Freemind

darek jedzok

okres Karviná

homepage

• 4.3.2009  22:31

Kristepanenanebi, já se snad přestanu dívat na horrory. Průšvih je, že v dnešní době si už každý amatér může dovolit slušnou kameru a ti hazlíci to ještě oklamou barevnými filtry, takže už nedokážu poznat podle traileru, že to je totální, primitivní béčko. Kromě kamery tady nestálo za řeč nic, hudba něky dosahovala průměru (většinou šlo ale o sprosté orchestry nahrané na kompu), ty světlější chvilky ovšem klasicky pokazila choromyslná hudební režie. Hlavními hrdiny tohoto průšvihu jsou ale samotní herci a scénář - vražedná to kombinace, která z toho místy dělá tragikomické varietní číslo. U některých scén sem se vyloženě smál, zbytek byl bohužel spíše k pláči. Mluvím konkrétně o scénách, kdy strýček Fester z Addamsovy rodiny chraptěl a dusil malého chlapečka a ten se zcela znuděně díval dolů, nebo chlap, který dostal ránu sekerou do zad, si jako by nic hrál dál. Já už nechci, už budu hodný, slibuju.

• 4.3.2009  20:15
    Nenarození (2009)

Ve zkratce - strašné béčko s áčkovou kamerou. Polovina herců průměrná, polovina příšerná, hudba dobrý standard, střih špatný až hodně špatný, scénář jedno velké klišé a blábol (pokaždé, když scénárista v horroru najede do nácků, je vymalováno), lekačky směšné, masky a efekty naprosto trapné. Omlouvám se, že se tak soustřeďuju na technickou stránku, ale o čem jiném jsem měl přemýšlet během 90 minut strašlivé nudy? Ještě, že tam byla ta mizerná herečka, ale švarná frajárka a (chudák) Oldman, jinak bych se na to vykašlal hned.

• 4.3.2009  19:15
    Zazděná (2009)

Samotný scénář ještě není úplně retardovaný (přinejmenším prvních 30 minut), k plusům bych řadil i vcelku ucházející vizuál - plně ale souhlasím s J*A*S*Mem, herci jsou příšerní do té míry, že se na film místy nedá koukat (jediná "normální" byla Deborah Cara Unger). Navíc je tady dost amatérská hudba, kterou ještě navíc pohřbívá nesmyslná hudební režie. Nechte si ujít. p.s. Dostal jsem české titulky, které dělal automatický translátor, ale definitivně jsem je vypnul při hlášce "Udělej se doma" ("Make yourself at home") :D

• 4.3.2009  17:06
    Lidské tělo (TV seriál) (1998)

Tohle mě naprosto dostalo. Nemá cenu to popisovat, musíte to vidět. Poslední díl o konci života mě - staré, otrlé hovado - rozplakal jako malé děcko. Krása.

• 2.3.2009  09:11
    Milk (2008)

Sean Penn má u mne další body, tenhle pán nás v budoucnu může ještě hodně překvapit. Jinak ovšem nuda a šeď. Režijně to je zvládnuté dobře, což o to, bohužel filmu dost škodí špatný scénář - celé je to zdlouhavé a vlastně nijak příliš napínavé, zlomové momenty tak nějak proplujou bez většího efektu. Navíc - jak již zde bylo řečeno - kromě Penna a Franca mnoho herců dost nechutně přehrává, což v efektu oslabuje i výkon hlavní postavy. Téma bylo vážné a zajímavé, nakonec se to ale zvrhlo v dvouhodinovou revue karikatur. Dramatický konec mě pak nechal dokonale chladným, což považuji za vůbec nejsmutnější.

• 28.2.2009  04:00

Místy velmi zajímavá vizuální stránka podpořená psychotickou Morriconeho hudbou jsou bohužel jedinými klady tohoto filmu - když si je odmyslíte, zbude Vám nemilosrdně natahovaná stopáž, příšerné herecké výkony všech zúčastněných v čele s hlavní představitelkou, slaboduché postavy a nakonec zcela předvídatelná zápletka. Argento se snažil povýšit své krvárny na umění, ale velmi bolestivě ztroskotal. Dobře mu tak.

