kkarx

kkarx

Karel Karx

Česko
What kind of man am I? I'm a fair man. :)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 28.2.2019  13:54
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Pokud si pustíte seriál s originální anglickou stopou, pak zjistíte, že český dabing vtipy značně vylepšil. V originále vyznívá mnohem více satira než komedie. Je na tom vidět, že autoři měli na mysli více kritiku politického systému a zejména pak kritiku obludné státní správy než je patrné s českými dabéry, kteří seriál nasměřovali dále ke karikatuře. Je pozoruhodné, jak může změna hlasů změnit naše celkové vnímání.

• 19.2.2019  23:28
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

První dvě epizody stavějící charaktery jsou vynikající, prostřední dvě pořád více z politického prostředí velmi dobré a poslední dvě policejní trochu zklamání, protože už nedokáží uzavřít všechny volné konce a je v nich i dost hloupostí. Vadilo mi to? Nakonec vlastně ani ne, protože je pořád na co se dívat. 6 episod je tak akorát vhodná délka pro seriál pro odvyprávění příběhu. Větší počet většinou už jen nastavuje kaši.

• 10.2.2019  18:37

Upřímně řečeno vždycky mi z toho sálala jistá umělost a to zejména kvůli dvěma věcem. Kostýmy prince jsou příšerně kýčovité, vypadá v tom jako nějaký dnešní zástupce LGBT komunity. Mužské postavy včetně prince jsou nemužské, bojácné až přímo ubohé. Princ není nijak zvlášť sympatický a nikdy mi nedošlo, proč ho Popelka tak strašně moc chce. No, člověk se pořád vzdělává, takže dnes je mi zřejmé, že princ se zámkem a prachama hned v očích Popelky musel zanechat dojem, i kdyby se choval jako Göring a vypadal jako Quasimodo. Tou druhou věcí je dabing a ne příliš dobrá zvuková stopa. Nevím, jaký byl důvod dabovat Trávníčka, ale byla to chyba a do dnes to nechápu. Ironií je, že Trávníčkův hlas zní lépe. Charakter Popelky mě kdysi mátl. Krmí zvířátka, které ji pomáhají, zachrání i srnku, ale pak zničehonic sejme dnes již chráněného dravce. Proč Popelko proooč? Já ti věřil Popelko. Pak to jako správná feministka natře každému chlapovi. Umí samozřejmě lépe střílet z kuše, lépe jezdit a koni, orientovat se v krajině, než celý život na tohle trénovaní muži. Příběh má některé dobré pohádkové části, ale nějak to celé nejde k sobě. Třeba krajina v okolí zámku je vyloženě rovina, ale okolí tvrze už zase vypadá jako horské prostředí. No a konec se zdá být useknutý a kdybych měl použít anglické slovo tak řeknu, že mě zanechal ve stavu "unimpressed".

• 26.1.2019  22:57

Kdysi jsem u Purpurových řek zavíral oči, brutální a děsivé výjevy jsou nezbytnou součástí, dnes si už jen užívám krásné kamery, atmosféry, chladných Alp a ještě chladnějšího Rena ve spolupráci se sympatickým Casselem. Francouzský film je mi mnohem bližší než americký. Když si vzpomenu na ty úžasný francouzský filmy ze 70. a 80. let, na které jsem si vždy díval o víkendech u babičky, je mi skoro do breku, že 90. léta skončily. Francouzi si udrželi kvalitu a našli i nové charismatické herce jako náhradu za Belmoda či Delona. Reno a Cassel to je snad ta nejlepší dvojice 90. let. Nevzpomenu si na nikoho výraznějšího. Film není dokonalý, rvačka Cassela s neonacisty je typická ukázka jak strašně na efekt to dělali v 90. letech, otočky, kopy na hlavu, blokování úderů... nic z toho v boji jeden na jednoho příliš neuvidíte a dnes působí víceméně směšně, scéna s nástupem na lanovku mi přišla trochu přehnaná. Akční scény jsou ale udělány fantasticky a konec se mi kupodivu líbil a z části mě i zastihl nepřipraveného.

