GrungeChild

okres Hradec Králové
Nobody knows I'm new wave

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 29.9.2015  09:45
    Narcos (TV seriál) (2015)

Nehty okousaný do krve, knírek celej od sněhu a monitor permanentně podložený učebnicí španělštiny, takhle se mnou zamával letoštní prosluněný případ. Má to všechno, a ještě mnohem víc, to chceš! 5*

• 4.7.2015  10:29

Hanzlík přišel o svůj božský hlas, ale už po pár metrech bylo vše odpuštěno. Vezl jsem se slaměným kočárem, co kodrcal děravou lesní cestou, a modlil se. Ač jel povoz krokem, držel jsem se zuby nehty. Abych nepřepadl. Snad do té Vídně jednou dorazíme. "Posero". 5*

• 4.2.2015  00:10
    The F Word (2013)

Možná, že to ty svíčky všude okolo... Ale přísahám, že jsem chtěl pouze zahnat kouř z cigaret. A třeba za to může prostě jen Daniel, i když tentokrát nechal rohy doma na věšáku. Nebo mý vystydlý kafe, ze kterýho stoupal podivnej dým. A vůbec, je to celé takové hloupé. Naivní. Asi se mi to ve skutečnosti ani nelíbilo... Nebo jo. 5*

• 13.10.2014  09:49
    Rohy (2013)

Rohy jsou prostě In. V nejbližší době si musím přelousknout předlohu od Kinga jr., abych přišel na to, co tím chtěl básník skutečně říci, ale ať už ji popadl Aja z jakékoli strany, jde o víc než příjemnou, stylovou podívanou, která má k perfektnímu zážitku sice skončit klasicky cca o půl hodiny dřív, ovšem ani srandovní, komiksový hellboy a přeslazené slzavé údolí mě nedonutí upálit poslední hvězdu z celkového hodnocení. Přimíchat do pekelného koktejlu trochu víc nihilismu na úkor hollywoodského patoku, mohli jsme se výrazně posunout směrem k domácí, kultovní metě, ale ani jako nevšední známost na jednu noc, která dovede přikovat k obrazovce (téměř) po celou stopáž, si ode mě nezaslouží nic menšího, než plné skóre a slova obdivu. Zase jednou nechávám kritického ďábla dřímat na obláčcích kávového výparu a mentolových cigaret. Zcela bez výčitek. 5*

• 29.6.2014  20:11

Jim to zase dokázal, opět nám servíruje americký (sametový) underground v celé své úžasné prostotě. Hlavou i duší mi ještě dlouho budou doznívat poslední tóny krvelačných milenců, praskot vinylových desek a táhlá, špinavá elektřina proudící skrz rozmrzelou, zaprášenou kytaru. Melancholická love story říznutá šedesátkovým indie rockem, upíry a Jackem Whitem. Nevěříte? Občas nelze než věřit. Občas nic nedává smysl. Občas je láska víc než osudová. A občas člověk prostě nemá dost hvězdiček. 5*

• 2.6.2014  13:57
    Oculus (2013)

Ano, přesně takhle by to mohlo vypadat. (Ne)bojácnému publiku bylo nastaveno zrcadlo do jiné dimenze, do takové, kde se filmy neměří litry kečupu, počtem rozlitých nápojů v důsledku předimenzovaných vizuálně/sluchových šoků či prožraností mimických svalů přichcíplých nemrtvých. Je to hravé, má to šťávu, nápad (srovnání s ostatními "zrcadlovými" horory pokulhává jak třínohá mula - sorry děcka, ale přítomnost odrazu-tvorného materiálu a nadpřirozena se dá těžko považovat za vykrádačku), a celé to tak roztomile graduje až do perfektního (!) závěru. Víc k tomu asi nemá cenu dodávat, vítej, Nová vlno, doufám, že tu ještě chvíli vydržíš (klepe do dřevěné desky stolu). Bravo Miku, za plný počet. 5*

