Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Konečně! Konečně si v Expendables zahrál Steven Seagal! Že jste ho nepostřehli? Ale joo, hrál ten tanker :D .. Čtyřka je o chlup zábavnější než trojka, Megan Liška začíná být parodie na skutečnou ženskou krásu, efekty vypadají jako z doby Atily Huna, Uwais i Jaa začínají drobátko otékat, nicméně hýbat se stále umí, no takže to celé stojí vlastně na Stathamovi a zčásti na jeho špičkování s Rambem, zbytek týmu předsmrtná křeč. Občas se objeví vcelku dobrý záběr či prvek. Něco mi říká, že se uklohní i pětka, upřímně doufám znovu v Belgickou bouli, Já přicházím v míru a opravdu už Caseyho Rybacka... a ne, fakt po něm nikdo nechce, aby běhal po Aljašce a spálil jí v plamenech, ale aby naposledy zlikvidoval padoucha třeba drátěnkou na nádobí a pronesl, že nejlepší je v kuchyni!

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Série bobtná jako pemikan v hubě. Rozmáchlá trojka je znovu překonána, ovšem čtvrtý díl si už podává ruku s absurditou. Nejlepší událost kolem tohoto počinu byl trailer, 100% Zde se ukazuje, jaké šílenosti může lidská hlava vymyslet (schody k Sacré Couer) a v jakém rozumovém bahně žijeme. Prostě hlavní hrdina je nesmrtelný, má neklesající staminu, dovednosti všech pozemských i mimozemských bojových skillů a k tomu neprůstřelné sako. I ten jakože konec nakonec konec nebude, protože 440 milionů dolarů. Technicky výborně natočené, scéna shora luxus, Zaror má to nejlepší za sebou, stejně jako Adkins (i když není tlustej) a z Reevese též vyzařuje únava. Je čas skutečně skončit, přátelé, směr, kterým se posouvá tento žánr, končí za 10, 9, 8,...

Vyproštění 2 (2023)

Jak říkala Škopková, asi jsou nějaký erekce na Slunci, protože ani ze čtvrtého Wicka a ani z druhého Rakea nijak odvařený nejsem. Anebo stárnu. Ta nesmrtelnost, stamina, timing hlavních hrdinů je prostě už moc. Natočeno je to supr, scéna na jakožejedenzáběr pecka, ale je to celkově téměř prázdný, vlastně nehodnotný. Siláctví a neutuchající výdrž postav působí zkrátka absurdně. Potěšil Bernardt a Saginashvili, byť jsem doufal v lepší konfrontaci hlavně u prvního zmíněného. Pořád lepší Vyproštění než od Jirky Babicy, ale chce to víc uvěřitelnosti.

Trol (2022)

Sympatická jednohubka s norskou legendou s vizáží Petra Monster Knížete... Přímočaré ve všech směrech, místy hloupé ve všech směrech, ale fajn vizuál, uteklo to a vcelku mě to bavilo... Já rád legendy, mýty a pohádky... zvlášť když je v nich kus pravdy :)

The Gray Man (2022)

Ohromná produkce, to se musí nechat, a scéna s tramvají číslo 11 je nejen díky svému umístění zlatým hřebem filmu... Žvejkačkátor Gosling, co je i uprostřed vřavy a svištících kulek stoicky klidný, vs záporák Chris "Balthazar Bratt z Já, padouch 3" Evans... Z určitého úhlu pohledu obstojná ústřední dvojka a jinak se nemůžu zbavit dojmu, že film pošilhává po žánrově zajetých (a mnohem lepších) kouscích... Za týden si nejspíš vzpomenu jen na tu tramvaj, pár hlášek, pár absurdit a na Evansův knírek... :D

Interceptor (2022)

Neměl být název spíš Exkrementceptor? Místy jsem si totiž vybavil nechvalně známé studio Asylum... Ty trajektorie obranných střel kreslilo dvouleté dítě? Pitomostí a nelogičností je tu tolik jako báboviček na pískovišti uprostřed průměrného sídliště, na druhou stranu se najde i pár nápadů, hlavně v soubojích, ovšem závěrečné ručkování je i na mě moc. Jedna hvězda za Elsu, druhá za Chrise... Kdyby na mě ve velíně vyskočil zpoza rohu Casey Ryback, uvažoval bych i o třetí, ale takhle zůstanu u slabších dvou. Víceméně ztráta času. Spíš více.

Moonfall (2022)

Nooo, tak to byla řádná měsíční řiť! A neutřela jí ani ta přestřelená antigravitační přílivová vlna... Té skutečné blockbusterové zábavy tu bylo do deseti minut a Emmerichovy filmy začínají být vyčpělé jak cejlonský čaj po pěti vylouhováních... Hrozivý rozpočet se scvrknul do ani ne třetinového výdělku a prachy na další film může dát režisérovi maximálně tak strejček Skrblík...

Red Notice (2021)

Netflixovská rychlokvaška, co se přižene rychlostí šinkanzenu, zanechá v prostoru tři čtyři fakt zábavné momenty, triviální scénář, rozpočet mohutnější než Rockův trapéz, okoukané opakující se herecké polohy ústředního tria, zvrat(k)y a vypaří se jak pára nad hrncem. Zítra si budu pamatovat asi jenom výborný odkaz na Indyho, netradičně ukončenou úvodní honičku a téměř nevyužitého Daniela Bernhardta, fuck :( 55%

Sweet Girl (2021)

JaMovi tyhle role vcelku sednou, je to takovej vazoun a tahoun s nasazenou jednou grimasou, ale zase pěstní souboje by mu šly, jenže to by jich muselo být vícero a být trochu víc propracovanější. Merced zvládla svoji úlohu poměrně slušně. S odřenýma ušima, suchýma očima, ucpaným nosem, zablokovaným krkem a ztvrdlou kůží na loktech se tomu dá dát 50 - 55%

Seized (2020)

Na scénáři se musel notně podílet lýkožrout smrkový, poněvadž ho oholil jako šumavské lesy. Adkins suše jezdí od baráku k baráku, kde vždy vykropí nebo jinak vykydlí 10-30 úplně neschopných hlídačů nebo mafiánů. Občas si zavolá se synáčkem, což ho absolutně emočně nerozhazuje, i když je malej drzej dacan někde vězněnej. Chorča není špatná, ale holt ty nejlepší roky má Anglán bohužel za sebou. A závěrečný zúčtování s Van Peeblesem, na který jsem se těšil, je možná morálně fajn, ale tvle do akčního filmu patří akční finish him s ústředním záporákem! Shit the fuck!

Ovládací panel
75. nej uživatel Česko