• 26.1.2019  15:25
    Nepřítel (2002)

Příběh podle skutečné události o muži, který celých 18 let dokázal předstírat, že pracuje jako doktor a všichni mu to věřili, včetně jeho spolužáka z vysoké. Docela to vypovídá o stavu zdravotnictví a nabubřelosti lékařů, když ani 18 let nestačilo jeho důvěrnému kamarádovi - skutečnému doktorovi, aby poznal, že Jean ve skutečnosti nedostudoval. Jediné, co Jean dělal, že informace sbíral z letáků organizace WHO. Pak se na člověka tihle "experti" povyšují, protože oni přece vystudovali, tak to ví lépe. Tohle je jenom další důkaz, že neví. Film je strašně zdlouhavý a ještě si nejsem zrovna jistý, že se mu povedlo vystihnout charakter podvodníka. Zde je líčen jako utrápený loser, s čím by se dalo souhlasit jen v případě, pokud by nevyvraždil celou svoji rodinu. Ve skutečnosti byl Jean nejspíš psychopat.

• 21.1.2019  22:10
    Apostle (2018)

Námět mě navnadil na standardní mystery příběh na odlehlém ostrově a skutečně se z toho vyklubalo něco jako béčkovější indie Shutter Island. Režisér měl ovšem potíže s odvyprávěním příběhu, dávkováním napětí a rozehrál celou řadu motivů postav, které nestačí dokončit, takže i přes dvouhodinovou délku se zdá, že něco chybí. Tak například se rozebírá vztah hlavní postavy Thomase k dceři ostrovního vůdce Malcolma, vztah Malcolma k dceři, pak je tu další vztah mladíka, jeho milenky a jejího otce, dále je rozehrán motiv náboženského fanatismu, pohanství, křesťanství, ekologie, atd... Celé to působí hrozně podivně, roztěkaně a dekadentně, i hlavní postava se chová mírně vyšinutě, do toho skoro nikdy nekončící pazvuky jak ze Sinister. V částech solidní, ale dohromady to nejde.

• 18.1.2019  00:13
    Highlander 5 (2007)

Na rovinu, je to tak špatné až poslední díl dostává punc guilty pleasure. Člověk se sám sebe musí ptát, jestli raději špatný a nudný film nebo ještě o třídu horší ale o svoji nekonečnou debilitu zábavnější dílo. Pokud na to tedy jste ochotni přistoupit, nebrat vše vážně a užívat si ohyzdné CGI efekty, mimózního zmutovaného zrychleného záporáka a především pak typické antilogiky, pak směle do toho! Upozornění pro fanoušky seriálového Highlandera. Pro vás to může být šok a utrpení vidět Adriana Paula a Jima Byrnese v takovéhle břečce. Mně ukápla slza, kam až se dostali... stejně jako při sledování 6. série jinak slušné tv série.

• 17.1.2019  15:34

Mizerné pokračování s jednou jedinou dobrou scénou. Tou je souboj Conora a Duncana na střeše budovy, kde je báječně vyřešený product placement značky JVC, průzračně červěným svítícím billboardem, jenž v akční sekvenci dominuje a přitom ji nijak neruší. Tvůrci se chtěli zavděčit všem, jak fanouškům filmu, tak i vcelku povedené kultovní tv série a přivedli Lamberta i Paula. Naneštěstí scénář je horší než mnohé tv epizody Highlandera a to do té míry, že se dá srovnat snad jen s nepovedenou 6. sérií, takže z toho nakonec vzniklo jen velké zklamání pro oba tábory.

• 14.1.2019  21:18

Zdá se, že zase nastal čas pro nějaký mainstreamový film o sériovém vrahovi. Strašně pomalej a nudnej příběh, dá-li se doslova slepenec několika vražd příběhem vůbec nazvat. Jednotlivé úseky jsou ještě děleny na oddělené epizody s jakýmisi pseudofilozofickými intermezzy. Vrah si z mrtvol dělá umělecká díla a do toho žvaní svoje moudra, zábavné asi jako proslov Filipa na prvomájovem sjezdu KSČ. Začátek ujde díky Umě Thurmanové, která notně zestárla oproti tomu, kdy jsem ji viděl naposledy, přesto z nějakého důvodu vypadá mnohem víc žensky než před mnoha lety. Čekal jsem, že film bude pořád víc a víc směřovat do komedie, žel po jejím odrovnání se pokusy o nadsázku minutu po minutě naopak vytrácí. Na konci přijde ještě překvapení v podobě Bruna Ganze a cesty do pekla. Je to taky z větší části nuda, ale alespoň nabídne několik působivých obrazů.

