Freemind

okres Karviná

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50
    • 21.5.2020  09:15
    Dublin Murders (TV seriál) (2019)

Krásná práce se zvukem a kamerou, která dokonale kreslí tu irskou deštivou depresi. Bod navíc za pár vynikajících dialogů, bod mínus za zbytečné rozvíjení vedlejších dějových linek.

• 5.5.2020  08:21

Prý "strhující finále 22 filmů". Hnusná umělina, nesourodá a nefunkční směska provařených klišé. Jak já bych si přál, aby tenhle trend už konečně chcípnul...

• 25.4.2020  02:56
    Kobiety mafii 2 (2019)

Čiré zlo. Dal bych mínus, kdyby to šlo.

• 14.4.2020  07:02
    Goop Lab s Gwyneth Paltrow (TV seriál) (2020)

Ono by to bylo legrační, kdyby se nenašlí lidé, kteří těmto blbostem vážně věří. Stupidní a škodlivý pořad, jako by se Netflix (a Paltrowová) snažili dokázat, že pro peníze udělají doslova všechno, etika-neetika.

• 21.3.2020  23:01
    Gantz: O (2016)

Akční, ale pubertální a patetická kravina s mizerným designem postav, které jsou spíše směšné než děsivé.

• 16.2.2020  22:26
    1917 (2019)

Na úvod jedna rada - na tohle jděte do kina, vážně. Je to jeden z filmů, který na malé obrazovce prostě nevynikne. 1917 je uhrančivý průlet bojištěm první světové, který jde nekompromisně na tělo a ani na chvíli nezastaví. Je to taky jeden z těch filmů, které sestávají prakticky výhradně z nezapomenutelných scén, které by jednotlivě zachránily několik horších projektů (past v bunkru a hned potom letec na farmě, mrtvolná hráz u třešňových sadů a hned nato recitál v lese, závěrečný sprint podél fronty...). Kdybych si ale musel vybrat jen jednu, tak by to byl útěk nočním městem osvětleným jen světlicemi a záblesky výstřelů. Vizuální orgie. Dvě hodiny utekly jako nic, na konci máte pocit, že byste si měli spláchnout z oblečení bláto, krev a kousky hnijících kamarádů. Nechápu, jak touhle srdcařinu někdo může srovnávat se Spielbergovým uhlazeným, sterilním a pompézním Ryanem.

• 9.2.2020  02:27

Ono to nemuselo dopadnout špatně - scénář byl jen polodebilní, takže schopný režisér z toho mohl něco uplácat. Roland ale neumí a nikdy umět nebude, v Midway navíc k tomu svému americkému patosu přidal ještě čínskou sentimentalitu. Film ale padá na držku hlavně technicky, skoro v každé scéně se najde přešlap, který by člověk s troškou citu nemohl pustit ze střižny. Gradace akčních scén vyznívají do prázdna, těch pár slušných dialogů rozhazují nelogické sekvence záběrů, takže divák nakonec jen otupeně sleduje průvod obličejů. Zahodit, zapomenout.

• 14.12.2019  22:04

Nekoukatelný, infantilní výblitek týpka, který se nikdy neprobudil z devadesátek. Kameraman s Parkinsonem, "Carmina Burana" v techno verzi, ostřelovač na skejtu, každou vteřinu dva střihy a dva barevné filtry. To vše během úvodních 10 minut. Jduvenblejt.

• 30.6.2019  06:33
    Rok jedna (2009)

Nikdy jsem nedokázal pochopit Blackovu popularitu a tenhle film mi v tom rozhodně nepomohl. Krutopřísná trapárna a ztráta času.

• 5.6.2019  10:35
    Dokonalost (2018)

Zoufale předvídatelná tuctovka, který si hraje na drsňačku.

