Freemind

okres Karviná

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 31.7.2018  05:30

Po všech stránkách trestuhodně odfláknuto. Tohle by prošlo snad tak v polovině devadesátek, a to ještě v rámci televizní tvorby.

• 16.6.2018  23:06
    Viral (2016)

Technicky odfláknuto, hloupá zápletka, špatní herci, levné CGI. Nemrhejte časem.

• 20.5.2018  04:22

Taky jsem si všiml, že v tom filmu všichni vypadají, že tam hrajou za trest. Asi to mělo být syrové a kontroverzní, ale vyšel z toho skrz naskrz průměrný špionážní film, který lehce nadzvedává slušná kamera, hudba a Jennifeřin cecek.

• 20.5.2018  04:19

Všechno špatně. Atomová blondýna se snažila být kůl a trendy, tak si oblékla bordelky, neonovou bundu a perlový náhrdelník, namíchala pivo s vodkou a myslela si, že takhle budou všichni spokojení. Prdlajs. Skončilo to klasickým nesourodým mixem stylů a inspirací, atmosféru osmdesátek se snaží marně (a povětšinou trapně) navodit náhodná kompozice dobových šlágrů a popkulturních artefaktů. Čarlíza dobrá, jinak velký špatný.

• 13.5.2018  03:14
    Nejlepší muži (TV film) (2012)

Standardní, melodramatický scénář s audiovizuálem na úrovni britské seriálové produkce z 90. let. Takhle poutavý, inspirativní příběh by rozhodně zasloužil mnohem ambicioznější zpracování.

• 16.3.2018  03:55
    Annihilation (2018)

Po po všech stránkách vydařené Ex Machině se tentokrát Garland moc nepochlapil. Veskrze průměrný, tisíckrát přežvýkaný námět příjemně oživuje alespoň nějaký pokus o psychologii postav (což je v rámci žánru malý zázrak), a hlavně originální design duhového světa a jeho obyvatel (zmutovaný méďa, květinoví lidé atd.). Rozhodně to bude jedno ze zajímavějších sci-fi tohoto roku, ale za pár let si na to sotva někdo vzpomene.

• 4.3.2018  02:10
    Hladoví (2017)

Mám rád podobné výlety mimo mantinely, takže v rámci zombie žánru silná čtyřka. Indie atmoška, pomalé tempo, jemná, jemňoučká psychologie postav a stejně podprahový, skoro nezachytitelný humor. Škoda, že tvůrci nezainvestoivali do schopnějšícho kameramana, protože těch pár surreálních scén (zombie věže) by si to rozhodně zasloužilo.

• 9.2.2018  10:43

Artové, syrové horrorové drama, uhrančivé spojení rané Polanského tvorby s atmosférou Goyových obrazů. Bez lekaček a natvrdo. Krása.

• 5.2.2018  01:18
    Green Room (2015)

Oi, to byla řežba! Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl nějaký slasher, který by jen dokola neopakoval milionkrát přežvýkaná a vyplivnutá schémata. Green Room osvěžil a pobavil, dva malé hákové křížky pro Imogen a sira Patricka.

• 19.1.2018  12:25
    Uteč (2017)

"Uteč" je vlastně zajímavou, moderní variací na ideu "Stepfordských paniček", kterou bohužel kazí hluboce podprůměrné provedení. Dojem mi nejvíc zkazila odfláknutá hudba, která (snad kromě lehce Suspiriovského ústředního motivu) smrdí soundtrackem k nějakému osmdesátkovému krimiseriálu. 100 minut syntetických smyčců a plinkání na harfu, šmarjajozef.

• 22.10.2017  02:10
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Už první řada byla obstojná, každá další pak nastavuje laťku stále výš - držím palce, aby se tato tendence udržela. Krásně natočený, melancholický díl "San Junipero" řadím mezi osobní TOP5 zážitků v seriálové tvorbě.

• 15.9.2017  00:54
    Wonder Woman (2017)

Celkově slabota, ale - na Dia - ty dialogy... ""It looks very good.| Very good.|How is she doing?|She's good."

• 3.7.2017  06:39
    Toni Erdmann (2016)

Tak tahle podivnost šla totálně mimo mně. Nulová chemie. A je to divné, protože podobné počiny se mi obvykle líbí.

• 8.4.2017  11:03

Podle traileru to vypadalo, že v tom filmu bude všechno - a to je pravda, bohužel. Scénář vypadá, jako by byl následkem alkoholem zalitého brainstormingu, chybí v něm jen jednorožci s laserovýma očima. Za to je tady polární zář nad tropickým ostrovem (vypadá to hezky, tak to tam jebnem). Je to sice furt lepší než poslední Jacksonův pokus, ale stejně jsem odcházel z kina s velkou opicí.