• 14.1.2019  15:34

Partička libtardů v čele s vůdcem se zel(e)ným mozkem se vydá do džungle zachraňovat pralesy, pak s nima spadne letadlo a tadadamdam. Přijdou si pro ně kanibalové. Polovina filmu se snaží seznámit nás s cílem výpravy, s jednotlivými charaktery a s jejich ideologickou základnou. Několik zvratů a zjištění při tom dobře udržuje pozornost. Nevím, jestli se Roth snažil o sdělení, že ničit životní prostředí a brát domorodců domov je špatně, u mě to zanechalo poněkud rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem si vcelku užíval opékání libtardů, na druhou bych neměl žádný problém s vyhlazením kanibalské vesnice. Zabíjení a marinování vetřelců by se ještě dalo pochopit, ale bezdůvodné brutální mučení by mě spíš utvrdilo, že genocida těhle zrůdiček (jak jsou zobrazeni ve filmu) by byla celkem na místě. Odpad to není, v rámci žánru si stojí překvapivě solidně, spíš mám pocit, že někteří neunesli vykreslení výletníků jako naivních tupců, kteří si myslí, že přivázáním se ke stromu a vyhozením buldozeru do vzduchu zastaví těžařskou mašinérii. To pro jejich ega musela být rána. Kdyby se děj odehrával v nazi táboře místo v kanibalské vesnici a pokusy prováděl dr. Mengele, tak by se to tu nejspíš pětkovalo. :-D

• 12.1.2019  20:21
    Kozoroh 1 (1977)

Člověk a přistání Marsu či Měsíci. Sice lehce absurdní nápad, že by něco takového mohlo být sehrané, ale když si člověk jen vzpomene, že Hitler dokázal přesvědčit miliony lidí, aby šli zabíjet ve jménu germánské říše, proč by nebylo možné přesvědčit pár desítek lidí k simulaci přistání na jiné planetě. Nebo si vezměte situaci v českém zdravotnictví. Doktoři kryjí jeden druhého. Pokud někdo něco zkurví, tak se jednoduše zfalšují zprávy. Musí o tom vědět všichni, a přesto nikdy není nikdo potrestán. Nikdo nechce mít problémy, ztratit místo, trávit život u soudů či strachem z pomsty doktorů... Stačilo mi to vidět na vlastní oči.

• 10.1.2019  14:03

Komedie sice není uvedena v žánru, přesto je to asi jediná věc, která na téhle břečce trochu funguje. Scénář je hrozná spatlanina a akční výplach ve stylu Vémola Genisys. Jestli nesnášíte jako já nekonečná akční klišé, když na jednu osobu míří hned několik lidí a onen člověk všechny vyřídí, pak vězte, že Predátor obsahuje takových scén hned kolem tuctu. Pak samozřejmě nesmí chybět hromada střelby, výbuchů, krve, atd, jenže to je to jen akce bez napětí. To už tam rovnou mohl poskakovat třeba králíček Azurit a vyšlo by to úplně na stejno. Nic ve filmu nedává sebemenší smysl, což člověku dojde už v prvních minutách, když si elitní sniper začne pohrávat s výbavou predátora. Predátorův kanón od teď střílí sám od sebe a jeho výbavu může užívat i malé dítě jiného druhu. Skutečně brilantní. Shane Black si s Predátorem prostě vytřel zadnici a ještě na tom vydělal prachy.

• 9.1.2019  20:22

Přes 80%? Vždyť je to obyčejná bezdějová rádoby duchovní mlátička. Mladík se dostane do kláštera mezi mnichy a snaží se kvůli pomstě naučit kung-fu. Debilní na hlavu postavené výcvikové metody střídají ještě uhozenější souboje a mezitím trapně filozofující mniši předávají studentovi svoje "moudra". V první lekci se učí skákat přes vodu, když nepřeskočí, zůstanou bez jídla, v další nosí na ramenou vodu a když povolí, dostanou pěkně nožem do žeber, v další komnatě si ničí zápěstí, mozek, atd.. Člověka akorát napadá, že ti mniši jsou neskutečný hovada, čemuž se ani nedivím, když si sami prošli všemi těmi komnatami. Nechápu, jak se to může líbit Geminimu, pokud kritizuje Karate Kida především za špatné karate (což je fakt), i když zabírá jen pár minut filmu a není to jeho nosné téma. Zde naopak naprosto otřesné kung-fu zabírá prakticky celý film a pokud nejste ochotni se nostalgicky ponořit do dob vašich 10 let, pak se budete nudit.

