještě předtím navštíví Halefa. Od něho se dozvídá špatné zprávy, protože syna šejka Muhammada čeká poprava. Ahmeda zajal Machredž z Mossulu, který zneužil svého postavení a křivě ho obvinil ze vzpoury proti pádišáhovi... Divák navštíví nové lokace v příběhu, který není úplně přímočarý. Je to příjemná změna na rozdíl od slabších filmových adaptací z indiánského prostředí.

  • 14.9.2019  11:32
  Mezi supy (1964)
  **

  Bauman (Walter Barnes) jeho syn Martin (Götz George) a Vinnetou se vydávají na lov medvěda. Při návratu na ranč, který hoří v plamenech, nalezne Bauman svoji ženu a dceru zavražděné. Další den na ranč dorazí Old Surehand (Stewart Granger), který o této neštastné události ví od Vinnetoua a Vokadeha (Gojko Mitić)... Stewart Granger nemůže nahradit Lexe Barkera (Old Shatterhand). Jedná se o slabší filmovou adaptaci kvůli přímočarému příběhu, který nenabídne něco nového. Mario Girotti si ve vedlejší roli zahrál osadníka.

  • 12.9.2019  21:16
  Dumbo (2019)
  ***

  Animovaný film Dumbo (1941) byl v každém případě lepší, protože vyprávěl příbeh z pohledu mluvících zvířátek. Hraná předělávka dává zbytečně velký prostor lidským postavám, které jsou šablonovité a neúměrně se tím natahuje délka. Hlavním hrdinou mělo zůstat zkrátka slůně s velkýma ušima a lidští herci měli být pouze kulisou na pozadí.

  • 10.9.2019  19:01
  The Tracker (2019)
  *

  Hakansson (Dolph Lundgren) se po deseti letech ocitá na stopě lidí, kteří mohou za smrt jeho ženy a dcery... Totálně nedopečený příběh, který nenabídne něco originálního. Film mohla zachránit akce, ale ani tady se nezadařilo.

  • 10.9.2019  18:49
  Žut (1964)
  **

  Kara ben Nemsí a Hadží Halef Omar se vydávají na pomoc příteli Galingréovi, kterého drží jako rukojmí obávaný balkánský zločinec Žut... Film má jednoduchý příběh, který trpí zkratkovitostí, ale tento neduh postihl většinu filmových adaptací knih z pera Karla Maye. V každém případě anglický lord David Lindsay a jeho sluha Archie dokáží pobavit za každé situace.

  • 9.9.2019  16:04

  Vinnetou, Mac Haller (Walter Barnes) a jeho dcera míšenka Apanači (Uschi Glas) se vydávají na utajené místo, kde ji chce otec darovat k jedenadvacátým narozeninám zlatou žílu, kterou odmítne. O zlatu se dozvídá Curly Bill, který se neštítí ničeho... Logika si vzala dovolenou, protože tento plytký příběh nemohla zachránit ani trojice Vinnetou, Old Shaterhand a Sam Hawkens. Jako divák se nemůžu zbavit dojmu, že se celý film odehrává na velmi malém území, protože postavy se ten samý den objevují na několika rozdílně vzdálených lokacích.

  • 8.9.2019  18:50
  Old Firehand (1966)
  **

  Vinnetou (Pierre Brice) a jeho sestra Nšo-či (Marie Versini) se dostanou do svízelné situace, když je napadnou Salasovi muži. Vinnetouova skupina má štestí, protože potká Old Firehanda (Rod Cameron) s přáteli, kteří jim pomůžou bandity odrazit... Ani tento film nepřichází s nějakým originálním příběhem, protože příběh vystačí s jedním mexickým městečkem Miramonte a bandou desperádů. V každém případě se povedly pyrotechnické efekty. Vinnetou zpočátku působil dojmem, že není schopen se postarat o bezpečí svojí sestry a vypadalo to divně, protože v jiné scéně se neohroženě bez přemýšlení vrhá do hořícího domu, aby zachránil dítě. Dabing určitě nepatří k nejlepším, protože došlo ke změně jména záporáka Silers na Salas a Vinnetou se v úvodu představuje jako náčelník Apačů, kterým nemohl v této chvíli být.