• 1.6.2019  01:22

Víc hlav víc zmastí. Dosud jsem nevěděl, co je horší - hollywoodská klišé nebo prdlá čínská bezuzdnost, kterou jsem s otevřenou hubou obdivoval u "Velké čínské zdi". Tož včíl mám jasno, soudruzi, vítězí retardovaný kříženec, transkulturní šašlik idiotských nápadů. The Meg je vlastně Sharknado, které se bere vážně - céčko s hroznými herci, ulítlým scénářem, prkennými dialogy, odfláknutým CGI a hlavně tunou totálních čípovin, které nelze odpustit ani v rámci sci-fi akčních horrorů. Mám chuť sjet skleněnou ponorkou do hloubky 12 tisíc metrů.

• 16.3.2019  22:53
    Aquaman (2018)

Typicky Wanovský festival kýče, mizerného řemesla a pubertálních kravin. Vzdal jsem to po scéně s chobotnicí bušící do perkusí.

• 22.2.2019  23:07

Čtyři v rámci horrorového žánru. Syrová, provokativní, sebestředná póza. A Trierovi to přesto znovu prošlo.

• 22.2.2019  22:48

Oblačno, místy zataženo, pozorování hvězd se nekoná. Obávám se, že úspěch tohohle dokonale standardního, předvídatelného a neinvenčního filmu může do budoucna pohřbít Copperovu režijní kariéru. Tohle fakt není "good enough", Bradley.

• 22.2.2019  22:33

Takhle to dopadne vždycky, když se produkce biografického snímku chopí samotní aktéři. Přeživší Queeni zajistili, že Bohemian Rhapsody je vykleštěná, přesládlá, technicky nezvládnutá óda, kterou ze smetiště průměrnosti zachraňuje opravdu jen hudba samotná.

• 18.11.2018  01:03

Coenovci mě těntokrát trochu vylekali, protože po první povídce jsem si myslel, že najeli na podobně krutopřísně nevtipnou westernovou stezku jako Seth MacFarlane. Už druhá historka ale jemně proplula z pitoreskní parodie do vytlumené, černohumorné balady a nasadila klasicky coenovský balanc mezi zábavnou banalitou a mdlou artovostí. Mám rád povídkové filmy, které ve mně zanechávají pocit neúplnosti, smutku po tom, že jsem nemohl postavy jednotlivých příběhu poznat déle. A tohle je přesně ten případ - Waitsův zlatokop, dobrosrdečná dívčina z Oregonské stezky nebo lovci padouchů a jejich tajuplný vozataj se ke mě vracejí ještě týden po zhlédnutí. A to mají mazlíčci rádi.

• 20.10.2018  00:45
    The Haunting (TV seriál) (2018)

"Diváci omdlévají strachy". "Podívaná i pro ty, kdo nemají rádi duchařiny". "Interstellar mezi horrory". Ale hovnajs. The Haunting je dokonalou esencí všech nádorů, které sžírají tenhle bubužánr. Stupidní lekačky, dřevěné dialogy, kostrbatý scénář a hlavně tuny, tuny klišé. Dlouhovlasé ženštiny v potemnělých chodbách, bílé kontaktní čočky, vyskakování z postele, ječící děcka, staré zámkoidní domy, arogantní racionalisté čekající na drsné prozření, a hlavně naprostá absence nadhledu a sebeironie, která zachránila podobně zastřešující sérii "Stranger Things". Plus smutný fakt, že Mike Flanagan je režisérskej břídil. Vydržel jsem to do druhé epizody.

• 14.10.2018  05:20
    Mudbound (2017)

Ne, že bych se nudil - Mudbound je zručně napsané a natočené drama, a v tom je paradoxně jeho problém. Je to prostě dílo, které bylo formou i obsahem vykalkulováno na Oscary a tohle mazlíčci nemají rádi. Takových už bylo, takových ještě bude - za měsíc si z těch dvou hodin budu pamatovat tak akorát tu brutální scénu lynče. Trochu málo.

• 29.9.2018  08:18
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Pekelná nálož! Sex, drugs and charleston! Babylon Berlin je nejdražší evropský seriál všech dob a je to sakra vidět - nabídl perfektní kostýmy a scénografii, vybroušený scénář a nabušený soundtrack, u kterého se mi párkrát zježily chlupy. Paráda.