• 7.1.2019  23:28
    Fetih 1453 (2012)

Mehmed II. jako osvícený milosrdný panovník a Konstantin jako zločinec, který intrikuje, nebohého Mehmeda II. vydírá a plánuje genocidu všech chudáků muslimů! :-D Křesťané jsou hajzlové a muslimové ti spravedliví a hodní. Na 30000 otroků odvedených z Konstantinopole po bitvě se nějak zapomnělo, na moralizujícího Mehmeda už ne. Materiál, který si Erdogan pouští místo večerníčku.

• 7.1.2019  13:04
    Karate Kid 3 (1989)

Trojka je další relikt 80. let a to až do té míry, že navozuje komixovou atmosféru. Záporáci jsou totálně přes čáru a celý děj je strašně nereálný a do značné míry kopíruje první díl. Daniel je zase osamělý a zdánlivě opuštěný a tentokrát na něj splín doléhá ještě více. Záporák hraný Griffithem přehrává jako o život (kvůli tomu doporučuju brát verzi s dabingem), nicméně je asi jediný na place, kdo měl zkušenosti s nějakým bojovým uměním a je to vidět. Na rozdíl od šedivého druhého dílu se hned několik scén jen tak nevytratí z paměti.

• 7.1.2019  12:31
    Karate Kid (2010)

Karate Kid bez karate. Ok, to dává smysl... Remake by klasika zasloužila, ale tohle už smrdí obyčejným parazitismem. I když je zanechána příběhová kostra, tak ty změny jsou převážně k horšímu. Proč udělat z původně dospívajícího hrdiny dvanáctiletého kluka? Vždyť právě první film byl o hledání místa v životě, osamělosti a zmatku a to ve 12 letech většinou nehrozí. Řekl bych, že naopak by ten klučina byl celej štastnej za výlet do Číny. K tomu se ještě vůbec nehodí seznámení stejně starou čínskou holkou a vypadá to dost nevhodně. Turnaj byl taky stupidní. Děti soutěží plnokontaktně a lámají si hnáty... Pravidla neexistují. Dnes je větší povědomí o bojových sportech než v 80. letech a tohle nemůže fungovat, zvlášť ne když soutěží malé děti.

• 6.1.2019  14:43

On ten jednoduchý scénář k tomu vcelku sedí. Na rozdíl od jiných polizio alespoň není tak rozkouskovaný na drobné nijak nesouvisející epizodky. Každý zločin má nějakou souvislost s vyšetřováním vyděračské skupiny. A že to jsou hajzlové. Takový brutální perverzní šmejdy jsem snad v žádném jiném polizio neviděl. Nepáchají zločiny primárně kvůli prachům, ale kvůli samotnému potěšení z násilí a nejsou to jen vyděrači a vrazi ale i pedofilové. Nejedna scéna pohne člověku žaludkem. K tomu nejhnusnějšímu patří znásilnění malé holky, upálení zaživa a naplánovaná masová vražda policistů. A je toho mnohem víc. Castellari se zase předvedl jako zdatný režisér akčních scén a zmiňované rolování auta ze svahu s Testim uvnitř je prostě nezapomenutelné. Vsadil bych se, že auto otáčeli velmi pomalu po rovině a samozřejmě pak to ještě zpomalili ve studiu. ;) Přestřelky jsou zvládnutý taky bez problémů a značně explicitní. Průstřely zanechávají díry v oblečení a krvavé stopy. Castellari se snažil i o dobovou kritiku neúčinného boje systému proti zločinu. Kriminálníci lehce vyváznou díky zastrašování a vychcanému advokátovi. Tohle mi přišlo ale už trochu přes čáru. Například inspektor Palmieri chytí skupinu vyděračů při pokusu zapálit obchod, ale protože majitel nechce podat trestní oznámení, tak jsou volní. To samé při dalších zločinech. Po tom všem na závěr přijde masakr ve stylu Sedmi statečných. Musím ještě pochválit hudbu klasiků žánru Angelisů! Tady se jim povedlo vytvořit jeden z nejzapamatovatelnějších riffů vůbec.