• 22.2.2009  02:13

Není to asi nejhorší film, jaký jsem kdy viděl, určitě se ale vejde do desítky nejtrapnějších. Opravdu bych musel dlouho přemýšlet, kdybych měl říct, co je největší z mnoha slabin tohoto béčka. Herci jsou prostě příšerní, až fyzicky mě bolelo sledovat to freakshow antitalentů, druhým důležitým hráčem v této tragikomedii je naprosto dementní scénář. Některé postavy byly napsány vyloženě za trest. Kamera na technické úrovni sobotních krimiseriálů je v nepříjemném kontrastu s pompézní hudbou zcela očividně nakradenou z Temného Rytíře. Dobře, že už je ta hrůza za mnou.

• 21.2.2009  18:03
    Titanic (1997)

Cítím se dost provinile, když dávám tak vysoké hodnocení filmu, který je ve své podstatě - když zacituji klasika - lascivní a jednoduchý jako bulharská striptérka. Klasické pompézní cukrlátko, blockbuster pro masy, sezonní trhák, který má všechno, co musí mít, abyste se mohli tři hodiny spokojeně ládovat popcornem.

• 20.2.2009  19:36
    Captivity (2007)

Tohle že natočil režisér mé oblíbené, takřka geniální Misie? Kdybych nečetl titulky, tak tomu v životě neuvěřím. Stejná kravina jako Saw, dokonce lépe natočená a méně trapná, ale o chlup nudnější. Joffé už pro mne přestal existovat.

• 13.2.2009  19:07
    Hlad (2008)

Filmařsky je to zázračně čistá práce, McQueen je zcela jasně zastáncem klasické filmové školy, která je dnes již bohužel na pokraji vyhynutí - zbožňuju tenhle druh využívání detailů, dlouhých úseků mlčení a krystalizovaných pocitů napětí, strachu, bezmoci, nebo třeba i nudy. Po stránce obsahové je to bohužel trochu cítit agitkou a snahou o glorifikaci, přesto si myslím, že závěr nechá jen málokoho chladným. Jeden z nejsilnějších filmů tohoto roku - slabší povahy tohle budou rozdýchávat hodně dlouho.

• 13.2.2009  18:55
    Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace) (2009)

Bylo to hezké, ale že bych to musel vidět dvakrát ... Světlo Futuramy pomalu, ale jistě pohasíná.

• 12.2.2009  21:28
    Proposition (2005)

Tento snímek přesně vystihuje můj vztah k hudební tvrobě Nicka Cave´a - a vlastně jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Pseudointelektuální básnění, které obaluje v podstatě klišovitá a lacině morbidní témata. Pro Austrálii mám ukrutnou slabost, některé hudební motivy se mi líbily strašně, jiné byly podle mého názoru dost nešťastné sladěny s vizuální stránkou ... Samotný příběh přes slibný začátek postupně zabředával do nudy a pitoreskní karikatury, až nakonec vyvanul do prázdna. Škoda.

• 12.2.2009  21:21
    Kinsey (2004)

Slušně natočený film o člověku, který zbořil mnoho mýtů, ale přesto mne nepřesvědčil, že si takovou biografii zasloužil. Ne, že bych byl natolik prudérní, spíš jsem postrádal nějaké větší drámo, nebo alespoň pointu. Ono to se to ale pořád spíš plahočilo vpřed, kořeněno tu a tam nějakou "šokující" scénkou a nakonec se vlastně nikam nedoplazilo a vyznělo do ztracena. Navíc - Neesona mam moc rád, Linneyovou nesnáším, což ten můj fifty/fifty pocit korunovalo.