• 29.9.2018  08:15
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Vysoké hodnocení dávám jen první sérii, druhou jsem v polovině vzdal.

• 27.9.2018  18:20

Sequel sice postrádá hloubku a vytříbenost prvního dílu, ale nabízí mnohem rychlejší tempo a říz při zachování skvělého vizuálu a melancholické pouštní nálady. Takže super, série má hezky našlápnuto, držím palce, aby to tvůrci v trojce nezkonili.

• 27.9.2018  18:12
    De Dag (TV seriál) (2018)

Jeden z nejlepších seriálových počinů tohoto roku. Banální zápletka bankovního přepadení dostává hezké grády díky realistickému pojetí a hlavně svěžímu scénáři - nápad s postupným odkrýváním příběhu střídavě z pohledu polictistů a zločinců se mohl tvůrcům nehezky vymstít, ale ustáli to dobře, kuci belgičtí!

• 20.9.2018  20:53
    Lion (2016)

Solidní, vizuálně uhrančivě drama, které bohužel nemělo koule ani ambice vykročit mimo standard obdobných, vypočítavých tahů na Oscara. Jednu hvězdu dolů, protože se párkrát otírá o takřka bollywoodskou uslzenost.

• 20.9.2018  20:44

Po dlouhé době kousek, který jsem si takřka bezvýhradně užil. "American Animals" unikli většině pastí filmů natočených podle skutečných událostí - mají říz, jiskru a srší zajímavými, ale nevtíravými nápady. Za zmínku stojí hlavně nebanální konstrukce příběhu, v kterém jsou do hrané rekonstrukce celé loupeže organicky zapojení i její skuteční aktéři (jedním z průvodních motivů filmu je otázka, jak nedokonalá lidská paměť dokáže křivit skutečnost). Pro mě jednoznačně silné čtyři hvězdičky.

• 12.9.2018  12:56

Přeplácaná, infantilní chujovina bez ladu a skladu. Marvel měl završit celou tu šlamastiku už před pár lety, když měl ještě jakous takous koncepci, kterak tenhle cirkus ukočírovat. No nic - teď už snad jen jeden, dva filmy a bude pokoj.

• 26.8.2018  00:30

Takhle krásně neotřelý horror to mohl být - kdyby Krasinski neumlátil originální nápad naprosto neoriginálním, sentimentálním zpracováním. Přesto si myslím, že se k tomu filmu ještě vrátím, protože obsahuje několik opravdu slušných scén, které skvěle těží s premisy světa ticha, ve kterém musí přežívat hlavní hrdinové. (Jo, a "Tiché místo" je pěkně nudný název. Být distributorem, tak to nazvu "Pšššt").

• 26.8.2018  00:22

Dávám vysoké hodnocení i přes hodně rozporuplné pocity. Hereditary je určitě jeden z napínavějších a originálnějších horrorů poslední doby, což ale bohužel trochu vypovídá o stavu celého žánru. Sám ale nemůžu tohle dílko plně ocenit, protože bytostně nesnáším duchařiny - kdyby film zůstal v psychologické rovině, možná bych mu dal i pět, protože koncepčně a vizuálně je to opravdu hostina.

• 31.7.2018  05:30

Po všech stránkách trestuhodně odfláknuto. Tohle by prošlo snad tak v polovině devadesátek, a to ještě v rámci televizní tvorby.

• 16.6.2018  23:06
    Viral (2016)

Technicky odfláknuto, hloupá zápletka, špatní herci, levné CGI. Nemrhejte časem.

• 20.5.2018  04:22

Taky jsem si všiml, že v tom filmu všichni vypadají, že tam hrajou za trest. Asi to mělo být syrové a kontroverzní, ale vyšel z toho skrz naskrz průměrný špionážní film, který lehce nadzvedává slušná kamera, hudba a Jennifeřin cecek.

<< předchozí 1 2 3 4 13 26 38 50