plo koon

plo koon

Jiří Kotouček

okres Praha

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5
  • 24.3.2021  10:52

  Velmi zábavný ranný Godard s několika vybroušenými scénami. Muži zde sice zastupují přemýšlivé děti Marxe a ženy povrchní děti Coca-Coly. Ale počínání chlapců je natolik pošetilé a zábavné a tolik připomínající současné snahy liberální levice, že to snad nelze brát nijak mysogynně.

  • 24.3.2021  10:49

  Když si skusíte sestavit příběh, tak to celý tak nějak nedává smysl. Má to atmosféru, ale je to celý trochu srandovní už prostě.

  • 24.3.2021  10:47

  Je to lepší než Whedonova verze, protože má záporák mnohem smysluplnější motivace a je tam mytologie jak z úvodu LOTRa. Snaha o prokleslení členů JL je na jednu stranu chvályhodná, ale znamená to desítky nesnesitelně dlouhých scén navíc. Na jeden film je toho prostě moc - svoje filmy měli jen Suprák a Wonderka, Batman zasmušile běhal v BvS, ale tady se snaží prokleslit Cyborga, Flashe a Aquamana. Nemožné. Akademický formát a dělení do kapitol je jenom gimmick. Ne, Snyder fakt není artový režisíér. Je to patlal. Půlka filmu je ve zpomalovačkách a celý to vypadá tak strašně uměle. Je to pořád dokola a je to nesnesitelný. A ten epilog. OMG. Totální výron nesoudnosti. Všechny záběry, který Zackovi zbyly prostě narval na konec, protože by jich asi byla škoda jinak. Ale cejtim náznak, že kdyby se této verze ujal šikovnej střihač, mohlo by to být i celkem snesitelný.

  • 27.6.2020  22:38
  Spider-Man (2002)
  ***

  Jako zestárlo to strašidelně.

  • 2.1.2020  15:06

  Pro mě žánrově moc nekoherentní. Postavy jakoby patřily do různých filmů. Humor vychází tak napůl. Někdy jde příjemně za hranu, často se až moc drží zpátky. Postava imaginárního přítele Adolfa je ve výsledku spíše zábavným nápadem a hříčkou, která nebyla úplně využita. Škoda. Nakonec jde o několikrát viděný příběh lidství v hrůzách války s pár zábavnými momenty navíc.

  • 22.11.2019  10:17
  Soud nad českou cestou (TV film) (2019)
  ***

  Film otevírá závažné otázky posledních 30 let a představuje velmi dobrý výběr "svědků" i porotců jakožto mixu intelektuálů a pracujících. Problém je v samotném vedení procesu. Sice je vysvětleno, že jde o soud morální a neřídí se právními předpisy, ale přesto právník úpí nad nedodržováním elementárních procesních pravidel, kdy soudce rozvádí v průběhu jednání své úvahy a advokáti vkládají svědkům slova do úst. Bylo by podle mě mnohem vhodnější sehnat skutečného soudce a skutečné advokáty a nechat proces žít vlastním životem. Myslím, že by to nebylo složité a výsledek mohl být mnohem zajímavější, než mix skutečných výpovědí a sáhodlouhých patetických proslovů, které scénárista vložil hercům do úst.

  • 8.10.2019  11:56
  Sbohem, synu (2019)
  *****

  Rodinná kronika na pozadí dynamických proměn Číny. Mně tři hodiny emotivních prožitků utekly jako nic. A odcházel jsem s pocitem, že jsem právě viděl takřka dokonale zachyceno motto Vojtěcha Jasného "A a to je ten život."

  • 7.11.2018  10:36

  Výborná technická stránka a herecké výkony. Film je oslavou skupiny a Mercuryho. Velmi umírněný, uhlazený, milý členům kapely. Pomíjí zásadní kontroverze. Pro film možná nejzajímavější část Mercuryho života odbude několika konstatováními v titulku. Při sledování vystoupení na Live Aid jsem začínal mít pocit, že je přeci jen trochu obskurní sledovat deset minut lidi, co hrají Queeny místo Qeenů.

