GrungeChild

Nobody knows I'm new wave

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 26.9.2016  22:12
    Imperium (2016)

Harry Potter a Konečné řešení dopadlo dost rozpačitě. Holt když někdo napíše špatnej scénář, vykrade debilní zápletku z americké teenage komedie (jo, té se zakřiklou nerdkou, co si sundá brejle a stane se královnou plesu), a ještě k tomu za parťáka naservíruje odpornou užvejkanou krávu, tak se pak může hajlovat ostošest, ale kde nic, tu nic. Dan to přes veškerou snahu nevytrhne, a člověku stejně nakonec nezbude, než zamáčknout slzu a toužebně zavzpomínat na polonahýho Edwarda Nortona s hákáčem na prsou. Kdepak, tady Rohy neporostou. 2*

• 11.8.2016  11:46

Divný. 3*

• 11.8.2016  11:40

Nejdřív jsem tomuhle filmu horlivě vyčítal, že se z hlavní postavy v závěru z ničeho nic stane idiot. Po čase mi ale došlo, že tam jsou idioti všichni, už od začátku. Takže jo, asi jsem taky prozřel. 3*

• 9.8.2016  11:43
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Některý věci by se vracet neměly. Obrna, například. Nebo dýmějový mor. Zvonáče. Komunisti. Obři plastové diskmany, co se zasekávaly při sebemenším pohybu. Včerejší večeře. Céčka, patnáctiminutový heavy metalový kytarový sóla a taky hnusný, odporný a nechutný filmový klišé. Ale hlavně, proboha, už se mi nikdy nikdo nesnažte vysvětlit fungování vesmíru pomocí tužky a propíchnutýho papíru! Chápu, že všechny zdejší odrostlý děcka zaplavila vlna nostalgie, kterak uprostřed devadesátek ve svejch panelákovejch rezidencích hltaly americký osmdesátky ostošest, ale buďme trochu rozumní. 3*

• 7.8.2016  23:00

Děsivá, "nervy drásající" porce ječení, pištění, řvaní, velmi, velmi pomalých pohybů a stylových nástěnných tapet. No a po dvou hodinách si můžete jít vygooglit, o čem to vlastně bylo. Prostě art jak se patří. 2*

• 15.1.2016  23:57
    Osamělá (2015)

Tváře umouněné od popela, přiléhavé tílko a sexy křivky v nesnázích, ale zápletka to není. Prázdný dům, neposlušné kamery, luk a kamizola, ale strašidelné to není. Mrtvá dítka, krvavé šrámy po stěnách a samovolně poskakující židle, ale horor to taky není. Co je to, děti? Ne, Popelka bohužel nikoli, jen další tuctová, zbytečná a hloupá vykrádačka. Ovšem jednu hvězdu musím nechat Jasonovi. Ten takřka rezonující kokotismus, který z něj doslova sálá, ten prostě musí být vrozený. Příště chci film jen o něm, jak celou noční šichtu se zarostlou bradou lemtá jednu plechovku teplýho piva za druhým, to bude konečně kule drásající podívaná. 1*

• 18.12.2015  23:05

Ne, Zánik domu Sharpeů se prostě nepovedl. Snad i dle očekávání, ale já mu bezmezně věřil, až do poslední karmínové skrvny v CGI sněhu. Je to krásně barevný, temně viktoriánský, nebojí se vykrádat Ženu v černém a Mia kulí pár svých laních očí až nadoraz, tak kam sakra mohl starej Tim, ehm, chci říct Guillermo, šlápnout vedle?! Chyba byla zřejmě ta, že začal psát. A další, že v tom pokračoval. Ne, od tohodle tlustýho strejdy už si pohádky předčítat nenechám. 2*

• 3.12.2015  22:19
    Mrtvý bod (TV seriál) (2015)