• 4.1.2019  22:00
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Nářez, hromada odkazů na slavnou sérii a vícerozměrné charaktery. Příběh se víc točí kolem Johnnyho, kterej je hlavní postavou a přes jeho chyby mu člověk musí přát. Za třicet let skončil jako sympatickej rozvedenej loser, z Daniela se na druhou stranu stal neskutečně otravnej samolibej pracháč. :=)) Cobra Kai je komediálnější až sebeparodický počin a současně i dramatičtější než Karate Kid, nemá ale tu atmosféru klasiky a člověku přijde líto, jak Zabka a Macchio zestárli. Pokud jste vyrostli na filmu, tak vám bude do breku. Karate na turnaji je ještě horší než v Karate Kidovi a souboje nedávají už vůbec žádný smysl. Soutěží například vypasená holka, která sotva zvedne nohy z tatami, desetiletej klučina proti dospělýmu chlapovi.... Techniky úděsný a pravidla opět téměř neexistující. Jedinej kdo v seriálu umí bojový sporty je Zabka a je to znát (sice dělal judo, ale není to dřevo a naučil se slušně i údery a kopy), Macchio by to možná dotáhl na žlutej pásek. :-D

• 3.1.2019  10:52
    Cotton Club (1984)

Jen pro fanoušky hudebního a tanečního žánru situovaného do 30. let. Pokud máte rádi tenhle styl a hudbu, tak si film užijete. Téměř celý se odehrává v onom Cotton Clubu. Pro ostatní nuda, protože za těch 130 minut se tu nic moc jiného neděje.

• 30.12.2018  22:40
    Náš vůdce (2008)

Co zrovna na té skupině bylo tak špatně kromě toho, že se studenti svévolně stávali pořád radikálnější a násilnější? Církev funguje úplně stejně a je financovaná z veřejných financí...

• 28.12.2018  13:09

Teď mě napadá, že asi jediná normální postava je nadporučík Lukáš, všichni ostatní jsou víceméně karikatury, nicméně tyhle karikatury se povedly a většina lidí jsou ve skutečnosti v podstatě stejní šmejdi a pitomci jako ve Švejkovi, od Katze po Duba.

• 25.12.2018  12:48

Reálněji pojaté než bylo zvykem ale bohužel i o to nudnější příspěvek do žánru polizio. Skupina únosců vedená mozkem operace zvaným Profesorem (Leroy) unese dítě bohatého podnikatele. Vyšetřovatel případu (Silva) se snaží pachatele odhalit, avšak tento úkol není zrovna jednoduchý, protože nemá k dispozici prakticky žádné stopy. Jediné co může dělat, je čekat. V hlavě se mu zrodí plán, jak zvýšit šance nalezení malé holčičky. Jeho pozornost se upře na známého mafiána, jehož nelegální byznys začne pod tlakem policie vykazovat ztráty. Mafiánský boss se tak rozhodne najít pachatele sám. Film trpí nižším rozpočtem a nedočkáte se žádné honičky a jenom jedné jediné přestřelky. To by samo o sobě nevadilo, jenže scénář není natolik vynalézavý, aby dokázal přes tyto nedostatky zaujmout. Jediný co mi zůstane v paměti bude Silva jako životem otrávenej komisař zbaven všech iluzí o výhře spravedlnosti nad zločinem! Škoda, že neměl víc prostoru. Musel jsem se smát už při jeho prvním dialogu s vítajícím policistou "Morning lieutenant, nice day, hmm? - What the hell is so nice about it."