  • 21.10.2018  12:32
  Venom (2018)
  ***

  Není to takový průser, jak se mnozí snaží naznačit. Na zadek si z toho ale fakt nikdo nesedne. Proč Michelle Williams hraje, tak jak hraje, je mi ovšem záhadou.

  • 21.10.2018  12:31
  Toman (2018)
  ***

  Dvě hodiny Českého století a půl hodina, kdy to valí. Na celovečerák poměrně úmorné, leč zručné.

  • 28.7.2018  08:51
  Escobar (2017)
  ***

  Ačkoliv Bardem je fajn Pablo, pro někoho, kdo viděl Narcos, jde o dost zbytný film, který vypráví to samé, jen z rychlíku. Nejvíce kontroverzní rozhodnutí bylo natočit film v angličtině se španělským přízvukem. Asi na to v USA půjde víc lidí, ale nedává to jinej smysl a nedá se to poslouchat.

  • 5.2.2018  12:02

  Občas trefné, občas výstřel mimo. Tak jako seriálový Blaník. Kupodivu to docela ustojí ten celovečerní formát, i když by se dalo tak 30 min. vystřihnout a bylo by to ku prospěchu věci. Největším problémem asi zůstane, že za rok už si nikdo nebude pamatovat, o co vlastně přesně šlo.

  • 22.12.2017  09:51

  Johnson masivně ničí fanouškovská očekávání a tím se se spoustou z nich dostal do konfliktu. Přinesl ale po stránce stylu naprosto vytříbený příspěvek k hlavní lince Star Wars, který se nebojí posouvat nečekaným směrem. Po druhém shlédnutí musím uznat, že vše, co se zdálo zbrklé a náhlé, je ve skutečnosti jasně motivované a vysvětlené. Jedinou výtku tak lze mít k přepálené stopáži a množství postav. Některé z nich zdaleka nemají tolik prostoru, kolik by zasloužili, a tak je ospravedlnění jejich přítomnosti v ději sporné. Základy epického závěru jsou postaveny skvěle.

  • 8.8.2017  17:16

  Útěk dvou žen z ústavu trochu připomíná útěk Thelmy a Luisy před spravedlností. S tím rozdílem, že hrdinky Šíleně šťastné jsou stiženy svými vnitřními démony o dost silněji a spravedlnost představují pečovatelky ústavu. Film stojí za pozornost především kvůli výkonům představitelek hlavních rolí, jež dokázaly vytvořit uvěřitelné a jasně odlišitelné charaktery, které si i přes své šílenství dokáží získat divákovy sympatie. Stylově nijak nevybočující snímek zaujme krajinou Toskánska i citlivým humorem.

  • 7.8.2017  12:27

  Film opravdu nestkutečně zastaral. Po letech je spíše k smíchu. 120 minut vašeho cenného času za to ale nestojí, protože pocitvě má sci-fi tak pět hodin. V druhé polovině se pořád jde tam a zase zpátky. Některé triky jsou dokonale propracované, jiné neskutečně odfláknuté a ani tu cenu Akademie za efekty tak film neobhájí.

  • 7.8.2017  12:23

  První polovina snímku funguje jako velmi vtipný vhled do duše čtyřicátníka v krizi, se kterou se velmi neobratně vyrovnává a je jen více k smíchu svým nejbližším i širokým masám, neboť jde o slavného herce. V druhé půli nicméně Canet už přestává mapovat chlápka, který by chtěl být zase (nebo možná poprvé) cool, ale snaží se více tlačit na pilu. Zběsilé nápady, vtipy a trapnost tak přebíjí poměrně civilní první polovinu. Velmi nevyrovnaný film, který je velmi zábavný, ale postupně zjišťujete, že sledujete naprostou blbost, u které se tvůrci chtěli hlavně zasmát sami sobě a svým kolegům.