• 11.2.2009  13:03

Plusy za vcelku originální přístup, syrovost a camea mých oblíbených herců, mínusy za zmatený scénář (který se plahočí odnikud nikam), a lacinost některých technických postupů a hereckých výkonů. Doporučuji shlédnout, ovšem pochybuji, že si tento film bude kdokoliv pamatovat déle, než tři dny.

• 11.2.2009  12:55
    Austrálie (2008)

Baz je primitiv, který má rád hezké barevné obrázky. Opravdu si myslím, že kdybych ho potkal na ulici, tak si s ním nemám o čem popovídat. Tady se odhalil v celé své nahotě - sesmolil téměř tříhodinový krasohled, směs pestrých scén a záběrů bez logiky a myšlenky, po celou dobu pobíhá mezi čtyřmi nebo pěti žánry a stále neví, kde má ucho a kde varle. Kladem jsou samozřejmě úžasné australské scenérie, dokonce se ve filmu vyskytne několik silných scén, které by mohly být v DOBRÉM filmu zdrcující (děti zpívající na lodi) - to by se ovšem nemohly zrodit v hlavě šimpanze s kamerou.

• 10.2.2009  12:45
    Beowulf (1999)

Urážka všech béček - po dlouhé době film, který jsem musel vypnout.

• 10.2.2009  12:43

Hodně špatné. Temné, rozmazané něco - scénář natahující desetiminutovou frašku na hodinu a půl, otřesné masky (za použití těch "upírských" barevných kontaktních čoček by se mělo maskéry bičovat), velmi primitivní počítačové animace, všechno utopené v modrošedém hnusu, který měl vytvořit atmosféru, ale vytvořil bezbřehou nudu.

• 10.2.2009  12:39
    Stroj času (2002)

Myslím, že jste k tomuto filmu trochu nespravedliví - pro mne padá hlavně kvůli dost otřesně odfláknuté maskérské práci - Morlokové s celým Jeremy Ironsem vypadají jako nějaké postavičky z Xeny nebo jiného nízkorozpočtového fantasy/scifi seriálu. Kromě toho ale můžeme sledovat na hollywoodské poměry vcelku zajímavý scénář, slušné herecké výkony a místy dost působivé vizuální efekty ... Vždy jsem měl slabost pro příběhy o cestování časem, takže pro mne je to po všech stránkách rozhodně lepší průměr.

• 7.2.2009  13:12
    Gattaca (1997)

Filmů jako tento věru není mnoho. Zasněné, ale ne naivní romantické sci-fi se silným tématem a výborně napsanými postavami, hlavní trojice herců podává výborné výkony, zvláště Jude Law mne opět dostal. Moc se mi líbí až puritánská střídmost ve využití speciálních efektů - ta hypermoderní budoucnost je stále někde kolem nebo na obzoru, ale neruší samotný tok vyprávění. Melancholie.

• 7.2.2009  13:09

Největší zvrácenost, jakou jsem kdy viděl ... Hrdí to nástupci legendární Tromy, s příšerami, které spolknou a hned zase vykálí hlavu, s trháním rukou, elvisem-mariachi, nahými lesbickými motorkářkami, mexickými liliputánskými zápasníky, zcela náhodným dějem a kýbly střev. Odpad, ale krásně surrealistický.

• 6.2.2009  13:01

Zřejmě nejslabší Medemův film - je vidět, že teprve rostl a rozhlížel se kolem sebe. Přesto vím, že jsem ho tentokrát podhodnotil, scénář je velmi zajímavý a neotřelý, vskutku slibná předpověď toho, co mělo přijít pak.

• 6.2.2009  12:59
    Dying Breed (2008)

Zajímavá a drsná podívaná, kterou bohužel postřelil nepříliš dopracovaný scénář. Bodíky za vcelku originální téma a tasmánské scenérie.