Ehm, odkašle si modrooký speciální agent hrubým chraplákem, prohrabujíc husté mužné strniště. Já vím, že trpíte abnormální cílenou ztrátou paměti, máte záhadná tetování po celém těle, výcvik tajných NAVY jednotek, mluvíte jazykem Ďábla a ovládáte kung-fu, jak nikdo jiný, ale zatraceně, tu násadu od koštěte jste zlomila přímo neuvěřitelně. Na oko rozcuchaná, ostře řezaná děva ve vypasovaných bílých šortkách roztomile našpulí dokonale nalíčené rtíky. Díky Kurte, ty jeden federální chlapáku, ale koukej dát tu ruku zase zpátky na svou neprůstřelnou vestu, jasný? Sice mám tvý jméno na zádech, ale pamatuj, že Njů Jork se sám od sebe nezachrání. Kurt rozpačitě pokrčí rameny, a dál předstírá přísný pohled na rozsvícenou obrazovku s volně protékajícím, blíže nespecifikovaným číselným kódem. Tak jo. Mimoděk pohladí hrubou rukojeť nabitého Smith&Wessona u pasu. Džejn, už jste nahackovala ten extrémně zabezpečený notebook? ... Hned to bude, agente. Jen se mi přehraje tahle animace z federální čtyřgigovky.Dvoubarevný koláčový graf postupně nabývá na objemu, zatímco roztomilá, domestikovaná brunetka zintenzivní svůj výraz a nekontrolovatelné bušení do klávesnice nabude takové kadence, až se jí mimovolně odšpuntuje blikající handsfree z ucha. Aaa... jsem tam! ... Divné, je tu jen nějaký nějaký video vzkaz v komprimovaném formátu a VLC přehravač. Mám to spustit? Agent Kurt přejede ukazovákem po hrubé bradce, až zapraská v mikrofonu. Hm... jo. Na obrazovce se objeví ošklivý padouch s orientální vizáží, drsnou kapucí a dobře nacvičeným mandarínským proslovem. Co říká? Ozve se zmatený Kurtův baryton. Chce ovládnout svět, odvětí bílé šortky, načež si pravačkou ještě trochu rozhází ofinu. Aha. Možná to má něco společného s tím, že stojíme až po kotníky v pilinách od plastické trhaviny. Co myslíte, agente Browne? Zhruba pětatřicetiletý afroameričan v dokonale padnoucím sáčku vzhlédne od displaye pistolového snímače čárkového kódu s nálepkou WalMart, nebezpečně namířeného na vzorek bílého prášku. Asi jo, šéfe. Ale zadarmo mu to nedáme. Zvláštní agent Kurt pozvolna sáhne do zadní kapsy upnutých džín, kde tuší stříbrné sluneční pilotky. Tohle vypadá na zatraceně zapeklitý případ, prohlásí nosohltanem a očima hledá kameru. Rozcuchaná, záhadná dívka po něm hodí šibalský pohled. Tak ještě, že tu máme odborníka. Pokusí se mrknout. Speciální agent Kurt se pobaveně ušklíbne. Heh, i přes vaši záhadnou amnézii jste flirtovat tedy rozhodně nezapomněla. A sluncem prozářenou, perfektně vybavenou amatérskou dílnou budoucího nezdárného teroristy se line bodrý, nenucený americký smích. 2*

• 12.11.2015  23:43

Nuda. Příšerná nuda. Hnusná, prašivá kočka. Utahanej, vlezlej song. Kočka, nuda. Nuda, song. Kočka. Nuda. Song, kočka, nuda. Song. Song. Nuda. Proboha, ať už to skončí.... (kočka) 1*

• 30.10.2015  17:19

Já... já to nechápu. Nestává se mi to tak často, proto se divím. Jakto, sakra?! (ouvej, zapomněl jsem se podívat do POMOva slovníčku naučného, zda to není moc ošklivý termit) ... Především díky počáteční zvědavosti se mi podařilo dokoukat několik epizod téhle zoufale nevtipné šaškárny, a z každé jsem se cítil jen o fous míň vyčerpán, než z rozdováděného Mareše obmotaného stylovým kašmírem, co se na Primě urputně snaží parodovat Jimmyho Fallona. John Oliver mi přijde zhruba stejně zábavný, jako jeho gastro-jmenovec při míchání Casear salátu, a i přes veškerou minimální snahu se mi nedaří přijít na to, proč ostatním ne. Chápu, že s nerdovskými brýlemi je ten obšlehlý model "satirických" TV zpráv, co už asi 150 let běží pravidelně v SNL, o něco schůdnější i pro středoproudé masy, které do sebe s radostí nechají násilně natlačit veškerý zaručeně "osvětový" blaf, pokud se při tom zvyšuje hlas, mává rukama a bujaře pleská do kolen z publika, ale tohle prostě není vtipný, zatraceně (ha, snad nekonfliktní ekvivalent). Ne a ne a NE! 2*

• 26.10.2015  17:00

Ach, ta magická devítka. Z (prvních) 90 minut je film opravdu dobrý. 90 procent času se v něm nic neděje. Zařve v něm 9 predátorů (kupodivu ani jeden Alien), Kurt Russell vypadá, jako by mu táhlo na 90 a součet věků všech herců, objevujících se ve snímku, dá dohromady naprosto přesných 900 let (nemusíte je počítat, už jsem to udělal za vás). 9 krát je v průběhu filmu stisknut kohoutek Franklinovi opakovačky, a proslýchá se, že pochroumaná noha Patricka Wilsona obouvá koženou kozačku konfekční velikosti číslo 9 (zatímco ta ruhá 10, což je trochu zvláštní). Abych neporušil tuto prapodivnou tradici, dám mu uznalé 3*.