• 24.12.2018  22:21
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Neviděl jsem to celé a nebudu to hodnotit, ale přidám jen menší komentář k tomu, co jsem náhodou zahlédl na obrazovce. Tím byla jedna scéna v pekle, ve kterém jsou uvězněni lidé, kteří se tam dostali nejspíš nedbalostí čerta, který za to dostal pěkně vynadáno. Hned se mi vybavila podobná scéna z Čertů nejsou žerty, kdy se do pekla dostane babička Petra a čert Ondra Vetchý je za to ponížen na vlka. Takže můžu srovnávat alespoň novou scénu s klasikou. Těžko vybrat, co bylo horší. Už samotný zobrazení pekla vypadalo hodně televizně a ledabyle zrovna tak i masky. Zdejší babička vedla s luciferem dlouhý vysvětlující dialog, proč tam je a co se má udělat. Když to jen srovnám s babičkou z Čertů, která nemusela do detailu popisovat předchozí dění a jen stručně pronesla "Já bych zrovna poslala to Janka, o to víc se bude snažit.", tak se člověk musí ptát, proč to dneska nejde stejně a nedá se dětem prostor alespoň trochu myslet a nevykládat jim vše polopaticky. A k čertům. Zase trpí těžkou mozkovou dysfunkcí, jak je tomu už delší dobu zvykem. Nepříliš inteligentně sice byli zobrazeni i někteří čerti v Čertech nebo třeba v Hrátkách s čerty, ale nikdy to nebyl takový extrém. K tomu vždy se našel alespoň jeden úplně normální inteligentní čert, viz. Josef Vinklář, Karel Heřmánek. Tihle se akorát šklebí, pitvoří a celkově se nalézají pod intelektuální úrovní "s odpuštěním pitomce" obecního pasáka Pepka ze Švejka. Po této sekvenci jsem již neměl odvahu se na to dívat a můžete mě kamenovat (jak to dělají rádi někteří uživatelé, když nesouhlasí s vašim názorem a nedokážou se s jiným názorem nijak smířit), že soudím aniž bych film viděl, ale dle hodnocení se zdá, že můj předpoklad nebyl úplně chybný (a tady musím souhlasit s těmi, kteří poukazují na to, že když se něco profiluje jako odpad, tak to nejspíš odpad nakonec bude.).

• 23.12.2018  18:57

Výstižný název pro film, kde automobilové honičky jsou tím hlavním a že je na co se dívat! Merli bez knírku vypadá o 10 let mladší, méně vyzrálý a asi bych ho ani nepoznal nevědět, že to je on. Snad poprvé hrál jinou postavu než drsnýho komisaře a je to vážně sranda vidět ho v takové lehčí roli. Vtip filmu neschází. Hlavní padouch je inteligentní, šarmantní a sympatickej Frantík s téměř raně středověkým smyslem pro čest, kterej drží svoje slovo a pozná kdy vyhrál a kdy prohrál. Honičky nabízejí dost originálních momentek, ale film se naštěstí nenechal strhnout do vod pouhé akce. Na Itálii to má i konzistentní scénář, dobře napsané charaktery a solidní příběh. Na konci má člověk pocit, že to co prožívaly postavy, prožil s nima i on. Závěr divák odhadne dopředu, ale stejně je efektivní a nikdy na něj nezapomenu.

• 23.12.2018  18:37

Poslední třetí díl s komisařem Bettim nikterak nezaostává za předchozími díly. Ve skutečnosti bude jen záležet na vašich preferencích, který upřednostníte. Za mě je to vůbec ta nejikoničtější série žánru. Merlimu se mohl rovnat jen Franco Nero, který ovšem hrál obvykle v promyšlenějších filmech smířlivější charaktery. Nakousnuto je zase více případů a kromě obvyklé akce Betti konečně naváže vážnější známost a dozvíme se, jak to celé dopadne.

• 22.12.2018  14:21

Díky originálnímu pojetí jeden z těch nejzapamatovatelnějších snímků žánru. Nečekejte tedy klasický schéma policajti proti skvěle organizovanému zločinu, kde se jedni snaží přechytračit druhé a skončí to masakrem. Tady jsou zločinci ze řetězu utržení mladíci a násilí rozpoutají pro pár drobných. Pokud si někdo stěžuje, že jejich chování nedávalo smysl, pak vězte, že právě o to ve filmu jde. Nikdo nechápe jejich motivaci, ale jisté je, že se něco v jejich rodinách stalo špatně. Nedostatečný zájem rodičů kompenzovaný penězmi, nuda, žádna životní motivace, nulový smysl života. Další výtka tu padla, že při přepadení nemají masky, apod. a chovají se jako idioti. Oni věděli, že jejich sebedestruktivní jízda brzy skončí, proto neměli v ničem zábrany. V tomhle věku se většina dospívajících chovají jako kreténi, tihle to dovedli akorát o stupínek dál. O výsledek vůbec nešlo, ale o tu cestu k němu. Obsazení podle mě parádní. Zvláště ten vůdce tříčlenného gangu zaujal.