  • 7.9.2019  22:16

  Pu Songling (Jackie Chan) je lovec zlých démonů, které chytá prostřednictvím pomocníků, štětce a knihy... Na úvod se sluší napsat, že Jackie Chan v tomto filmu nepředvede skoro nic ze svých bojových a akrobatických dovedností. Rozdá pouze několik úderů a v jedné scéně na svoji obranu použije dřevěnou židli. Počítačové triky mají převážně docela slušnou úroveň a příběh není úplně marný.

  • 22.6.2019  17:52

  Nejedná se o takový průser jako posledně, ale Sly by měl svoje budoucí filmové projekty vybírat s větší rozvahou. Film nabídne absolutně jednoduchý příběh odehrávající se převážně ve tmavých scénách, aby si divák nevšiml nízkého rozpočtu. S akčními scénami se docela šetří a vetší množství akce je v poslední třetině. Max Zhang to docela rozbalí ve dvou scénách. Dave Bautista nedostal tolik prostoru a má jeden spíše průměrný souboj. Sly za celý film zpacifikuje pouze čtyři protivníky. Hlavní záporák nezaujme, protože je nevýrazný a nemá charisma. Film má pouze 87 minut. [Ray Breslin: „I'm done with prisons.“] HODNOCENÍ 40%

  • 8.6.2019  23:24
  Dny teroru (1986)
  ***

  Prokurátor Yuen Biao bere spravedlnost do svých rukou, protože zákon je na kriminálníky mnohdy krátký... Film nabídne velmi slušnou akci zabalenou v příběhu, který má své mouchy. Je proto velice těžké film spravedlivě ohodnotit. Příběh k opakovanému zhlédnutí neláká, ale to samé neplatí pro jednotlivé akční scény.

  • 8.6.2019  18:58

  Dwayne Johnson vypadá na plakátech jako jedna z hlavních hereckých hvězd, ale realita je bohužel trochu jiná. Ve filmu se sice ve třech scénách objeví, ale jedná se pouze asi o sedm minut. V tomto životopisném filmu je několik skutečností úmyslně upravených, protože Rock se o Paige dozvěděl teprve z dokumentu The Wrestlers: Fighting with My Family, který byl vyroben pro britský Channel 4.

  • 8.6.2019  18:57
  Přepadení (1939)
  ***

  Asi nejlepší část filmu je přepadení dostavníku Apači, kde je k vidění několik nebezpečných kaskadérských kousků, ale pouze tato docela krátká scéna k nějakému lepšímu hodnocení bohužel každému trochu náročnějšímu divákovi nemusí stačit.

  • 31.5.2019  23:28
  Domino (2019)
  **

  Policista Christian (Nikolaj Coster-Waldau) se snaží dopadnout muže, který smrtelně zranil partnera Larse (Søren Malling)... Ser Jaime Lannister, známý také jako Králokat a Melisandra z Ašaje se potkávají na filmovém projektu s příběhem děravým jako ementál. Film nemůže zachránit ani akce, protože je mizerná a není ji mnoho. Muselo tady dojít k nějaké chybě, protože tohle nemohl režírovat Brian De Palma. HODNOCENÍ 30%

  • 29.4.2019  08:01

  Marvel udělal hodně odvážný krok a jen budoucnost ukáže, jestli se jedná o správné rozhodnutí. Všem divákům muselo být jasné, že Avengers nebudou pokračovat ve stejném složení dalších 10 let. V příběhu vznikla možnost, která teoreticky umožňuje zpětná rozhodnutí kdykoliv, ale touhle zpáteční cestou se Marvel určitě v budoucnu vydávat nebude, protože by to nebylo férové vůči všem.

  • 22.4.2019  17:06

  Čtyři teroristé zaútočili 18. září 2016 na základní vojenský tábor Uri v Kašmíru, kde zabili devatenáct neozbrojených vojáků. Indická armáda provede 29. září 2016 odvetný strategický úder v tajné operaci The Surgical Strike... Tento film vzdavá hold mrtvým a všem statečným vojákům sloužícím v armádě. Příběhu by se dalo určitě něco vytknout, ale akční scény fungují dobře. Jai Hind. HODNOCENÍ 70%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28