• 6.2.2009  12:56

Tady mi smrdí vypočítavost na tři kilometry. Kdybych nevěděl, že to natočil Danny Boyle, tedy teoreticky velmi zkušený režisér, považoval bych to za první západní projekt indického režiséra, který má sice ještě nějaké mouchy, ale vyroste z toho. Do poloviny jsem si ještě myslel, že to bude moc dobré - i přes varovné znaky v podobě mizerných herců a vtipných scének s prděním - pak se to ale rozjelo na plno a film se ponořil do srdceryvného melodramatu, a to už jsem si - s dovolením - vystoupil. Ještě stále bych uvažoval o vyšším hodnocení, kdyby scénárista nevybral nejhorší z možných závěrů. Bollywoodský cukřík, cetka z etnoshopu v Tescu ... Danny Boyle je pijavice.

• 5.2.2009  19:45

"Čekal jsem ještě větší brak", to je snad jediné pozitivum, které tady můžu říct. Je to vlastně obyčejný, špatně udělaný, béčkový horror s trapnými herci, efekty a slabomyslným scénářem. Stevenova tvář připomíná bramboru a někdejší superhrdina teď už vypadá jako by se měl udusit po uběhnutí tří kroků. Recenzenty, kteří tomuhle dali 5 hvězdiček, bych vykázal z csfd.

• 5.2.2009  13:36
    Hounddog (2007)

On je to vlastně vcelku průměrný film - scénář neurazí/nenadchne, herci jsou na průměrné až dobré úrovni, zpracování v klasickém stylu amerických "indie" filmů, dusná atmosféra bluesového jihu. Ta jedna scéna, o níž všichni mluví, je samozřejmě drastická, ale myslím, že jde o uměle vytvořenou bublinu, protože je natočená velmi opatrně. Ovšem zcela neskutečný je herecký výkon Dakoty Fanning - tohle Vás dostane do kolen, tahle holka je pravděpodobně nejlepší dětská herečka, jakou jsem kdy viděl.

• 5.2.2009  13:21
    Dark Reel (2008)

Místy mě překvapily velmi přirozené dialogy, které vyhouply film o kategorii výš, přesto jsem to nakonec vzdal - je to příšerný, nízkorozpočtový flák s jahodovou krví, efekty dolepenými na domácím počítači a většinou herců seškrábaných ze dna komparzistického kastrolku.

• 2.2.2009  21:42

Což o to, film je to dobrý, nějak jsem to ale celé provegetoval - žádná postava mě nezaujala, technické provedení bylo sice velmi zdařilé, ale vlastně standardní, žádné nerváky, žádné větší napětí, žádná pointa k zamyšlení. Ridley Scott už je natolik zkušený, že nemusí hledat - a to je možná škoda.

• 2.2.2009  03:43

Neskutečně zábavná jízda historií australských béčkových filmů. Nahota, zvratky, krvelačná gumová prasata a gangy na kolech BMX.

• 2.2.2009  01:49

Kanadské sci-fi, nízký rozpočet a Lance Henriksen. Každá z těchto charakteristik věští filmový průšvih, v tomto případě to byl trojitý úder.

• 2.2.2009  01:17
    Spartakus (1960)

Velmi milé překvapení. Naordinoval jsem si jako povinnou četbu dva historické velkofilmy, i když tento žánr nemám moc rád. Po afektovaném a patetickém Ben Hurovi, plném ochů a achů a hovorů ve světle luny na mne Spartacus zapůsobil jako balzám. Sice na nějaký ten patos přece jen někdy došlo, přesto tyto dva filmy dělí obrovská propast a zdá se nemožné, že vznikly jen rok po sobě. Jiskrné dialogy, vesměs velmi civilní herci, několik opravdu zajímavých a skvěle zahraných postav - nejvíc jsem si užil Petera Ustinova (Batiatus, majitel školy gladiátorů), který přímo geniálně ztvárnil podlézavého, bezpáteřního a ustrašeného zbabělce se všemi jeho nervovými tiky, mumláním a koktáním. Myslím, že si ten zážitek brzy zopakuji.