• 20.3.2014  13:30

Vlk se nažral, ovšem z kozy nezůstalo ani ň, a moralisté to budou přežvykovat ještě hodně dlouho. Od dvojice Scorsese + DiCaprio se nedalo očekávat nic jiného, než to nejlepší, a já můžu spokojeně přitakávat všem recenzím, protože přesně to jsem dostal. A ten Leo, jak to jen… prostě když hraje on, tak nikdo jiný nehraje. Vlastně žádný jiný herec ani neexistuje. Proč by měl? Sledovat takový koncert na plátně, nepotřebujete sledovat absolutně nic jiného. Tedy až na úžasnou, dvaadvacetiletou (!!) Margot, která se vedle mistra rozhodně nedala zahanbit. Ale nemá cenu pět další oslavné ódy. Shrnuto a podtrženo, peníze se staly společně s Kokainem mé oblíbené filmové drogy, a moralitu si strčte za klobouk. Za 5* ("...ale jsme si už teď naprosto jistí, že do týdne to vyleze minimálně na 13. Taková malá investice přece není nic proti zaplacení vaší hypotéky, nemyslíte?! ...")

• 26.3.2013  12:56
    Hon (2012)

Tíživý boj člověka proti společnosti, která dokonale ovládá odvěké umění "vytěsnit plév" z vlastních řad. Nevím, co víc se dá k téhle strhující severské podívané dodat, snad jen, že Klárka je zde prakticky bez viny. To, co je schopné semlít člověka na prach a oblbnout i ty nejmenší hlavičky, to nenajdeme v konfliktu dvou osob, ale naopak všude okolo nich. Těžko uvěřitelný, a přesto až děsivě reálný příběh, který zanechá dokonale devastující dojem. 5*, velmi nevšední zážitek.

• 4.2.2013  22:01
    The Ledge (2011)

Oh, God... Heath Ledger znovuzrozen (ve stejnojmenném filmu!), Arwen ve své nejlepší elfí formě, a je to celé, abych tak řekl, téměř perfektní. Asi tak, jako když po vyčerpávajícím večeru hledíš na svůj poslední panák rumu, a pokoušíš se vyčíst přiopilé pobožné dušičce, sedící naproti tobě, všechny hříchy, co tě život donutil způsobit. Nadáváš, řveš, proklínáš, a cítíš uspokojení, jako by ses konečně pohádal s tím nahoře, jak jsi o tom dlouho snil, za všechno, co ti svět provedl, a dal mu to kurevsky sežrat. Ve skutečnosti chceš ale prostě jen, aby tě někdo vyslechl, než uděláš ten poslední krok do prázdna, o kterém víš, že už se neodvratně blíží... drsné, syrové, a tak říkajíc - boží. 5*

• 31.1.2013  23:22

Pan Kadár podle splétá jednu rozkvetlou sedmikrásku za druhou, aby mě rozkošným věnečkem následně zmlátil do bezvědomí. A to, že je omotával okolo ostnatého drátu, to si taky nechal pro sebe. Syčák. První, naprosto zasloužený československý Oscar za démant Nové vlny. 5*

• 27.12.2012  15:09

Jednoho blíže neurčeného šťedrého dopoledne si takhle listuju seznamem asijských šíleností, který mám pro případ nouze a udržení zdravého rozumu, z televize na mě řve mrazík, od sporáku matka, ať jí jdu pomoct s bramborovým salátem, a z obýváku se line ryk divokého souboje mezi sestrou, která evidentně rozšlápla několik ohyzdných ozdob ze stromečku, a otcem, který má pocit, že jich rapidně ubýbá, a každá, která nebude řádně potrestána, padla zbytečně. A v této příjemné předvánoční chvíli si říkám, že je ten pravý čas, načež náhodně zabodnu prstem do mého ne příliš obsáhlého seznamu. Po zjištění, že i google má na název vybraného filmu pouze 202 000 odpovědí, jsem nabyl dojmu, že jsem zvolil dobře. Následně jsem o tom byl i na vlastní kůži přesvědčen. Překvapení vystřídal údiv, údiv vystřídaly nebývalé záchvaty smíchu, a v tomto pořadí se to opakovalo až do fenomenálního konce, který jsem sice úplně nepochopil (ostatně tento pocit mám z celého filmu), ale vůbec mi to nevadilo. Tuhle vypečenou asijskou rodinku si musím dát někdy znova. Ten správný lék na jakýkoli psychický stav! 5*