  • 7.8.2017  12:16

  Manýristický vyprázdněný film pracující s mnohokrát viděnou rádoby observační metodou. Celý film vznikl jen kvůli drastickému závěru. Autor však nedokáže vystavět cestu a dostatečně objasnit motivace hlavních postav. Od začátku budovaný vztah postav vyvrcholí ve 2/3 snímku naprosto do ztracena. Samoúčelové členění do kapitol.

  • 7.8.2017  12:07

  Výborný film noir ctící pravidla žánru, jehož největším ozvláštněním je prostředí egyptské Káhiry těsně před revolucí arabského jara. Hlavní hrdina, jehož mistrně vystihl jinak komediální herec Fares Fares, je dokonale ambivalentní postavou, která si ráda přivydělá úplatkem, ale zároveň nedokáže zastavit urputnou snahu dobrat se spravedlnosti. I po stylové stránce jde o vytříbený snímek vtahující do neutěšeného rozkladu egyptské společnosti.

  • 7.8.2017  12:02

  Napínavý thriller s hlavním hrdinou, který je tak trochu Jamesem Bondem proti své vůli. Film stojí za vidění už kvůli exteriérům válkou zničeného Berlína. Finále v rozpadlé budově říšského sněmu pomalované ruskými nápisy je opravdu zážitkem.

  • 7.8.2017  11:57
  Mžitky (2016)
  ****

  Klasicky vyprávěný podzim života jednoho z největších polských umělců postiženého společenskou proměnou poválečného Polska. Zajímavé je, jak je metoda, kterou pracuje Wajda v kontrastu s nespoutaností a formální rozbujelostí díla a myšlenek hlavního hrdiny.

  • 7.8.2017  11:54
  Moje teta v Sarajevu (TV film) (2016)
  *****

  Citlivý film, který na malé ploše řekne vše, co řečeno býti má a dokáže hlavního hrdinu dokonale demaskovat.

  • 7.8.2017  11:48

  Technické zpracování, práce s mizanscénou či herci poněkud zavání amatérským filmem. Příběh točící se kolem vztahu konzervativního íránského otce a jeho dcery, která by se ráda osvobodila od rodinných dogmat a zapojila do švédské společnosti je stále vysoce aktuální. Ani život muslimských imigrantů v liberálním Švédsku dávno před imigrační krizí nebyl bez problémů.

  • 8.1.2017  23:04
  La La Land (2016)
  *****

  La la la.

  • 14.12.2016  23:04

  Je to vata. Efektně natočená, místy zábavná a příjemně akční. Ale pořád jen vata. Bohužel není na nic čas, takže postavy se moc nestihnou rozehrát a je konec. Nic naplat. Málo síly, málo atmosféry. Ale poslední pětiminutovka je bezva. (Pokud by někdo chtěl na 3D, tak je to naprosto zbytečné. Jsou tam asi tak 3 3D efekty.)

  • 25.10.2015  21:03

  Velmi autentický film skládající mozaiku svědka hudebních, a dalších kulturních a společenských událostí západního Berlína 80. let. Města odtrženého od zbytku světa. Ostrova deviace. Přes naprosto hypnotickou atmosféru doby a místa však nevyznívá Reederův pohled černobíle. Navíc nabízí poměrně komplexní přehled tehdejší hudební avantgardy a jejích interpretů.

  • 8.10.2015  23:01
  Vraní vejce (2014)
  *****

  Tolik problémů současného světa prezentovaných s lehkostí a zábavností boje o vysněnou pizzu.

  • 1.5.2015  12:08
  Ex Machina (2014)
  ****

  Otázek proč se nestalo to a to zůstává přeci jen trochu mnoho. Ale jinak výborný komorní film s krásnou přírodou navrch.

  • 19.3.2015  23:32
  Chappie (2015)
  **

  Jsem nepochopil. Hugh Jackman honící velkým robotem zbytek postav bylo největší wtf za poslední dobu. Fok zet žit!

  • 27.2.2015  00:01

  Nejzbytečnější film.

  • 26.2.2015  23:56

  Je to dobrý, ale děsně nedotažený...

<< předchozí 1 2 3 4 5