The Beatles: Get Back (2021) (seriál)

Čtyřicet minut plus koncert by bylo hezké zavzpomínání, sedm a půl hodiny je čirý masochismus.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Tolik lidí najednou tak hlasitě srkat jsem neslyšel od poslední rodinné večeře. Úchylky tvůrců evidentně zdaleka nekončí u mrtvých holek ve vodě. 3*

Nejvyšší skóre (2020) (seriál)

První díl nám zevrubně popíše, jak si jeden japonský strejda nakreslil medůzu na kostičkovaný papír, čímž naprogramoval Space Invaders, a kterak si druhý japonský strejda objednal pizzu, díky které vytvořil Pac-mana. Taky vylíčí srdceryvný příběh šikovných amerických studentů, kteří přišli na to, jak z her dostat víc peněz geniálním nápadem přidat do velké krabice malou krabičku. To vše podpořeno nesmírně otravným hudebním podkresem a komentářem, který je dávkován natolik pečlivě, aby ho zvládl pochopit i středně debilní dorostenec při současném sledování Fortnajt streamu. Průvodce "dokumentárním seriálem" osciluje od různorodých nepřesností až k nejtupější novinařině čtením vět, které mnohdy naprosto postrádají smysl, a sem tam se snaží tlačit na nostalgickou pilu efektními vsuvkami (ostatně jako každý filmový počin s videoherní tematikou z posledních pár let, bohužel). Pochopitelně vše obaleno stylovým "8bit" intrem a prošpikováno cool efekty, protože proč ne, když to Netflix platí. Ke druhému dílu se už jednoznačně nedostanu, stačilo. Pro zájemce doporučuji poohlédnout se na Youtube, kde existují daleko kvalitnější a propracovanější série věnující se tomuto tématu, a s podstatně šlechetnějšími záměry, než jen dotáhnout cílovku k placené službě. *

Imperium (2016)

Harry Potter a Konečné řešení dopadlo dost rozpačitě. Holt když někdo napíše špatnej scénář, vykrade debilní zápletku z americké teenage komedie (jo, té se zakřiklou nerdkou, co si sundá brejle a stane se královnou plesu), a ještě k tomu za parťáka naservíruje odpornou užvejkanou krávu, tak se pak může hajlovat ostošest, ale kde nic, tu nic. Dan to přes veškerou snahu nevytrhne, a člověku stejně nakonec nezbude, než zamáčknout slzu a toužebně zavzpomínat na polonahýho Edwarda Nortona s hákáčem na prsou. Kdepak, tady Rohy neporostou. 2*

Most přes řeku Kwai (1957)

Nejdřív jsem tomuhle filmu horlivě vyčítal, že se z hlavní postavy v závěru z ničeho nic stane idiot. Po čase mi ale došlo, že tam jsou idioti všichni, už od začátku. Takže jo, asi jsem taky prozřel. 3*

Stranger Things (2016) (seriál)

Některý věci by se vracet neměly. Obrna, například. Nebo dýmějový mor. Zvonáče. Komunisti. Obři plastové diskmany, co se zasekávaly při sebemenším pohybu. Včerejší večeře. Céčka, patnáctiminutový heavy metalový kytarový sóla a taky hnusný, odporný a nechutný filmový klišé. Ale hlavně, proboha, už se mi nikdy nikdo nesnažte vysvětlit fungování vesmíru pomocí tužky a propíchnutýho papíru! Chápu, že všechny zdejší odrostlý děcka zaplavila vlna nostalgie, kterak uprostřed devadesátek ve svejch panelákovejch rezidencích hltaly americký osmdesátky ostošest, ale buďme trochu rozumní. 3*

Janghwa, hongryeon (2003)

Děsivá, "nervy drásající" porce ječení, pištění, řvaní, velmi, velmi pomalých pohybů a stylových nástěnných tapet. No a po dvou hodinách si můžete jít vygooglit, o čem to vlastně bylo. Prostě art jak se patří. 2*

Osamělá (2015)

Tváře umouněné od popela, přiléhavé tílko a sexy křivky v nesnázích, ale zápletka to není. Prázdný dům, neposlušné kamery, luk a kamizola, ale strašidelné to není. Mrtvá dítka, krvavé šrámy po stěnách a samovolně poskakující židle, ale horor to taky není. Co je to, děti? Ne, Popelka bohužel nikoli, jen další tuctová, zbytečná a hloupá vykrádačka. Ovšem jednu hvězdu musím nechat Jasonovi. Ten takřka rezonující kokotismus, který z něj doslova sálá, ten prostě musí být vrozený. Příště chci film jen o něm, jak celou noční šichtu se zarostlou bradou lemtá jednu plechovku teplýho piva za druhým, to bude konečně kule drásající podívaná. 1*

Purpurový vrch (2015)

Ne, Zánik domu Sharpeů se prostě nepovedl. Snad i dle očekávání, ale já mu bezmezně věřil, až do poslední karmínové skrvny v CGI sněhu. Je to krásně barevný, temně viktoriánský, nebojí se vykrádat Ženu v černém a Mia kulí pár svých laních očí až nadoraz, tak kam sakra mohl starej Tim, ehm, chci říct Guillermo, šlápnout vedle?! Chyba byla zřejmě ta, že začal psát. A další, že v tom pokračoval. Ne, od tohodle tlustýho strejdy už si pohádky předčítat nenechám. 2*