• 27.12.2012  14:36
    Pád do tmy (2005)

Myslím, že se s většinou (i když to třeba veřejně nepřiznají) shodnu na tom, že nejlepší děvčata jsou pěkně na divoko - potřená krví, s ledově vražedným výrazem v očích a odhodlané zarazit horolezecký cepín pořádně hluboko do chřtánu. Vzrušení a adrenalin při podobných extrémních sportech pak narůstá raketovou rychlostí. A když si to pár něžných "poloviček" rozhodne trochu okořenit vlezením do první podezřele vyhlížející díry, bez jakékoli podpory vnějšího světa, a okamžitě v ní začít bezhlavě norovat a prolézat kdejakou slepou uličku, nemám rozhodně nic proti! Už od prvních metrů slaňování jsem čekal, co v těch nehostinných hlubinách probudí, a musím říct, že to nakonec stálo za to. Ale to se rozhodně nechte překvapit... Parádní britská klaustrofobie, kterou si skutečně užijete. A závěr (opět, "kupodivu", ten nezprzněný - neamerický), nezbývá než plesat blahem! (na dvojku zapomeňte) Po dlouhé době zasloužených hororových 5*.

• 19.8.2012  15:11

Velmi, velmi příjemná komedie, která má úžasnou schopnost zaujmout a nenudit ani na moment. Tento film není jen z jiného města, tento film je přímo z jiného světa. A dal bych cokoli za to, abych v něm také mohl žít. Hvězda navíc, za naprosto perfektní závěr dle mého gusta (čekal jsem nějaký rozplzlý romantický happy-end, naštěstí se nedostavil). Sečteno a podtrženo, jen těžko byste hledali hezčí prázdniny, než ty italské .)

• 22.7.2012  16:24

Černo-černý noir, ve kterém se vždy utápím s ohromnou oblibou. Papírová i filmová verze jdou perfektně ruku v ruce, nedovedu si představit lepší zpracovnání Millerova díla. Úžasná vizuální stránka je doslova rozpohybovaný komiks na plátně, perfektní hra s barvami a black&white, zvláště v okamžicích, kdy se plátno vždy na moment promění na černobílé "okénko" s Frankovým rukopisem. Ano, pře-exponované "chladné" zpracování je záměrné, a ano, je to tak perfektní - vyčítat filmu (komiksu) "statičnost" je nesmysl, vizuální dojem pro vyprávění příběhu je ideální. Když je řeč o vyprávění příběhu, tak to je pojato naprosto skvěle, s nadhledem, a opět imho nejlepší možnou formou. Věřím, že někomu to sednout nemusí, ale všechny čtyři povídky, balancující na hraně akce, humoru a především parádní noirové "deprese", mě dokonale pohltily. Příznivci podobných monologů ve své hlavě, sebestřední nihilisté a masoví vrazi se mnou jistě budou souhlasit. Po shlédnutí obou verzí (theatrical / extended recut) musím říct, že obě mají něco do sebe. Rozhodně ale pro "fajnšmekry" a fandy komiksu doporučuji druhou variantu. Každopádně, obě dvě jsou pro mě jednoznačně za plný počet . 5*

• 6.7.2012  15:30

"Život je pohlavně přenosná choroba."... Ale někdy to může být to nejlepší, co vás potkalo. Naprosto úžasný film, jsem téměř beze slov, a jsem za to rád... dodám snad jen, že jsem ještě nikdy neviděl snímek, který by vás dokázal tak moc dojmout, a v další vteřině tak krásně rozesmát. A když se do toho přidá ještě můj milovaný "grunge", tak to prostě nemá chybu. Ohromný a nečekaný zážitek hrdě přidávám do své pomyslné TOP, a těším se, až si tento zachycený kus života budu moct opět vychutnat. "You see, Dad, that's grunge." 5*