• 12.10.2015  14:48

Neumí lhát, tak ze sebe na potkání sypou kdejakou hovadinu, aby to pořádně vyniklo. Haha, got it? A jo, to je celý. Pokud se ušklíbnete v první minutě, věřte mi, že dalších 90 bude utrpení. Humor přijde na scénu až ke konci, kdy se Ricky snaží hrát na city, a tam už jde skutečně do tuhého, jak scénáristicky, tak hereckými výkony. Tady máte jeden vtip na závěr: Sejde se dobrý komik s výborným komikem, vymyslí zápletku jak ze slabší scénky SNL a vznikne z toho přesně taková POMOtina, jakou byste čekali (hehe). Čiré utrpení, ale má to konec, takže za 1*. (PŘÍBĚH asi HUMOR proboha, ne AKCE rozhodně ne NAPĚTÍ už vůbec ne)

• 29.9.2015  09:45
    Narcos (TV seriál) (2015)

Nehty okousaný do krve, knírek celej od sněhu a monitor permanentně podložený učebnicí španělštiny, takhle se mnou zamával letoštní prosluněný případ. Má to všechno, a ještě mnohem víc, to chceš! 5*

• 27.9.2015  16:20

Devadesátková óda na divnost. Prý to mělo být o sexualitě, tabu a tak, já už ani nevím. Za tu hodinu a půl mě stihli třikát unést mimozemšťani. Jestli máte chuť, pusťte si z walkmana Pixies a koukejte na lidi, co dělají fuj, fuj věci. Dělají je totiž celkem hezky. 4*

• 3.9.2015  22:25
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

No, we don't need another Lost. Neuvěřitelně otravnej seriál, ve všech směrech. Pokud se chcete mermomocí nasrat, pusťte si raději něco od Lynche. 2*

• 3.9.2015  13:21
    Neutečeš (2014)

Nová vlna antikoncepční osvěty začíná nabírat správný směr, zdá se mi. Renčovo pochlastávání za volantem ve mně kýženou záplavu zodpovědnosti příliš nevyvolalo, ale když se po lehkovážné noci na zadním sedadle desota objeví nečekaný pronásledovatel, který se své oběti drží zuby nehty, a ne a ne se ho zbavit, není to vskutku příjemné zjištění. Brr. Člověk je pak tak trochu v tísni, neví kudy kam, a přepadají ho všelijaké zoufalé tendence. Ale mladá Majka to naštěstí zvládla velmi obstojně. 4*

• 8.8.2015  17:03

Když se Allen v 65' drápal v Práglu s korunkou krále majálesu před mikrofon (až ho vzápětí parta soudruhů odtáhla a vyexportovala prvním letadlem pryč), měl do kudrnatého, obrýleného sexy přihřátého nerdíka, co na koleji pravidelně provozoval intimní pánské čajové dýchánky přikrytý bichlemi Whitmanových sbírek, dost daleko, ovšem v rámci umělecké licence se to celkem snese, a po technické stránce tomu není co vytknout. Spojení bradavického absolventa s antigravitačním psychopatem má tu správnou chemii, a člověk jim chtě nechtě věří každý slintavý polibek. Takže asi jo, doporučená strava pro obzvláště hloubavé jedince. 3*

• 4.7.2015  10:29

Hanzlík přišel o svůj božský hlas, ale už po pár metrech bylo vše odpuštěno. Vezl jsem se slaměným kočárem, co kodrcal děravou lesní cestou, a modlil se. Ač jel povoz krokem, držel jsem se zuby nehty. Abych nepřepadl. Snad do té Vídně jednou dorazíme. "Posero". 5*

• 2.7.2015  23:10
    Firefly (TV seriál) (2002)