• 6.4.2017  02:32
    Mlčení (2016)

Tak abych nepsal další negativní recenzi... Hezké krajinky.

• 14.3.2017  05:57

Zajímavá hrdinka i prostředí, ale přeslazené, typicky Disneyovské provedení (chybí tu ten Pixarovej drápek). Chytlavé melodie, ale příšerně toporné texty. Trochu promarněná příležitost.

• 14.3.2017  05:49
    Příchozí (2016)

Jeden z lepších scifi filmů poslední doby, který kvalitou, provedením a vědeckou přesností ustupuje snad jen "Ex Machině". Jedinou výtku lze směrovat snad jen vůči úsměvně přehnané interpretaci Sapir-Whorfovy hypotézy. Takže SPOILER: ne, naučením se nového jazyka se opravdu nenaučíte ohýbat čas.

• 14.3.2017  05:39
    Mělčiny (2016)

Hezké obrázky (holt, Austrálie) a přesvědčivá Blake Lively v moři scénáristických blábolů.

• 26.1.2017  07:50

Slabá trojka, a to ještě s odřenými hlasivkami. "Božská Florencje" je překvapivě špatně natočený film, s mdlou kamerou, mizernými výkony a schematickým scénářem. Velký plus za původní příběh a geniální Meryl.

• 26.1.2017  07:45
    Neon Demon (2016)

Refn opět balancuje na hranici umění a škváru, a já ho za to žeru, i přes stále silnější sklon k levným provokacím. Nemohu s čistým svědomím doporučit, ale sázím čtyři hvězdy za nekompromisní přístup a koule. Vizuálně - totální nášleh.

• 13.1.2017  06:59
    I'm Not Ashamed (2016)

To mám za to, že si nečtu popisky filmů. Chtěl jsem se podívat na film o tragédii v Colombine, dostal jsem stupidní, sentimentální, diletantsky natočenou náboženskou agitku.

• 6.1.2017  00:26

Doslova po třech úvodních záběrech jsem se smířil s tím, že režisér má nulové ambice a nulové ponětí o tom, jak funguje film. Po dalších 5 minutách jsem navíc došel k závěru, že tvůrci považují diváky za debily, protože už tak polopatické obrazy doplnili debilním off-screen komentářem. Malý plusík pro skladatele hudby za hravé využití klasického motivu z původního filmu.

• 6.1.2017  00:11
    Převrat (2015)

A já, blbec, se na to tak těšil! Dynamickou, napínavou jízdu s realistickou zápletkou a exotickým prostředím mi spolehlivě znechutila monumentálně zpackaná technická stránka - kamera, herectví a střih na úrovni straight-to-DVD. Rudé Khmery na vás, volové.

• 6.1.2017  00:06

Neohrabaný pokus o skloubení realistického, drsného thrilleru s klasicky nadupaným blockbusterem. Postava superautisty je možná nápaditá, ale zoufale nekompaktní a postupně stále méně a méně uvěřitelná (taky díky Affleckově koženému ksichtu). Meh.

• 5.1.2017  05:40
    Anthropoid (2016)

Jedna hvězda navíc za téma. Trochu neinvenční, ale vesměs slušné zpracování klíčové události české historie. Potěšila Aňa a závěrečná scéna zoufalého, beznadějného odporu. Líbilo, dojalo. Jdu si vychladit pár ležáků.

• 5.1.2017  05:34

Těšil jsem se na katastrofický film, dostal jsem katastrofální nudu - jednotvárný, schematický a polopatický film jen mírně překračující úroveň průměrných televizních produkcí. Zív.

• 5.12.2016  01:22

Hezké obrázky, dobrý Bridges - jinak je to kreativně vyprahlé jako texaská pláň.

• 8.8.2016  22:26

Šmarjajozef, co to bylo? Na papíře to vypadalo slibně, ale už po první půl hodině mi začínalo být jasné, že tenhle vlak jede špatným směrem... Unavený scénář, křečovitý humor, horda nesympatických postav. Nebýt hudby, záběrů na Los Angeles a dobového vibu, tak tomu snad dám odpad.

• 1.8.2016  00:02

Antiintelektualismus, nenasytná církev, falešní puritáni, mocichtivé elity, antiočkovací hnutí... Uplynulo 200 let a ideje Osvícenství stále dostávají na zadek.

• 19.7.2016  23:07

Prý "Fincher po německu"... Nudná, pozérská ptákovina o hackerech.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49