Freemind

okres Karviná

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 20.10.2018  00:45
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

"Diváci omdlévají strachy". "Podívaná i pro ty, kdo nemají rádi duchařiny". "Interstellar mezi horrory". Ale hovnajs. The Haunting je dokonalou esencí všech nádorů, které sžírají tenhle bubužánr. Stupidní lekačky, dřevěné dialogy, kostrbatý scénář a hlavně tuny, tuny klišé. Dlouhovlasé ženštiny v potemnělých chodbách, bílé kontaktní čočky, vyskakování z postele, ječící děcka, staré zámkoidní domy, arogantní racionalisté čekající na drsné prozření, a hlavně naprostá absence nadhledu a sebeironie, která zachránila podobně zastřešující sérii "Stranger Things". Plus smutný fakt, že Mike Flanagan je režisérskej břídil. Vydržel jsem to do druhé epizody.

• 14.10.2018  05:20
    Mudbound (2017)

Ne, že bych se nudil - Mudbound je zručně napsané a natočené drama, a v tom je paradoxně jeho problém. Je to prostě dílo, které bylo formou i obsahem vykalkulováno na Oscary a tohle mazlíčci nemají rádi. Takových už bylo, takových ještě bude - za měsíc si z těch dvou hodin budu pamatovat tak akorát tu brutální scénu lynče. Trochu málo.

• 29.9.2018  08:18
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Pekelná nálož! Sex, drugs and charleston! Babylon Berlin je nejdražší evropský seriál všech dob a je to sakra vidět - nabídl perfektní kostýmy a scénografii, vybroušený scénář a nabušený soundtrack, u kterého se mi párkrát zježily chlupy. Paráda.

• 29.9.2018  08:15
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Vysoké hodnocení dávám jen první sérii, druhou jsem v polovině vzdal.

• 27.9.2018  18:20

Sequel sice postrádá hloubku a vytříbenost prvního dílu, ale nabízí mnohem rychlejší tempo a říz při zachování skvělého vizuálu a melancholické pouštní nálady. Takže super, série má hezky našlápnuto, držím palce, aby to tvůrci v trojce nezkonili.

• 27.9.2018  18:12
    De Dag (TV seriál) (2018)

Jeden z nejlepších seriálových počinů tohoto roku. Banální zápletka bankovního přepadení dostává hezké grády díky realistickému pojetí a hlavně svěžímu scénáři - nápad s postupným odkrýváním příběhu střídavě z pohledu polictistů a zločinců se mohl tvůrcům nehezky vymstít, ale ustáli to dobře, kuci belgičtí!

• 20.9.2018  20:53
    Lion (2016)

Solidní, vizuálně uhrančivě drama, které bohužel nemělo koule ani ambice vykročit mimo standard obdobných, vypočítavých tahů na Oscara. Jednu hvězdu dolů, protože se párkrát otírá o takřka bollywoodskou uslzenost.

• 20.9.2018  20:44

Po dlouhé době kousek, který jsem si takřka bezvýhradně užil. "American Animals" unikli většině pastí filmů natočených podle skutečných událostí - mají říz, jiskru a srší zajímavými, ale nevtíravými nápady. Za zmínku stojí hlavně nebanální konstrukce příběhu, v kterém jsou do hrané rekonstrukce celé loupeže organicky zapojení i její skuteční aktéři (jedním z průvodních motivů filmu je otázka, jak nedokonalá lidská paměť dokáže křivit skutečnost). Pro mě jednoznačně silné čtyři hvězdičky.

• 12.9.2018  12:56

Přeplácaná, infantilní chujovina bez ladu a skladu. Marvel měl završit celou tu šlamastiku už před pár lety, když měl ještě jakous takous koncepci, kterak tenhle cirkus ukočírovat. No nic - teď už snad jen jeden, dva filmy a bude pokoj.

• 26.8.2018  00:30

Takhle krásně neotřelý horror to mohl být - kdyby Krasinski neumlátil originální nápad naprosto neoriginálním, sentimentálním zpracováním. Přesto si myslím, že se k tomu filmu ještě vrátím, protože obsahuje několik opravdu slušných scén, které skvěle těží s premisy světa ticha, ve kterém musí přežívat hlavní hrdinové. (Jo, a "Tiché místo" je pěkně nudný název. Být distributorem, tak to nazvu "Pšššt").

• 26.8.2018  00:22

Dávám vysoké hodnocení i přes hodně rozporuplné pocity. Hereditary je určitě jeden z napínavějších a originálnějších horrorů poslední doby, což ale bohužel trochu vypovídá o stavu celého žánru. Sám ale nemůžu tohle dílko plně ocenit, protože bytostně nesnáším duchařiny - kdyby film zůstal v psychologické rovině, možná bych mu dal i pět, protože koncepčně a vizuálně je to opravdu hostina.

• 31.7.2018  05:30

Po všech stránkách trestuhodně odfláknuto. Tohle by prošlo snad tak v polovině devadesátek, a to ještě v rámci televizní tvorby.

• 16.6.2018  23:06
    Viral (2016)

Technicky odfláknuto, hloupá zápletka, špatní herci, levné CGI. Nemrhejte časem.

• 20.5.2018  04:22

Taky jsem si všiml, že v tom filmu všichni vypadají, že tam hrajou za trest. Asi to mělo být syrové a kontroverzní, ale vyšel z toho skrz naskrz průměrný špionážní film, který lehce nadzvedává slušná kamera, hudba a Jennifeřin cecek.