Tak jo. Nevydržel jsem napětí chvíle, a pustil se do úžasně přechváleného sci-fi skvostu, který údajně posadí na prdel celou hvězdnou flotilu Star Warsů, Star Treků a k tomu i tlupu zarostlých Goa'uldů. Musím říct, že první hluboké zamyšlení přišlo už po úvodních minutách, kdy se mi neodbytně vkradla do povědomí otázka, kolik tak musí člověk absolvovat výletů do galaxie Doktorky Quinnové, aby se cítil dostatečně oprávněn tuhle přemydlenou operu erudovaně pohanit. Zaokrouhlil jsem to na jeden. Všem geekům, kterým právě nabobtnala spánková cévka se hluboce omlouvám, ale déle tu prapodivnou agónii snášet nehodlám. Měl jsem za to, že tento devadesátkový zabiják po-obědového televizního programu, který někdo omylem natočil o pár let později, musí spolehlivě odehnat heterosexuální část mužského publika už při telenovelovém openingu, ovšem evidentně má fanouškovská základna všech orientací dostatek trpělivosti na sledování dobrodružných příhod koženého kapitána Marty McFlye a jeho věrné bandy archetypů. Přes scénář prošpikovaný třeskutými ftípky (heh, heh), svérázné střihy a nadmíru otravnou country hudbu se mi nepodařilo prokousat víc, jak první našponovanou půldruhou hodinu. Proto můj názor (klasicky) neberte absolutně vážně, a pokračujte k ohňostroji superlativů. Potkáme se na nějaké šťavnaté coňácké přednášce o vlivu Aliance na dojivost Nezávislých krav. 1*

• 27.6.2015  11:37

Když už se vám jednoho večera zblázní přetaktovanej Xbox, a místo GTAčka otevře okýnko do temné, pomatené a zrádné minulosti, kde zákony logiky neplatí a všude hraje ošklivej rádiovej popík (brr), měli byste z toho koukat vytřískat sakra víc, než hodinu a půl nudných radovánek rozdováděných týnejdžrů a otravný román z červené knihovny (který si omylem přelezl do sci-fi oddělení hned vedle Back to the Future). Asi není, co víc dodat. Na poprvé to zdárně udolat až k nevěřícnému, debilnímu konci celkem jde, ale do Kronik se Project Almanac rozhodně nezapíše. 2*

• 26.5.2015  13:16
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Za sto dvacet si v sekáči kupuju okýnko do světa subkulturních identit. Já tyhle lidi, co přesně věděj, co jsou, prostě miluju. Zajdi si na Pho do vietnamskýho plechovýho ráje, pokecej se zastydlým adidaskovým podnikatelem o subjektivním vnímání vlivu vybledlýho svetru na ztotožnění se se svou osobností, vášnivě obdivuj uměleckou instalaci květináčů (i když médium zkrátka neodpovídá), nebo zalez do prvního špinavýho skladu, kde duní melancholická neonová párty za rytmů ambientního elektra. Dělej si prostě co chceš, ale když se tě někdo zeptá, nezapomeň to hezky na rovinu definovat přes transparentní brejle. Výchova dívek a chlapců v Čechách, kam se hrabe Forman... (A stejně budu mít nakonec nejvtipnější komentář já, - retročuráci -, heč!) 4*

• 20.5.2015  13:36

Šílenej Max bohužel zešílel jen v rámci tolerantních, umírněných popkornových měřítek, a tentokrát skutečně nejdu "proti proudu" čistě ze svého zvráceného plezíru, když řeknu, že místo slibovaného osmiválce nestojí ani za rozkodrcanej dvoutakt z fichtla. Ze sálu jsem sice vylezl s hubou plnou písku, ale vzhledem k tomu, že mé masturbační představy netvoří pouze tuny rezavého CGI bordelu a nasrané hřmění přebuzených repráků, nemám moc nad čím plesat. Tom Hardy dostal již tradičně záplatu na hubu, aby se náhodou příliš neprojevoval, takže zůstalo jen u přestřelky ultra přísných pohledů, zběsilého plýtvání naftou a mistrovství křemíkového umění pod taktovkou neúprosných, větrem ošlehaných zarostlých programátorů. Bez znalosti osmdesátkových předchůdců mi naprosto ušel i jakýsi náznak příběhu, a za humor vděčím spíš alkoholu, než scénáristům, takže největšími soupeři na Zběsilé cestě bohužel nakonec zůstávají jen ošklivá, upocená a hrůzu nahánějící hollywoodská klišé. Jedna za kytaráka, a jedna za kávový Božkov, bez kterého by to nešlo. 2*

• 26.4.2015  15:04
    Interstellar (2014)