• 22.12.2018  13:35

Tak přidám názor z druhé strany. To co dělalo tenhle žánr tak dobrý a zábavný se tu podařilo akorát z poloviny a tím jsou akční scény, kterými je film napěchován. Dva policisté ze speciální jednotky zabíjí zločince, kteří jim zrovna padnou pod ruku. To se mafii znelíbí, a tak je začnou hledat a snažit se je zlikvidovat. Spousta standardních honiček, přestřelek, výbuchů.... Pokud vám jde jen o tohle, tak směle do toho. To Deodato zvládnul bez problémů. Pokud ovšem toužíte po kompletním polizio se vším všudy, pak budete zklamáni. Film je rozkouskován do jednotlivých epizodek a nemá žádný příběh, není tu žádné morální dilema, ani se nesnažení o nějaké sdělení či sociální kritiku. Scénář Di Lea podle mě tentokrát nestál za moc. Kvůli nepřůstřelnosti hlavních postav chybí i napětí. To lze demonstrovat na sekvenci v lomu, která patří mezi to nejpitomější, co jsem kdy v polizio viděl.

• 18.12.2018  23:34

Konec 70. let fakticky znamenal i konec kvalitní filmařiny v Itálii. A až na výjimky vlastně Italové už v 80. letech nic moc kvalitního neudělali a Modrooký bandita není v tomhle ohledu onou výjimkou. Ke kladům se dá říct snad jen to, že Franco Nero si roli kulhajícího důchodce viditelně užil a právě v této poloze přichází ty nejzábavnější momenty. Jednak ho svádí mladá servírka coby důchodce a on se pěkně zapotí, když ji musí odmítat, aby nezničil své plány, pak ho paradoxě zase otravuje jeden homosexuál, kterýho se nemůže zbavit. Převlek měl docela nepřesvědčivý, i když o to zas tolik nešlo. Taky to podivně balancuje mezi komedií a vážnějším pojetím a režie už nabízí jenom letmé vzpomínky ze zlaté éry let předešlých.

• 16.12.2018  14:38

Druhý díl navazuje na první a nemá nic nového, co by řekl. V prvním díle se seznamujeme s Bílým tesákem a jeho přilnutí k lidem, ke Scottovi a k indiánskému chlapci. V druhém z něho Fulci udělal Lasie nebo komisaře Rexe. Ten pes je chytřejší než lidi. Příběh je prakticky totožný s prvním filmem. Steiner se vrací jako padouch a opět ovládá městečko, Tesáka si pro změnu oblíbí bílý chlapec (indiánský chlapec je na začátku zastřelen). Fulci rovněž značně přitvrdil a přidal hodně drsný scény, které se do snímku nehodí. Nemůžete mít takhle nadpřirozeně inteligentního psa, který zachrání den a naturalistické scény. To nejde dohromady. Rustichelli mě opět zklamal a udělal ještě melancholičtější soundtrack. Jako celek film na člověka působí extrémně depresivně, podobně jako například zimní western Velké ticho od Corbucciho, k čemu přispívá i naprosto otřesná česká zvuková stopa. Tu sice nemůžu na vrub přičítat Fulcimu, avšak i bez je to až moc temnej film.

• 15.12.2018  15:05
    Un Detective (1969)

Guerrieriho režie je kvalitní, ale nedostalo se mu pořádného scénáře. Hodně se mi líbilo, jak detektiv Belli vedl svoje vyšetřování. V 60. letech se ještě režiséři nebáli ukazovat věci v reálném světle, takže ženský tu jsou převážně děvky, notorické lhářky a amorální svině. Belli se s nima nemazlí v rukavičkách a neváhá je trochu proplesknout. A vida, po pár lepácích a manipulativního slzení se jim zázračně vracela paměť. Je to osvěžující po dnešní masáži ze všech stran, kde jsou ženy pomalu světice a i tu sebevětší mrchu je zakázáno uhodit. Nero se objevil jako Belli ještě o čtyři roky později v High Crime, ale řekl bych, že to je jiná postava se stejným jménem. Když si člověk uvědomí, že High Crime točil Castellari, který je Guerrieriho synovcem, dává smysl, že chtěl tímto svému strýci vzdát hold.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25