• 20.6.2012  23:03

Tak tohle jo!! A čert vem ten pokulhávající příběh. Za sebe musím říct, že to byla prostě paráda. Ona nechvalně známá hororová "amerika" z toho je cítit jen opravdu málokdy, a když už, tak pouze příjemně nasládle. Už jsem ani nedoufal, že mě nějaký nový snímek (zvlášť ne-evropský) takhle příjemně překvapí. Originální umělecké pojetí (ano pánové, takhle se dělá "Art"!), až jsem si občas připoměl starý dobrý Kruh (ale opravdu jen těmi krásnými záběry). Perfektní našlapaný horor s atmosférou, která by se dala krájet, a především se pomalinku neplouží, jako spousta ostatních, ale naopak to rozjede od prvních minut až do poslední vteřiny! Na závěr budete skoro rádi, že vás vysvobodí odlehčená znělka s titulky, ale víte co?! Já chci znovu. Krásný důkaz toho, že když se to umí, tak může forma jednoznačně zvítězit nad obsahem, a je to jenom dobře. Mimochodem, ta úžasná roštěnka v hlavní roli je celá Lindsay, a rozhodně zvedá emotivní prožitek ještě o hvězdu výš. 5*, jen do toho.

• 1.6.2012  18:55

Inu, Jack White nám stárne. Ne že by to bylo špatně, je to prostě přirozený vývoj, a společně s ním se přirozeně vyvíjí i jeho hudba. Bohužel jsem těžce oplakával typický syrový zvuk kytary a minimalistické podání „špinavého“ rock’n’rollu a blues Jacka a Meg, které jsem si tak zamiloval, ale ty doby jsou prostě pryč. Kapela(y) se rozrostla, a společně s tím se i hudba stává složitější, detailnější, a nabírá více a více „jazzového“ nádechu. K samotnému koncertu – skládá se ze dvou částí, první je uhlazenější a formálnější countryová pohodička s ryze dívčí kapelou, druhá je pak malinko rozjetější jazzovo/rock’n’rollový nášup v podání mužské sestavy. Nutno říct, že z Jacka nevyzařuje tolik pozitivní energie a dobré nálady, jako tomu bývalo kdysi, ale stále si zachovává svůj status hudební megahvězdy (ne ve smyslu komerčních celebritek jako u spousty dalších), pořád je z jeho hudby znát smysl pro blues, a stále se dokáže rozjet tak, že ho můžete jen s nadšením sledovat a tleskat :) Doby nepřekonatelného koncertu v Blackpoolu jsou sice dávno pryč, ale Jack je již také téměř čtyřicátník, a jeho hudební vývoj je pochopitelný. Chce to nemít přehnaná a zbytečná očekávání, ale naopak vychutnávat krásnou hudbu, která stále ční vysoko nad veškerou zdejší komerční scénou. Btw: Závěrečná lahůdka krásně připomene bývalé duo, až jsem musel zatlačit slzu :)

• 1.6.2012  13:14
    Ucho (1970)

Tak tomu říkám pravý český thriller. Jak je jen možné, že před více než 40ti lety to šlo, a od té doby už ne?! Úchvatně děsivý psychologický film s perfektní klaustrofobickou atmosférou zahalenou těžkým oparem doby, skvělý scénář a hlavně mimořádné herecké výkony (především Jiřina Bohdalová, občas jsem vážně nevycházel z údivu), prostě mimořádný zážitek. Kéž by byli schopni ti naši dnešní tuzemští filmaři vyprodukovat filmy jako tenkrát... jasných 5*

• 24.5.2012  17:20
    Warrior (2011)

Nejlepší film roku 2011 rozhodně, ale pro mě osobně je to nejlepší snímek za posledních 10 let minimálně... Tom Hardy společně s DiCapriem jsou aktuální herecké TOP hvězdy! Btw nevěřil jsem, že druhá projekce může ještě předčít tu první, ale fakt že jo... nemám slov.