Matthew, hudba, odvěká lidská touha objevovat nepoznané a magický, nekonečný vesmír. Několik důvodů, proč vidět Interstellar. Ač původně mířil kamsi ke hvězdám za Odysseou, doplul spíš jen k Zemeckisovu Kontaktu, což ale rozhodně nemusí být (a není) špatně, záleží jen na míře očekávání. Původní hype jsem nechal s klidným svědomím uležet ve vakuu, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu mírného zklamání, a to ne ani tak kvůli několika hluchým místům (doslova), ochotnického výkonu hollywoodské "smetánky" okolo (kdosi pronesl trefný výraz "přicmrndávají"), a už o poznání hůře odpustitelné, naprosto zbytečné a emocionálně okleštěné závěrečné půlhodině. Nolanův vědecko-fantastický epos je jako krásná vzdálená planeta, kterou s úžasem pomalu objevujete, ovšem zanedlouho zjistíte, že vám tam začíná být celkem dlouhá chvíle. A při zpáteční cestě už o návratu vlastně ani neuvažujete... 4*

• 4.2.2015  00:10
    The F Word (2013)

Možná, že to ty svíčky všude okolo... Ale přísahám, že jsem chtěl pouze zahnat kouř z cigaret. A třeba za to může prostě jen Daniel, i když tentokrát nechal rohy doma na věšáku. Nebo mý vystydlý kafe, ze kterýho stoupal podivnej dým. A vůbec, je to celé takové hloupé. Naivní. Asi se mi to ve skutečnosti ani nelíbilo... Nebo jo. 5*

• 27.1.2015  10:07
    Zátah 2 (2014)

Mamutí partě čtyřicetikilových zabijáků kmotrovské sáčko sice tak úplně nesedí, ale přesto jsou i pasáže, kde ze sebe asijská školka zrovna navzájem nedělá třísky, daleko schůdnější, než leckterá Van Dammeovská EU romantika. Tak trochu jiné pokračování historek z krajů, kde "Beretta" je sprosté slovo, a k vyřizování účtů slouží výhradně několika-set hlavá družina rákosníků s rozličnými zemědělskými nástroji, které i přes svou rozvleklou stopáž skoro ani nenudí, a navíc se díky návalu extrémní dávky testosteronu leckterému kancelářskému machovi pod pupkem rozlije příjemně šimravé teplo, až by si z toho jeden hned obmotal rozpraskané klouby fáčem a vyrazil nízko-nákladovým expresem přímo do Jakarty. Btw: Jestli se takhle budou o vánocích řezat Jediové, máme se rozhodně nač těšit! 4*

• 19.1.2015  12:51
    Whiplash (2014)

Ani ne tak minimalistický, jako spíš vyloženě jednoduchý pohled do života hudebních masturbantů (čti "jazzmanů"), kteří se za každou cenu řídí heslem "be PRO od die tryin' ", je až podezřele dobře koukatelný. Dokonce mám pocit, že si Vy-pleš budu muset dát znovu, abych odhalil, proč mě tahle (téměř dvouhodinová) kratochvíle vlastně tak bavila. Bude to mít asi něco společného s obsazením. Či scénářem. Možná kamerou. Ale hlavně s hudbou. 4*

• 5.1.2015  13:50
    Mroží muž (2014)

Takhle tragickou chujovinu jsem vzhledem k zajímavě vyhlížejícímu námětu (parodie na všelijaké DIY homemade stonožky) vážně nečekal. Neskutečná nuda, špatné výkony, trapný humor (bohužel tím nepříjemným způsobem) - prakticky nekoukatelná blbost, na kterou nemá cenu plýtvat ani časem, ani slovy. Nevidím jediné pozitivum, odpad.

• 26.12.2014  14:21

Roztomilý film. Romantické duše, frankofilové a artoví vyznavači si přijdou na své, za mě jen dobré. 3* (Amélie mi místy dost lezla na nervy)

• 25.12.2014  16:50

Začal jsem obdivovat práci Vivian Maier, prohlédl jsem si spoustu jejích překrásných fotek, a ta omáčka okolo taky celkem ušla. Co víc od dokumentu chtít. Pokud čekáte zápletku, běžte raději na Shakespeara. 4*

• 25.12.2014  14:58

Tak trochu jako facebookový status průměrného puberťáka: Zbytečný, trapný a naprosto o ničem. Co původně vypadalo na zajímavý náhled do života rozdílných generací, spojených zákeřným virtuálním světem, se nakonec zmršilo v natahovanou nudu, v níž se utápí veškerá ta "výchovná" témata, která byla zpracována jinde, a daleko líp. Nakonec z naší malé "komedie" zbydou jen nepříjemné žaludeční křeče při představě masturbujícího Adama Sandlera. Technicky se jedná o slušnou práci, ale tak jako tak, rozhodně doporučit nelze, velké zklamání. 2*

<< předchozí 1 2 3 4 6 7