• 20.5.2018  04:19

Všechno špatně. Atomová blondýna se snažila být kůl a trendy, tak si oblékla bordelky, neonovou bundu a perlový náhrdelník, namíchala pivo s vodkou a myslela si, že takhle budou všichni spokojení. Prdlajs. Skončilo to klasickým nesourodým mixem stylů a inspirací, atmosféru osmdesátek se snaží marně (a povětšinou trapně) navodit náhodná kompozice dobových šlágrů a popkulturních artefaktů. Čarlíza dobrá, jinak velký špatný.

• 13.5.2018  03:14
    Nejlepší muži (TV film) (2012)

Standardní, melodramatický scénář s audiovizuálem na úrovni britské seriálové produkce z 90. let. Takhle poutavý, inspirativní příběh by rozhodně zasloužil mnohem ambicioznější zpracování.

• 16.3.2018  03:55
    Annihilation (2018)

Po po všech stránkách vydařené Ex Machině se tentokrát Garland moc nepochlapil. Veskrze průměrný, tisíckrát přežvýkaný námět příjemně oživuje alespoň nějaký pokus o psychologii postav (což je v rámci žánru malý zázrak), a hlavně originální design duhového světa a jeho obyvatel (zmutovaný méďa, květinoví lidé atd.). Rozhodně to bude jedno ze zajímavějších sci-fi tohoto roku, ale za pár let si na to sotva někdo vzpomene.

• 4.3.2018  02:10
    Hladoví (2017)

Mám rád podobné výlety mimo mantinely, takže v rámci zombie žánru silná čtyřka. Indie atmoška, pomalé tempo, jemná, jemňoučká psychologie postav a stejně podprahový, skoro nezachytitelný humor. Škoda, že tvůrci nezainvestoivali do schopnějšícho kameramana, protože těch pár surreálních scén (zombie věže) by si to rozhodně zasloužilo.

• 9.2.2018  10:43

Artové, syrové horrorové drama, uhrančivé spojení rané Polanského tvorby s atmosférou Goyových obrazů. Bez lekaček a natvrdo. Krása.

• 5.2.2018  01:18
    Green Room (2015)

Oi, to byla řežba! Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl nějaký slasher, který by jen dokola neopakoval milionkrát přežvýkaná a vyplivnutá schémata. Green Room osvěžil a pobavil, dva malé hákové křížky pro Imogen a sira Patricka.

• 19.1.2018  12:25
    Uteč (2017)

"Uteč" je vlastně zajímavou, moderní variací na ideu "Stepfordských paniček", kterou bohužel kazí hluboce podprůměrné provedení. Dojem mi nejvíc zkazila odfláknutá hudba, která (snad kromě lehce Suspiriovského ústředního motivu) smrdí soundtrackem k nějakému osmdesátkovému krimiseriálu. 100 minut syntetických smyčců a plinkání na harfu, šmarjajozef.

• 22.10.2017  02:10
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Už první řada byla obstojná, každá další pak nastavuje laťku stále výš - držím palce, aby se tato tendence udržela. Krásně natočený, melancholický díl "San Junipero" řadím mezi osobní TOP5 zážitků v seriálové tvorbě.

• 15.9.2017  00:54
    Wonder Woman (2017)

Celkově slabota, ale - na Dia - ty dialogy... ""It looks very good.| Very good.|How is she doing?|She's good."

• 3.7.2017  06:39
    Toni Erdmann (2016)

Tak tahle podivnost šla totálně mimo mně. Nulová chemie. A je to divné, protože podobné počiny se mi obvykle líbí.

• 8.4.2017  11:03

Podle traileru to vypadalo, že v tom filmu bude všechno - a to je pravda, bohužel. Scénář vypadá, jako by byl následkem alkoholem zalitého brainstormingu, chybí v něm jen jednorožci s laserovýma očima. Za to je tady polární zář nad tropickým ostrovem (vypadá to hezky, tak to tam jebnem). Je to sice furt lepší než poslední Jacksonův pokus, ale stejně jsem odcházel z kina s velkou opicí.

• 6.4.2017  02:32
    Mlčení (2016)

Tak abych nepsal další negativní recenzi... Hezké krajinky.

• 14.3.2017  05:57

Zajímavá hrdinka i prostředí, ale přeslazené, typicky Disneyovské provedení (chybí tu ten Pixarovej drápek). Chytlavé melodie, ale příšerně toporné texty. Trochu promarněná příležitost.

• 14.3.2017  05:49
    Příchozí (2016)

Jeden z lepších scifi filmů poslední doby, který kvalitou, provedením a vědeckou přesností ustupuje snad jen "Ex Machině". Jedinou výtku lze směrovat snad jen vůči úsměvně přehnané interpretaci Sapir-Whorfovy hypotézy. Takže SPOILER: ne, naučením se nového jazyka se opravdu nenaučíte ohýbat čas.

• 14.3.2017  05:39
    Mělčiny (2016)

Hezké obrázky (holt, Austrálie) a přesvědčivá Blake Lively v moři scénáristických blábolů.

• 26.1.2017  07:50

Slabá trojka, a to ještě s odřenými hlasivkami. "Božská Florencje" je překvapivě špatně natočený film, s mdlou kamerou, mizernými výkony a schematickým scénářem. Velký plus za původní příběh a geniální Meryl.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49