• 24.5.2012  02:18

Musel bych souhlasit s každým, kdo by tvrdil, že je tohle opravdu jen přiblblá americká komedie, ale... ale povídejte to klukovi, který strávil půl dětství u videokazet, a vyrůstal společně s Mahoneym, Hightowerem, slizounem Harrisem a dalšími, a spoustou jejich takřka legendárních hlášek v nepřekonatelném českém dabingu (v tom prvním myslím, samozřejmě :P). Tohle už mám prostě v sobě, a kdykoli vidím třeba jen fotku z toho filmu, musím se smát :D Pro mě jedna z osudových a asi nepřekonatelných komedií, což platí společně i pro druhý a třetí díl, prostě pořád je to ta samá parta .) Co bylo pak, to už jde mimo mě. 5* jako pocta postavám, které budou žít věčně :)

• 23.5.2012  16:21
    Kruh (2002)

Těžké hodnotit bez známky sentimentu (jeden z prvních "opravdových" hororů, které jsem kdy viděl :), ale ani po těch letech to nepůsobí o nic míň. Nadčasový kultovní film, který je pro mě osoboně spíše než filmem skutečným "uměleckým dílem". Úchvatná temná podivaná doprovázená úžasnou hudbou (Hans Zimmer je prostě genius), zároveň první "zlomový" film, který dal podobu téměř všem pozdějším moderním duchařským hororům (ve většině případů to ovšem bylo spíše na škodu). Spojení skvělého námětu Kojiho Suzukiho a perfektní režije Verbinského, který si dokázal vzít to nejlepší z japonské předlohy (industriální město, úžasná atmosféra), a zároveň potlačil maximum z amerického hororového trendu. Pro mě stálá jasně zářící hvězda na vrcholu TOP hororů, a doufám, že se jednou konečně dočkám podobného zážitku u nějakého nového dílka. Něco by tomu vytknout šlo, ale... to se mi prostě nechce. Jasných 5*

• 27.9.2015  16:20

Devadesátková óda na divnost. Prý to mělo být o sexualitě, tabu a tak, já už ani nevím. Za tu hodinu a půl mě stihli třikát unést mimozemšťani. Jestli máte chuť, pusťte si z walkmana Pixies a koukejte na lidi, co dělají fuj, fuj věci. Dělají je totiž celkem hezky. 4*

• 3.9.2015  13:21
    Neutečeš (2014)

Nová vlna antikoncepční osvěty začíná nabírat správný směr, zdá se mi. Renčovo pochlastávání za volantem ve mně kýženou záplavu zodpovědnosti příliš nevyvolalo, ale když se po lehkovážné noci na zadním sedadle desota objeví nečekaný pronásledovatel, který se své oběti drží zuby nehty, a ne a ne se ho zbavit, není to vskutku příjemné zjištění. Brr. Člověk je pak tak trochu v tísni, neví kudy kam, a přepadají ho všelijaké zoufalé tendence. Ale mladá Majka to naštěstí zvládla velmi obstojně. 4*

• 26.5.2015  13:16
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Za sto dvacet si v sekáči kupuju okýnko do světa subkulturních identit. Já tyhle lidi, co přesně věděj, co jsou, prostě miluju. Zajdi si na Pho do vietnamskýho plechovýho ráje, pokecej se zastydlým adidaskovým podnikatelem o subjektivním vnímání vlivu vybledlýho svetru na ztotožnění se se svou osobností, vášnivě obdivuj uměleckou instalaci květináčů (i když médium zkrátka neodpovídá), nebo zalez do prvního špinavýho skladu, kde duní melancholická neonová párty za rytmů ambientního elektra. Dělej si prostě co chceš, ale když se tě někdo zeptá, nezapomeň to hezky na rovinu definovat přes transparentní brejle. Výchova dívek a chlapců v Čechách, kam se hrabe Forman... (A stejně budu mít nakonec nejvtipnější komentář já, - retročuráci -, heč!) 4*

• 26.4.2015  15:04
    Interstellar (2014)

Matthew, hudba, odvěká lidská touha objevovat nepoznané a magický, nekonečný vesmír. Několik důvodů, proč vidět Interstellar. Ač původně mířil kamsi ke hvězdám za Odysseou, doplul spíš jen k Zemeckisovu Kontaktu, což ale rozhodně nemusí být (a není) špatně, záleží jen na míře očekávání. Původní hype jsem nechal s klidným svědomím uležet ve vakuu, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu mírného zklamání, a to ne ani tak kvůli několika hluchým místům (doslova), ochotnického výkonu hollywoodské "smetánky" okolo (kdosi pronesl trefný výraz "přicmrndávají"), a už o poznání hůře odpustitelné, naprosto zbytečné a emocionálně okleštěné závěrečné půlhodině. Nolanův vědecko-fantastický epos je jako krásná vzdálená planeta, kterou s úžasem pomalu objevujete, ovšem zanedlouho zjistíte, že vám tam začíná být celkem dlouhá chvíle. A při zpáteční cestě už o návratu vlastně ani neuvažujete... 4*

• 27.1.2015  10:07
    Zátah 2 (2014)

Mamutí partě čtyřicetikilových zabijáků kmotrovské sáčko sice tak úplně nesedí, ale přesto jsou i pasáže, kde ze sebe asijská školka zrovna navzájem nedělá třísky, daleko schůdnější, než leckterá Van Dammeovská EU romantika. Tak trochu jiné pokračování historek z krajů, kde "Beretta" je sprosté slovo, a k vyřizování účtů slouží výhradně několika-set hlavá družina rákosníků s rozličnými zemědělskými nástroji, které i přes svou rozvleklou stopáž skoro ani nenudí, a navíc se díky návalu extrémní dávky testosteronu leckterému kancelářskému machovi pod pupkem rozlije příjemně šimravé teplo, až by si z toho jeden hned obmotal rozpraskané klouby fáčem a vyrazil nízko-nákladovým expresem přímo do Jakarty. Btw: Jestli se takhle budou o vánocích řezat Jediové, máme se rozhodně nač těšit! 4*

• 19.1.2015  12:51
    Whiplash (2014)

Ani ne tak minimalistický, jako spíš vyloženě jednoduchý pohled do života hudebních masturbantů (čti "jazzmanů"), kteří se za každou cenu řídí heslem "be PRO od die tryin' ", je až podezřele dobře koukatelný. Dokonce mám pocit, že si Vy-pleš budu muset dát znovu, abych odhalil, proč mě tahle (téměř dvouhodinová) kratochvíle vlastně tak bavila. Bude to mít asi něco společného s obsazením. Či scénářem. Možná kamerou. Ale hlavně s hudbou. 4*

• 25.12.2014  16:50

Začal jsem obdivovat práci Vivian Maier, prohlédl jsem si spoustu jejích překrásných fotek, a ta omáčka okolo taky celkem ušla. Co víc od dokumentu chtít. Pokud čekáte zápletku, běžte raději na Shakespeara. 4*

• 21.12.2014  15:20

Racionálně-iracionální Snílci, vědecko-fantastická romantika a zcela obyčejný Michael Pitt ve zcela neobyčejném snímku, který něžně boří emocionální hráze a násilně ubíjí nesnesitelnou lehkostí (bytí). Jinými slovy - je to žrádlo. "My atoms have always loved your atoms." ... 4*

• 23.11.2014  15:16
    Šéf (2014)

Chutná porce skvělého odreagování a kvalitní filmařiny, co víc si k odpolední svačince přát. Čef zahraje na city stejně dobře, jako na chuťové buňky, a i když po něm asi víc, než těch pár tvítů a fejsbukových statusů nezbude, přesto spolehlivě vyvolá zasněný úsměv a kručení v žaludku ještě nějaký ten pátek. Jen do toho, 4*

<< předchozí 1 2 3 4 6 7